gorup Posted June 22, 2016 Posted June 22, 2016 (edited) Pozdrav Nakon prvog auta VW polo 1.4 16v koji me podučio klasičnim kvarovima vw-a, drugog i još uvijek prisutnog caddya sdi, stigao je malo noviji VAG - altea 1.9 tdi stylance stara 8 godina i sa 205 000km kupljen u listopadu 2014. iako je uvijek najlakše reći "Nema šanse da išta mijenjam na autu, pa gle kak su ga lijepo složili" planovi krenu u drugom smjeru prvo i osnovno mapa za topli start jer je palio ko escort iz 91. godine. nakon popravka limarije ostrugane s lijeve i desne strane kod zadnjih vrata počele su zajebancije. Štop svjetlo 3. je prestalo raditi, svjetlo u interijeru nije radilo pa sam polako to popravio. Nije problem jer ima dijelova svugdje 2015., nakon godinu dana došao je na red set kvačila, zadnje disk pločice i 2. redovni servis - ulje i filteri uređen zimski set - nije vrhunski ali nisu hrđave redovno pranje, usisavanje, ručno poliranje 2 puta godišnje... zatim, najružniji nastavak auspuha za taj auto i još krivo postavljen ali došlo je i to na red nakon par mjeseci krom dio prednje maske u plast dip izdržao je čak 4 mjeseca i popustio kod pranja. 2016. godina počela sa mrdanjem sa brisačima jer je pukla osovina na -20 dok je padao snijeg. auto električar nije uspio uskladiti brisače nakon popravka mehaničkog dijela, ali sam ja sam uspio u ožujku prodane oem 16 i kupljene 17" tomasson tn3 felge 7.5j et35 da i mapiran je auto kod citiusa na stage 1, očiščena usisna i blokiran egr, te izbijen katalizator i zasad je to to. nanešen vosak japanski sa 12 mjeseci garancije - u dva sloja plan za dalje je možda zatamniti auto, strojno poliranje i eibach sportline link za komentare ako netko ima http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/90176-seat-altea-19-tdi-oem-komentari/ Edited June 22, 2016 by gorup
gorup Posted September 7, 2017 Author Posted September 7, 2017 (edited) Evo malo novih slika. Uz alteu umjesto caddya sad imam polo variant tdi, dobar autic za male novce. Bio je u losem stanju, zamazan, izudaran i sa neispravnim egr ventilom. Odmah prvi dan nakon sto mi ga je auto Pogacic dostavio na adresu, rastavljena usisna, egr, branik, iznutra opran sa venishom, slozen auto radio, kablovi i antena, popravljeno centralno... Kasnije mi bratic dao felge sa golfa 3 da nije na celicnima Seat me je iznenadio bas prije puta na more I to sa reparacijom zadnje celjusti, uz to se otrgnuo abs prsten pa je i glavcina nova isla. Tjedan dana kasnije poceo se cuti hidropodizac, a to je završilo sa novom bregastom, podizacima itd. Sad napokon vise ne vibrira u voznji, pa svi oni homokineticki, 3 seta guma, nosaci motora.. nisu bili potrebni. Uglavnom otišlo 4000,00 kuna pa sam malo odgodio Vogtland opruge, do drugog ljeta. link za komentare ako netko ima http://www.vwclubcro...-oem-komentari/ Edited September 7, 2017 by gorup
gorup Posted December 19, 2017 Author Posted December 19, 2017 (edited) Stavljene vogtland opruge 3.5 cm, iza steta da nije vise sjeo ali ok. Udobnost opcenito ista osim ulegnuca vecih. Znakovi i maska obojani crno, osvjezene plastike prednjeg branika. Jos bi trebao malo folije zute za maglenke a drugu godinu planiram dati obojati branik i haubu jer su izudarani od kamencica pa odmah usput i komplet poliranje. [ img]https://www.dodaj.rs/images/6zUJR.jpg[/img] Edited December 19, 2017 by gorup
Recommended Posts