2 2
Passat 2003

Passat B5, tapecirung vrata

Recommended Posts

Pozdrav, odlijepio mi se tapecirng lijevih vrata i pokušao sam ga naivno zalijepiti sa dvostranom ljepljivom trakom. :smijeh

Da li zna itko, ili barem ima dobru ideju kako ga sam pričvrstiti? Ljepota je manje bitna, bitno je da se drži i ne drapa dalje....

Edited by Passat 2003

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlijepit će se ponovno jer se spužva raspala koja je zalijepljena na tkaninu a ona zajedno na onu drvenu formu pa ti je to sve niš koristi. Naći polovne oplate negdje na otpadu, odnijeti na tapaciranje da se sve ponovno složi a ako si baš da te nije briga kako izgleda zakucaj klamericom, nešto pametnije mi ne pada na pamet što se držanja ti će. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh klamericom zakucaj i nece se vise odljepljivati :hehe dobar prijedlog ti je dao kolega <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlijepit će se ponovno jer se spužva raspala koja je zalijepljena na tkaninu a ona zajedno na onu drvenu formu pa ti je to sve niš koristi. Naći polovne oplate negdje na otpadu, odnijeti na tapaciranje da se sve ponovno složi a ako si baš da te nije briga kako izgleda zakucaj klamericom, nešto pametnije mi ne pada na pamet što se držanja ti će. :)

Točno to se i desilo... I to mi je rekao frend iz Matusa da mi je najjednostavnije napraviti...

 

Admine, tema može u lock.

Edited by Passat 2003

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je poznat problem i tu pomaže ono dvoje što sam već gore naveo ili radikalnog sa klamericom a pošto sam sve oplate skidao vidio sam kako je to napravljeno i što se sa godinama događa. Ona spužva koja je zalijepljena na tkaninu se potpuno raspadne i postaje ljepljiva i sve zajedno se odlijepi od drvene forme i to onda sve visi i izgleda katastrofa.

Meni čak ni obnavljanje nije baš sretno rješenje ne iz razloga što neće biti dobro nego da bi se drvena forma mogla odvojiti i ponovno staviti nova tkanina ili koža moraju se oni PVC držači odrezati ili onaj prošireni var polomiti te ponovno zavariti a ako se onaj zarez potpuno polomi onda nema za čeg tako da bi me baš zanimalo kako to Matus i ostali tapetari odrade jer kada se ugradi ne vidi se odozada koliko je polomljenih zareza pa na kraju mogu i nekoliko držati a to baš i nije posao.

Evo da i slikom pojasnim na što mislim jer sam neke zareze vario pošto se sa vremenom plastika raspadne okolo, vjerujem da ih i oni vare kao ja samo ako ih ne potrgaju.

dsc_00775ojat.jpg

dsc_00775ojat.jpg

dsc_0079j2kt7.jpg

dsc_0085ekkov.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ali ja nisam nigdje vidio ovaj komad šperploče ispod te spužve?! Iako je spužva providna... A ništa, klamerica i crni marker poslije da se ne vide "klamovi" poslije. S tim da ne znam za kaj bu mi se ulovila klamerica jer mi se čini kao da nema te šperploče ispod spužve?

 

Oni skidaju sve do lima, stavljaju novi damping ili kakvu već izolaciju, i onda iiskroje od potpuno novi tapecirung. Picajzla sam i volim da te nekako izgleda, ali trenutno nemam vremena danima tražiti druge oplate, ili ga voziti na tapeciranje jer sam onda 2-3 dana bez auta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su moje oplate sa G4, mislio sam da su i kod tebe slične sa ovom drvenom formom a ako je samo lim onda klamerica ne pomaže, samo knauf vijak. :)


Upravo pregledavam da vidim kako izgledaju odozada oplate na Passatu B5 i meni to izgleda kao plastika ili?

passat-b5-beifahrer-tkputl.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekoliko fotki, ovo je plastika na Passatu koliko po slikama mogu da primjetim nije kao kod Golfa drvena forma

 

101_0978_6187_2.jpgslika-552584-598c86fb48398-velika.jpgVW-Passat-3B-3BG-Turpappe-Turverkleidung

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

S čim si mislio pokušat sa klamericom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mora biti dosta jaka da probije tu plastiku jer nije baš tanka pa zato pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj pa to je koza koliko vidim, a ne tkanina, nemoj to busit klamericom bezveze, ocisti straznju stranu dobro i ocisti plastiku gdje nalijeze, kupi ljepilo u spreju i zalijepi to, drzat ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu je koza vec dobila i planira to sanirat drugom onda mu je svejedno a koza je teza od tkanine pa ce ljepilo jos manje drzati, a vec je pokusavao pa nije drzalo, jedino ako ljepilo nije bilo neko kvalitetnije a to moze pitati frenda koji radi kod Matusa, onog koji mu je savjetovao da zakuca klamericom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koža je,

A da, nekako mi ovo sa klamericom nije baš najsretnije što se izgleda tiče. A napraviti ću to sa ljepilom, jer i oni tako rade, s tim da ja neću skidati cijelu stranicu nego ću očistiti veći dio od ove spužve pa ću probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spuzvu svakako moras do plastike ocistit i sa koze, jerse inace ljepilo zaljepi za spuzvu koja otpadne kasnije sa ljepilom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na početku mislio da se salite sa klamericom ali kasnije stvarno vidim da ne... ? strah me i zamisliti kako to izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece nikako izgledat, radio sa ljepilom ili klamericom, mada na tu plastiku tvrdu sumnjam da moze s njom nesto napravit.

 

Najbolje bi to bilo rijesit kako treba, ugovorit neki termin kada auto nije bas potreban i odradit kod Matusa, sve drugo je privremenog vijeka a ovako bi mogao spasit kozu od oplata jer ako nanese previse ljepila moze se skoravit ili probit pa mora druga a ovako ce sve ostat u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da ne izgleda na nista...zato i ne mogu vjerovati da netko savjetuje. Aj da ti smeta da dovezes auto do kuće tj. privremeno jos mogu razumjeti ali ovako. Uzmi klamaricu potuci po krovu/vratima i daj djetetu neka markerom crnim posara da se ne vidi toliko. ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cuj, savjet je bio kako brzo rijesit da ne visi a ne kvalitetno jel. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2