kostolomac_cro Posted June 14, 2018 Posted June 14, 2018 Kvalitetan ležaj ti je 700-800kn ( SKF - FAQ ), a kineske imaš već od cca 300kn
cungalunga Posted June 14, 2018 Posted June 14, 2018 Ma kakvi kineski, nema šanse. Hvala na odgovoru Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
VWTDI Posted June 14, 2018 Posted June 14, 2018 Kakav god da stavis lezaj nece ti dugo trajati,morat ces mjenjati svake godine ili dvije,jer znam kolegu koji drzi AutoSkolu i mjenjao je zadnje lezajeve na oba tocka na Golfu V stavio SKF i poceli se cuti poslije godinu dana i opet ih zamjene stavi Atec i sledece godine ista stvar i na kraju kupio OEM jest da su preskupi ali evo vec 3 godina ne cuje se nista, a Golf na satu ima preko 450.000km.
master Posted June 14, 2018 Posted June 14, 2018 To što tuli nije ležaj, ležaj ima sasvim drukčiji zvuk i nema veze sa skretanje lijevo i desno na maloj brzini
kostolomac_cro Posted June 15, 2018 Posted June 15, 2018 (edited) Kakav god da stavis lezaj nece ti dugo trajati,morat ces mjenjati svake godine ili dvije,jer znam kolegu koji drzi AutoSkolu i mjenjao je zadnje lezajeve na oba tocka na Golfu V stavio SKF i poceli se cuti poslije godinu dana i opet ih zamjene stavi Atec i sledece godine ista stvar i na kraju kupio OEM jest da su preskupi ali evo vec 3 godina ne cuje se nista, a Golf na satu ima preko 450.000km. Glupost , pogotovo ako je stavio SKF ili FAG, evo meni već 150k km drže na Golf 5, zamjenio ih 3 od 4, 2x SKF i jednom FAG. Očito mu je netko zavaljao fejk ležajeve. Jer iz mog isksutva FAG i SKF drže kao i original u najmanju ruku, a duplo su jeftiniji. Edited June 15, 2018 by kostolomac_cro
Krky Posted June 15, 2018 Posted June 15, 2018 Golf mk6 ima elektricnu pumpu volana pa s toga nema ni ulja.. Mislim da se odnosi na atf ulje koje je u kočnicama, kuplung cilindar i mislim volan iako je servotronik. Za volan sad nisam siguran da li ga atf podmaziva ili ima u sebi svoje ulje ili mast.
ljubobj Posted June 15, 2018 Posted June 15, 2018 Mislim da se odnosi na atf ulje koje je u kočnicama, kuplung cilindar i mislim volan iako je servotronik. Za volan sad nisam siguran da li ga atf podmaziva ili ima u sebi svoje ulje ili mast. U kocnicama nije atf nego uk4...ni slicno atf-u...hahahU volanu ulja nema..u cilindru kvacila je isto uk4 tj kociona tekucina.
VWTDI Posted June 15, 2018 Posted June 15, 2018 Glupost , pogotovo ako je stavio SKF ili FAG, evo meni već 150k km drže na Golf 5, zamjenio ih 3 od 4, 2x SKF i jednom FAG. Očito mu je netko zavaljao fejk ležajeve. Jer iz mog isksutva FAG i SKF drže kao i original u najmanju ruku, a duplo su jeftiniji. Ne znam kolega,da li mu je netko zavaljao fejk lezajeve u SKF kutiju, mada i na samom lezaju pise SKF,ja osobno nisam imao lose iskustvo sa SKF-om ali ovo kada ih je kolega mjenjao dva puta u dvije godine onda sam postao sumnjicav, jer stvarno su brujili da nisi mogao da sjedis na zadnjem sjedistu to je bilo najizrazenjie izmedju 60-70 km/h ,to si upravu da su cak duplo jeftiniji od OEM.
Krky Posted June 15, 2018 Posted June 15, 2018 U kocnicama nije atf nego uk4...ni slicno atf-u...hahah U volanu ulja nema..u cilindru kvacila je isto uk4 tj kociona tekucina. :) ma na uk4 sam i mislil a napisal atf Na nekim citroenima sam videl kod progresivnog volana da ide lajtung sa uljem na njih pa sam zato povezao... Meni se isto tak čuje da bruji kod smotanog volana i u jednu i u drugu stranu samo kod kretanja, a u vožnji ne, ko kad su neke loše zimske gume takav zvuk se pojavi...
DoktorD Posted June 27, 2018 Posted June 27, 2018 (edited) Samo da javim naknadno. Nakon zamjene ležaja na zadnjem desnom kotaču (u garanciji) zvuk je i dalje prisutan. Isto kako je Krky napisao: Meni se isto tak čuje da bruji kod smotanog volana i u jednu i u drugu stranu samo kod kretanja, a u vožnji ne, ko kad su neke loše zimske gume takav zvuk se pojavi… E sad, nebi rekao da je do guma jer je isti zvuk bio na zimskim gumama i na starim ljetnim gumama ali i na novim ljetnim gumama. Ne mogu dokučiti o čemu se radi, ali svakako živcira :@ Edited June 27, 2018 by DoktorD
DoktorD Posted September 16, 2018 Posted September 16, 2018 da li je netko skuzio o čemu se ovdje radi? Meni se čini da ima veze s diskom i disk pločicama ali se nisam stigao s time pozabaviti.
DoktorD Posted November 4, 2018 Posted November 4, 2018 Da li netko ima još neku ideju što bi to taljenje moglo bit?
denis.sneller Posted April 24, 2019 Posted April 24, 2019 Ekipa, ja i dalje imam situaciju da mi nešto tuli kod niskih brzina, skretanja lijevo ili desno. Nije ništa gore nego je bilo, a o gumama ne ovisi uopće. Zadnje što sam primijetio da se taj zvuk izgubi ako pustim papučicu gasa.
master Posted April 24, 2019 Posted April 24, 2019 Ovako, ja sam uspio rijesiti nakon milijun toga sa zamijenom ulja u getribi nestalo je 90% tog tuljenja, nakon sto sam zamijenio nosac motora (na getribi) nestalo je i ostatak. 1 1
denis.sneller Posted April 24, 2019 Posted April 24, 2019 Bravo master, hvala na odgovoru. Kad zamijenim ulje u getribi, javim kako se ponaša.
denis.sneller Posted June 15, 2019 Posted June 15, 2019 Bok ekipa, evo zamijenio ulje u getribi, zvuk je nestao na 2 tjedna i onda se opet pojavio. Sada se cuje povremeno i samo kada skrecem lijevo.
herco Posted March 13, 2024 Posted March 13, 2024 Pozdrav ekipa... Imam sličan problem na G7.5 (1.6TDI manualac), otkad je došao ovaj problem je prisutan. Znači pri malim brzinama (bilo naprijed, bilo nazad) kad skrećem (svejedno koja strana) isto tako tuli. Stvarno me nevjerojatno živcira. Prestane tuliti kad stisnem kvačilo. Nema veze s gumama ili veličinom guma, čuje se jednako i na 16" i na 17". Jedino fascinantno što se intenzivnije čuje na 16", na zimskim gumama na kojima je sad. Koliko sam skužio neki su riješili problem zamjenom ulja u getribi/nosača na getribi? Dao bih šansu ovome ako ste stvarno riješili problem dugoročno...
Miljach Posted March 13, 2024 Author Posted March 13, 2024 16 minutes ago, herco said: Pozdrav ekipa... Imam sličan problem na G7.5 (1.6TDI manualac), otkad je došao ovaj problem je prisutan. Znači pri malim brzinama (bilo naprijed, bilo nazad) kad skrećem (svejedno koja strana) isto tako tuli. Stvarno me nevjerojatno živcira. Prestane tuliti kad stisnem kvačilo. Nema veze s gumama ili veličinom guma, čuje se jednako i na 16" i na 17". Jedino fascinantno što se intenzivnije čuje na 16", na zimskim gumama na kojima je sad. Koliko sam skužio neki su riješili problem zamjenom ulja u getribi/nosača na getribi? Dao bih šansu ovome ako ste stvarno riješili problem dugoročno... Bok, ja sam promijenio ulje u getribi i moram priznati da se zvuk poprilicno smanjio. Nije skroz nestao, ponekad se još čuje ali puuno rjeđe i manje nego prije. Dosad je već prošlo par godina od izmjene i nije ni blizu primjetan tolko kolko je bilo prije izmjene.
AUTOFREAK Posted March 17, 2024 Posted March 17, 2024 Tuljenje pri kretanju.... skoda 2023.... proizvođač još nije izbacio tehničko rjesenje.... Blo je nesto da se mjenja ulje u mjenjacu ali izgleda nije to to pa su stopirali taj dio i čeka se dalje. Imam slušalice sa 5-6 osjetnika i zvuk stiže iz amortizera (gore na hvatištu sa kapom) a u mjenjaču je mir.... i sad evo čekamo šta će proizvođač reći. Kod modela do 2023 posebno oni oko 2014 i cudan zvuk u voznji u zavoju.... to se rjesavalo sa guranjem motora u jednu stranu....il desno il lijevo... Dakel molaju se vijci nosača ljevo i desno i lagano nategne u jednu stranu. Naravno ispod motora su kolica tako da nije sila na tim sarafima.
Recommended Posts