Jump to content
VW Club Croatia

Recommended Posts

Posted

Pa moguce, znam x slucajeva gdje su vraceni isti sarafi i da njje bilo vise nikad problema sa glavom.


Ja sam pregazio preko 20k bez problema sa istim sarafima, bio sam kod majstora i rekao mi je da je to ok sve, da se razumijemo nije mi zao dat pare za sarafe, ali postoje slucajevi gdje su vraceni isti i da nema problema, tako da nemora da znaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted

I zato sam ubacio drugi motor sada sam miran a ide 3xbolje ... 

Nadam se da su muke s passatom rijesene...

Ako se neradi po ps nesto se sj... 

 

Eto i ja nisam odradio test glavi i popusio

Posted

Ne diram ga dok ne pocne vodu da gubi, co2 ne mogu ni da uradim dok ne nabije dobro pritisak u crijevima, tako mi je i mehanicar rekao i rekao je da bolje od toga nego sto je ne moze da bude i da uzivam.

Pratit cemo pa da vidimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted
On 07. 03. 2020. at 9:30, hariismne said:

 

 


Mislim da to nema veze sto kazes, mnogi majstori i stave nove sarafe pa opet isti problem, eto kolega par postova iznad je stavio i nove sarafe sve novo pa je bakon nekoliko km opet imao isti problem, a druga stvar takodje neko od kolega je stavio iste sarafe i nema vise problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Nije po pravilima struke i to je to. Tko malo bolje kuzi te stvari znat ce kolika su naprezanja na istima a i kilaza stegnuta s novim i starim nije ista.

Drzat se struke i kraj price

Posted

99% ih to ne radi.
Čak znam jednog "majstora" što steže bilo koje šarafe otprilike, a na moje pitanje ima li kilo ključ, reče mi kao nemam ja kad to tako da stežem

  • 4 weeks later...
Posted

Nek mi je sa srecom, bice da se opet skida glava.

55cec8ec368c8bc11357b1a4056dbce8.jpg


U potrazi sam za victor reinz dihtungom i sarafima, i naravno nece raditi vise isti majstor, imam druga koji je mehanicar pa cemo ja i on sve da odradimo.

Inace smanjio sam nivo antifriza da je ispod max, ne duva mi crijeva vise, moze li da bude da je duvao crijeva zbog viska antifriza u boci?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted

Ne moze u posudi bit visak nikako,izbacio bi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted

I danas sam se vozio opet nije naduo crijeva, antifriz je ispod max, pojma nemam je li to bio razlog ili ne.. probat cu cep orginalni polovan, uzeo sam topran prije mozda godinu i nesto, ali cujem da topran ne valja..mozda mi on pravi problem.

Posted

Ako nepuse crijeva... negubi antifriz... nediraj. Na cepu da je ulje bilo bi sve crno tj nebi imao samo tu majonezu te boje.... Nediraj i samo vozi... 

  • Like 1
Posted

Pa sad za sad ne duva crijeva ali se desilo par puta da su bas tvrda kad se auto vozi bas dugo dugoo, od kako sam smanjio antifriz ispod max crte probao sam da ga vozim po par sati sve gradska voznja uvijek drzi na 90 stepeni i nije duvao crijeva, antifriz ne gubi uvijek je na isto samo me zabrinulo ovo na čep od antifriza..

Vozit cu sad za sad tako svakako ne mogu da nadjem dihtung i sarafe zbog ove situacije, dosta je tesko. Kad pocne vodu da gubi onda ce bit zeznuto.

Nego doslo je vrijeme za mali servis, ne znam da li da ga menjam?

Ako bude dihtung da se menja onda bi morao opet mali servis?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted

diht glave da ulje i filter... al mislim da ti to sad pre cesto gledas... ako nisu tvrda i po diagnostici temp neide puno preko 90 to je ok...

  • Like 1
Posted

Evo prije snimio, crijeva jace od ovog ne mogu da se stisnu.. vozio sam ga malo jace, ipak je dihtung?




Sent from my iPhone using Tapatalk

Jače od ovog ne može.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Posted

Samo cu se onako padobranski ubacit.

Ne mogu vjerovat da neki i dalje misle da sarafi idu isti. Pogotovo sto ima dosta takvih nazovi majstora po rijecima @hariismne

Mi smo na tatinoj cetvorki mijenjali podloske diznama i zavrnuli sve, da bismo odmah nakon toga vidjeli da treba i kablove njihove zamijenit. I nakon ta neka 2 kilometra voznje, covjek uzeo nove sarafe i stavio ih bez obzira sto je dan prije zavrnuo opet isto tako nove. Radio u ovlastenom VW servisu otkad znam za njega, a sada otisao u ovlasteni u Njemacku.

Isto tako pretpostavljam da takvi majstori samo "ubodu" dizne i zavrnu na osjecaj. I onda se ljudi cude kako neka auta rade glasnije, a neka tiše.

Dodji poslusaj rad u leru moje cetvorke axr 74kw i usporedi s kojim hoces autom kojem je neprofesinalno radjena glava pa usporedi razliku. Steta, zao mi je vasih auta kojima su vracani stari sarafi.

  • Like 1
Posted

upravo to..... al to je razlika izmedju majstora i mestra... svastarosa i onog koji radi samo taj koncern...

 

 

 

Posted
Samo cu se onako padobranski ubacit.
Ne mogu vjerovat da neki i dalje misle da sarafi idu isti. Pogotovo sto ima dosta takvih nazovi majstora po rijecima [mention=364746]hariismne[/mention]
Mi smo na tatinoj cetvorki mijenjali podloske diznama i zavrnuli sve, da bismo odmah nakon toga vidjeli da treba i kablove njihove zamijenit. I nakon ta neka 2 kilometra voznje, covjek uzeo nove sarafe i stavio ih bez obzira sto je dan prije zavrnuo opet isto tako nove. Radio u ovlastenom VW servisu otkad znam za njega, a sada otisao u ovlasteni u Njemacku.
Isto tako pretpostavljam da takvi majstori samo "ubodu" dizne i zavrnu na osjecaj. I onda se ljudi cude kako neka auta rade glasnije, a neka tiše.
Dodji poslusaj rad u leru moje cetvorke axr 74kw i usporedi s kojim hoces autom kojem je neprofesinalno radjena glava pa usporedi razliku. Steta, zao mi je vasih auta kojima su vracani stari sarafi.

Svaki dizel radi ko traktor realno, neki moze da bude za nijansu tisi od nekog drugog, za to nemora da budu uzrok dizne?

Ja sam htio nove sarafe da stavim ali nisam mogao da ih nadjem, jedino da ih narucujem iz ovlascenog a to se mnogo ceka.

Kao sto nas ima raznih ljudi tako ima i raznih majstora, svako radi po svome kako misli da treba, neko vrati iste sarafe i nikad nema vise problema a neko stavi nove i opet ima problem, naravno treba mozda staviti nove, samo je stvar u tome u prodavnici kad sam trazio nove sarafe svi se cude.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Posted (edited)
2 hours ago, hariismne said:


Svaki dizel radi ko traktor realno, neki moze da bude za nijansu tisi od nekog drugog, za to nemora da budu uzrok dizne?

Ja sam htio nove sarafe da stavim ali nisam mogao da ih nadjem, jedino da ih narucujem iz ovlascenog a to se mnogo ceka.

Kao sto nas ima raznih ljudi tako ima i raznih majstora, svako radi po svome kako misli da treba, neko vrati iste sarafe i nikad nema vise problema a neko stavi nove i opet ima problem, naravno treba mozda staviti nove, samo je stvar u tome u prodavnici kad sam trazio nove sarafe svi se cude.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gledaj, ako u sluzbenom manualu VWovi inzinjeri propisu kako ubost diznu, navedu u milimetrima koliko svaka treba bit udaljena jedna od druge i sa koliko Nm i na koji nacin zategnit svaku, ja se apsolutno ne osjecam dovoljno inteligentan u odnosu na njih u tom svijetu da mogu reci da su to gluposti i da to nema potrebe radit i ostat ziv.

A trgovci koji rade za pultom sigurno tu rade zato sto su top-notch majstori koji su se eto ipak odlucili prodavati dijelove, a ne raditi u struci.

Edited by Garrett_
  • 3 months later...
Posted

Evo ovako, nisam dugo pisao na ovu temu:


Pisao sam ono da je opet poceo passat da nabija pritisak u crijeva, poceo je i antifriz da gubi litar-litar ipo, tako da sam se opet odlucio da sve uradim kako treba.


Glava skinuta, poslana na hidrotest, obrada uradjena, gumice nove, vodjice ventila, ljudi koji su to uradili su mi rekli da je glava sad u tip top stanju.


Uzeo sam i nove sarafe victor reinz, dihtung ce isto biti victor reinz, sjutra bi trebalo da se sve sklapa, tako da nek mi je sa srecom, treca sreca

Posted

Da, vas dvoje ste bili dosta aktivni, ali nije ni GTI-VR6-R32 daleko, on je još prije otvorio sezonu sa svojim raznim problemima. :)

Posted
3 hours ago, mur3633 said:

Eto da još ja riješim problem s paljenjem i da forum počine od nas emoji1787.pngemoji1787.png

I dalje neće da pali iako si promjeno pumpu?

×
×
  • Create New...