0
Antetrmx

Passat B8 problem

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam passat b8 1.4 tsi dsg 150 ks

Ponekad,jednom u 20 paljenja,kada se auto upali,odmah digne okretaje na 1200-1300 i digne potrosnju goriva na 3l/h i cuje se zviždanje turbine i na samom leru i na dodavanju gasa(prilog video) to traje max 30 sekundi nakon toga se ne cuje turbina,okretaje i potrošnju vrati na normalno i na dodavanju gasa se vise ne čuje zvižduk

I isto tako cuje se dosta često prilikom kretanja sa laganim gasom zvižduk turbine,znaci u 1. I u 2. brzini,na jacem gasu se nista kasnije ne čuje.Iskljucivo na kretanju.

 

Bio sam kod 2 majstora,prvi je rekao da i je u pitanju turbina,onda bi se uvijek čulo, da nema smisla nista radit jer nema ni dijelova za reparaciju/servis nego kad vrisne kupit drugu.

Drugi je rekao da auto očito zeli nesto regenerirati ili ocistit(slicno dpfu) i da zbog toga ide veci protok zraka kroz turbinu i da zbog tog zviždi. 

 

Svakako cu otici u ovlasteni vw servis da oni vide,ali eto ako tko ima kakvo iskustvo ili zna u cemu bi mogao bit problem

Unaprijed hvala na odgovoru

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dobro vidim? Vani je 0,5°C.

Normalno da podigne ler gas po paljenju. Mi stari bi rekli, radi pod čokom.

I meni je tako na G6, a bome i na Mercedesu dizelu.

Što se turbine tiče, ako ne zviždi kasnije kad se zagrije, ne diraj ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zvonimir said:

Jel dobro vidim? Vani je 0,5°C.

Normalno da podigne ler gas po paljenju. Mi stari bi rekli, radi pod čokom.

I meni je tako na G6, a bome i na Mercedesu dizelu.

Što se turbine tiče, ako ne zviždi kasnije kad se zagrije, ne diraj ništa.

Video je star par mjeseci,podize on ler gas i sad kad je toplo,kao sto sam rekao jednom u 20 paljenja bude kao na videu

A turbina se pri kretanju čuje(puno tise nego na videu) i kad se zagrije auto,bez obzira jel hladan ili na radnoj temperaturi

Share this post


Link to post
Share on other sites
0