2 2
Kocox02

Problem! Felga udara od gewindu.

Recommended Posts

Pozdrav!

Jel moze mala pomoc i misljenje?

U pitanju su felge Keskin Mam Gt1 19 

8.5 jota

ET45

Gume su sve 4 225 35 r19

Namontirao sam sve  4 felge na golfa 4 ali auto nece da krene, prednje felge su zakovale, udarile od gewinde.

Hoce li biti previse da stavim sve 4 distancera 16mm?

Nazad felge ne zapinju, samo naprijed zapnu od gewindu u ne mogu da se okrecu.

Problem je sto ne mogu nabaviti distancer ispod 16mm.

Hoce li biti previse siroko sa 16mm distancerom naprijed, i hoce li zapinjaati od rub, na autu su trenutno FK gewinde.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprije moras reci koji auto imas i dal imas mista od ‘lica’ felge do ruba blatobrana

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Kocox02 said:

Pozdrav!

Jel moze mala pomoc i misljenje?

U pitanju su felge Keskin Mam Gt1 19 

8.5 jota

ET45

Gume su sve 4 225 35 r19

Namontirao sam sve  4 felge na golfa 4 ali auto nece da krene, prednje felge su zakovale, udarile od gewinde.

Hoce li biti previse da stavim sve 4 distancera 16mm?

Nazad felge ne zapinju, samo naprijed zapnu od gewindu u ne mogu da se okrecu.

Problem je sto ne mogu nabaviti distancer ispod 16mm.

Hoce li biti previse siroko sa 16mm distancerom naprijed, i hoce li zapinjaati od rub, na autu su trenutno FK gewinde.

 

 

Moj slucaj je bio kao i tvoj, nisam htio da mi felga viri van blatobrana a lupala mi je u amortizer, distancom od 5mm sam uspio odmaknut felgu od amortizera i imati lufta svega 2mm :D

Koliko ti lupa? Koliko ti fali da ih odmaknes?
Distancom od 16mm ces ih izbaciti 16mm van i to je to, Ako mislis da imas mjesta pod blatobranom, da, mada 8,5 je samo po sebi dosta siroko, pogotovo za G4. Zasto kazes da ne mozes nabaviti distance manje od 16mm? 

Ja jos uvijek imam te distance od 5mm, 5x112mm negdje. Vise mi ne trebaju.
 



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam distancer 5mm i opet felga udara od amortizer, a kad sam stavio distancer od 10mm to je knap okrece se felga ali vrlo malo zapne.

Ne mogu napraviti distancer ispod 16mm zbog centralne rupe na distanceru, ne mogu staviti felgu na distancer bez izbocine za centralnu rupu

Imao sam kuci 2 distancera od 5mm pa sam ih stavio j

Stavio ih jedan na drugi i dobio 10mm a to je knap 

Na 10mm vrlo malo zapne za gewindu ali se okrece felga normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mozemo zakljuciti da nije moguce montirati 8.5" siroku felgu...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Right in the middle

Moj CC 3.6 8.5x19 et 30 i knap knapova,cak sam mislija da ce bit previse van al prolazno je,da je et 32-35 bilo bi idealno,tako da msm da je too much za 4orku

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Kocox02 said:

Probao sam distancer 5mm i opet felga udara od amortizer, a kad sam stavio distancer od 10mm to je knap okrece se felga ali vrlo malo zapne.

Ne mogu napraviti distancer ispod 16mm zbog centralne rupe na distanceru, ne mogu staviti felgu na distancer bez izbocine za centralnu rupu

Imao sam kuci 2 distancera od 5mm pa sam ih stavio j

Stavio ih jedan na drugi i dobio 10mm a to je knap 

Na 10mm vrlo malo zapne za gewindu ali se okrece felga normalno

Ok, ali ja centrirajuci prsten ne racunam u debiljinu distance, moja distanca je bila od 5mm i imala je prsten.I nema tu ide ali malo zapinje, kad se zategnu sarafi, amortizer i felga postaju jedno i razmak mora biti fiksni. Naravno, osim ako nemas spiganu felgu :)

U tvom slucaju ako ni 10mm ne pomaze, onda stvarno tih nekih 15tak mm bi ti trebalo, no lako moguce da bi ti virilo previse van.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2