2 2
mur3633

Uklanjanje korozije iz bloka motora i glave

Recommended Posts

Da li ima neko ideju kako očistiti koroziju iz bloka motora i glave, tj. iz prolaza gdje ide rashladna tečnost?
 
Na dosta mjesta sam čitao ili Sona kisjelina, a još negdje i Oksalna.
 
Uspio sam dimerom da skinem površinski dio koji je bio mješavnina korozije i prljavštine i sad je ostala baš korozija, pogotovo u bloku.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li našao neki način i kako je ispalo na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam Sonom kisjelinom, solidno je ispalo. Malo češće zamjene antifriza i trebalo bi biti kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li koju fotku prije/poslije da se podijeli na forumu?

Pitam se kako bi ovdje sjeo Antikorozin od Kemoplastike, koristim ga godinama za otklanjanje hrđe i poznajem ga još kada baš i nije bio neki proizvod jer se dosta pjenio i ostavljao taj naknadni sloj pa ga se trebalo ponovno skidati. Sada je perfektan i nema više taj efekt, tako da nakon nanosa samo ostaje bijeli zaštitni sloj. Koristim ga skoro svake godine kada radim sa hrđom, evo, baš sada trebam kosilicu ispod noža srediti pa temeljna i završno emajl lak kojeg uvijek imam na policama.

* Antikorozin - (Kemoplastika)

antikorozin-sredstvo-wtijo.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam slikao jer sam bio skeptičan da će išta da se promijeni. Međutim mogu slikati kakvo je sad stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi fotku ako ju imaš, nije nikada naodmet, a ovo što radiš nije baš nešto što se često radi, sada i tko zna kada. :)

Da li je bilo nešto kamenca u kanalima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2