3 3
tommek10

Golf 5 gasi potrošače jedan po jedan

Recommended Posts

Radi se o golfu 5 1.9 tdi 66kw 2007 god već godinama imam kvar kojeg ne mogu otkloniti. Javlja mi se kroz godinu nekoliko puta kad zatopli i kad se temperatura poveca u kabini npr. kad auto stoji na suncu cijeli dan i nisu prozori otvoreni tada sam primijetio i tada mi se javljalo možda zadnjih 5 godina 15ak puta.

Auto upali normalno ali onda postepeno gasi zmigavce, klimu, radio, prozore znači sve potrošače na struju. Čak mi se znalo dogoditi da se ugasi autoi ne mozes ga upaliti minutu dvije i kasnije upali 8 godinu dana normalno vozi bez greške. Kad mi se znao ugasiti u vožnji probao sam ga odmah upaliti da ubacim u brzinu i putem kvačilo dok ide ali nije htio upaliti. Već kad se malo rashladi onda pali i vozi bez problema. Tako sam stekao dojam ne mora značiti ali da je za izluditi svakako je od kud krenuti nisam pametan. Vise manje sve na autu promjenjeno servisirano uredno ne pokazuje nikakve znakove kvara i sl. Danas mi je na putu iz Zg ugasio zmigavce, prozore, klimu i oko Bosiljeva se sve vratilo u normalu.

Ima li tko kakav savjet di da krenem jer bi htio rijesiti to.

 

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto kaze dijagnostika?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Ne vidi nista, nisam ga danas spajao ali do sad nije vidila nikakvu grešku

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam otvorio kutiju s osiguracima onim velikim u motornom prostoru gdje je masa i ostala instalacija. Dosta zica i osigurača mi je oksidiralo pa sam to sve cistio i naspricao s kontakt sprejem, uglavnom ružno izgledalo. E sad je li to moguć uzrok mog problema vrijeme će pokazati.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost opet mi se problem javio danas... jednostavno ugasio. Nisam ja s autom ali žena kaže da je bilo vruće u njemu danas i nakon 5 min pogazio sve potrošače onda i auto. Nakon parkinga u areni u podzemnoj i hlađenja sad auto ide normalno. Ne znam što da radim s tim autom izludi će me.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakav ti je akumulator??

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Odličan od varte 74ah. Ne bi rekao da je do akumulatora jer auto pali na zub na minus temperaturi. I po vrucini svaki put upali na zub i onda nakon nekog vremena počne gasit potrošače i na kraju se ugasi. Ovo je novi akumulator a i na prošlom sam imao isti problem.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
jako cudno da nema bas nikakvih greski
Kupit ću OBDeleven pa cu biti u mogućnosti kad mi se pojavi kvar odmah na licu mjesta ucitati greške preko mobitela. Sadašnji vcds mi ide preko laptopa a laptopu je crknula baterija i koristi se na struju samo pa je nezgodno.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laptop sa AC adapterom uvijek koristim kod skeniranja sa VCDS-om, bez i samo sa  baterijom rijetko, ne treba mi takav komfor da moram biti unutar vozila.

Ovako iz tvojeg opisa, a i ono što sam mogao vidjeti iz nekih serijala koje popratim čini mi se neki hladni lem na nečemu ili negdje ima kontakt pa kada se zagrije imaš navedeni problem.

Ako je netko radio neke dogradnje sa strujom poprati to, ako ne ili nisi siguran ostaje ti da sam pogledaš ona mjesta koja si naveo gdje ti se javljaju problemi od instalacije do samog potrošača.

Neki korisniji savjet ti nemam ali tako bih odradio kod sebe da imam sličan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet mi se po velikoj vrucini problem javio, nabavio sam dijagnostiku i javlja mi dvije greške što se tiče releja. Jedna se ponavlja više puta terminal 15 i jedna jednom terminal 50.
E ova terminal 15 sam malo istraživao i imaju dva releja na njima piše 460 i fizički sam ih pronašao pod vozacevim nogama iza onog pretinca malog, oni se griju onako već prema vrućem skoro.
Što mislite trebaju li se releji grijati ili je moguće stvarno da je do njih problem?

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smiju se grijati, pogledaj sta ga grije. Negdje ima problem.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne smiju se grijati, pogledaj sta ga grije. Negdje ima problem.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Da li može sami relej zezati, naručio sam novi pa cu probati zamijeniti.
A što ga grije inače to nema šanse ikad da otkrije itko...

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema sanse. Svaki relej ima na sebi neke potrosace. Pogledaj na netu. Koji relej cemu sluzi pa vidi pa isprati malo. Nije atomska fizika :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako nema sanse. Svaki relej ima na sebi neke potrosace. Pogledaj na netu. Koji relej cemu sluzi pa vidi pa isprati malo. Nije atomska fizika default_smile.png

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Ma ima da.... kod mene svi potrošači uredno rade bez ikakvih problema. Znači vjerojatno instalacija negdje zeza a to otkriti bez rastavljanja cijelog auta iz unutra male su šanse. Kod mene ovdje od majstora ti se neće nitko da zeza s tim jer je stvarno specifično i nije lako za otkriti a kamoli napraviti.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ulazi li voda...majstora i nema vise. Otisli svi na zapad. Ostale derikoze :))

Vidi postoji mogucnost da nesto vuce vise struke nego sto treba.

Npr
Mozda je ventilator pohrdjao i tesko se okrece.... Tad treba mnogo veca struja da ga vrti. E sad ti vidi relej koji cemu sluzi. Pa isprati krsjnje potrosace. Da li su releji mozda izvarnicili. Vidi li se znak oksidacije ili da je probijala struja?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogledaj ulazi li voda...majstora i nema vise. Otisli svi na zapad. Ostale derikoze default_smile.png)

Vidi postoji mogucnost da nesto vuce vise struke nego sto treba.

Npr
Mozda je ventilator pohrdjao i tesko se okrece.... Tad treba mnogo veca struja da ga vrti. E sad ti vidi relej koji cemu sluzi. Pa isprati krsjnje potrosace. Da li su releji mozda izvarnicili. Vidi li se znak oksidacije ili da je probijala struja?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Ne znam gdje bi voda ulazila, pregledao sam ventilator jer sam prije imao s njim problema ali lijepo se vrti, podmazao ga ocistio i vratio. Skidao releje čine mi se ok nemaju korozije. Griju se ta dva ista 460 terminal 15. Malo sam guglao povezuje se taj terminal 15 s bravom za paljenje onaj elektronski dio. Ne kuzim on pali na zub i nikad nije zezao što se paljenja tice, je li moguće da je do tog elektronskom dijela. Ima li golf 5 još masu osim one u motoru što se nalazi oko kutije za filter zraka?

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih dosta. Provjeri spojeve. Kleme, ne znam gdje se tacno nalaze na golfu ground points. Obicno su ispod plastike gdje otvaras haubu sableve i desne strane. Tu bude po par komada.
Pogledaj kakav je dzek na bravi, da li je on varnicio. Provkeri masu akumulatora.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ide , ima li nekog pomaka ka napred?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako ide , ima li nekog pomaka ka napred?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Na žalost nema pomaka, moram pogledati sve mase na autu kad ih pronađem. Za sad auto ide normalno jedino što se griju gore navedeni releji, a ne znam trebaju li se grijati.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3