2 2
dzoni

Promjena DSG ulja Arteon

Recommended Posts

VW Arteon 4motion 190ks 2019 registrovan 2020 presako 13.000km imao do sada samo jedan mali servis na 8000km. Posto je pravilo promjene ulja u DSG-u na 60.000km ili 3 godine, da li je potrebno na ovom vozilu mjenjati ulje u DSG-u i kad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

serviser iz ovlastenog kaze da ne treba jos mjenjati jer je fakticki novo auto zato me buni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nemojte minjat..ja svoj mijenjam svakih 60tkm. Ne pratim jel u 1,2,3 il 5god..bas me i sad ceka zamjena,bit ce malo manjje od 60tkm od zadnje promjene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj termin 60000 ili 3 god vazi samo za zapad. Kod nas rijetko ko predje toliko za 3 godine. Ja isto pratim kilometre.

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bi trebo bit dq381 Interval 120tkm.

Pošto je 4 motion moj savjet je izmjena ulja u HALDEX spojci i čišćenje filtera na haldex pumpi. Tu je 3god i bez obzira na km. Iz prakse to je bolje odradit max 3god i uz obavezno skidanje pumpe i čišćenje filtera. Uz pumpu idu i 2 brtve....

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AUTOFREAK u ovlastenom litar ulja za heldex 60€ i ruke 15€. Sto se tice filtera, kazu da filter ne postoji, tako mi rekli iz ovlastenog. Sad jel mislio na fillter ulja u HALDEXU ili u pumpi to ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezz za arteona ali u CC-u ima filter za haldex..nekih 15-20€ sam ga platio. I ulje 50-60€ ako se dobro sicam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je ovaj 5. generacija ali serviser kaze da se to nista ne cisti samo promjena ulja. Ne znam kako si dosao do cifre 300-350€  kad je u ovlstaneom mene kostalo ulje 60€ i ruke 15€

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina....vag nenavodi nista nerg izmjenu ulja al eto ja nisam slusao proizvodjaca i skinuo sam pumpu i ostao fino iznenađen šta sam unutra nasao. Dakle ogromna količina emulzije na filteru i po kućištu u koje ulazi pumpa. Treba narucit te brtve i fino nek skinu pumpu i operu filter i kuciste. To je mozda 15min posla pa nek i naplate pola sata rada ali to je obavezno za odradit a da haldex jos dugo poživi. I da.... ulje u haldexu max 3 god bez obzira na km,...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2