0
mahir

VW Golf 1.9TDI 66kw 1995

Recommended Posts

*** LINK ZA KOMENTARE ***

 

Odlucio sam se da mi opet treba neki belaj u zivotu i kupio ovu 3ku sa 1.9tdi 66kw motorom. Auto cu koristiti za lov, ribolov, otici na kafu i slicne stvari ;)

 

KRhyTmb.jpg

a66tKWc.jpg

 

 

 

USXEhkM.jpg

 

 

WWKAZec.jpg

 

Tehnicki pregled i registracija

 

DFG2A6z.jpg

 

Posto je radio bio svezan na bateriju i morao sam ga otkopcavati svaki pa sam skontao da je prekidac od 2 marke najbolja solucija. 

U garazi mi se vucali i neki zvucnici od 4ke koju sam prodao prije 3 godine pa sam i njih montirao i izbacio pc zvucnike iz gepeka.

 

ncTZ133.jpg

 

hE88DrY.jpg

 

r8i1pBK.jpg

 

2lg7iTS.jpg

 

 

Slika motora

FptbV7s.jpg

 

Eh sad malo sam se patio oko vakumskih crijeva i vidio da ih dosta fali, a neke nisu spojene i samo leze negdje po masini. Par njih sam uspio skopcati i naci njihovu lokaciju putem dijagrama na google a ovo nisam morao nikako da nadjem.

 

OLbjupC.jpg

pkBYcHU.jpg

 

I posto hocu da podignem auto sto vise u vis i ne previse troskova odlucio sam se za gume 175/80-r14 a ako ko ima neki prijedlog oko akortizera i opruga slobodno pucaj. Ove su trenutno na autu

 

PsavV2c.jpg

 

iBhEMwF.jpg

 

puno ljudi i ovo koristi. nasao sam i nesta o tdi oprugrama od 97+ godine koje su jace i podignu auto ali onda moras i soljice da mijenjas a to mi se bas i ne radi.

zlHxfbQ.png

 

auto cu prilagoditi za bosanske sumske puteve pa mozda ispadne i zanimljiv projekat. kad budem imao vise vremena objaviti cu jos par slika. trenutno mi je bitno promijeniti ulje i filtere, ocistiti IC, EGR koji cu najvjerovatnije izbrisati kasnije, nabavka guma i opruge.. 

Edited by mahir

Share this post


Link to post
Share on other sites
0