0
Guest ex_1

:(

Recommended Posts

Guest ex_1

Ljudi jos nista nije gotovo valjda uglavnom imam vw 2 i motor ima preko 500.000 km predjenih stavim slike kasnije....

 

Uglavnom odradio je svoje presao pola europe i sada koji problem imam.

 

 

Vec 2 tjedna ulje mi curi,lamela,gubi gas ako stisnem gas i dodjem do 80 auto se samo ugasi....

 

 

Ljudi pomoc nasao sam motor 80ks 1.9 turbo dizel :) ali stari mi nesto sere nece da ugradi kaze jos ovaj moze a ja mislim da jos 2-3 dana :ne i RIP

 

 

Pa sada koji problem je auto se pregrijava,ozada dimnu zavjesu radi help meee

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW 2...pretpostavljam golf?

Ali ovi simptomi su skroz nejasni,vozi pa se ugasi pa lamela pa ulje...ja ni??ta ne razumin,malo si interpunkcije pobrka,točke,zarezi... :vopi:vopi:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ex_1

Ne zbilja treba bar 30 minuta da auto vozi normalno ali nakon 2-3 sata voznje cim pocnem prebacivati brzinu trese se i zagrijava nenormalno.....

 

Uglavnom jebeno za mene samo sam pitao sto je oslo osim cijelog motora :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

posjeti mehaničaru.. ako tako sumnjač onda je veliki problem... neka ti oni pogledaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije "samo" motor,preostaje ti ili generalna ili ubaci drugi motor,izabere?? najpovoljniju i tebi najlak??e izvedivu opciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvij čep na karetu i nek ona crna tekucina izadje van..... Zavrni cep i daj starome neka ga vozi :) Neko vrjeme ce ti zujat i gorit jedna crvena lampica al to je "normalno" objasni starome :)

Nece ti vise pustat ulje niti ce trest :)

A stari ce tad nakon kraceg đira ipak poslusat tvoju zamisao :)

Ajd pa javi kako je proslo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odvij čep na karetu i nek ona crna tekucina izadje van..... Zavrni cep i daj starome neka ga vozi :) Neko vrjeme ce ti zujat i gorit jedna crvena lampica al to je "normalno" objasni starome :)

Nece ti vise pustat ulje niti ce trest :)

A stari ce tad nakon kraceg đira ipak poslusat tvoju zamisao :)

Ajd pa javi kako je proslo :)

 

 

 

:rotfl:rotfl:rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odvij čep na karetu i nek ona crna tekucina izadje van..... Zavrni cep i daj starome neka ga vozi :) Neko vrjeme ce ti zujat i gorit jedna crvena lampica al to je "normalno" objasni starome :)

Nece ti vise pustat ulje niti ce trest :)

A stari ce tad nakon kraceg đira ipak poslusat tvoju zamisao :)

Ajd pa javi kako je proslo :)

 

Al si car :respekt:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ex_1

Reko sam starom ne on zna kaze samo lamela je a vec 1 mjesec ulje curi uglavnom auto mi je trenutno bomba pa sada gdje ce ta explodira nije moja stvar .....(:(

 

 

 

 

Nemozes vjerovati jebenih 4500 kuna dodje 80ks da ugradim ali ne.....

 

:vozi boom :bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari ti je neki filozof vidim.... steta potrosit koju kunu al kad mu auto stane na putu tad ce mu se upalit lampica u glavi :)

Samo pazi na taj moguci motor.... kod nas kazu da bi to bila kupnja kao da kupujes "mačka u vreći" moze valjat a moze i prozvi??dat dan iza :)

 

Tako da se prvo dobro raspitaj i provjeri taj motor.... jos ako je u nekom auti i pali i radi.... tako ces najbolje vidit njegovo stanje.

 

Nego si odvio onaj vijak ha :) ?

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, moj crni Ivica...stavi bar koji zarez, ovako te ne ku??i nitko.

Edited by Bagi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest joka
i 80ks ne postoji...

 

80ks postoji i ugradivani su u prvu seriju III GTD i u sve modele Audi-ia B4 sa 1.9 td motorima,motori su potpuno identicni samo je razlika u turbinama!

Share this post


Link to post
Share on other sites
80ks postoji i ugradivani su u prvu seriju III GTD i u sve modele Audi-ia B4 sa 1.9 td motorima,motori su potpuno identicni samo je razlika u turbinama!

 

Nebi se stel mesati, ali Autodata ne zna niti za Audijevi niti VW-ov 1.9TD od 80KS, ima samo 75KS. Takodjer moj u passatu B3 '93 je 75KS i sve je to AAZ motor koji je dolazio sa par modela KKK i Garett turbina, a '94 su bile neke dorade na bosch pumpi. Koliko mi je poznato i problem sa remenicom zupcastog na radilici je te '94 djelomicno rijesen. Naime 1.6 je imao istu izvedbu remenice, ali su na 1.9 (zbog vece kubikaze) nakalemili teski harmonic balancer na remen koji je to razvaljivao pa su ga '94 malo umirili dok samo TDI ima to skroz pametnije rijeseno. U principu 1.6 i 1.9 (AAZ) je isti blok sa razlicitim provrtom (ne znam jel i smjesa materijala ista), cak isti (za grijace izvaditi zaheban) polozaj bosch pumpe koja se u nekim stvarcicama ipak razlikuje.

80KS je bio 1.6TD sa intercoolerom (RA i SB) u VW-u i Audiju... U golf 3 GTD nije isao 1.6TDi.

 

pozz

Edited by bjk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest joka
Nebi se stel mesati, ali Autodata ne zna niti za Audijevi niti VW-ov 1.9TD od 80KS, ima samo 75KS. Takodjer moj u passatu B3 '93 je 75KS i sve je to AAZ motor koji je dolazio sa par modela KKK i Garett turbina, a '94 su bile neke dorade na bosch pumpi. Koliko mi je poznato i problem sa remenicom zupcastog na radilici je te '94 djelomicno rijesen. Naime 1.6 je imao istu izvedbu remenice, ali su na 1.9 (zbog vece kubikaze) nakalemili teski harmonic balancer na remen koji je to razvaljivao pa su ga '94 malo umirili dok samo TDI ima to skroz pametnije rijeseno. U principu 1.6 i 1.9 (AAZ) je isti blok sa razlicitim provrtom (ne znam jel i smjesa materijala ista), cak isti (za grijace izvaditi zaheban) polozaj bosch pumpe koja se u nekim stvarcicama ipak razlikuje.

80KS je bio 1.6TD sa intercoolerom (RA i SB) u VW-u i Audiju... U golf 3 GTD nije isao 1.6TDi.

 

pozz

 

Slazem se stobom u potpunosti ali pusti autodatu,ima i drugih programa!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slazem se stobom u potpunosti ali pusti autodatu,ima i drugih programa!

 

Hehe, zake? Preporucas nesto drugo? Cini mi se kao dobra baza podataka o parametrima raznih elektronickih sitnica i kojesta slicnoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0