0
Jandro

Potrošnja TDI 96kW

Recommended Posts

kolko vama tro??e ti va??i tdi-i od 130 ks???

 

ovaj moj nebi se spustio ispod 9 litara gradske vo??nje da ga neznam kak vozim i pazim i sve,a zna skočit i prek 12

 

a otvorena cesta tak oko 6-6,5 litara!

 

jel i va??i tak il manje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni isto, po gradu neće ispod 9-10 l, a kad ga sti??ćem oko 13l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno za tvoj auto, ali ako skoci na 12 to je znak da je ti je noga teska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaj se bunite imate dosta konja pod haubom i sad vas brine potrosnja,pa onda ste trebali kupit sdi i samo gasssssssssssss

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bosanac-VI

Neznam ba?? da li je to normalno, ja imam Golfa IV 130Ks, u prosjeku tro??i oko 7,5 litara gradske voznje.

za autoput neću ni pričati er je potro??nja nikakva.

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je isto bilo tako privh 2 mjeseca otkad sam kupio G4 TDI

 

kasnije kad se malo priviknes i kad malo ipak dođes k sebi bi se stvar trebala malo vratit u normalnu. ja sad kod laganini voznje imam oko 6.3 - 6.5 po gradu. naravno to je saltanje na 2000rpm i umjereno ubrzavanje u svakoj brzini .

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozim ga u 4-toj na 2000 obrtaja i isto nejde ispod 8,5 litara, a isto trosi i u trečoj na 2500 obrtaja!

 

@bosanac-VI - a mozda mu u prilog ide to sto je auto laksi!?!?

jebo ga led i auto, u prvoj lagano ubrzavan i na kompu pokazuje (ono trenutna potrosnja) oko 25 i 30 litara, isto tako i u drugoj kod laganog ubrzavanja isto 25 i 30 litara, a kad ga stisnem skoči preko 45 litara

 

najmanje sto sam uspio izvest je 8 litara,al to je ono bas bablja voznja, u trećoj 55 po gradu! al jebo to kad ga nesmijes stisnut malo, odma na 10 litara ode!

 

a što se tiće autoputa, u 5-oj na kojih 140-150 troši 5 do 5,5 litara

Edited by Jandro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde budem ti ja snimio mobitelom/foticerm cukice da vidis kak se ja vozim pa ces odmah vidjet i potrosnju koju pokazuje pri toj voznji!

 

Stvar je u tome da nemozes se ganjat ko majmun da ti trosi recimo 10 i onda u roku 20 minuta gradske voznje to spustit na 6 litara.... trebao bi se puuuuno duze vozit da ti se potrosnja sa 10 smanji na 6 .

 

ako od starta krenes lagano onda to nije problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugasi komp... vidis sta to radi covjeku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se cudite ljudi...po gradu ni meni sa 100ks ne pada ispod 8L ...a na otvorenoj cesti se pokazuje kako malo trosi , 5.5L pa cak par puta na jadranskoj magistrali iz makarske za split 4.8L pri oko 90km/h :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mu je normalana potro??nja,i moj tro??i otprilike toliko po gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo sam gledo i sku??io da puno vi??e auto tro??i dok je hladan ujutro, da neznam kak polako ga vozim i pazim nikada nebude se spustilo ispod 10litara, a dok se grije da ga neznam kak ganjam prosjek nebude skočio preko 10 litara!

ovo sam danas usliko

dsc03763wn3.th.jpg

 

evo, sad sam do??ao iz kri??evaca i ganjanje cijelo vrijeme i pogledam prosječnu potro??nju i ona 6,8 litara! to mi se ok ćini

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro, znaci moram se primit fotica i krenut u voznjicu :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ČK - Grobnik skroz stara cesta jedino ZG-KA autoput.... potrošnja na chipanom AFN (110ps) je 5.4L......

 

ista relacija na TDI 90 ps 5.6.... -> koji ga je možda mrvice znao pritisnuti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma kolika je potrosnja po gradu, ali tada inace mjenjam brzine oko 2200rpm jer nema potrebe za vise, a inace u voznji rijetko kad predjem 3000rpm.

Ali na autocesti trosi oko 6.5L. Audi A4, 96kW TDI.

Kad ga pritisnem ni ne zelim znati koliko trosi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tonac ni iz bliza nemozes uspoređivati potrosnju AFN-a ( pa ni chipanog ) sa potrosjom G4/Passata sa 96kw.

 

meni G3 u najgorim uvijetima dakle : ljeto, klima, grad ( 1. i 2. brzina samo ) trosi oko 7.5 dok mi G4 kod normalne laganini voznje se moram dobrano potrudit da ju spustim ispod 7 bez upaljene klime i sa normalnom voznjom po gradu gdje nema guzve.

 

a ti jos spominjes otvorenu cetsu zg ri gdje vise manje ne ides ispod cetvrte brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kuzim sada ljude..kupis TDI-ja i onda pazis na potrosnju :rotfl:rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest alenp
ne kuzim sada ljude..kupis TDI-ja i onda pazis na potrosnju :rotfl:rotfl

 

 

Ne paze na potro??nju nego se zamaraju putnim kompjuterom,u pravilu je prosjek oko 7 litri,ak ??eli?? znati koliko tro??i napuni rezervar do čepa odvezi 500km opet do čepa i dobit će?? stvarnu potro??nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja si zgrasim bord comp i miran sam , inace samo gledam u to i zivciram se.

 

sa 100kn se vozim 2-3 dana i to je sasvim ok

Share this post


Link to post
Share on other sites
tonac ni iz bliza nemozes uspoređivati potrosnju AFN-a ( pa ni chipanog ) sa potrosjom G4/Passata sa 96kw.

 

ma vidio sam da navode i potrošnje od golfa pa ono da ja stavim moja saznanja....

 

razumijem u potpunosti da se to ne može uspoređivat.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je stalno na trenutnoj , jo?? dok skoči na 50 litara, odma mi se kosa digne

a ni prosječnu ni lijepčo gledat

a ni ono kolko goriva imam, i to se isto brzo smanjuje

Share this post


Link to post
Share on other sites
0