1 1
frenki sdi

Potrošnja ulja kod volkswagena!

Recommended Posts

Moj bivši passat 2.0 FSI motor je trošio 7 deci ulja na 15 000 km! :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moj bivši passat 2.0 FSI motor je trošio 7 deci ulja na 15 000 km! :palacd

 

Auuuuu 7 deci, ja bi ga odma zapalija :palacd

 

Moj vec gori iza kuce, trosi litru ulja na 15 t km, nista mi drugo nije preostalo nego zapalit ga

 

Stari moj tebi preostaje jedino nabavit si Perpetuum mobile prve vrste, ne trosi ti ni ulje ni gorivo kao nusprodukti iz VW-a

 

Ne kuzim zasto je tebi problem prihvatit cinjenicu da je motor tako konstruiran da mora trositi ulje prilikom svog rada, naravno u granicama normale, vec par puta ti je to receno na forumu, ali ti to ne prihvacas kao ni cinjenicu da i na novom autu moras s vrimena na vrime izvuc sipku ulja i pogledat kakvo je stanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije su intervali bili kraci pa se potrosnja smatrala ok a sad kad je na 15tkm onda je trosak 2l ulja...

 

Gtievi trose i litrnu a 3tkm što je žalostno

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to ok autofreak ali znas i sam kakvi papani vozi te gtijeve

80% ih pegla na hladno, i moraju pocet trosit ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj... eto čak i to neigra ulogu koliko to koliki si srećković :) Netko ga pazi i mazi pa na 14tkm trosi litru na 1tkm :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čuj... eto čak i to neigra ulogu koliko to koliki si srećković :) Netko ga pazi i mazi pa na 14tkm trosi litru na 1tkm :(

 

stvarno je steta da toliko ulja trosi, ne bi volio da me zapadne takav primjerak..volio bi jednog dana 5icu GTI-a al bojim se da je ovo jedan od razloga zbog kojeg cu je zaobici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitanjce za majstore koji dost rade servise ili u servisu

Majstori ili kvazi majstori pričaju da kad se na autu pređe s inog ulja na Aral ili Valvolin da se smanji potrošnja ulja u intervalima zamjene!

Sad dal to stoji tj. jeste primjetili tu pojavu

hmmm, onda ako prije bilo unutra inino ulje i nije ga trošil to znači da ako sad natočim kastrol ili valvollajn da će se motor s vremenom punit i nakon nekog vremena na čep curitvan? :P

 

znam masu ljudi koji su sišli s castrola baš zato kaj im ga je auto papal i s drugim uljima nemaju problema s potrošnjom...

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites
neuzimajte te priče zdravo za gotovo..... sad da je do ulja.. moš mislit.

 

pogotovo kad je "reko,rekla,kazala"

 

Potrosnja nikad nije ista kao ni stil voznje u tih određenih par tisuća km pa te nijanse od ulja do ulja mogu bit bas zbog stila voznje.

 

A sad prica da je rije trosio 1l na 7tkm a drugim uljem trosi par deci pa to je smjesno....

 

Tko god uzima novo auto mora bit svjestan da je to tako i da auto mora trosit ulje .... žalostno al tako je

 

Ma nije zdravo za gotovo i nije da je sad s potrošene 3 litre na 10 000km na 3 deci na 10 000 nego po filingu

 

e sad može bit rekla kazala a može bit i nešto s tim uljima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bedaste su mi te priče da s jednim uljem troši jednu količinu dok s drugim troši manje (ili više). Danas je razlika među njima skoro nezamjetna, tako da jedinu razliku gdje se možda može osjetiti je prelaskom s jedne na drugu gradaciju, a ovisno o stanju motora popit će više ili manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaj vi mislite jel normalno da SDI sa ajmo reć 60000km u 7000 km popije skoro pol litre ulja?

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites
kaj vi mislite jel normalno da SDI sa ajmo reć 60000km u 7000 km popije skoro pol litre ulja?

 

cisto normalno :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je, s obzirom da svi troše, sad jel to logički za 2000g ne znam. Pa jeste vidili da ovaj novi Space shuttle troši ulja ko blesav, inače bi več bili na Marsu :rotfl

 

Hrana> ok

Astronauti> ok

Kisik> ok

Ulje> 0w0.000 >Nasa delta space > troši litru ipo na 10.000km (a do Marsa ima pun k)

Edited by frenki sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

dugoooo nisam ništa postao

 

meni passat potrošio u zadnjih 10 tkm nekih 0,6l. Al ulje je sad već u njemu 21 tkm, i baš ga planiram promjenit ovih dana. Namjeravam koristiti isto SLX LLIII 507. Ja sam prezadovoljan sa cijelim autom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

21tkm isto ulje ehh..

LL jest za 30tkm al treba imat na umu da na ulje utječe i sama kvaliteta goriva... direktno il indirektno nevažno...

 

 

Mislim da CommonRaill-ovi trose manje ulja...

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest loVWe

Potrosnja ulja kod dizela dosta ovisi i o nacinu voznje, sto ga jace tjeras vise ce trosit, a to je normalno. Ja od kad sam poceo tocit u Passata Shelovo 5W30 (a prije uvijek 5W40), primijetio sam da manje trosi, tj. skoro pa nista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sad ne ureknem ali izgleda da sam opet pogodil auto s OK motorom.

 

Škoda octavia 1.9 tdi 90ks AGR motor (klasična bosch pumpa) 15 000 km i ulje na istoj razini kao kod ulijevanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi vam preporučio liqui moly ulja...imam ga u dva dizela doma PD i svojem 110ks ...moj ne pojede ništa u 10 000 km...a svaki dan skoro radim 70km a PD pojede kakvih pola litre u 10 000

 

ja sam siguran da više nikad niti jedno drugo ulje osim toga... :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Citajuci forume u protekle 3 godine i vozeci golfa skuzija san da vecina automobila WW marke(pa tako i moj) TROSI ULJA, a mislim prvenstveno na DIZELE,stari motori sa puno kilometraze pogotovo a ono sto mi nije jasno da i novi trose ulje? Je li je to neki defekt u konstrukciji motora ili pak dogovor WW grupe i Naftnih kompanija da im motori trose ulje pa da ovi zarade jos koju kunu na nama vlasnicima takvih automobila? Molio bih vas da glasujete! Hvala!

 

 

pogledaj dobro nacin rada motora,imas honovane stubline,koje moraju zadrzati ulje,imas uljnu kariku,koja "dosatavlja" do svakoga pojedinoga rusa,dimenzije stote,ili tisucite milimetra,i to uljeostaje u risu,podmazuje druge dvije karike i jedan dio tjela klipa(u pocezku jako mali,s km se povecava zbog havanosti),poslje kompresione karike dizu to ulje,koje na kraju izgara u kompresionom prostoru.takav je ciklus,i svako auti trosi ulje,svako svaki motor,dizel,benzin,plinas,wankel...e sad,ako tim procesom na 2000 rpm trosi2 deci na 10 000 km,na 3000 rpm ce trosit 3 deci,na 4000 0.5l,govorim podatke za primjer.

ja imam tdi u kecu,generalka je uradjena prije 90 000 km,tek nakon 7-8 tisuca poslje radje je smanjio potrosnju ulja,jer su se tek tad karike prilagodile,i kad normalno vozim,malo lakse,izbjegavam visoke okretaje,na 30 000 dospem oko litar ulja,mozda malo vise,a kad neki period vozim punim gasom,visoki okretaji,... na 7-8 tkm dospem litar ulja...

znaci nikakvi lobi,sve je to do pojedinca,gasa,i prvenstveno kvalitete ulja,naravno uvjek ima izuzetaka,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma bedaste su mi te priče da s jednim uljem troši jednu količinu dok s drugim troši manje (ili više). Danas je razlika među njima skoro nezamjetna, tako da jedinu razliku gdje se možda može osjetiti je prelaskom s jedne na drugu gradaciju, a ovisno o stanju motora popit će više ili manje...

 

 

da da,pa kupujes castrol iz lijepe nam bih,na vranjicu ga pune,obicno sranje,na svom motoru,sam probo razna ulja,neka zbog prijasnjih iskustava nisam sipo,i znas sta mi je najmanje trosilo,ADNOC 5w40.nikada cuo ha? i bas ga nije trosio,iz jednog razloga,zato sto nitko ne zaradjuje na njemu,jer je prva ruka distribucije iz Abu Dabia u maloj garazici u blizini mostara,ADNOC inace Abu Dabi nacional oil compani...

i garantiram ti da ima razlike,od d viskoziteta,pa do razlike cak istoga ulja kupljenog ovdje ili ondje...sto poznatije ime,to im draza mucka...

:respekt

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 1.4TDI ovisi o stilu vožnje

 

od skoro ništa pa do recimo 3dcl na 15tkm

 

nedavno sam bio na Grobniku i nakon 200km na stazi 2mm na štangici "ishlapilo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam meni je manje trosio na mobile 10w40,dok na omv 5w40 trosi malo vise.

Trenutno na 10000km potrosio pola litre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslu službeni G4 1,9 SDi, 98 godina, ima preko 550000 km (nisam krivo napisao), troši oko 1l ulja na 1000 km, gazi se konstatno, hladan/topao, vrti se do 5000 okretaja...

Škoda Octavia 1,9 TDI 105 ks, 3 komada, svaka ima između 70000-90000 km, na 1-2 l na 5000 km, gaze se stalno hladne/tople

 

Moj Seat, 1,9 TDI 110 -od 0 do 60000 km svakih 15000 km trošio do 2 litre ulja Castrol TXT,

-od 60000-90000 km prešao na Aral Supertronic 0W-40, do 1l litre na 10000 km

-na 90000 do danas na 182500 km+chip, svakih 10000 km potroši 2-3 dcl ulja Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W-40

Edited by TomKing

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1