1 1
frenki sdi

Potrošnja ulja kod volkswagena!

Recommended Posts

Citajuci forume u protekle 3 godine i vozeci golfa skuzija san da vecina automobila WW marke(pa tako i moj) TROSI ULJA, a mislim prvenstveno na DIZELE,stari motori sa puno kilometraze pogotovo a ono sto mi nije jasno da i novi trose ulje? Je li je to neki defekt u konstrukciji motora ili pak dogovor WW grupe i Naftnih kompanija da im motori trose ulje pa da ovi zarade jos koju kunu na nama vlasnicima takvih automobila? Molio bih vas da glasujete! Hvala!

Edited by miro

Share this post


Link to post
Share on other sites

U firmi imamo Caddya 1.9 TDI, ima p-box (ne znam za??to su ga uzimali ali nebitno), pre??ao je oko 12000, i već je nadolijevano ulje i --- voda...Na upit u servis, odgovor je bio, ma va?? je jo?? dobar kakvih ima, i da je to normalno.... :bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod ovih novi vw auta po??to su PD u prvih 45000 km morat će?? nadolit cca 0.5 lit na 12k km od servisa, posli će uspit izdr??at 15k km bez nadoljevanja. bar je u mene tako na g5 1.9 TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
Citajuci forume u protekle 3 godine i vozeci golfa skuzija san da vecina automobila WW marke(pa tako i moj) TROSI ULJA, a mislim prvenstveno na DIZELE, stari motori sa puno kilometraze pogotovo a ono sto mi nije jasno da i novi trose ulje? Je li je to neki defekt u konstrukciji motora ili pak dogovor WW grupe i Naftnih kompanija da im motori trose ulje pa da ovi zarade jos koju kunu na nama vlasnicima takvih automobila? Molio bih vas da glasujete! Hvala!

 

Moj golf 3 1.4i 1996. g ne tro??i ni kap ulja, a od strica novi golf 5 tro??i litru od izmjene do izmjene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moj golf 3 1.4i 1996. g ne tro??i ni kap ulja, a od strica novi golf 5 tro??i litru od izmjene do izmjene.

 

Mislim prvenstveno na DIZELE a ne na Benzince!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj vento 1.9td na 3000 km cca 1l ali ni??ta čudno s obzirom na pređenu kilometra??u.

Ali kolega s posla ima ? kodu Octaviju 1.9TDI(105 KS) i tro??i mu vi??e ulja nego meni vento a auto mu ima 15 tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi novi auti tro??e ulje, pogotovo na početku. to nije samo vw mana nego je prisutna i kod drugih proizvođača. npr. nova bmw petica ima u uputama za rukovanje da je normalno ako na 800 do 1000 km popije 1 litru ulja. i uopće se ne ograđuju nekim intervalima tipa to je samo na početku, dok se motor ne razradi. znači to mo??e biti i trajna osobina

Share this post


Link to post
Share on other sites
svi novi auti tro??e ulje, pogotovo na početku. to nije samo vw mana nego je prisutna i kod drugih proizvođača. npr. nova bmw petica ima u uputama za rukovanje da je normalno ako na 800 do 1000 km popije 1 litru ulja. i uopće se ne ograđuju nekim intervalima tipa to je samo na početku, dok se motor ne razradi. znači to mo??e biti i trajna osobina

 

Moj stari ima novi Renault trafic (kombi) 1.9dci 100ks (dizel) i otkad ga je kupio nije potro??io ni kap ulja, a intervali izmjene ulja su mu na 30000 kilometara, ali su mu u servisu predlo??ili da prepolovi na 15000 km, pa tako i radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisam mislio doslovno da ba?? svi, ali činjenica je da gotovo svako novo vozilo voli piti

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kiza1985

Moj golf 2 GTI 8v 90 god. ne trosi ni kap...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 TDI 2000.g. od zadnjeg servisa do sad(fali oko 700km do 10000) potro??io oko pol litre s tim da mi karter jo?? uvijek malo pu??ta(puknut), auto ima 160 tkm...

 

Obzirom da radim u autoservisu(a radimo sve aute,trenutno generalka na jaguaru 4.0 v8, yoyageru 3.0 v6, puntu 1.2, automatska getriba na sebringu 2.7 v6, obična getriba na nekom yoyageru itd) mislim da je ta potro??nja od pola litre "moje vo??nje" sasvim u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pumpa dizna motori tvornički su napravljeni tako da tro??e ulje,to je normalno i ne triba se brinit ukoliko količina ulja nije enormna! Ja vozim novog passata 1.9 tdi pd i mislim da su mi u servisu rakli da na 15 tisuca km potrosi oko litru ulja! Imam isto tako golfa 3 iz '97 godine 1.9 TD prisa je 180 tisuća km,motor nikad nije diran i trenutno mi tro??i 2 litre na 10 tis km!Mislim da je to malo previse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stavljam mobil 5w40 i na 10000 ne potro??i ni??ta ,a ima 135000 na satu,a po??to je uvoz mo??e biti samo vi??e km. Istina ja auto ne koljem pa mo??da zato i ne potro??i ulja :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi PD na 15tkm moze potrosit i vise od litre...

 

A sto se tice izmjene na 20tkm wtf!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A sto se tice izmjene na 20tkm wtf!

 

Ni meni nije jasno za??to 20tkm??? Pa to je previ??e za bilo koje ulje, a pogotovo castrol......Imao(ne osobno) jako lo??a iskustva s tim uljem, bio to gtx 3, txt, slx, ili bilo koje drugo...

 

OT: bio u ga??pariću na praksi 3 god i vjerujte mi svi radnici su si mogli točit castrol besplatno(ga??parić to toči i u hundaie i mečke i jeep-ove)al nisu to točili u svoje aute

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam ja kolko mi se cini Kralj tocenja ulja među vama.

 

1L-200km (nisam zaboravio jos jednu nulu napisat).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zeto
Onda sam ja kolko mi se cini Kralj tocenja ulja među vama.

 

1L-200km (nisam zaboravio jos jednu nulu napisat).

 

 

e majstore moj, dok sam imao jedinicu dizela,tro??io je na 1000km litru ulja,pa tako nisam ulje ni mjenjao,jer sam stalno dosipavao......i kupovao sam obično dosta lo??e ulje,za radne strojeve......al i??ao je bez problema......jer motor koliko je kod mene/nas bio pre??ao je 350 000km da nije ni??ta dirano,a tko zna koliko je jo?? prije pre??ao,barem 150-200 000km,jer kada je kupljen imao je 11 godina......pa onda nije ni čudo da je tro??io ulje.....

 

dok moj benzinac tro??i na 13000km oko pola litre.....uvijek sipam do maksimuma i kada dođe do pola,onda je vrijeme mjenjanju.....i ima oko 340 000km pređenih

 

frend mi ka??e da njegova vectra 2,0 motor potro??i na 12000km oko litru ulja.....

 

od starog trojka 1,9TD potro??i od mjenjanja do mjenjanja na otprilike 10000km oko 800ml ulja.......ima 202 000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam pola 1.4 60 ks,115 tisuća ni kap ulja nije tro??io na 10 tis....Sad sam se malo ponovio -1.4 16v 101ks sa 59tis i tro??i 0.5 l-1l ovisno o te??ini moje noge...Ipak 16v mora tro??iti... :palci

E da sad je na Fuchs-u Titan Supersyn 5w-40 i papa ga manje od shella 10w-40... :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek,a na kolko se predjenih kilometara preporucava ulje mjenjati :bag:

i jeli se mjenja kompletno znaci ispusca staro i novo nasipa ili samo kolko je nestalo nadolijes :bag::bag:

izvinite zbog glupih pitanja,ali o autima stvarno pojma nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi zajebant nema ??ta..... :lol2

Naravno sve se ispu??ta i filter mijenja??..... :da

Nakon 10-15 tisuća ovisi o ulju.Ja mislim da je bolje svako 10 tis.. :mah

Inače neće autić dugo pre??ivit... :ne2

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

B)-->

QUOTE(Marko??b @ Jan 17 2008, 01:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Cek,a na kolko se predjenih kilometara preporucava ulje mjenjati :bag:

i jeli se mjenja kompletno znaci ispusca staro i novo nasipa ili samo kolko je nestalo nadolijes :bag::bag:

izvinite zbog glupih pitanja,ali o autima stvarno pojma nemam

 

...Pa na malo starijim autima svako 10 t km a na novim svako 15 t km,barem ja tako radim! Staro se kompletno ispusti u ulije se novo ulje a nadolijevas jedino ukoliko ti auto tro??i ulje! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1