1 1
frenki sdi

Potrošnja ulja kod volkswagena!

Recommended Posts

da da,pa kupujes castrol iz lijepe nam bih,na vranjicu ga pune,obicno sranje,na svom motoru,sam probo razna ulja,neka zbog prijasnjih iskustava nisam sipo,i znas sta mi je najmanje trosilo,ADNOC 5w40.nikada cuo ha? i bas ga nije trosio,iz jednog razloga,zato sto nitko ne zaradjuje na njemu,jer je prva ruka distribucije iz Abu Dabia u maloj garazici u blizini mostara,ADNOC inace Abu Dabi nacional oil compani...

i garantiram ti da ima razlike,od d viskoziteta,pa do razlike cak istoga ulja kupljenog ovdje ili ondje...sto poznatije ime,to im draza mucka...

:respekt

 

kaj hočeš reći da taj castrol ne valja niš? koja je razlika između tog iz BIH i ovog drugog?

ja već tri godine stavljam Castrol edge u svoj PD i mijenjam ga na 10 000km i ne potroši mi ga niš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kaj hočeš reći da taj castrol ne valja niš? koja je razlika između tog iz BIH i ovog drugog?

ja već tri godine stavljam Castrol edge u svoj PD i mijenjam ga na 10 000km i ne potroši mi ga niš.

 

a mjenja se na 20 tkm,hocu reci da su velike mucke s uljima,i da cak onaj koji ga prodaje ne zna sta prodaje,sve zavisi di ga kupis,i koliko ruka na njemu zaradi,kazem zato "pa do razlike cak istoga ulja kupljenog ovdje ili ondje"....

aral je priznat od vw a presto sam ga kupovat jer je imo bjeli talog na dnu boce,i znas sta su mi rekli,da ga moram promucat prije sipanja....hahahahahahahah

 

mislis gotovo nis,sigurno ti fali 2-3 deci...ne postoji motor koji ne trosi ulje.

 

 

 

@autofrik

a sverc cvjeta....ovdje palo 22 policajca....uzas,treba ih na 100 godina za resetke

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljanje laika

 

Motor iz 90-tih

 

1000ccm=23KS

1400ccm=170KS

 

1.6D= 60KS

2.0TDI PD=170KS

 

pa treba to podmazat

Share this post


Link to post
Share on other sites
a mjenja se na 20 tkm,hocu reci da su velike mucke s uljima,i da cak onaj koji ga prodaje ne zna sta prodaje,sve zavisi di ga kupis,i koliko ruka na njemu zaradi,kazem zato "pa do razlike cak istoga ulja kupljenog ovdje ili ondje"....

aral je priznat od vw a presto sam ga kupovat jer je imo bjeli talog na dnu boce,i znas sta su mi rekli,da ga moram promucat prije sipanja....hahahahahahahah

 

mislis gotovo nis,sigurno ti fali 2-3 deci...ne postoji motor koji ne trosi ulje.

 

ma da, gotovo niš, neprimjetno, nisam ga još ni jednom moral dolijevati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja garantiram za svoj motor da ti nebude potrošio ulje u 10 000km..ništa ili 1dcl s liqui molyjem...s mobilom1 je potrošio pola litre na 10 000..

 

koliko ja znam neki proizvođači rade ulje iz nule,recimo i moja firma..neki otkupljuju staro ulje koje se opet prerađuje,dodaju aditivi i detergenti (valvoline,repsol)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni troši kako god, sad samo to pokušavam smanjiti, pokušao sam sa , shelom, valvolineom, mobilom, skoro isto, mada nisam baš pratija točnu potrošnju, al baš ču probati sa tim liquy moly sljedeći put. za sad sam na Metro ulju Mobil special 10w40. Dal je reciklirano? Dal ima nekih deterđenata? Baš me briga, na njoj piše da zadovoljava vw normu 505.00 i to je to, SDI ionako ne zahtjeva neko posebno ulje. A ionako kako nadolivan uvik ima svježeg ulja u karteru to je i najzdravije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni passat 2.0tdi pd potroši oko 0.5-07dcl od izmjene do izmjene (na 15000tkm). Sipam Agip Formula 5w30 (zadovoljava vw normu 507.00) ali ga mijenjam svakih 15tkm, iako je long life. Mislim da je sve do 1L na 15tkm prihvatljivo! Znam još neke koji s tim motorom uopće nemaju problema s potrošnjom ulja, pa sad...

:palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom ako je obični dizel SDI ulje može trošiti iz 2 razloga> 1 gumice ventila 2 Karike(prstenovi).

Ja nemam pojma di moj tu spada, pali ko mina, vuče sasvim dobro.

Ujutro na prvo paljenje ne dimi, ali zato dimi kad stisneš gaš! Crni dim!

3.5 lit 10.000km 10w 40

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uglavnom ako je obični dizel SDI ulje može trošiti iz 2 razloga> 1 gumice ventila 2 Karike(prstenovi).

Ja nemam pojma di moj tu spada, pali ko mina, vuče sasvim dobro.

Ujutro na prvo paljenje ne dimi, ali zato dimi kad stisneš gaš! Crni dim!

3.5 lit 10.000km 10w 40

pa šta nije da dimi plavo ako troši ulje a ne crno...

 

imao sam jednog benzinca koji je pio 3 l ulja na 10 000 km a nije ni malo dimio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, možda je malo i plav dim al meni se čini crn?!

Uglavnom pije ulja, 3.5lit do zamjene sad možda i više, ide mi to pomalo na živce 200.000 km možda je spreman za polugeneralku? Gumice ventila, karike, leteči, brtva glave. Zna li ko koliko to otprilike košta i traje da se napravi? Golf SDI 98g

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1