2 2
Guest Golf IV TDI - Darko

Tempomat ( GRA) za Golf IV

Recommended Posts

Budemo vidjeli, ako štogod naleti a da je donekle u dobrom stanju i da nisu neke bijesne cifre uzeo bih pa ću to za sada ostavit za neko drugo vrijeme. :)

Da pitam za tempomat oni koji ga imaju, kako ga koristite, ima li netko upute možda ili ima pojašnjeno u knjizi vozila. Zanima me da li ostavljate tempomat stalno uključen ili ga gasite i palite po potrebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram ugraditi tempomat pa me zanima koji je prakticniji posto sam nasao 2 vrste ?

 

s-l1600.jpg

 

ili

 

s-l1600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj prvi takav nisam vidio do sada, barem po ovim oznakama na ručici a ovaj drugi ugradio prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nasao sam cak i jedan sto je samo za vozila sto imaju komande na volanu,,, srednji

 

med.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li gledaš kataloške ili?

Postojala je stara i nova, znači ova druga je nova verzija kakva je kod mene, uzmi tu i gotovo.


Moj kataloški ručice je (1CO953513A 01C), uzet preko firme Kufatec.de ima ih još s nekim drugim kataloškim (18G953513A) itd. naišao na dosta različitih, pogotovo onih starijih ručica.

... .... 513A (A) slovna oznaka na kraju bi trebala biti dodatak za spajanje na MF volan, nisam 100% siguran ali koliko sam uspio saznati te bi trebale imati dodatne pinove za spajanje a koliko vidim sad sve ručice to imaju, možda je to prije bilo uskraćeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, tu prvu sam uzeo i sve pet, dolazi sa instalacijom koju oni rade a za ovu drugi ti ne mogu pomoći, iako po kataloškom mi se čini da je sa Audia, Škode ili Seata tako nešto, jeftina je ali da li sve paše to bi morao sam provjeriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta druga je sa Passata B5 Facelift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ga i onaj od Kufateca, samo je sa strane, pogledaj malo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedno pitanje . Kako je sa ugradnjom na ALH ? nigdje ne pise ALH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni nije nigdje pisalo za ASZ pa sam ugradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, to ti je inače nevažno jer evo recimo ručica sa Kufateca glasi za SDI/TDI, nigdje ne piše oznaka motora ili slično. ;-) U mojoj temi imaš detaljnije objašnjeno sve do ugradnje tempomata pa prelistaj ako misliš sam ugrađivati, ako ne prepusti to onda majstoru a ti samo nabavi ručicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam cu probati valjda ce ici. Hej jos jedan offtopic.. imas pozada federe 36 131044 BILSTEIN i plinske amortizere MAGNETI MARELLI 354304070000.. Kakvi su oni posto moram i naprijed mjenjati pa da isto stavim..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2