2 2
Guest Golf IV TDI - Darko

Tempomat ( GRA) za Golf IV

Recommended Posts

Eh, ja sumnjam ali da, poslužila je. :)
Gore sam opisao kako se stavlja ručica nakon skidanja i mislim da će nekome dobro doći ta informacija koju nigdje nisam pronašao osim u uputama od VW AG 05/1999. Iako nisam odmah bio siguran stvarno se tako podešava odstojanje kutnog senzora od volana nakon skidanja, naučio na teži način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da ce nekom posluziti,a nesto se uvjek nauci na tezi nacin takav je zivot,a neko ce to mozda naci iz prve,a ti si pola interneta prevrnuo da nadjes to.

Jesi stavio volan,baci u inbox koju fotku kada montiras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, imam te upute vec odprije jer sam se pripremio oko ugradnje, vidis da sam postavio pitanje nekoliko postova gore da li se tako radi ali nisam bio siguran kad svi samo stave rucice bez niveliranja i odstojanja, pun YT skidanja i ugradnje i sve koje sam vidio ne rade tako.

 

Radi se i tome da cijeli komplet rucice sa senzorom ima lufta cca.10mm pa mozes sve komplet priblizit ili udaljit od volana a ako udaljis razmak ce biti prevelik da mozes prst stavit izmedju volana i senzora a i pokrova volana, zato se volan fiksira, rucice priblize volanu, napravi odmak 2.5-3mm i to je to, jednostavno a nitko ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam da si postavio pitanje nekoliko postova nazad,a tako je to kada nisi nesto siguran onda pitas,ali izgleda da to slabo ko zna kako se bas pravilno stavlja.

Aha a ima lufta,znaci moze se pribliziti ili udaljiti po potrebi ,upravu si ako udaljis onda mozes prst staviti izmedju volana i senzora.Znaci prvo volan fiksiras i onda tek priblizis rucice volanu na 2.5-3mm jednostavno je nema govora sa uputama ide to kao lako,ali kada nemas upute onda je to druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako a i logicno je kada razumijes zasto je tako, samo kada sam rastavljao te sitnice ti nestanu i mislis samo da sto prije skines i da nista ne polomis a posto sve foto dokumentiram vidi se razmak koji sam dobio kada sam odmaknio rucicu od volana ili kada se napravi po uputama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat ugrađen, zelenko se pojavio, sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, hebo ciglu treba mi za nadstrešnicu sazidat pokraj garaže. :)
Planiramo keca uzet, sve je još na vagi jer ga nisam vidio pa bih ga trebao pregledati ali stari se zainteresirao i gledao pa ajd, '84. godište možda ga ubodem ako cijena nije pretjerana. Moram vidjet kako se kreću, nemam pojma koliko koštaju, no presretan sam što je sve OK ispalo sa tempomatom, ne možeš zamisliti olakšanje. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, hebo ciglu treba mi za nadstrešnicu sazidat pokraj garaže. :)

Planiramo keca uzet, sve je još na vagi jer ga nisam vidio pa bih ga trebao pregledati ali stari se zainteresirao i gledao pa ajd, '84. godište možda ga ubodem ako cijena nije pretjerana. Moram vidjet kako se kreću, nemam pojma koliko koštaju, no presretan sam što je sve OK ispalo sa tempomatom, ne možeš zamisliti olakšanje. ;-)

Sve funkcionira kako triba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, čakaj malo, mrtav sam umoran od danas a i od jučer i prekjučer. :)
Znaš da ovdje kod ugradnje nije samo tempomat bio važan nego i sve ostalo, zato sam se i odlučio da sam odradim pa sam struju spojio sa konektorima i tu izgubio vremena dok nisam skužio kako spojiti a ne oštetiti originalni vod, očistio sav taj prostor ispod brisača, ponovno omotao i zalijepio tesa trakom sve vodove koji su popustili, jedna PVC vodilica od kabela je bila polomljena pa sam ju novu naručio, obojao one pokrove od volana tako da on nije bio jedini u pitanju jer jer je bio spojen još prošli tjedan, samo su me ove ručke izludile i odstojanje pa sam tu zapeo i izgubio nepotrebno dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zavrsio si kolega sa poslom,sada na zasluzen odmor. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, hebo ciglu treba mi za nadstrešnicu sazidat pokraj garaže. :)

Planiramo keca uzet, sve je još na vagi jer ga nisam vidio pa bih ga trebao pregledati ali stari se zainteresirao i gledao pa ajd, '84. godište možda ga ubodem ako cijena nije pretjerana. Moram vidjet kako se kreću, nemam pojma koliko koštaju, no presretan sam što je sve OK ispalo sa tempomatom, ne možeš zamisliti olakšanje. ;-)

Evo jedan kec od kolege mi i jedan iduci projekt 170ff3e21ebbbd1e5a74a1651737b1e5.jpg812b5fcb221d025915167445c5b8601c.jpg48967c8002af324ca5516ff233fa0152.jpg

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keca... pa to su ti 2 projekta dakle. Biti ce zanimljivo.

 

Budemo vidjeli, stari a i ja sam se sada zainteresirao pa ako bude limarija u redu da ne moram armaturu stavljat ispod i ako je motor donekle u redu mogli bi ga uzet. Projekt ako ga bude ostavit ga u originalu kakav je, takav mi se najviše sviđa i pomalo kada se stigne nešto popraviti ali bitno nam je da se kotrlja jer nam treba za grunt i nešto za povest, da ne moram uvijek paziti.

 

Kec je dizlo iz '84. GL oznaka, znači oni zadnji modeli pa sada kako se cijene kreću pojma nemam, ako netko ima neku informaciju prije nego odem pogledati eto neka javi.

 

A zavrsio si kolega sa poslom,sada na zasluzen odmor. ;-)

Jesam, konačno i prezadovoljan sa svime. :)

Sada bi to napravio upola brže a da se to napravit i u nekoliko sati ali to onda znači izbaci sve van i ubaci, nema ćišćenja, podmazivanja i poliranja nego samo da se završi što prije.

 

Prekrasan T2, da je takav pa s njim na more ili u obilazak naše lijepe obale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Budemo vidjeli, stari a i ja sam se sada zainteresirao pa ako bude limarija u redu da ne moram armaturu stavljat ispod i ako je motor donekle u redu mogli bi ga uzet. Projekt ako ga bude ostavit ga u originalu kakav je, takav mi se najviše sviđa i pomalo kada se stigne nešto popraviti ali bitno nam je da se kotrlja jer nam treba za grunt i nešto za povest, da ne moram uvijek paziti.

 

Kec je dizlo iz '84. GL oznaka, znači oni zadnji modeli pa sada kako se cijene kreću pojma nemam, ako netko ima neku informaciju prije nego odem pogledati eto neka javi.

 

Jesam, konačno i prezadovoljan sa svime. :)

Sada bi to napravio upola brže a da se to napravit i u nekoliko sati ali to onda znači izbaci sve van i ubaci, nema ćišćenja, podmazivanja i poliranja nego samo da se završi što prije.

 

Prekrasan T2, da je takav pa s njim na more ili u obilazak naše lijepe obale.

Ako je kec uredan ono da nije trulex

motor solidan vrijedi sigurno 1000 eura

a sad sve zavisi do onog ko prodaje

možda ga dobiješ za 200 eura a možda ce pitati 3000.

Tih zadnjih serija ima koliko hoceš nemoj se zaletiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekjučer smo pogledali tog keca, sa pet meteri ko i svaki izgleda solidno a kada dođeš na 0,5M onda sve vidim. Nema nijednog dijela da nije dobio i da je još u originalnom stanju, prednja maska potrgana jer je ugrađivao maglenke kao što duja ima a i neke ledice lijepio, fuš total. Udaren u lijeva vrata pa se vidi 5mm razlike, desna mulda stražnja prebojana ali je lik koristio PVC vlakna pa je zabetonirao rupu samo da se ne vidi. Lakiran prije par godina i kada sma pitao tko je od majstora radio, on i njegov prijatelj valjda, vidio sam da je svježe okrečen, nije se pazilo samo bacaj. Kederi svi otišli, interijer totalka, tabla izbušena jer je nešto rađeno naknadno tako da možeš samo nabrajati ali zašto nabrajam jer traži 1800 Eura.

Sad se sjetim svoje GTD duje, '85.g. švabo, sa toniranim staklima, GTD pragovima i stražnjim špojlerom, dobrim motorom, interijerom više nego solidnim i sicevima a ja se uplašio malo hrđe a kada sad vidim što drugi rade to bih pjevajuć riješio i vozio a ja ju prodao za 450 Eura i sada da kupim ovaj krš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce naci dobrog keca na nasim prosotorima jer slabo ko to vise i cuva i odrzava kako treba,a da bi nasao ocuvan primjerak kostao bi te puno novca i mozda bih to bio kec iz uvoza jer kod nas tesko da ces naci dobar jer ako je imalo bio dobro ocuvan odmah je sigurno pretvoren u GTI model.Pa kolega ti si duju dao dzabe bolje da si je ostavio i malo sredio sta je trebalo,i imao bih odlicnu dvicu,i ostalo bih ti love opet.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekjučer smo pogledali tog keca, sa pet meteri ko i svaki izgleda solidno a kada dođeš na 0,5M onda sve vidim. Nema nijednog dijela da nije dobio i da je još u originalnom stanju, prednja maska potrgana jer je ugrađivao maglenke kao što duja ima a i neke ledice lijepio, fuš total. Udaren u lijeva vrata pa se vidi 5mm razlike, desna mulda stražnja prebojana ali je lik koristio PVC vlakna pa je zabetonirao rupu samo da se ne vidi. Lakiran prije par godina i kada sma pitao tko je od majstora radio, on i njegov prijatelj valjda, vidio sam da je svježe okrečen, nije se pazilo samo bacaj. Kederi svi otišli, interijer totalka, tabla izbušena jer je nešto rađeno naknadno tako da možeš samo nabrajati ali zašto nabrajam jer traži 1800 Eura.

 

Sad se sjetim svoje GTD duje, '85.g. švabo, sa toniranim staklima, GTD pragovima i stražnjim špojlerom, dobrim motorom, interijerom više nego solidnim i sicevima a ja se uplašio malo hrđe a kada sad vidim što drugi rade to bih pjevajuć riješio i vozio a ja ju prodao za 450 Eura i sada da kupim ovaj krš.

Ta godišta ne vrijede te novce ljudi pretjeruju

da bi dobio 2-3 soma eura stvarno treba biti odlican

znam gdje je jedan isto sa širokim štopom

isto katastrofa sve

ponudio sam 500 kuna za njega

najbolji za razmontirati i ostatak u smece jer za drugo nije.

Samo budi strpljiv naletit ce.

 

Tesko da ce naci dobrog keca na nasim prosotorima jer slabo ko to vise i cuva i odrzava kako treba,a da bi nasao ocuvan primjerak kostao bi te puno novca i mozda bih to bio kec iz uvoza jer kod nas tesko da ces naci dobar jer ako je imalo bio dobro ocuvan odmah je sigurno pretvoren u GTI model.Pa kolega ti si duju dao dzabe bolje da si je ostavio i malo sredio sta je trebalo,i imao bih odlicnu dvicu,i ostalo bih ti love opet.

Ima ih još pogotovo širokog štopa

samo treba imati lovu i cekati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce naci dobrog keca na nasim prosotorima jer slabo ko to vise i cuva i odrzava kako treba,a da bi nasao ocuvan primjerak kostao bi te puno novca i mozda bih to bio kec iz uvoza jer kod nas tesko da ces naci dobar jer ako je imalo bio dobro ocuvan odmah je sigurno pretvoren u GTI model.Pa kolega ti si duju dao dzabe bolje da si je ostavio i malo sredio sta je trebalo,i imao bih odlicnu dvicu,i ostalo bih ti love opet.

 

A što je tu je sada, ne mogu plakat a kada usporedim što sam dao onda mi je naravno žao jer moj je još imao originalni lak i to u solidnom stanju a to rijetko tko ima, malo poliranja i dobilo bi se više nego solidan sjaj. Trebao je malo poraditi na karoseriji ali ja sam barem bio pošten i vidjelo se sve a to sam i rekao, mogao sam i ja ga malo srediti za prodaju i zakamuflirati i što tražiti 2000 Eura, glupost ali mi je sada žao je to nisu nikakvi novci bili a praktična vrijednost nezamjenjiva, samo gume i akumulator je vrijedilo toliko. Evo da vidiš što je prodano za 450 Eura ... VW Golf II 1.6 GTD

 

Ta godišta ne vrijede te novce ljudi pretjeruju

da bi dobio 2-3 soma eura stvarno treba biti odlican

znam gdje je jedan isto sa širokim štopom

isto katastrofa sve

ponudio sam 500 kuna za njega

najbolji za razmontirati i ostatak u smece jer za drugo nije.

Samo budi strpljiv naletit ce.

 

Ima ih još pogotovo širokog štopa

samo treba imati lovu i cekati

Bravo, baš to i sada da sam mu ponudio ajd 300 Eura onda bi mislio da sam sa kruške pao a toliko i vrijedi jer sve što je izvan i unutar može komotno u kontejener i onda što kupujem školjku!? Lik spominje da kođtaju i do 30.000 kn pa jel on zna što se prodaje za tu lovu ili misli naletit će neka luda pa će uzet a rega mu ističe za 2. mjeseca, sretno mu bilo sa prodajom ali ne hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta ali šta je tu je

danas se baš napricao sa nekim likom u vezi dvice

Prica uvijek krene isto E kad sam imao dvicu ili to je bio auto

 

Oce naletit ce neko samo neka ceka još 20-30 godina :lol2

ne kuže ljudi misle da je ista cijena za jedinicu sa uskim štopom kao i za onu sa širokim

da isto vrijedi onaj koji je sišao sa trake 74 i onaj 84 o ocuvanosti ne treba niti pricati.

Kao recimo kod fice meni je zanimljiv teksas ovaj noviji nije toliko

fiata 500 ima koliko hoceš sve su to velike serije i puno komada.

MG od prijatelja u Hrvatskoj ih ima samo 2 takva registrirana

jedan je u Rijeci drugi je u Splitu i vjerojatno još koji komad u šupama i grajama

da je auto u stanju salonski primjerak ako možda onda vrijedi 10.000 eura

prevelika je serija napravljena u Velikoj Britaniji, Australiji, Americi

20 godina se proizvodio i ima ih koliko hoceš

ali makar možeš naruciti novo sve šta trebaš cak i gumene brtve pod farovima, štopovima

samo treba para

ako se sjecam krov je 350 funti, tepih unutar auta 270 funti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica sa dvicom je oduvijek ocito isla " e kad sam ti ja vozio golfa dvojku.... to su bila vremena... " :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2