2 2
MarkoŠb

Turbina problem

Recommended Posts

E ovako da pocnem.

Najprije se ispricavam zbog pravopisa jer nisam bas vjest u tome :D

 

Pravo sam ljut zbog auta i zbog nasih neskolovanih majstora,sada mi dodje da neizlazim iz kuce i da naucim golfa 4 rastaviti i sastaviti kako bog spada.

 

Da pocnem sa problematikom,isao sam kod 3-4 majstora i svaki svoju pjesmu pjeva,pa jel to ljudi moguce :o ???

 

Turbina se gasi,auto ide kao blesavo de nekih velikih okretaja premda i to ne znaci nista npr:1 i 2 brzina do 4rpm i turbina se ugasi,3 i 4 bzina iznad 3rpm gasi se dok u 5 brzini na 2,5rpm gasenje.

 

Jedan majstor specijaliziran za mercedese mi je rekao da moze biti do mjeraca protoka zraka,ako sam dobro shvatio da to izmirim ili provjerim kako god, te da provjerim crijevo sto ide na turbinu posto su mi zubi strgani i labavo je dosta.

 

Drugi majstor oce turbinu rastaviti i pregledati krilca te ih zamjeniti 90eura bi to doslo neznam kolko je to sigurno,posto mi je to onaj majstor sto mi nije ozracio auto nakon servisa motora.

 

Treci majstor oce promjeniti taj mjerac kako god se zove vec i kaze to ode kod auta sto su presli boga ti pitaj kilometara.(mjerac i radja oko 110-120eura)

 

E sada se ja mislim dali da komplet turbinu repariram,a sada i tu je problem kako ce biti napravljeno :angry: (posto imamo specijalce od majstora u bih) ili da kupim polovnu turbinu,a to mi je kao kupovina macka u vreci.

 

Mislim da je onaj vakum sto je pik govorio ispravan!

 

Ljudi moji pomagajte kako god,jer sam stvarno kraju zivaca.

 

EDIT:Jos jedno pitanje,ako turbina previse pjeva dok se vozi(prakticki pisti previse) jeli to znak da je turbina otisla k vragu ili moze biti do tog criva sto je puknuto na kraju spoja di dolazi selna,jer kada je to bilo pricvrsceno kako treba nije tolko pjevala turbina

 

Jos jednom ispricavam se zbog pravopisa i ako vam nesto nije jasno samo podcrtajte to,jer sam sve brzinom pisao,a i ljut sam skroz!!!!

 

Hvala svima na bilo kakvoj pomoci

Edited by Marko??b

Share this post


Link to post
Share on other sites

si siguran da i je ventil za vakuum OK?

Meni je to promijenio majstor (neznam kolko para), sad se ne gasi.

Jedino ak je hladan i stisnem ga preko 3 u brijegu (izlaz na cestu).

 

Vele da zna i jedno krilce za??tekat.

Jesi ga spajao na VAG, meni je točno pokazivo gre??ku

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas dva seenzora neznam gdje u tebe dodu

na njih ti idu crijeva od vakuma po tri ja mislim na jedan senzor

to ti je 90 %

i vidi katalizator jel ti zacepljen sto je umene slucaj bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle nisi ga ustekavao na komp. Sto se tice maf-a pa eto barem golfova ima mnogo gore pa nadji nekoga tko bi ti mogao posudit na 10minuta maf.... Kao i ostale senzore...

 

Neznam kakvi su u vas al mi saljemo turbine negdje u Srbiju.... tj oko Kragujevca negdje i do sad nema nijedne zamjerke na posao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako ne znam koliko cu ti pomoci ali imas nekoliko opcija.

 

 

kao prvo moguce da ti fali goriva sto automatski izbacuje turbinu

 

mozda te zeza senzor pritiska u usisnoj grani

 

moguce da ti stekaju krilca u turbini pa ne regulira dobro pritisak pa izbacuje

 

ima jedan ventil koji se obicno nalazi kod filtera nafte radi na vakum a na njega je spojeno 3 vakuma koji reguliraju pritisak

 

 

jedan savjet ! KRENI OD NAJJEFTINIJEG!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajte sta je meni ovaj covjek rekao,zamislit fesa vjerovatno on mene misli zalevatiti,znaci da mu auto ne ostavljam,ovaj jedan post mi je dobar napisat cu na papir.

 

Znaci nemoze biti do crijeva od turbine sto ide na turbinu,zubi su mi izglodani te je crijevo labavo na nek nacin.

 

E ovako reknem ja specijalcu da mi spoji na vag(kako vi zovete)da mi vidi sta je,a on kaze izbacit ce ti samo nesto kao u vezi pritiska :mellow: ,ja sam mu postavlja ovo pitanja,maf senzor itd sta sam citao ovdje.

 

 

 

Prije 20-30 dana kada mi je se to pocelo desavati isao sam u msotar staviti multilock i ovaj majstor mi je spojio na kompjuter i rekao da je samo do toga senzora sto ste vi rekli za trbinu.

 

A taj vakum pumpa sta li sumnjam da je ona jer auto cupa cestu.

 

I gore sam pitao dal je moguce da je turbina sroz otisla,jer ovaj mi jedan lik rekao ako cudno pisti da je otisla.

 

I imam jos jedan problem,nekada mi auto u leru upaljeno pocme drmati(treskati cudno),al samo nekada?

 

I ovaj specijalac mi je rekao,ako je otisao taj senzor turbine da je auto prislo priko 300 000km(dali je to istina???),i kao da su mi se krilca zacepila od nekvalitetnog goriva(kao auto iz njemacke pa tamo kvalitetno gorivo,auto prislo na nase i eto sranja).Ali tocim gorivo u 2 najkvalitetnije benziske u gradu(Ina i Mepas).

 

Nadam se da cu sve rijesiti jer stvarno neznam kome da gonim auto,a da nebude prominio ovo opet isto,pa ovo itd.Bogati(isprike na izrazu) onda najbolje sve zivo na motoru izminjati,jesam li u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da samo napomenem majstor nije znao sta je maf senzor i di se nalazi,a evo sada sampar slikica uslikao

 

Jos ejdan napomena u mene je 19TDI pumpa dizna motor da nebi zabune bilo

 

dsc00213va2.th.jpg dsc00215td6.th.jpg dsc00216wj1.th.jpg dsc00217lf3.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, jesi uopće probo kaj mijenjat?

Najče??će ti je MAF (mjerač protoka ztaka ili luft menge messer) a on se ne da testirati.

 

 

nisi u pravu...

neznam ko ti je tu nebulozu ispricao al MAF se itekako moze izmjeriti.najbolje u voznji pod opterecenjem.

MAF ima svoje vrednosti koje mora postic,ak ih nema..zapravo ak su ispod tolerancije onda je za mjenjat.

 

ak ti majstori neznaju gdje je MAF (ili senzor protoka zraka) onda im bolje nemoj dati auto na pregled.jer taj "MAF" i senzor pritiska turbine su strujno zajdno spojeni.pa sumnjam da ce uspijet iz prve uklonit kvar.

Edited by jady

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crijevo nema nigdje kupiti jedino naruciti u auto kuci

 

dodje 100eura

 

mozes li mi reci di se nalazi taj maf senzor?

 

u utorak cu na kompjuter spajati,a svakako cu criejvo prvo promjeniti kada je ovako sjebano crijevo ako nista kompjuter ne pokaze

Edited by Marko??b

Share this post


Link to post
Share on other sites

B)-->

QUOTE(Marko??b @ Feb 23 2008, 05:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>

E

Turbina se gasi,auto ide kao blesavo de nekih velikih okretaja premda i to ne znaci nista npr:1 i 2 brzina do 4rpm i turbina se ugasi,3 i 4 bzina iznad 3rpm gasi se dok u 5 brzini na 2,5rpm gasenje.

 

po mom iskustvu;

- 99% da je sa turbinom sve ok

- 99% sam siguran da je problem u sljedece 3 stvari

1. elektromagnetski ventil (cca 50 eur)

2. zapečena zakrilca turbine ( malo zajebancije koju wd il nekaj slicno rjesava)

3. sitna crijeva zraka izmedju senzora ( 10-20 kn/m)

Share this post


Link to post
Share on other sites
B)--><div class='quotetop'>QUOTE(Marko??b @ Feb 23 2008, 05:01 PM) <{POST_SNAPBACK}></div><div class='quotemain'><!--quotec-->

E

Turbina se gasi,auto ide kao blesavo de nekih velikih okretaja premda i to ne znaci nista npr:1 i 2 brzina do 4rpm i turbina se ugasi,3 i 4 bzina iznad 3rpm gasi se dok u 5 brzini na 2,5rpm gasenje.

po mom iskustvu;

- 99% da je sa turbinom sve ok

- 99% sam siguran da je problem u sljedece 3 stvari

1. elektromagnetski ventil (cca 50 eur)

2. zapečena zakrilca turbine ( malo zajebancije koju wd il nekaj slicno rjesava)

3. sitna crijeva zraka izmedju senzora ( 10-20 kn/m)

 

evo po tvome misljenju,kako da ja to majstoru kazem?

Dali da prvo crijevo ovo promjenim sto ide na turbinu,ta zapecene krilca u turbini 80eura bi mi uzeo da to rijesi.

 

Mozes li mi objasniti di su ta crijeva da ih sam promjenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slogi,aje prevedi to Maf(jeli to mjerac pritiska zraka)

 

jer 2,3 majstora sam pitao za to niko nema pojma sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slogi,aje prevedi to Maf(jeli to mjerac pritiska zraka)

 

jer 2,3 majstora sam pitao za to niko nema pojma sta je

Kriste Bože, citam i ne vjerujem :huh:

 

Kakvi su to majstori, neznaju sta je MAF i di se nalazi.

 

063 377 371- Manja

 

 

Majstor je u Čitluku i resit ce ti taj problem, nazovi i raspitaj se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra ili prikosutra ga zovnem hvala mata :D

 

dali on ima kompjuter da ne kopcam kod ovih seljaka

Share this post


Link to post
Share on other sites
sutra ili prikosutra ga zovnem hvala mata :D

 

dali on ima kompjuter da ne kopcam kod ovih seljaka

ima full dijagnostiku, sve sto te zanima mozes kod njega napraviti. Lik nije skup i sto je najbitnije nema onog "mozda je ovo, mozda je ono". Otidji kod njega i miran si, samo ga ranije nazovi i vidi kakvo je stanje sa guzvom.

 

Reci da ti je broj dao Mata sto ima crnu tricu VR6 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti to auto vodis kod seljaka i zato si toliko zbunjen :)

A crjevo ko crjevo mo?? poku??at omotat duck-tape-om bar za probat jer ako tu ispusta tlak duck tape ce prdnut :)

 

Maf ti je na filteru zraka i taj dio bi svi ti seljaci trebali znat čemu slu??i i kako se zove.. neko ga zove debi-metar :)

 

Mata ti je dao broj i sumljam da ce te uputit jos jednom seljaku :) Odi,pri??tekaj i vidi gresku... A jos bolje ako ima kakav donor djelova na posudbu... tako bi mogao rjesit enigmu oko tih senzora vakuma itd..

Turbinka... hm... da,njima se događa da se zakretna krilca zastopaju čađom pa motor ide u "safe mode" jednog takvog smo imali i reparacija turbine je rjesila problem. Reparacija je bolja opcija ako je auto preslo dost km

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jedna stvar, ovaj lik je rijesio par problema koje Jelić (ovlasteni zastupnik i serviser) nije uspio rijesit ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ček, jesi uopće probo kaj mijenjat?

Najčešće ti je MAF (mjerač protoka ztaka ili luft menge messer) a on se ne da testirati.

nisi u pravu...

neznam ko ti je tu nebulozu ispricao al MAF se itekako moze izmjeriti.najbolje u voznji pod opterecenjem.

MAF ima svoje vrednosti koje mora postic,ak ih nema..zapravo ak su ispod tolerancije onda je za mjenjat.

 

ak ti majstori neznaju gdje je MAF (ili senzor protoka zraka) onda im bolje nemoj dati auto na pregled.jer taj "MAF" i senzor pritiska turbine su strujno zajdno spojeni.pa sumnjam da ce uspijet iz prve uklonit kvar.

Ma znam da ima neka caka, al di bi on to izmjeril?

I uzeli bi mu za pola MAF-a.

 

E, da, i zakaj editiraš moj post, kaj sa Quote?? :P

Edited by Nick

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj meni lik rekao za to zađadjenje turbine,kao da je zbog toga sto je auto doslo direkt iz njemacke i tamo je kvalitetnije gorivo,a vamo kod nas da je lose i kao da se stvara sumpor koji je sjebao turbinu,znaci sada vec ako je stvar u turbini i krilcima da samo ta krilca zamjenim 90eura,a ne full reparacija turbine

Edited by Marko??b

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti bas oces kvar od 500 eura rijesit sa 100? budes sretan ak ga rijesis reparacijom za 300. ak je opce turbo u pitanju. u zadnjih mjesec dana se na tu temu pojavilo istih 20 topica. zakaj jednostavno ne prihvatit da se turbo reparira na tolko i tolko ko sto se zupcasti mijenja na tolko i tolko? po meni ces tim "jeftinim" popravkom postic samo to da te opet isti problem pocne nervirat za 2tkm. opet velim, mozda opce ni turbo u pitanju. ak maf ode - auto nejde opce. ni u jednoj brzini. dosadan sam si vec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E care bas ti hvala puno si mi pomogao,ako ti je dosadno ovo citati nemoj.

 

Ocito topic nisi cijeli shvatio,da on meni kaze treba reparirati turbinu ok skupio bi novce i rijesi to vec on mene pokusava na neki nacin zalevatiti da prominem 5 stvari a da opet nista ne uradim

 

U svakom slucaju nisam skrt,samo se zelim informirati da me bezveze ne opljacka,iskreno neznam radis li i sam zaradjujes novce ili ti tata daje za aute bez uvrede pa bacas novce na veliko,kao da i majstor zaradi,ali ja bogami sam svoje racune placam i nije mi lako dati 500eura,gle opet da on meni sa sigurnoscu kaze 80% da je turbina pa reparirao bih je

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAF_ mjerac prozoka zraka_ nalazi se namontiran na kucistu zracnog filtera

 

MAP_ mjerac pritiska zraka- nalazi se na crijevu koje ide od intercoolera prema usisnoj grani

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2