2 2
MarkoŠb

Turbina problem

Recommended Posts

Ma znam da ima neka caka, al di bi on to izmjeril?

I uzeli bi mu za pola MAF-a.

 

E, da, i zakaj editira?? moj post, kaj sa Quote?? :P

 

 

sorry,nije namjerno bilo....ocito sam krivi gumb stisnul

Share this post


Link to post
Share on other sites

B)-->

QUOTE(Marko??b @ Feb 24 2008, 01:24 PM)

dsc00217lf3.th.jpg

Koliko ja vidim na slici tebi je ovo sve full masno. Tebi auto očito gubi pritisak ako jako ??i??ti a i jako je masno. Znači da nema?? preveliki pritisak nego premalo. POgledaj izlaz crijeva iz turba prema IC-u. POgledaj IC. mop??da je probu??en.

 

Uglavnom ja sam imao sličan problem. Meni je bilo probu??eno crijevo do vakuum doze na turbu i uopće nije zakretalo krilca. 1,2,3 je bilo OK, ako sam u 4 spedalirao auto ugasilo me na 2800rpm.

 

Probaj auto voziti tako da ti okretaji ne padaju ispod 3000 rpm.a, znači ??altaj da 3,4,5 na 4500 rpm pa vidi jel se događa. Ako ne onda ili gubi?? pritisak ili ti je sjebano crije do vakuum doze ili vakuum doza.

 

NIJE MAF sigurno. Kad MAF crkne auto uopće nejde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci to je tu vakum doza na slici pik,ovako cu prvo idem mjenjati ono crijevo sto ide na turbinu sto je labavo njega svakako moram promjeniti,pa onda da promjenim jeli ova crijeva na ovoj slici sto si qutao pik,i

Edited by Marko??b

Share this post


Link to post
Share on other sites

B)-->

QUOTE(Marko??b @ Feb 25 2008, 01:03 PM)

znaci to je tu vakum doza na slici pik,ovako cu prvo idem mjenjati ono crijevo sto ide na turbinu sto je labavo njega svakako moram promjeniti,pa onda da promjenim jeli ova crijeva na ovoj slici sto si qutao pik,i

Vakuum doza je na turbini. Ovo su ti crijeva od goriva kolko vidim. Ali sve oko toga je masno tako da mi se čini da ti je crijevo od turba prema IC-u mo??da iskočilo isto.

 

Ovo ti je vakuum doza ovo malo sa pipcom obučeno u mali komad lima.

 

slika006re7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok pik hvala ti puno,sutra cu kod frenda na komp spojiti auto,pa posle toga idem na pregledavanje crijeva tih.

 

A i ovi filter goriva mi nije minjan,napiso mi da mi ga je prominio ali zapravo nije pa cu i njega odma promjeniti nije skup 20eura kosto je kolega karabek rekao izmini sta treba i da budem miran,a ne svako malo problem

 

hvala svima,ako bude daljnih problema javim se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad spojit auto na tester izmjerite u vo??nji pritisak turba. Pa ćete vidjet jel premali ili prevelik. Tester će vam davati vrijednosti npr. 2200mbar, ??to je ustvari 1.2bara (tester zbraja atmosferski tlak i tlak pritiska u crijevima).

 

B)-->

QUOTE(Marko??b @ Feb 24 2008, 01:24 PM)

dsc00215td6.th.jpg

Ovjde di ti iskače crijevo probajte odozdola ruknut mali samonarezni ??arafić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako pik maloprije sam probao oo tvoje saltanje

 

1,2,3 brzina 4500rpm nista tek u 4 brzini na 3600je ugasilo sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam identicne simptome imo. kvar otklonio skidanjem turba, rastavljanjem i otapanjem u nafti. auto nakon toga iso ko vura. al opet velim, nije se meni turbo iskljucio zbog toga kaje bio ćađav, vec zato kaje ocitavo falsch zrak. a to moze bita na vise mjesta (vec gore u postu nabrojanih).

 

e da, i ja sam imo mk3 tdi 110 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je lik problem zapečenih krilca rijesio za sitne pare... Nasprical je nekim aktivnim sprejem, auto je 2h stajal da je to odradilo svoje i deri. nikakvog serafanja niti ikakvih skupih i kompliciranih shranja, s time da mi nije nis ni htjel naplatit. sad se vozim vec cca 30k km bez problema s time a da ne govorim kakvo gorivo koristim... (bitno je sam da se auto koji put zavrti i preko 2.5k rpm...)

 

edit:

 

ovo crijevo gore kaj te muči - nemoj ga samo gledat, probaj ga rastavit na tom mjestu, kupi poštenu šelnu zategni da budes siguran da ti tu ne pušta. Nemoras kupovat drugo ak je shebano na kraju odrezi tih 1cm navuci gore i posteno stegni...

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

B)-->

QUOTE(Marko??b @ Feb 25 2008, 11:22 PM)

E ovako pik maloprije sam probao oo tvoje saltanje

 

1,2,3 brzina 4500rpm nista tek u 4 brzini na 3600je ugasilo sada

Hm. Očito nema?? simptome kao i ja. Ni??ta treba tester i mjerit pritisak i vidjet jel overboost (preveliki pritisak) ili underboost (premali pritisak). Nema?? nikog sa VAG-Com-om u okolici. Dok ne zmjeri?? ni??ta neće?? znat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako nakon citavog jutra zajebavanja sa raznoraznim majstorima,odem kod poznanika jednog da spojim na kompjuter auto

 

turbina puni 2,5bara uvjek,to je prvi krug bio s autom,a kasnije smo iskopcali scrijevo s vakum doze ista stvar.

 

Ovako pik turbina se nece iskljuciti kada se prebacuju brzine na 4,5 rpm

1,2,3,4 nista

vec se gasi npr prebacis 1,2,3 na 2,8rpm i 4 dadnes puni gas prakticki tada se gasi.

 

Stvarno danas sam se naslusao svakakvih gluposti da mi je muka.

 

Ovako skidanje i rastavljanje turbine i to kao ciscenje 100eura,dali da to radim ili ne?

 

A crivo ljudi svejedno moram minjati sta cu sada,bolje da platim sta treba samo da me nezeza vise jer mi se neda muciti s majstorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj jo?? izmeri pritisak na tim niskim okretajima u 2 na 2000 stisni gas. KOlko sad vidim onda pati?? od premalog tlaka. Il ti je crkla vakuum doza pa ne moiće krilca ili ti je negdje neko vakuum crijevo zbu??eno. Meni se strgo pipan na vakuum premniku i nije bilo vakuum. To to je ona loptica s prednje strance motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sad ne otvaram novi thread - koliko dođe novi oriđiđi EMV za 3-cu TDI 110ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na niskim okretajima je isto bilo tako pik previse 2,5bara non stop vrti,kazem ti drugi krug voznje smo iscupali crijevo s vakum doze isti vrag

 

ovaj sto mi je spajo na kompjuter auto garantira mi da je problem u turbini,a njegov prijatelj ce mi za 100eura izvaditi je i ocistiti reparirati sta li vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda su ti zapečena krilca def. ali mi je čudno malo jel bi onda na vi??im okretajim i??ao pritisak vi??e od 2.5 bara. Ili vi niste dobro mjerili. A mo??da ti je oti??ao senzor pritiska (MAP), pa daje krive informacije. Probaj njega zamjenit, nije skup. Oko 250kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapečena krilca??vakum crijevo sa turbine stavi u usta i vuci zrak u sebe i gledaj jel se pomiće ??ipkica na turbini,ako se ne pomiće onda su definitivno zapekla

Share this post


Link to post
Share on other sites
zapečena krilca??vakum crijevo sa turbine stavi u usta i vuci zrak u sebe i gledaj jel se pomiće ??ipkica na turbini,ako se ne pomiće onda su definitivno zapekla

 

pazi kak bus saugal da ti ne potegnes fals zrak! :sipu

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zapečena krilca??vakum crijevo sa turbine stavi u usta i vuci zrak u sebe i gledaj jel se pomiće ??ipkica na turbini,ako se ne pomiće onda su definitivno zapekla

 

 

Ček malo, ispravite me ak grije??im...al ti si mu opisao kak da vidi dal mu radi vakum tj.dal mu se otvara-zatvara ona klapna koja otpu??ta vi??ak pritiska u turbini tj.sistemu a ne da vidi dal su mu se krilca zapekla....nisam ne??to proučavao turbine s zakretnim krilcima al brijem da si u krivu s tim obja??njenjem koje si mu napisao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vakum ako radi... a da ta polugica ide i ostaje u tom polo??aju onda se krilaca moraju zakretat jer je polugica i krilca ajmo rec fixna veza...

Orginalni alat za ispitivanje tog vakuma na turbini radi na tom principu.. dobro.. samo sto je tu jos mala čukica koliki je potlak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

i vas savjet,dali da dajem turbinu da mi ocisti ta speknuta krilca za 100eura ili ne,dali moze to biti tolko novaca,jer sam ovdje na formu citao mnogo vece cifre(on to zove reparacijom turibine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

B)-->

QUOTE(Marko??b @ Feb 26 2008, 10:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>

i vas savjet,dali da dajem turbinu da mi ocisti ta speknuta krilca za 100eura ili ne,dali moze to biti tolko novaca,jer sam ovdje na formu citao mnogo vece cifre(on to zove reparacijom turibine)

 

kad to (reparaciju) napravi "kirchner" onda to kosta 300 eura, al ju ne paca u nafti nego detaljno sve ocisti, predihta i stavi nove lezajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak je... Sad ovdje za 100jura vjerovatno je misli donekle otvorit i očistit čađu.... Zna bit jednostavan posao al se vrlo lako zakomplicira kad popucaju sarafi na spoju ispusne grane-turbine, turbine-ispusne cjevi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2