0
highlander

Corrado 1.8 16V

Recommended Posts

Evo jo?? jednog iz moje kolekcije vw vozila. Kupio sam ga istog dana kao i keca. Stavljam samo slike, jer mi se stvarno ne da komentirati i onako slike govore vi??e od rječi. Radi se o corradu 1.8 16V, godina izrade 1991, realni kilometri 153.000, servisna knjiga ali bez i kakvve dodatne opreme. Čovjek htio da ga vozi na otpad i ja ga spasio u poslednji čas.

 

u ovakvom stanju sam ga kupio za 700€.

5gaO3EbSCdGXS9O5.v.jpg

 

kod limara

C2pJYV2VrElCJYRX.v.jpg

 

J29Eq7xE8UQWuEX_.v.jpg

 

DeiVDXSsP9YuNU7O.v.jpg

 

Napokon posle nekoliko dana - to jest u petak vratio se kod mene

1GpA8dfplHwXMflG.v.jpg

 

Yx4w3lX29OcddImI.v.jpg

 

Y6O8tW0iPOP9JKwW.v.jpg

 

6lN8M2XnNWDGo2x3.v.jpg

 

VplE5w8ublWqS48c.jpg

 

Ovako izgleda kad je spremno za metal kit

trmvmf_8fTwGOJR0.jpg

 

BR5oMu6Myksf0vFq.jpg

 

U1H5VQCKRlIqns_L.jpg

 

1J66Ms0SwTOuN4Yy.jpg

 

ko ka??e da ima corrado mali gepek - ja jesam mali ali zauzimam volumena :rotfl

SRhrhrYUTUVecALT.jpg

 

XJwP7uYLnsPC1kEy.v.jpg

 

i tu je spremno za kitanje

LpBZ0ynfbAt3ePwP.v.jpg

 

HaUfjas9bwZ0xuqS.jpg

 

IYkJXLUmdPHqZjq4.v.jpg

 

BljLir207iGfMclZ.v.jpg

 

otkrio sam jo?? jednu malu gre??ku

l4UfYxFFliBv6O7u.v.jpg

 

yUMjz_PI_eInLYkX.v.jpg

 

I tako zavr??ava posljepodne u petak. A u subotu krenuo opet u napad. Poslije prvog ??mirglanja izgleda ovako

LHo3Bgcj63i3fD_d.jpg

 

jo?? jednom kitanje i jo?? jednom ??mirglanje i več je spremno za primer

cEqkUzy4HlTPO6I9.jpg

 

FJVgWM_fMAOxGCXe.jpg

 

GOJBGy1la_4omd2R.jpg

 

s_s7ociFjs33lpBS.jpg

 

sredio i nekoliko udubotina i ogrebotina na vratima

FYd6EZ3taEmf5waq.jpg

 

Sve spremno za abdekanje

Zb6KISHLpanDbQ2w.jpg

 

WDteKiVJXlaSDIMY.jpg

 

FeAJNK5VFf6PgqXb.jpg

 

4oDl66_VFj3IgH63.jpg

 

BlJSRPiyX6WpBx9V.jpg

 

prvi put u primeru

hkoYckLdF58E1edP.jpg

 

5Y9VTpqTGyFvpD0z.jpg

 

KiuAe8UBIMfzOQ1j.jpg

 

Ib1Ib_Ps8lagAygp.jpg

 

... treči poslednji put

_czD0dbsQwiC4hYs.jpg

 

Sad če corrado ovako sačekat nekoliko dana a u medjuvremenu sredit ču branike i onda opet ??mirglanje pa farbanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo reporta, da ne budete mislili da se ni??ta ne radi :mah . Zadnji branik uzeo mi najvi??e vremena :angry: . To je branik od onog opu??tenog corrada, koji je bio prvi "igrač" u projektu BLUE CORRADO. Branik je bio plave boje ali prije toga bio je i zelene, i crvene, i tamno zelene, i crne, i .......

a3.jpg

 

Tri sata po??tenog ??mirglanja bilo je potrebno da se elemini??e sva boja sasvim do plastike. Za??to? Braniki na corradu imaju male ali o??tre rube i sad ako je branik nekoliko puta lakiran, pa uz to ja?? svaki put stavljen u primer onda se tih ruba skoro ne vidi. Bar če na branicima biti samo jedna boja :palacg ali sve je to sad historija. Branik je u primeru

a4.jpg

 

b1.jpg

 

Prednji branik več sam juče stavio u primer, samo ??to nisam imao foto aparata. I njega sam sasvim skinuo do plastike. I tako su "najte??a" posla na corradu zaključena. Sledečih 14 dana on če se lijepo su??iti, jer odoh ja u subotu na odmor, a onda ponovo ??mirglanje i lakiranje. Ovako hvata poslednje sunce

a2.jpg

 

a1.jpg

 

Po??to sam danas imao nakoliko suvi??nog vremena, malo sam spolirao blatnjak. I rezultat je :

b2.jpg

 

b3.jpg

 

b4.jpg

 

... blink-blink efect :o

c1.jpg

 

Vidi se da ima perspektive. Posle lakiranje samo treba cijelog vodobrusnim o??mirglati i spolirati, pa vjerujem, da če stvarno biti BLINK-BLINK. To je za sada sve, kad se vratim sa odmora sljede slike napredka

 

@ tonac - sve zavisi u kakvom je stanju auto i koliko je s njime posla, ali recimo od prilike negde od 1500 € (to ti je lakirerski rad - priprema i lakiranje i kompletan material)

 

@ RemX - kada ti je rođendan :rotfl

 

@ MOTA BOY - abdekanje, to ti je njemački i znači za??tita. To je mi??ljeno kao zaljepiti papirom :palacg , a ono zeleno je temeljna boja za metal

 

@ Andy - neče se lakirati cijeli nego samo desna strana i oba branika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene, pro??ao odmor :( i vratio se ja na front line. O??mirglao sam primer na blok i polako se bli??i kraj :palacg.

KEaklUKW39xkA4du.jpg

 

Tra??enje linije na corradu

H7u8go_mpUF7_WV1.jpg

 

I tako to izgleda, kada je primer o??mirglan na blok. Sada treba sve jo?? o??mirglati na ma??inu

GTn2lExAPmPatzTk.jpg

 

hc8BN2W7OmDJfCot.jpg

 

Udubotinama nema kraja :angry: , opet jedna sasvim na rubu vrata i sada je več jasno da če se lakirati cjela desna strana :rolleyes: u boju.

tsUitKNWp5RLTUwc.jpg

 

... odmah u primer

dZnRZ8yDerKsdeRc.jpg

 

.. jo?? posao koji mi je ostao: unutra??njost u temeljnu barvu i primer

FjgCxDfEothmlmnz.jpg

 

6mz6sTFkQJga5bDl.jpg

 

... otkriveno zlato ispod branika :bleh

1pxYOUTsNfiAFEMt.jpg

 

.. eleminirano

YvKGGpLxOo812H9F.jpg

 

... nije bilo mnogo ali ipak treba to srediti iako se posle stavljanja branika ni??ta ne vidi

nHS3t9Lv6pS5gDws.jpg

 

BvrrCOQgXNgOvMs_.jpg

 

I eto, ba?? kad hoču kuči - ono ne??to kemijam sa nekim stolicama i BUM. Majku mu j.b.m (meni naravno) napravio udubotinu koju sam samo označio, pa ču srediti sutra - ne da mi se vi??e danas. Sutra če se polakirati sa vanjske strane a u sljedečoj rundi i iznutra pa i branike.

gTpUd2FA9UXNHLWS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donji dio zadnjeg veznog lima stavljen u autobody ...

7vTp35Pav1W_4KbM.jpg

 

... i po cjelom pragu ...

EXQUsiWsn_LhPKhJ.jpg

 

qjiY1Kk2rVhXmz9g.jpg

 

... pa naravno i po rubu.

fQtzky3teR1RaOcS.jpg

 

Onda je do??lo na red matiranje sa jednom fino abrasivno pastu

JT98RxuLbqFJk2f9.jpg

 

... ovako to izgleda

W09UOujCY2D2zxy3.jpg

 

Onda opet sve oprati sa antisilikonom i abdekati (zaljepiti). Kod stranskog prozora koristi se posebna traka, koja se zakači za gumu i priljepi na staklo ...

ZumaOVL5llnL8K8I.jpg

 

... pjena koja se stavlja izmedju stranice i vrata kad ostaju vrata na autu ...

Eb9TB03AXG5iMTpY.jpg

 

... e ba?? tako ...

7U8JdGH6AKo5dqop.jpg

 

... samo jo?? popraviti fuge sa fugirno masu ...

awEQqQ747vgWFUuo.jpg

 

... voila ...

KmKUpVL5pJAo5NK9.jpg

 

... zaljepiti do kraja i staviti u lakirnu komoru ...

Iu3eEFpRHsQrX_g9.jpg

 

9kOfcCJHFfQu0XXG.jpg

 

fTFMEfXoWbNegCBa.jpg

 

UZodCXdStEgFGn6K.jpg

 

Posle otprilike sat vremena :fakjea

iCIjBTqJMVJeL1Ac.jpg

 

gfhO6Q5I0S0FSM6E.jpg

 

2JfIVf38Zy9_T3AY.jpg

 

.. odmah slijedi malo monta??e ...

ZRNxPloaRJOK1kiy.jpg

 

7GfjygKiDfBmJddR.jpg

 

pZnKHQrW3i1Q6ZyM.jpg

 

DZXYSV2NQ7BopXGf.jpg

 

... jo?? usporedba boje

Av2E1BRJc9oghpcp.jpg

 

... nova boja na stranici - stara boja na zadnoj haubi :palacg

T2DmGINCoTCOv5pa.jpg

 

blc4GIq1XHv_Peay.jpg

 

Sad moram samo jo?? branike polakirati. koje imam več spremne i poklopac rezervoara in onda slijedi poliranje do BLINK-BLINK efekta :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti Sasha - ovaj dio topica samo za tebe :mah jer si to tra??io, zar ne ? Na redu je poliranje. Prvo, "oru??je" koje mi je potrebno za rad. Ma??ina za poliranje, polirne paste, gumeni čep za bru??enje vodobrusnim papirom, vodobrusni papir granulacije 1500 i 3000, brusni papir za suho bru??enje 1500, jednu bocu vode, uz to dodajte jo?? jedan par marljivih ruka i na kraju jedna ča??ica VEGETE :rotfl

7mvjjTIZa93x_Duh.jpg

Kad su kola polakirana slijedi poliranje, da se eleminiraju sve smijeti i nepravilnosti na i u prozornom laku. Prvo se uzima vodobrusni papir granulacije 1500 ili 200 i gumeni čep za bru??enje smiječa

ytQiUTzJAKbZfw1I.jpg

Kad smo skinuli to smiječe, avto se brusi sa papirom granulacije 1500, koji se stavlja na ma??inu. To je suho bru??enje i koristi se protiv "naranče" . Pa??ljivo s tim papirom i ma??inom, jer se mo??e lak i prebrusiti po rubovima, a onda smo napravili NI? TA :rolleyes:

L6ZFn_wQBq3_Gu5k.jpg

Posle upotrebe brusnog papira za suho bru??enje, avto izgleda ovako

cok6GdD4ABZR2gC7.jpg

Slijedi bru??enje na vodu papirom granulacije 3000

5AfXdlvd2o0iO6PW.jpg

Sa tim papirom nemate se čega bojati. Nečete prebrusiti rubove, jer je jako fin. Sa njim je treba odstraniti sve risove, koje smo napravili sa 1500 i taj dio malo potraje. A posle obrade sa tim papirom ,več izgleda mnogo bolje

2Dtwfy0bLKl6ULHf.jpg

 

6_O9gys9FUMPn1dD.jpg

Evo, sad smo teren pripremili za poliranje. Nečemo sada diskutirati koje su paste najbolje a koje nisu i nemam namjere praviti reklame za 3M ali ja ih upotrebljavam vi??e od deset godina i meni su najpoznatije. Ne ka??em da su najbolje (??to pogotovo nisu) ali su dovoljno dobre, da naprave ono, ??ta se od njih očekuje. Znači: ma??ina za poliranje i bataljon pasti :huh: ali to jo?? nisu sve

LEnWH2DBee8jXEB6.jpg

Ne treba upotrebiti sve redom. Ja sam počeo sa onom koja ima crni pokrov i odmah se pokazao rezultat

jNeUZ1JAaO9riST0.jpg

.. i tako dalje po cjeloj stranici. Onda je na redu ona sa ??utim pokrovom i na kraju za sijaj jo?? sa plavim pokrovom, koja je namijenjena crnim, u stvari svim tamnim bojama, jer ne pu??ta slijedi poliranja i holograma

CvN9JHe9mhVU6hbu.jpg

... i na kraju rezultat :o

u4I5si8JYE_7dPqo.jpg

 

fnzil9BX5qIBoDPh.jpg

 

rumtdCh0JTF52ON7.jpg

 

BNv_h4J8ArjMT5DN.jpg

Nisam se tako trudio na branicima, dodu??e oni su najvi??e na udaru, pogotovo prednji a sad dolazi zima i kamenčiči pa bi bilo ludo da sad to pravim neki glanz. Na branicima samo sam eleminirao smiječe i spolirao.

hW_SITnjp8WHYnMb.jpg

 

neWtuLG0lC58uHDV.jpg

Sljedila je monta??a branika i onda napokon i pranje. Danas nisam imao sriječe sa vremenom, jer nije bilo sunca, pa se zbog toga ne vidi najbolje BLINK-BLINK efekt. Nekoliko fotka svejedno sam napravil a one prave na suncu, napravit ču, kad potpuno zavr??im corrada. Treba jo?? nekoliko stvari urediti, kao ??to su ljetvice na strani zaljepiti, pa napis, pa jo?? na??telati branike, popraviti spojler, zamjeniti onaj kanon straga i takve sitnice.

ZjfTT2fjEKb3YgyB.jpg

 

2UIX7kMDVXSpqHk3.jpg

 

YZ1pNuwUlA2D7KqB.jpg

 

Tzyp07MC_DmaWm8D.jpg

 

i82g9uayCSbJDz1F.jpg

 

8dgR57jh9j5aW54K.jpg

 

8oDZhvMJeRhBMog_.jpg

 

GSCrvwSl3bumXmXt.jpg

 

... kako ka??e ono: na ??ivot treba da gleda?? sa ugla ru??e :da

NvzTI9jBZVKiP8gz.jpg

 

X1nNf95zG8ifCWhu.jpg

 

... BRRRUUUUUUUUUUUM :zivio

bzjxVXUhEAdpBljS.jpg

 

@ tihca - to nije istina. Ako misli?? na Slovenski TEAM VW onda je, ali ako misli?? na FAVDL onda nije. Ja uvjek sve svoje radove najprije predstavim na FAVDL i odmah iza njega na VW CRO. Ali da, neke stvari su i ovde kojih nema ni na FAVDL. Ovdje ste zaista prekrasna ekipa, puno smijeha ali i mnogi od vas pomogli ste mi kod nabavljanja nekih djelova, pa zbog toga uvjek kad sednem za PC ,odmah na VW CRO, da vidim kako Pero napreduje sa radovima, ??ta je opet naumio redbull, kako ??vi??di kompresor u corradu, ??ta je napravil LAZO sa njegovim green beast vozilicom, kako se zet-jaro trudi ugraditi digifitz i tako dalje ........ jao ??to sam se sad razpričao :palacg

 

@ dalibor - takve stvari kod mene ne pale - ili je origigi ili je crno, negde izmedju nema ;-)

 

@ corrador - e pa kako da ti ka??em, uz volju i novce sve se da napraviti a to zna?? i sam

 

@ weky - da, dobio sam prekidač - mnogo hvala i da radi bp

 

@ Green Shine - ona cjev ide dole, odmah kad prvi put dodjem kuči sa corradom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ za sve radoznale :rotfl

 

Nano tehnologija - najbolje paste trenutno na tr??i??tu (a i skupe) ali se one koriste manje vi??e za nove aute, u biti se koriste za sve ali največi učinak imaju paste na novim autima ili onima, koji su na novo ofarbani. Ima puno tih pasta za poliranje i svaki prodavac ili distributer hvali svoje. Ja sam isprobao skoro sve ??to se mo??e dobiti na tr??i??tu. Ne samo kvaliteta, kod paste treba voditi i ekonomiju, znači koliko su one skupe i koliko se isplati nabaviti one najbolje, odnosno najskuplje. Ima ljudi koje ne brine novac i njima je svejedno koliko ne??to ko??ta a ima mnogo takvih koji o tome i previ??e brinu. Sve zavisi ??ta očekujete od poliranja. Ako ??elite samo da imate sijaj, onda nabavite paste na benzinski stanici one jeftine i u nedelju posle ručka na juri?? - i spaseni ste za dva tri tjedna, zavisi koliko vremena imate auto na suncu. Ako ??elite sakriti odnosno eleminirati male ogrebotine, onda vam poliranje na ruke neče pomoči - trebaju vam paste za ma??inu. Ako su ogrebotine malo dublje, ne poma??e ni poliranje - treba sve izbrusiti sa vodobrusnim papirom. Koliko duboke ogrebotine se jo?? mo??e skinuti sa ??mirglanjem i poliranjem zavisi od debeline prozornog laka odnosno boje (acryl). Lako je meni, jer sam znao ??ta ču jo?? raditi, pa sam zbog toga nabacio jedan nanos prozornog vi??e nego standard i to ba?? zbog toga, da ne prebrusim koji rub. Te??ko je tako polirati tvorničko lakirane aute, jer su nanosi jako ekonomični, pa ima zbog toga veči riziko da se prebrusi. Svi se auti, koji se prave za show lakiraju malo iznad standardne debeline laka, pa onda o??mirglaju i spoliraju do visokog sijaja. Mo??e se to napraviti i na starim laku i on onda izgleda, ko da je na novo ofarban. Kako sad to odr??avati u ovakvom stanju? Nemoguče je to odr??avati na kolima koji se koriste za svaki dan, pa stoga to nema smisla praviti na takvim autima. Na takvom glanzu poznaje se sve, ne sme?? ni dirnuti lak sa prstima i ono se več poznaje i kad se kola peru na njih pravimo mikro ogrebotine, pa je s toga treba znati očistiti auto. Kako dugo ostaje taj glanz? E to vam zavisi od mnogo faktora: koliko često se auto pere, kakve krpe se koriste za pranje i brisanje auta, na kakvom mjestu imate najvi??e vremena auto (na suncu, u gara??i, u sjeni, ispod drveča, ........) i naravno kakvu autokozmetiku upotrebljavate i na kraju jo?? je bitno kakve boje vam je auto (metalic, acryl, svijetla boja, tamna boja,.....). Znači mnogo je tu faktora, koji utiče kako dugo če vam glanz ostati na kolima.

 

@ sven - moguče je naravno napraviti glanz i na starom laku, postupak je isti. Ne znam na kakve probleme misli??? Tamo gdje ti kamenčič probije boju ostaje bijela pika i nakon poliranje. Malo se mo??e zakamuflirati ako koristimo pastu za poliranje u boji kola ali ne za dugo, jer se uz pranje auta polako skida i ta pasta u tim malim rupicama, pa nakon nekoliko pranja treba postupak ponoviti i tako dalje. Jedino rje??enje protiv tih rupica od kamenčiča je lakiranje i ni??ta drugo

 

@ -145Boxer- - ako je več lakirana na mat varijantu, onda se ne mo??e spolirati do glanza, jer je boji dodana posebna pasta, koji napravi boju mat. Ako je boja sa godinama postala mat, onda se mo??e rje??iti ali opet ne za dugo i opet sve zavisi od nekih faktora kako dugo če potrajati. Inače boja postane mat zbog ne vodenja brige o njoj, znači nije se polirao i nije se vodilo brige o pranju auta ili nema gara??e pa je boja postavljena na sve vremenske uvjete. A veliki faktor kod boje je i kvaliteta, pa su zbog toga auti, koji su lakirani odavno sa starim bojama, toliko vi??e mat.

 

@ Petar_im - ti meni po??alji sunce, ja ču tebi BLINK-BLINK :zivio

 

@ rrocado - za??to imam osječaj, da ti zna?? ne??to ??to ja ne znam :rotfl

 

@ Hely - svaki lak i boja mo??e se tako polirati, pa nema veze jel to drvo, metal ili plastika ili ...... Ne znam kako če?? imitirati krom drugčije, nego da ga lakira?? bojom koja odaje krom efekt. Skine se samo, ako se ne odr??ava tako, kako se mora ;-)

 

Največi neprijatelj boje je sunce, odnosno UV. Imajte auto u sjeni (naravno ako se mo??e), polirajte ga bar tri/četiri puta na ljeto (ne sa ma??inom), koristite kvalitetnu autokozmetiku (sapun, polirna pasta, krpe), ne vozite ga u autopraonice iako vam ka??u, da su najbolje (pogotovo ako imate tamne boje), ako imate mogučnosti operite ga ručno, nikako koristiti kakve detergente za posuđu - bolje samo vodu, zimi čuvajte kako i sa kim skidate snijeg sa auta, snijeg se ne sme skidati silom ako je ledeni (upalite auto i zagrijajte ga), ne vozite sasvim iza auta koji vozi izpred vas a najmanj sasvim iza kamiona koji voze pjesak, kamen, kukuruz, ??ito i slično, .......... boja če vam biti zahvalna ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto konačno dobio i ja te brojeve i slova koje meni uop??te ne trebaju :rotfl ali zbog nekih mora da su gore :drot

7FpMTZTYxmypaR2N.jpg

 

Konačno sam se malo provozao do kuče da sredim jo?? nekoliko tehničkih stvari, a nekoliko ču ih tjekom tjedna ili vikendom koji dolazi. Uhvatio sam i malo sunca

HlkDywFeUDR8iGzp.jpg

 

p1hFsndaTGTgkF_D.jpg

 

8vTXuOD4xUgHUI23.jpg

 

bUFAzSgobo6T68XW.jpg

 

nhRWWV4L6J1VViYq.jpg

 

vFlEubAILn62CKlD.jpg

 

... a i boja mi se sve vi??e dopada - LB7V

cmICpQ6X0pjj6UKe.jpg

 

DrXSa8MmcMCWxtzG.jpg

 

4Bsubdqtq01qJ4rd.jpg

 

Nekoliko sitnica sam i popravio ili zamjenio. Pa zar ima svaki korado ovako sje***a stakla retrovizora

os64EF5YyqASNvhV.jpg

 

1WIe1vw9lkgQYik2.jpg

 

.. malo sam sredio i logo ...

LWMQWwRrOuSrtMip.jpg

 

.. ni zadnji spojler nije radio, u stvaro radio je, ali samo na jednoj strani

2oNeYvbCcZr3bGoV.jpg

 

... potvrdile se moje sumnje - neko je bio prejaki ili ga hteo na ruke spustiti pa je slomio taj mali "??tift"

HtkyplZ459BLqgLt.jpg

 

... napravil drugi i sad sve ljepo radi

4p42dy5ymOugJRJM.jpg

 

Danas do??la po??ta od prijatelja :bravo

fl3UolYfTcUKpzAA.jpg

 

.. vidi kako je on to ljepo zapakirao

WYg3aAGswRErTSIn.jpg

 

... ba?? to mi je trbalo. Ali imam problema: po??to mi nisi poslao manuali kako to da sastavim, nikako da se sjetim gdje da stavim one čačkalice :rotfl , inače hvali ti mnogo rrocado :zivio

Gxr5kRdccT3Y0cFz.jpg

 

... kako si rekao, sredit če se to nekako :palacg

cORQHem1OmR1Fv_s.jpg

 

Po prvi put provjera motora - suh ali prljav ko dirty harry

Pn7OYOhDOo8lZemL.jpg

 

... zamjenio sam nekoliko stvari ...

U080lGIbY8FtgvOb.jpg

 

qxhcp7We1ygaKK_t.jpg

 

koja rjetkost i to jo?? za corrada :bleh:bleh

muJssNnGrF1YtTIv.jpg

 

Sad trebam jo?? zamjeniti ulje u getribama i servo volanu, treba srediti MFA koji ne pokazuje trenutne potro??nje (a koga to interesuje :rotfl ) inače ostalo sve radi. A da i obratomjer - taj je svjetski - uvjek kad okrenem volan za vi??e od 15 stupnjeva u ljevo, on pada na 0 i odmah kad se volan vrača, on počne raditi :o Jasno mi je, da volan i obratomjer nisu nikako vjezani jedno na drugoga, ali mi jo?? nije uspjelo pronači kvar - ali sredit če se i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, da sam malo u zaostatku sa reportom, pa ču danas sve nadoknaditi. Po??to je bio motor prljav odlučio sam ga oprati te pra??ine. Koristio sam engine clear od STP

XKqq2NuUU2D394Zr.jpg

 

YDb6MjT7oExdHyUC.jpg

 

yGRFaXX3oQJqjpjU.jpg

 

Sa efektom sam jako zadovoljan - razlika je očigledna

Pn7OYOhDOo8lZemL.jpg

 

Pa sam video kako redbull peca djevojke sa auspuhom :rotfl i ja odmah odlučio da ga zamjenim. Po vanjskom izgledu skoro kao od redbulla :palacg

4KynfGgcfZs1SU2A.jpg

 

ll1YUDLmjEOChgFm.jpg

 

...sad če djevojke da, ........ :fakjea

 

Ali eto, opet sam bacao novce kroz prozor :rolleyes: . Uop??te nisam proverio, koliko ima mjesta izpod za dempfer i ja kupio ne??to, ??to ne mogu montirati :doh - eto opet su sve krive ??ene. Pa sam morao ne??to iskemijati od onih djelova koje sam imao kod kuče

PRFBcMNeuoLpiboS.jpg

 

Inače je cjeli auspuh novi ali sa jednom gre??kom, naime na svim mjestima je zavaren, tako da izgleda kao da je iz jednog djela - pa koja bud****la je radila taj posao, :bam: jao

CLjKEFkWGlACXd5u.jpg

 

Nema mjesta da stavim onaj, a ja nisam pogledao prije kupnje :doh

Z4jhIytmo5l6lGDL.jpg

 

Na kraju ipak je ispalo dobro

bp8e1wL5OElgDmry.jpg

 

Vt8nuARak6cDXBhp.jpg

 

bzjxVXUhEAdpBljS.jpg

 

Onda sam odlučio pogledati za??to mi pada obrtaljka na 0 kad okrenem volan na ljevo vi??e od 15 stupnjeva. Izvadio sam kompletnu uricu i htio zamjeniti taj rpm sa jednim od passata ali ....

NLk9601e019jdKKy.jpg

 

... mo??da izgledaju optično jednaki ako zanemarimo, da ima jedan do 7000 a drugi do 8000, ali kad sve ljepo izvadimo vidi se, da nije razlika samo u brojkama ...

UOdMkqhhHg2QJ2KF.jpg

 

... nego i u samom sastavu obrtaljke i kako je koja konektana ...

mjOFIMF8wd1_8kfH.jpg

 

... i u kuči??tu od obrtaljke

igWPZIg8byO_VQcA.jpg

 

U redu, ni??ta od toga, pa sam ljepo sve sastavio kako je bilo i pri tom mislio promjeniti senzor za potro??nju goriva, koji mi ne radi ali jok - odpade i to

Ovo je senzor od 1.8 16V motora ...

bGnrjAJiFv2EIdEo.jpg

 

... a ovo od 1.8 G60 motora

OipLkG2iunLvX1tm.jpg

 

Znači opet ni??ta. Moram negde nabaviti taj senzor. Pa sam oti??ao na probenfahr i obrtaljka radi kad okrenem volan na desnu ili ljevo. Ne pitajte me ??ta je bilo, jer nemam pojma ali ionako me ne interesuje dok radi - vjerovatno koji slabi spoj na konektoru. A auspuh, jao redbull da vidi?? djevojke ........... :fakjea:fakjea jedva sam ostao ??iv.

 

pozdrav ekipa do sljedečeg reporta :zivio

 

@ ventovr6 - prijatelju dr??im te za rječ

 

@ tihca - nije da neču reklamirati proizvođače ali ja nisam isprobao paste u boji nego one neutralne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz dosade u poslednjih dana, malo sam se igrao sa ključevima i stylingom za corrada. Prijatelj, koji radi na ovla??tenom servisu, donio mi u dar jeda sheban ključ (bio je slaman) i ja sam to odmah zamjenio pa ga sad koristim za corrada

 

JTVOPix3fqIsm3VW.jpg

 

Xp0qM3b6YOrAeafB.jpg

 

_9ALeHwgIyetjzVn.jpg

 

... trebam jo?? samo da ugradim daljinsko centralno zaključavanje, pa če se ključ koristiti 100% :bravo

 

I jo?? malo stylinga. Nabavio sam jednu polovnu masku od corada, na kojoj sam eleminirao znak. Malo se igralo sa poliesterom ....

.... pa malo kitalo

YADBGYCDtk2W248r.jpg

 

... i malo brusilo ...

bFygj5Wj47S8EA0s.jpg

 

... valjda sa druge strane nije to ljepo i gladko ali whos care :rolleyes:

czmrp1RjRdIlyABh.jpg

 

... i bacanje u primer ...

0X001NDxlNRXVC1G.jpg

 

... uz obrvu od Kamei proizvođača, koju mi podario prijatelj.

odh7jeAsRptlcMAw.jpg

 

Eto Petar, sad ču promjeniti onu staru (gustu) masku, pa če?? lak??e spavati ;-) - kao i ja :rotfl

Sveti nikola je svoje odradio, sad treba jo?? samo da dodje deda mraz i to sve oboji u boju auta. A to je vjerovatno i jedini plastični styling kojeg če dobiti ovaj corrado.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto uspjelo mi je polakirati i napraviti jo?? poslednji styling ove godine na corradu :bravo

 

F42hWmNIxAbbia74.jpg

 

D2syEbHB1HqFZt6Z.jpg

 

abNIwQjjRK76AbxH.jpg

 

Kolega mi je donio u dar jo?? jedne ??ravbe kojih nikad dosta kad zatrebaju :palacg

 

FyIT7MJ0_tI5A7LG.jpg

 

aenpRUwvz8l_Lzg8.jpg

 

... sad moram samo jo?? jedne BBS-ice nabaviti :zivio Eto to je sve za godinu 2007 a u slijedečoj godini radimo dalje :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek je počela godina 2008 ja sam krenuo u nove pobjede. Prvi styling ove godine zove se operacija felge :palacg . Po??to mi je taj corrado za svaki dan neču u njega ulo??it neke velike svote novca ( a i ponestaje ga odmah, jer mi sve uzima VR), pa sam kupio ove felge od prijatelja za 100 €

lQLcnkcoLKHoDufP.jpg

 

Trebalo je skinuti onu je**nu plastiku koja je stavljena preko njih. Koristio sam LAVACOL ili paint remover koji skida plastiku za deset minuta i drastično se skrati vreme za obradu jedne felge.

vw5X3IPhIuegWltc.jpg

 

... za manje od 10 minuta LAVACOL odradi svoj posao....

QSWFvfQnCXhKNUMi.jpg

 

zElcsXJDfThvYoyR.jpg

 

Treba je onda to odmah skinuti, da se ne posu??i. Probao sam jednu felgu i pustio dva sata (tako pi??e na boci) ali se ono sve osu??ilo i napravil sam ni??ta :ne2 . Treba onda jo?? jedan put namazati. Za skidanje ovog sranja koristiti plastični ??pahtel koji se inače upotrebljava i za kitanje jer se njime ne o??teti felga, odnosno ne pravi nikakve ogrebotine

pa6GMtauNBtcgwKt.jpg

 

... ovako izgleda posle prvog či??čenja. Ako vam ne uspje prvi puta sve skinuti onda samo ponovite postupak jo?? jedan ili dva puta, zavisi koliko vam treba. Na kraju kad je sve oči??čeno samo vodom isperete i to je to

GDeoBY_2pa7g_1lr.jpg

 

jziLQh_vSfGLOSlm.jpg

 

Onda sljedi najte??i dio - bru??enje. Po??to je bilo nekoliko oksidacije, počeo sam sa brusnim papirom granulacije 220...

k8YNlgl7LIcxSVXg.jpg

 

VflxK4yoMJTOhBtx.jpg

 

kabEZAOGP8VS_zSX.jpg

 

... ovde se dobro vidi jo?? malo oksidacije i trebat če jo?? malo skinuti materiala ...

vfXefLre7cy_G2IO.jpg

 

h_bJQXu536kTq8HK.jpg

 

tVGNxpiJyQQJsT51.v.jpg

 

... i tako pro??la subota posljepodne ...

z5LlLXiFusbhVAfR.jpg

 

3jLcOgjPaWi91Q4y.jpg

 

two more to go

 

Ako uzmem u obzir koliko su stare te felge i brojne kilometre koje su pre??le, moram priznati da su VRHUNSKO očuvane, jer skoro nema ogrebotina po rubovima, nisu uvite i nigdje ni malo o??tečene :palci

 

...konačno je gotovo ove kalvarije (bar ??to se tiče bru??enja sa mojim prstima), ostao sam bez otiska na njima ali se isplatilo. Posle od prilike 20 satova rezultat je slijedeči :

zt8XnO9S6dBHZOcd.jpg

 

Zc_gcROhLaONDI47.jpg

 

scQuhIK8gDNzLctW.jpg

 

yar6qc5DokEfFSCI.jpg

 

4udFtlB9WkgSvUZn.jpg

 

uhc1Frw7CUr7uDVA.jpg

 

Skinuta sva plastika i u rupam za ??ravbe i na svim rubovima sa čelne strane. Procurila je krv iz prstiju na rukama a sa prstima na nogama jo?? nisam naučio raditi, pa zbog toga na ovoj tački ponestaje ljubavi koju sam ja spreman dati felgama. Ali ima jedan zaista dobar majstor koji ??ivi nedaleko od mene (za koji sat i po vremena lagane vo??nje) tamo preko granice i on če podjeliti vi??ak njegove ljubavi do felga odnosno poliranja, samo sam se malo zabrinuo, jer čitam, da je kod njega velika gu??va, pa stoga ........ ali rje??it če on to, imat če mnogo vremena jer mi se ne ??uri, zar ne Denis :palacg

 

Evo da vam stavim jo?? jedan test potro??nje goriva koji sam radil u poslednje vreme.

 

round 1: 27.10.2007

 

vrsta goriva: AGIP SUPER 95

pređeni kilometri: 649,7 km

potro??ena količina: 52,99 l

prosječna potro??nja: 8,15 l/100km

 

round 2: 04.11.2007

 

vrsta goriva: OMV SUPER 100

pređeni kilometri: 643.1 km

potro??ena količina: 51.94 l

prosječna potro??nja: 8.07 l/100km

 

round 3: 20.11.2007

 

vrsta goriva: MOL 98

pređeni kilometri: 544,7 km

potro??ena količina: 52,33 l

prosječna potro??nja: 9,60 l/100km

 

round 4: 06.12.2007

 

vrsta goriva: PETROL SUPER PLUS 98

pređeni kilometri: 572,7 km

potro??ena količina: 51.71 l

prosječna potro??nja: 9,02 l/100km

 

round 5: 21.12.2007

 

vrsta goriva: AGIP SUPER 98

pređeni kilometri: 680,8 km

potro??ena količina: 55,12 l

prosječna potro??nja: 8,09 l/100km

 

round 6: 04.01.2008

 

vrsta goriva: PETROL EUROSUPER 95

pređeni kilometri: 614,8 km

potro??ena količina: 53,30 l

prosječna potro??nja: 8,66 l/100km

 

 

Zimska potro??nja goriva: corrado 1.8 16v KR

 

- najmanja potro??nja goriva : 8,07 l/100km

- največa potro??nja goriva : 9,60 l/100km

- prosječna potro??nja posljednih ??est rezervoara : 8,59 l/100km

- prosječna prevaziđena razdalja sa jednim rezervoarom : 617,6 km

 

Ako ču jo?? imat corrada ljeti, napravit ču jo?? jedan test po ljetnim uvjetima. Da spomenem, da je maximalna brzina automobila uz gorivo sa MOL-a (MOL 98) bila samo 205 km/h, a sa gorivom od AGIP-a (AGIP SUPER 98) čak 220 km/h, stoga zaključujem da je MOL - SUCKS

 

pozdrav ekipo do slijedečeg reporta :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po??to mi je danas bilo malo dosadno radi ki??e, a jo?? se čekaju neki djelovi za mog VR-a, malo sam se poigrao sa usisnim kolektorom, kojeg ču potom prilike stavit na corrada

jCWK_XGxQNFrAvig.jpg

 

Od poliranja bole prsti :da , a od lakiranje ne :palacg , pa sam odlučio, da malo promjenim imiđ motora. Neču neke blink-blink efekte, nego ovaj put stavljam u crno :da ...

ayVwbHPvVnlIXHD5.jpg

 

... ali ipak, da ne bude sve u crnom, malo če se izglancati ovaj dio ;-)

C1AKfllBWHvCYwuc.jpg

 

Po??to nije bilo matirano (namjerno), kad se boja na pola osu??ila sve se moglo skinuti sa plastičnim ??pahtelom ali za neke vodene trikove i poliranje jo?? nije bilo dovoljno suho, pa če se to srediti narednih dana, kao jo?? nekoliko sitnica

PnHLUhJhDDChfWhh.jpg

 

Ovako, prvi dojam: čini mi se da če na kraju odlično izgledati :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod prijatelja (jinx82), koji ima jako dobar parking :rolleyes: izpred kuče i ono kad odlazim od njega napravio sam malu ??tetu :angry:

ppCq12cjAruPmBSk.jpg

Dobro da nemam jo?? kola zakucana u pod jer bi tada stradao branik. Ali nisam se ljutio jer taj lip jo?? nisam sređivao ali sam imao u planu. Neču se ljutiti sam ne sebe jer nema potrebe kad imam ovo :palacg

8qwsi9MhYvfPtJrl.jpg

Malo je razlike ali to je manje vi??e zbog toga jer je onaj stari bio pod vremenskim uticajima 17 godina pa nije ni čudno da je malo ostario :rotfl

2S6ixOPxd8d47FX3.jpg

hip hip hip - stra??ni trik :lol2 i opet izgleda ko da je iz tvornice do??ao, ili da ka??em; opet je spreman za novu ??tetu :ne2

kc2DUySY3QCiVMld.jpg

 

A jo?? sam uspio malo srediti stvari oko motora. Po??to sam usisni kolektor več pripremio, slijedila je priprema poklopca ventila

sY6JNoYkIJgckmVS.jpg

... i jo?? onog djela izmedju kolektora i glave motora

vP_o8bUBs8NJBuEf.jpg

Tako sad čekam samo jo?? nekoliko novih dihtunga i semeringa pa stavljam na motor - kada - ko zna, bit če u budučnosti

EprajY7FimyUEVFl.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po??to mi se ne da prebacivati slike u novi topic, stavljam samo link do starih slika :palacgcorrado 1.8 16V

 

Sve ono ??to vam se svidja i ono ??to vam se ne svidja mo??ete komentirati ovdje

 

3,2,1 - krečemo dalje:

 

Putem slučaja do??le do mene jedne gewinde :bravo

LncsMfbzNdMbgCpN.jpg

 

Nije to ni??ta posebno i gewinde su one najjeftinije koje se mogu ovaj tren nabaviti i cjena za novi komplet iznosi 199 €. Ove na slikama su bile na autu (golf mkII G60) samo tjedan dana dok nije imao vlasnik golfa saobračajnu i napravio totalka :( . U toj saobračajnoj je stradala gewinda na prednjem ljevom kotaču - od snage udarca ona se malo savila ali ni??ta stra??no

EcmJCgjEYnQsHrHz.jpg

 

EeJ6ADuzMil6Saih.jpg

 

AsTbvyzPhfHrHCDZ.jpg

 

... a ovako bi trebala izgledati (to je ona druga koja nije stradala)

c3A1cjCl67PnAF7m.jpg

 

Po??to nisam imao potrebnog alata, malo sam improvizirao :o

eIhtVX25ROwMjVGj.jpg

 

KHf3P7nGERms8NLN.jpg

 

ZHnVWe937kZtkV_j.jpg

 

...ovako izgleda taj stra??ni patent :rotfl

kNBW208Npct0g4Ch.jpg

 

... bilo kako bilo, bez povreda i ??tete ljepo se popravila gewinda i izgleda ko da je iz tvornice do??la :palacg

6lwZJpVGjEgwTsAD.jpg

 

... i tako je komplet spreman za ugradnju. Nemojte sada kako sam nabavio jedne najlo??ije gewinde jer to znam i sam. Nisu neke H&R sport cup gewinde ali su za takve novce (ustvari moglo bi se reči da su for free), da nitko pametan ne bi ostavio takvu priliku (naravno ima tu i prijateljstva, pa če se sa uslugama platiti ;-) ) a i po??to sam si zadao verry low budget za taj corrado meni je prilika bila najpovoljnija i nikad se ne bi ponovila.

 

Sad čekam jo?? na felge (IronicGTI, kako stoje stvari ?????) i distance, pa onda ubacujem sve zajedno i moj če corrado biti DNO - Down aNd Out

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dva mijeseca konačno se felge vratile do mene. Napravio sam jedan dobar giro pro??le subote i pokupio nekoliko stvari :palacg . Felge jo?? nisu 100% gotove ali če Denis to srediti kad ja zavr??im svoj posao kojeg nije malo. Evo ovako to izgleda sad

blink-blink efekt naravno samo na rubu

G6AMQ4_s0vlK0ERH.jpg

 

wOPnP8_kruC78dZH.jpg

 

2SUyCxmxFH7QdtO_.jpg

 

29Xds2lQo30KbCYA.jpg

 

H6minUYQ2Z7WbyY7.jpg

 

7KBsFnEVHNTiB8Om.jpg

 

ND4JwgeEFd4HicYR.jpg

 

uTdsORrsscRLk_Oa.jpg

 

Pa sam se odmah bacio na posao. Sad treba sve dobro zaljepiti da ne bi napravio koju ogrebotinu na rubu. Onda je slijedilo matiranje sredine ili krakova te priprema za nanos temeljne boje ...

PJ2l0fAd8XoCLj7h.jpg

 

... i one su postale green edition :lol2 ...

WWV1IU_dRqCqLIeA.jpg

 

... pa onda u ??pric kit ...

HHZ9WCuXUbB8Fohr.jpg

 

... i postale su white edition :rotfl

gquFCho01O7nWal2.jpg

 

Nakon dva dana su??enja opet slijedi bru??enje ??pric kita ...

kutdza_BQ79StFhi.jpg

 

1JMFwYo8tuQrLz2x.jpg

 

... pa onda opet zaljepiti sve :angry:

tE6kE6TxeniGCYF7.jpg

 

Mh4O37Y_56dlGvzM.jpg

 

pPEteFJaDzoh9g1D.jpg

 

Kod ovakog lakiranja treba koristiti posebnu traku koju treba skinuti jo?? prije nego se prozorni sasvim posu??i, pa je zbog toga treba zaljepiti kao poslednju traku radi lak??eg skidanja

m_kIsPc8XGOzIpRS.jpg

 

dzdR55_C5tvN8IfT.jpg

 

... i eto sad čekaju da tjekom tjedna postanu silver edition :palacg

krxSDl6jxbyR7uSr.jpg

 

Pa sam one subote skočio jo?? do Ivanič grada po glavu od KR motora kod |M_7|

iSsYdWWKktakRUum.jpg

 

... koju je neko več pobrusio inače je glava u dobrom stanju :palacg

HJUexDY_GgbYedGD.jpg

 

Pa sam bio iznenaden kad sam uz glavu motora dobio i sve djelove za sklopiti ju a naročito sam sam bio iznenadjen kad mi je |M_7| dao uz to jo?? i bregaste koje nisam očekivao - hvala ljepa :palacg

TN8PRW22_GGPMxHA.jpg

 

... a nekoliko djelova jo?? je u "kutiji"

y8Vc1SX5ELvA4STf.jpg

 

Glava če se generalno srediti ??ta znači nove vodilice ventila, novi ventili kao i hidraulički podizači. Kupio sam je samo zbog toga jer ču moči sve srediti na glavi i pripremiti je za ugradnju a pri tome mi neče auto stajati tri ili četiri dana koliko trebaju dečki da mi pobruse glavu. Kad sredim glavu namontirati če se i onu djelovi (usisna grana, poklopac ventila, ....) koja sam več pripremio i polakirao u crno ;-) - i to če uskoro

 

Neču tra??iti zadnje police za moj drugi vagen, pa sam odlučio napraviti jednu za ovog i onu originalnu ostaviti za mog VR-a. Pa sam se malo igrao subotom poslijepodne

VN5gpt2ClOMtmRAl.jpg

 

bphl700qYS6KaxJy.jpg

 

Provjera i ona pa??e ko da bi iz tvornice do??la ...

MaaPrSPb1_pml7bW.jpg

 

.. jo?? rupe ...

jSohitjPoaErBt3W.jpg

 

xL_w0pJuwvlIAdja.jpg

 

MSPZMfpb252H0n9Z.jpg

 

... jo?? jednom provjera kako stoji ...

U0wdX3PJ82Y0RymV.jpg

 

... pa sam je obukao u jedino ??ta mi je bilo na razpolaganju kod kuče ...

Q4DO8BISHRHDoVtZ.jpg

 

... znam da ne ide ba?? uz unutra??njost auta jer je ona crna ali po??to jo?? uvjek va??i verry low budget za ovaj corrado bila mi je to najpovoljnija prilika jer je bilo for free. A tjekom tjedna ču je na poslu malo polakirati sa crnom bazom i na kraju če ispasti ba?? kako i treba

NY4IlpOPH_cF5eA7.jpg

 

komentari i pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

... silver edition :palacg - ??teta ??to nije danas sunce probio oblake ali nema veze bit če jo?? prilike

V3_4DsSYLqMXab91.jpg

 

w4HZgVMmANpuT4CI.jpg

 

I opet po ko zna koji put zaljepiti sve :angry: ali ovaj je poslednji put da postanu silver/black/blink-blink edition :palci

kz6ESikYzfC44zM7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, posla toliko, da se jedva di??e a kamoli da sredim felge. Uprokos svemu danas sredio i poslednju felgu, a sutra če one na auto. Na kraju sam rezultatom zadovoljan ali moglo bi jo?? i bolje (kao uvjek). Ljutim se na samog sebe, jer nisam pobrusio sve one oznake na felgi i sada posle temeljne i ??pric kita, pa baze i laka one su brojke nerazpoznavne i samo kvare izgled felge :rolleyes: - a to ču preko zime srediti ponovo, jer za ovu če sezonu biti dobre (ne da mi se vi??e ove godine felgama igrati :ne2 )

 

...silver/black/blink-blink edition :rotfl

m_qQFxp5zBCf37zu.jpg

 

mXYVJ7rvQJFo1XWs.jpg

 

4b3FCJUnvj5V0nIs.jpg

 

OL76E6uMpIxnooIa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno je ta kalvarija sa felgama zavr??ena (skoro) :da . Danas sam radio manje vi??e vulkanizerska posla :bleh . Pa felge gore i felge dole, pa jedne tamo, druge ovamo :rolleyes::rolleyes:

...jedne za suho vreme, jedne za nevreme, jedne za snijeg, ...... :rotfl

oYSUO7cJyI444_q4.jpg

 

Prvo sam triba po ove centrirne ringe koje sam dao napraviti

Q7yz_vKGTQlte1Ar.jpg

 

Pa onda kod vulkota, da mi montira gume na felge i baca na auto, gdje im je i destinacija bila. Ima jako lo??e vreme kod nas (pola sata sunce pa pet minuta ki??e i tako kroz cjeli dan i tjedan :rolleyes: ), pa mi nije uspjelo napraviti neke dobre (čitaj: suhe) fotke ali bar ne??to da se vidi

5H2C3kyhfwqxvJ2O.jpg

 

CeGnM3ubmCoqM0MT.jpg

 

Nisam nigde dobio poklopce za centar rupu pa ču privremeno upotrebiti ove ...

P_iko9xQYPxtBthL.jpg

 

... koje sam več očistio i pripremio za lakiranje u crno. Ovi su poklopci bili na felgama ali su bili zaljepljeni silikonom iznutra pa ču tako i ja napraviti, naravno, kako ka??em samo privremeno, dok ne otkrijem ko je generalni uvoznik ili zastupnik za MIM felge u SLO, pa da kod njega nabavim originalne poklopce :palacg

PYkYTIum8N4KMj8W.jpg

 

A sad moram corradu malo (jako) povečati gravitaciju, jer sa ovim felgama i gumama izgleda jo?? veči off road car :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je ljepa i sunčana nedelja i u vazduhu se osjetila neka stra??na sila gravitacije ??to je utjecalo i na mog corrada :bleh . Počela je akcija jo?? prijepodne i na ??tartu je moj wagen izgledao ovako :(

LCN4raVfuCnk0ees.jpg

 

Prvi amortizeri su jo?? u jako dobrom stanju i te??ko je povjerovati da su jo?? prvi i da imaju 160 hiljada prevaziđenih ili 17 godina. Vjerojatno su nekada bili promjenjeni

G4o_B_IKVYapAdyL.jpg

 

Zamjenio sam jih sa polovnim ali praktički novim jer su bili na duju samo tjedan dana

iBAyCWPYEgfxeed_.jpg

 

Naravno nije mi bilo mira i kad sam zamjenio oba dva prva amortizera več sam pogledao kako če izgledati

07TXZviQdruGvLE1.jpg

 

RMUCi4Y9J1Cva5yO.jpg

 

Ljepo, ljepo ali ipak ovo je malu previ??e low

21148nNC8avS5IpA.jpg

 

Ovo neče moči po na??im cestama sam si kazao i u isto vreme se nadao, da če za koji centimetar gore kad spustim jo?? i zadnji kraj. A tu sam do??iveo pravi ??ok :o naime stanje stra??njih amortizera je bilo katafakingstrofalno a ja s njime napravi 10.000 km :ne2

yoM72ssZ6VMaFumO.jpg

 

6JVUtUZXOPLi1UV_.jpg

 

mNxNY8SLkhIsiEXv.jpg

 

Amortizera sta se doslovno razletjela. Za ove nije te??ko povjerovati da su bili jo?? prvi :rotfl Zmontirao druge i malo provjerio kako je na stvari i da li je prednji lip dobio onaj tako ??eljeni centimetar ali

_Aoz85OQYnvvwTeO.jpg

 

7p1jlWyirSt2ycH9.jpg

 

... :palacg hmmmm, ljepo ali ...

9Cyizu0CHFCfGeb1.jpg

 

... ovo neče proči le??eče - too low

laa11NVzPgIjxqcC.jpg

 

Nema mi spasa nego da odem malo in the air

t1n0gBXWSNEVSHK0.jpg

 

Prije je ostalo jo?? 7 centi navoja sad sam ga podigo i ostaje jo?? 8,5 i tako če i ostati sve dok ne nabavim onaj mali lip kojeg sam več naručio na ovla??tenom i mogu vam reči da su u centralnom skladi??tu ostala jo?? samo tri komada, od sada jo?? samo dva :palacg , a onda vračam taj centimetar i pol. I po??to su felge jako na nutar ET38, trebam pod hitno staviti i distance

Q1p_Yvo8VHB6C1Fr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredio sam i ove čepove za centar ...

HaAVk5UHBW5eBvtp.jpg

 

... i tako je sad stvarno završena operacija felge ;)

8DmbAPy_ArP7CTgo.jpg

 

Dobio je i nove kočnice ...

9ffiNSSgVopDlNlD.jpg

 

DJUJviQFSAhHZ5FS.jpg

 

... pošto su stare svoje več odradile :huh:

XAFKWq8mEaLhvmzw.jpg

 

7lxqRindiKZRPN3r.jpg

 

I još ono najbitnije ...

hOD_nWp30R1u54pC.jpg

 

CnNVuohQ5GZ9BCZz.jpg

 

Novi prednji lip 70€ i da podsjetim one koji imaju želju nabaviti mali lip: u centralnom skladištu vw djelova za Europu samo su još tri komada, onda ih nema više :ne2

 

... usporedba mali i veliki lip

uA5uHDq4kaTCVzV9.jpg

 

Nikako se ne mogu naviknuti na taj mali lip ali s vremenom če me i to proči - bar se mogu voziti bez brige :palci

1JwuUYb1SL40vBrA.jpg

 

 

evo još i link do komentara, da me ne bude opet pik gnjavio zašto ne stavljam link u svaki post :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravljene su i distance za felge :bravo . Sad izgleda puno bolje. Malo sam gnjavio prijatelja koji mi to radi, da mi napravi na prednjim distancama konus, koji ide pravo u felgu i na taj način sam se rješio centrirnih ringova, koji ionako ne bi opravljali svoj posao uz distance, jer nema prostora.

 

Distance za prednje felge su debeljine od 8 mm

VgtsOoNJgFf6XNxd.jpg

 

Sad vam je jasno, zašto sam ga gnjavio za taj konus :lol2

yKBzyhZHpEhqJ5dj.jpg

 

Još za zadnje felge, ovi su debeljine od 12 mm

ED_rpGJkwBAUoYdL.jpg

 

... ovi su bez konusa jer još dovoljno mesta ...

_quYRkSC8s7iLcBt.jpg

 

... da ide i centrirni ring gore :palacg

mBt3GtZ1Aohsb8dc.jpg

 

ovako je izgledalo bez distanca ...

Q1p_Yvo8VHB6C1Fr.jpg

 

... a ovako uz distance

9XR4xdANwlATZdcc.jpg

 

Evo još jedna bez :palacd

op90NpEoDKUehIqX.jpg

 

i jedna sa :palacg

gHD6s07SO4ciVJN2.jpg

 

i da ne zaboravim još link do komentara

Share this post


Link to post
Share on other sites

in da box :rolleyes:

BEV2QPZ3RQC6rLSJ.jpg

 

Razlog ...

B0VZEmAmTGdcD0Vs.jpg

 

... transplantacija vitalnih organa :rotfl

hWsp_ewpP9J2YZJM.jpg

 

Zamjenio sam motornu glavu, koja se generalno sredila: novi ventili, vodilice, tefloni, hidraulički podizači, novi dihtungi za glavu i poklopac ventila te semering remenice, novi zubati remen i španer. Iskoristio sam priliku i zamjenio več pripremljene djelove kao što su poklopac ventila i usisni kolektor. Uz pomoč kr3mn1 van den BOSCH-a sve smo ljepo zamjenili, a trebam napomenuti, da je van den BOSH sredio i glavu motora, a posebno naglasiti kako ju je očistio :palacg . Motor upalio iz prve i radi kao još nikad do sada. Imali smo nočnu smjenu jer smo počeli u deset na veče a završili u 4.33 ujutro :palacd a baš smo bili talenti, ono, zateže se jedan šravb, pa onda pola sata pričanja i tako ponovo dok nije ponestalo šravba :rotfl

 

cM3S1qxYCRbW7N0Q.jpg

 

rsfAEmnARq7P6o4w.jpg

 

Još prije početka smo imali posjetu još jednog prijatelja

yXmfCYJ0V0WGg9NX.jpg

 

Pa smo mozgali kako bi stavili ovaj motor u corrada ...

p5_u4MwKEIxrZ3zP.jpg

 

... da bi na kraju shvatili da je jednostavno najlakše staviti značku od VW na haubu, a straga napis corrado

_PYxdVVQygQMnbrS.jpg

 

Tek ovako se shvati kako je corrado maleni auto :rolleyes:

QruxHihLaTJjKODf.jpg

 

4A8u92jO7KHWtWFH.jpg

..da, da, i tata bi sine :palacg

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam ofarbao i stražnje farove. Koristio sam ovu stvar od proizvođača MOTIP, crvene nianse

Vt6ieyW7Eue314F_.jpg

 

Prvo je slijedila proba na rezervnim dijelovima

k49j3gbQ0QBdWdID.jpg

 

.. neke sam djelove zaštitio ...

nVSKRQcqunCoU4rU.jpg

 

... dobro očistio sa antisilikonom ...

OeoR2tuvxo7MyoLX.jpg

 

... i počeo sa borbom ...

B6kxaqfKowtZJSqs.jpg

 

... malo usporedbe ...

4K4V1c92J43M5ReR.jpg

 

Primetio sam da nema smisla lakirati crveno preko crvene jer se razlika skoro ne primeča, pa sam stoga odlučio da polakiram samo žute djelove fara a crveno pustim original. Opet sam zaljepio

vlWzwOa9gc7xgxp6.jpg

 

... prvi put lakirano ...

f7AwzleaqlpGxjya.jpg

 

... drugi put ...

NGPSORENmYlc_cxF.jpg

 

... i poslednji treči put (u uputstvama za upotrebu preporučuje se samo tri puta lakirati)

mBejG5NZKJ9RsKMr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle deset minuta več je dovoljno suho da se može montirati i izgleda ovako

LWn8H2ZdD45UGPvI.jpg

 

Ovako stoje na autu

kKRuC3wup8u8hvrU.jpg

 

... još jedna za usporedbu ...

EQrrewWyrWygzIN0.jpg

 

... evo razlike

1jViGnf2Q8TXc9td.jpg

 

... razlike više nema :rotfl

pGhaiP0mF0GA0ZV4.jpg

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites
0