0
highlander

Corrado 1.8 16V

Recommended Posts

Evo opet me uhvatio onaj feeling stremenja ka potpunosti, pa me počela nervirati i antena na krovu :rolleyes: . Pošto ne želim stavljati neke čepove umesto nje a ona je mnogo prevelika za moje dojmove ....

Qwnp7uEXQlPwRbYD.jpg

 

.... odlučio sam je skratiti baš toliko, da ona još uvjek opravlja svoj posao :palacg

el6THCJl4GZLd753.jpg

 

Pa eto, pošto sam kračenjem antene smanjio i količnik vazdušnog otpora :lol2 i uz to dobio još koja 2 ili 3 km na sat veču brzinu, trebao sam i pojačati sigurnost kod zatvaranja vrata da mi ne bi otvorilo kod 250 na sat :rotfl

Ovi su svoje odradili ...

cMzbznR3sarwukoD.jpg

 

... a ovi če sad radit (za one koje interesuje: 2 komada na ovlaštenom 16.50 €)

RBOfOngFVV3NknRh.jpg

 

nMFkdZ_A61uIIdOg.jpg

 

Pa me onda počeo nervirati i znak VW kao i napis corrado jer se ona dva nisu baš najbolje poklopila sa autom, pa sam ih polakirao sa crnim mat sprejem. Eto sad se i meni sve više svidja :palci

ZRCS3GuPUoIDKWeP.jpg

 

Možda, ali stvarno samo možda (dopušta se opcija) ču i ja nekad napraviti clean look na stražnjem djelu corrada, koji bi izgledao ovako

VXLCPk8415eBgKyN.jpg

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, uvijek se meni ovakve stvari dješavaju :angry: , znao sam, da nisam još gotov. Stvarno nisam mogao odoljeti priliki, pa sam opet potrošio 50 €. Za te novce dobio sam ovo ...

cD34ZzBr_wbwGsvZ.jpg

 

... malo sam ova "crijeva" razporedio ...

vfQ4AEueuDi9Aa4z.jpg

 

Komplet sve za montažu elektro podešavajučih stakla. Kad sam malo bolje pogledao, vidio sam, da mi fali jedna plastika :rolleyes:

eEhbXo4NywV4p2_u.jpg

 

.. nekako u ovom stilu - i ova je puknuta ali još radi svoj posao

FPG4N6GqzDEFUUlw.jpg

 

1GmlfSzrr1itdLT0.jpg

 

6lehmN0bBCyNJEVR.jpg

 

Tražio sam tu plastiku na ovlaštenom ali jok odpada kaže, samo komplet :angry: . Naravno nisam naručio komplet pošto sam saznao, da je sasvim jednaka plastika i na mehanizmu za ručno podešavanja stakla :palacg , pa ču se malo igrati da ih premontiram, a možda čak i dobijem jedne mehanizme koji su sjebani ali kako kaže frend plastika je ko nova :palci

 

Pre no što dobijam te plastike, malo sam se igrao sa tim kablovima ...

fp9ORhZGf9W5y6mP.jpg

 

... koristeči tkaninsku ljepljivu traku, koja se koristi za ljepljenje inštalacije ...

RSOGF0ZqfSLKYmB4.jpg

 

... i ono več izgleda sasvim pristojno

BuU4Vjc2orcw0zaa.jpg

 

NXr7p9TNOCswyBVO.jpg

Edited by highlander

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad moram i ovaj "tjuning" srediti :bag::palacd

P1lCv3T1o8EY4t0T.jpg

Trebat če malo ošmirglati i onda obojiti u crno

 

Konačno su stigli i plastični nosači benzin lajtunga

UnjgceMd_vDGffiQ.jpg

 

No more home made.pres :ne2:rolleyes:

rsfAEmnARq7P6o4w.jpg

 

U_5SAQ9YVtyIu4WT.jpg

 

vcgNF1cmdRAn5AOh.jpg

 

NqtCQ32YCmS1dcRP.jpg

 

komentari ovdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bi htio da zahvalim vozaču crnog pola ZG rege koji je vozio na autoputu Karlovac - Zagreb u 14.10 subotom. Kad te sledeči put neko stigne koji je brži makni se u desnu :palacd , a ne da se praviš važan. 15 kilometara sam vozio iza tebe, a ti mi se nisi maknuo - hvala :angry: . I ako to slučajno čitaš, samo da znaš: polo ti ne ide više od 180 km/h :palacd . Dobio sam first price :bravo

 

mhe4b3HVyHrmDKGs.jpg

 

oxpQ68Scmy2TorH1.jpg

 

3STOfoAzTYO2UO0z.jpg

 

Da bi mi se maknuo, onako kako to prave pravi vozači, sad bi moj vetrobran još uvjek bio čitav :da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon stigla roba :bravo

f1Z8YnUHOSQedYG_.jpg

 

... ricambi originale :palacg

W5QxdSkFMyLzsQEY.jpg

 

VDwIDnbIsefCfpbu.jpg

 

Uopšte ne bi bilo potrebno ali nikad se ne zna, a još je bilo i jeftino, pa sam zbog toga uzeo i novu gumicu oko vetrobrana

cnlGmt8JszdkhUEI.jpg

 

Putem slučaja kad sam nešto tražio po web-u naišao sam i na ovaj usisni kolektor sa benzin lajtungima, injektorskim šobama, ..... sve komplet za samo 15 € :palci

5eR9IoOMHz3BdKSV.jpg

 

Ustvari mi za sve ostalo nije ni bitno (jer imam puno toga na lageru :rotfl ), ali mi je ovaj dio najbitniji, jer je njega jako teško dobiti kod nas (uopšte ih više nema)

8HtQxpjtsx7c6cNK.jpg

 

.. samo ga moram još na crno obojiti ali to mi je najmanji problem :palacg

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ljudi došlo vreme za ljetni remont mog corrada :palacg . Da vam kažem istinito, to je samo remont grešaka koje su napravili lakireri izpred mene i nekih sitnica koje nisam zapazio na vreme, da bi ih popravio kad sam lakirao prošle godine :angry: i da naravno šef je na odmoru :bravo . Ljeva stranica je imala jedno pukotinu boje koja je vjerovatno nastala tekom sudara kod prijašneg vlasnika. Nema sad veze jer sam sve sanirao i ovako lovio UV žarke da zapeče šprickit

_vsjlbL5FJy9W7rv.jpg

 

gxQ5XfISQFeiAdhc.jpg

 

nZMJNRbH3a9HcNyH.jpg

 

Bilo je i na haubi nekoliko udubotina koje naprave glupi ljudi koji zatvaraju haubu sa rukama a ne sa puštanjem :angry:

wmYY4sZKQ9P198T3.jpg

 

sDXKkLhpvsI7xuyf.jpg

 

Istog dana u 10 na veče več je bilo sve ošmirglano i spremno za daljni rad

ssrufdlKaPvBvvC9.jpg

 

Idučeg dana negde oko 9 sati več je stanje bilo ovako

kTmpBXIkoHLVNZrU.jpg

 

41S6hRSXQhjwTynA.jpg

 

Ib9BxQePnNklmqR2.jpg

 

 

............

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......... istog dana kasno poslepodne več je sve bilo na svome mjestu (skoro sve), a šef se još nije vratia sa odmora :rotfl

ZVaLR6Iz6hNOklKU.jpg

 

Sjjkq5fzhvKxNoZs.jpg

 

Još neke sitnice da sredim pa se mogu u miru pripremiti na KVWARNER TOUR 2008 :bravo:bravo

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam se namučio kad sam popravljal ovaj mehanizam za električno podešavanje stakla :angry:

mSb4Zdtk1W_soQjw.jpg

 

U stvari sam povoljno i jeftino dobio cjeli komplet za podešavanje stakla, ali se opet potvrdilo ono : malo novca - malo muzike. Na jednome od mehanizma je falila ona plastika koji dodje na kraj vodila :palacd

huvTGud5HgKaQGDI.jpg

 

Bez one plastike mehanizam ne funkcionira. Prvo sam pomislio na ovlašteni servis, da nabavim nove, ali to nije moguče kupiti odvojeno - samo komplet mehanizam. Naravno to nije jeftino, tako da sam odmah zaboravia na kupnju. Rekoh ja sam sebi: nisam ja highlander, ako ovo ne popravim :lol2 . Znači, ta plastika je jednaka i i na ručnim podešačima. Prijatelj mi odstupio jedan komplet ručnih mehanizma u jako dobrom stanju, tako da sam krenuo u posao sa voljom i osmjehu na licu :palacg

 

Prvo je potrebno skinuti ove šravbe, da se može skinuti poklopac ...

dZkHpooe3UmhWwS2.jpg

 

... u unutrašnjosti ništa revolucionarnoga ...

Ubm4m00XzSMqzR6e.jpg

 

... onda se izvuče onaj kotač na kojem je navita sajla ...

e06ay1cN6Ru5jbk2.jpg

 

... na svakoj strani kotača je zakačen po jedan kraj sajle ...

EEtF0f43kEutyumI.jpg

 

... koju jednostavno izvučemo rukom ili pomoči šraubcigera ...

f7_Cn5pp6zae5DVd.jpg

 

Tu nastaje prvi "maleni" problem. Treba je maknuti i ovu plastiku i onda onu zaštitu od sajle, ali ono ne ide preko sajle, odnosno onog djela na kraju sajle, jer je ono odebljenje veče od rupe na plastiki i zaštiti sajle ...

v4c2RuG9jUfZsVcm.jpg

 

... pa je zbog toga treba odštipniti taj dio ...

yx2jLWbZMFznNC7d.jpg

 

... i to što manje, da ne budemo imali problema kod sklapanja mehanizma zbog dužine sajle

1ba7srUX8jA_5nNc.jpg

 

 

.... to be continued :palacg ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... e sad više nema problema i može se skinuti plastika i zaštita

8_HD7NCgtPhPRRTU.jpg

 

Sad je "teren" pripremljen na sastavljanje. Iz onih ručnih podešača več sam skinuo plastiku. Ima četiri razlićite plastike i ni dvije nisu slične, tak da ih se ne može zamjeniti. Na slikama fali još žuta, koju sam več zamjenio na prvom podešaču (ovaj je drugi). Ove plastike idu u parovima na vodila : plava i zelena su na šoferskoj strani, dok su žuta i crvena na suvozačevoj strani

3Dig0ttIY59AQxds.jpg

 

Kod sastavljanja prvo montiramo plastiku ...

6XVJhTzZ3KJf7pgS.jpg

 

... onda slijedi zaštita sajle i opet jedna plastika ...

2Ch_exHeZvIT3gzg.jpg

 

... pošto sam več imao iskustva od prvog podešača, na drugom sam to odmah sredio (a ne triput razstavljao :angry: ) Naime teško ili praktički nemoguče je sastaviti sve djelove pošto sam nekoliko materiala odštipnio. I ako nisam mnogo, u stvari minimalno koliko se moglo, ipak je bilo dovoljno da sam imao probleme kod sklapanja sajle na kotač. Zbog toga sam odrezao približno centimetar zaštite za sajlu. Prvo sa olfa nožekom skinemo samo plastičnu zaštitu ...

vOR7KNLVs9U9JZje.jpg

 

... onda se sa žagom za željezo skine još onaj metalni dio zaštite ali oprezno, onaj bijeli dio ne smije se odžagati ...

ptr8ey8NBDnIzlqS.jpg

 

... i skidamo ono, šta nam ne treba više :lol2

QqcIOE1ruOiI42gK.jpg

 

.. na kraju sve ljepo sastavimo.

4APYSbW977bKSNZE.jpg

 

U tom periodu rada več sam počeo razmišljati šta ču upotrebiti umjesto onog odebeljenja, kojeg sam bio primoran odštipniti, da če sajlu dobro držati. Prvo sam mislio napraviti jedno odebeljenje sa cinom, u nadi da če izdržati snagu kad podešač dodje do kraja, ili gore ili dole, jer je tu snaga koja poteže sajlu najjača. Onaj cin koji se upotrebljava za cinanje elektronike je premekan pa sam po savjetu prijatelja nabavio onaj kojeg upotrebljavaju limari. Ali nisam ni pomislio, da je sajla napravljena od čelika i tu odpada bilo kakav cin :rolleyes: , pa sam po seljački spasio podešač koristeči ovo ...

d13z66hNkhEDEB9H.jpg

 

... spojku za sklapanje električkih kablova. Prvo odšravbati ona dva malena šravba ...

m80kEV1GBvqeEyND.jpg

 

 

... nastavlja se ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

... onda sam izvadio onaj dio iz sredine ..

z4MYhZFwZFOQIAMI.jpg

 

... kojeg sam sa žagom za željezo raspolovio ...

L6meuP6a2iznpqOV.jpg

 

... nataknuo ga na kraj sajle i dobro pritego šaraf ...

rikh0mQPpIhgO0aG.jpg

 

.. i ono paše ko da iz tvornice došlo :bravo ali mi smeta onaj šaraf, kojeg sam zategao, jer se sajla ne uleže dobro :rolleyes:

yszXoamaKT5sfQ4a.jpg

 

Pošto ima kotač dovoljno materiala, koristio sam sveder i napravio rupu ...

3oubTYCaUClSr9vU.jpg

 

... kako rekoh ima dovoljno "mesa" ...

sd_w_2RsE5lD0HsS.jpg

 

... i u tu rupu sad ide onaj šaraf. Time sam postigo još i to, da se šaraf ne može odtegnut, jer ide na teško u rupu, pa je stoga važno, da prije no što napravimo rupu izmjerimo šaraf i uzimamo baš onaj sveder, koji nam treba. Ako napravimo preveliku rupu, onda je treba u rupu staviti i nekakvo ljepilo, najbolje onu za ljepljenje vjetrobranskih stakla. Na kraju još malo zatučemo nekim oštrim alatom, da možemo lakše spavati :lol2

UL_EMbBL5DmWZXFD.jpg

 

Slijedi još samo motanje sajle na kotač. Ovaj dio rada je definitivno najteži, pogotovo ako radiš sam, jer bi bilo jako dobrodošao još jedan par ruka. Taj dio posla uzeo mi je najviše vremena - više nego sve ostalo do tada - ali ipak sam na kraju ja pobjedio :bravo

8Lnw8a0xXG17McPG.jpg

 

Prije zatvaranja poklopca malo masti ...

uAhEx3b06DCDAgOD.jpg

 

... stavimo poklopac i napravim probu (vioše njih) pomoču akomulatorskog punjača.

Q1LXwExxWN0KlnN5.jpg

 

 

... nastavlja se ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i sve to samo zbog ove zelene plastike :rolleyes:

UEGbjOFokeh72ovA.jpg

 

Naravno ja sam se onda sa punjačem i podešačem igrao još najmanje pola sata i pomicao taj podešač gore, dole, gore, dole, pa opet gore i opet dole a ne zbog toga što mi se svidjelo, nego da vidim hoče li raditi kako treba, hoče li izdržati onaj seljački patent, da mi ne bude popustio kad budem več sve u auto namontirao. Na kraju trebam spomenuti, da je podešač izdržao test, sve radi ljepo gladko i tiho, znači je spreman za montažu u auto :bravo

 

Pa da se vratim još malo nazad na ručne podešače stakla iz corrada. Oni su sastavljeni malo drukčije. Znači sam podešač je u osnovi jednak onome na struju ...

6A6qvWcl1jGO1iig.jpg

 

.. ali je največa razlike u ovome djelu, pogotovo šta zadjeva sajle i kotača na kojeg je navita.

19b5o0g4VceEHqfb.jpg

 

Taj dio nije moguče rastaviti pomoču šravbanja kao kod podešača na struju, jer ga drže zajedno netovi ...

PeR6gkLjanweJLVS.jpg

 

... uz pomoč svedera može se rastaviti i taj dio ...

vn0VHZXErR4XCeSM.jpg

 

I još kako je na tom podešaču sklopljena sajla. Kod ovog nema dva kraja, nego je na sredini spojena, da izgleda ,ko da je iz jednog napravljena . Ako bi na ovom podešaču trebal zamjeniti plastiku, bilo bi još teže na kraju sajlu spojiti - ali ako se hoče onde se i napravi :palci

9xjfxAkVYS79K2wI.jpg

 

wO57SVCr0yyDuCO8.jpg

 

Sad još montaža u kola, odnosno vrata :bravo

krHfoPT_mhFPPskE.jpg

 

Pošto je sve tvornički i serijala, montaža je manje više po sistemu plug and play :palacg , samo nešto malo popravka, jer sam nešto improvizirao. Rupe u koje dodje zanetan mehanizam, odnosno motorčič na struju, več su tvornički napravljene ...

YXrK5Cbj5s_wHgit.jpg

 

... ali su malo premalene, jer sam umjesto neta koristio šravbe. Samo sam malo sa svederom poširio rupe i to je to.

SsoS2_qowzUu325W.jpg

 

 

... to be continued ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... još potreban alat za pričvrščivanje podešača ...

mtXqTiOXrsLDKT5M.jpg

 

jbZp3pa3UWwwwtIJ.jpg

 

Sve ostalo onda slijedi obrnutim redom. Ako nemamo tapecirunga sa rupama od prekidača, to možemo napraviti za tren oka, koristeči olfa nožek. Naravno, treba izmjeriti, jer ako napravimo preveliku rupu onda smo napravili ništa.

HmKHD6whK5_GS5ok.jpg

 

... perfect ....

_IsVA_ynWhpAdsrz.jpg

 

Posao je napravljen za veoma kratko vrijeme :palacg

mFyQZjPfAqCVS7YE.jpg

 

Mnogo više vremena sam potrošio kod polaganja inštalacije, jer se jednim "pametnim" inženiru činilo povoljno, da mora inštalacija baš izpod sjedala, preko kanala, izpod suvozačevog sjedala, po pragu u vrata, odnosno u gepek ako imamo još i struju za centralno zaključavanje :palacd . Naravno nisam imao izbora i morao sam demontirati sjedala i plastiku po sredinskom kanalu, da sam mogao skopčati inštalaciju - kako bi bilo jednostavno, da ona ide izpod zadnje klupe (jer ima MNOGO mjesta) - ali ne, to bi bilo več previše jednostavno :angry::angry:

kX8f6AAwrv6biEnU.jpg

 

I kad sam imao svu inštalaciju sklopljeno u vratima i po autu osim tamo kod fuse boxa, tada sam pozvao kolega koji je stručnjak za struju, da sredi još ono malo kablova. Neko je htio staviti alarm, pa je nešto po svome kemijal kod fuse boxa i to je razlog, da sam ga pozvao. Počupali smo puno kablova (i svi bili pod + :rolleyes: ), dobro da se corrado nije upalio :angry:

eJbWugoj2uoyFWNo.jpg

 

Sve radi bp, ljepo, tiho, gladko :bravo:bravo i tako je moj corrado dobio prvi paket dodatne opreme :palacg . U slijedečem paketu ugradit če se po visini štelajuči volan, robu imam več kod kuče, samo mi treba nešto malo vremena, a do tada vas pozdravljam

 

Andrej

 

.... the end of chapter ..... :zivio

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, došlo vrijeme da se napravi jedan malo veči servis. Pošto je na corradu ove godine več bio napravljen jedan "lakirerski servis", sad je bio red na motoru. Ove sam godine malo više pažnje polagao na struju motora te zamjenio nekoliko djelova koji su bili več istrošeni jedni manje drugi više ali svima manje više isteklo vrijeme 100% rada.

Evo robe: svečke, kablovi za njih, kapa razvodnika, rotor razvodnika, motorno ulje i prečistač

GNRrFwMCczQXDtn3.jpg

 

Prvo sam promijenio svečke, koje su bile u motoru samo 12.000 km. U poslednje vreme imao sam nekoliko problema sa trokiranjem motora, pa je sumnja odmah pala na njih. Nisu one tako loše izgledale BOSCH FR6DC+ ...

TNO0zYVYeDbSTgy4.jpg

 

mY4nAn456KwczRcL.jpg

 

... njihovu ulogu sad če raditi BERU UXF56 - nadam se da dobro

dkwdkslwOh0Bwk7H.jpg

 

7ujqSsQIkJcQBIPU.jpg

 

Došao red i na kablove da se zamjenu ,jer sam primetio, da su u lošem stanju i da su svoje več odradili, pošto su bili na motoru od samog početka (166.000 km) - trdi ko kamen

6PXA252kx1LwEnwt.jpg

 

tfsQRYoWkxN9F09T.jpg

 

N3UXVeUhMkRuEejK.jpg

 

E sad oko tih kablova sve i svašta. Jedni kažu uzmi ove, drugi uzmi one, pa ovi jesu ali oni nisu i obrnuto, ...... Pa sam iz vlastitih iskustva odlučio, da neču kupovati BERU, ni SUPERTECH, nisam ni NGK kablove uzeu (izključivo zbog cijene - 240 € :palacd ), nego jedne izmedju po mojih iskustvih najloših i najboljih

OmwVkCEx3oFWW0tc.jpg

 

kZKpRvKkA1vgxJzi.jpg

 

... jedini je "problem", što su svi jednake dužine a ne kao original, koji su različitih dužina ...

JDDJEp_t1DKrgmT3.jpg

 

hcfDYzqlny3r7eaR.jpg

 

 

........

Share this post


Link to post
Share on other sites

... pa sam zbog toga bio primoran malo improvizirati.

5OLGAQqUZw4XYijx.jpg

 

CCEZHzrLqljtmPCq.jpg

 

Nova kapa razvodnika paljenja ...

4WkljDmqqENx2qLC.jpg

 

... jer je stara završila karieru

ehIHJvWTd4Ju56Gp.jpg

 

utO3H0Gfk1SEAbSk.jpg

 

_AL86HNGi_T18oca.jpg

 

Rotor ili prsten razvodnika paljenja, takodje promijenjen. Paše od alfe, tako sad ima i moj corrado jedan mali djelič cuore sportivo :rotfl

zvf7QtGxGzHQ5fDX.jpg

 

Starog nikako skinuti u jednim dijelu :angry: , pa sam ga morao slomiti na više djelova, da sam ga uopšte mogao skinuti :rolleyes:

vgCDK3hObJs6zUg9.jpg

 

Onda je slijedila još samo promjena ulja i prečistača, a prečistač vazduha zamjenit ču sutra kad dodje. Eto sad sam spreman za kVWarner tour 2008 :bravo:bravo - vidimo se.

 

ps Evo vam još robe koji je kvaliteta nepoznata riječ. Radi se o spreju za zatamnivanje štopova. Prije od prilike dva mjeseca sam polakirao štopove ali oni dnas izgledaju skoro isto kao prije :angry: .

... original ...

EQrrewWyrWygzIN0.jpg

 

... zatamnjene ...

kKRuC3wup8u8hvrU.jpg

 

... danas posle samo dva mjeseca ...

W47I9KTnGtJZvOLc.jpg

 

Sad moram isprobati sprej jednog drugog proizvodjača, jer ovaj sucks :palacd

Vt6ieyW7Eue314F_.jpg

 

... komentari ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je bio otkazan KVWARNER TOUR 2008, ja sam to iskoristio da posjetim prijatelja u Poreču i naravno nabavim neke stvari koje mi trebaju za ostvarivanje nadaljnih planova na corradu. Pero mnogo ti hvala na stvarima :palacg , vidim da moram ja češče tebi u posjetu :rotfl . Dakle da počnem kod volana koji se podešava po visini. Jednog sam več imao kod kuče ali ne kompletnog, pa sam imao dosta poteškoča kod traženja brave volane. No, Petar ne bi bio Petar, da ne bi pomogao i prodao mi ne samo bravu nego kompletan volan sa ključem

_aty7apxh1y1dCZs.jpg

... kojega sam još malo razmontirao

f6XzR2Crb87yF0pW.jpg

Ostale potrebne djelove za ugradnju sam imao na lageru kao što je plastika oko volana i ručica za podešavanje

qud6_aJtVFAv58ke.jpg

Inače je moguče sve te djelove još uvjek nabaviti na ovlaštenom servisu ali ne pitajte za kakve novce; samo ona mala ručica za podešavanje košta skoro 70 € :angry: (za usporedbu vam mogu reči, da ručica za golfa mkIII košta na avlaštenom samo 30 €) a plastika oko volana malo više od 30 €

Evo razlike izmedju običnog i po visini podešavajučeg volana. Brave se ne mogu zamjeniti :ne2

NTrzOfAnS_VIPa7D.jpg

Inače sve ide manje više plug and play. Kad sam sve zamjenio i htio upalit motor ono - ništa :huh: . Naravno, nisam provjerio uložak brave ...

05b6Jup6TUFyGsu7.jpg

... pa sam morao opet sve vani i zamjeniti još taj dio, koji inače paše iz jednog na drugog i onda je upalio. Sve sklopio, montirao svu plastiku oko volana i izpod njega i tako je sad moj rado bogatiji za još jednu stvar - volan podešavajuč po visini

jUBHWp5TcFmV4ouo.jpg

 

LpyiYfG55AP3ZjV5.jpg

 

Može se promjeniti i brava volana ali to onda potraje malo duže vremena, pa meni ni ne smeta ako sad koristim dva ključa za kola. Hoču i to nekad srediti ali ko zna kada, jer mi je to nebitni detajl.

 

Petar mi je poklonio i ove maglenke :palacg

7s43sOAsEc_P6uAM.jpg

 

yjDOzAbQFcp2aQOQ.jpg

 

Inače u dobrom su stanju, samo što na jednoj fali staklo, koje je obično prozorno i mogu ga staviti iz obične maglenke.

PUvwMCl1bBA8_YRT.jpg

Maglenke su od novijeg modela corrada (facelift) ali idu one bez problema i u stariji tip branika, čak se poklope sve rupe za pričvrščivanje (sam sam to provjerio na svome, jer imam na oba dva stari tip branika), jedini je problem. jer žmige od starijeg tipa ne pašu uz ove maglenke, pa moram sad i žmige negde nabaviti (na ovlaštenom 65 € po komadu) ali to je sad u drugome planu

 

 

..... end of part I ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

..... part II ....

 

Ovo inače nisam očekivao i več sam se pomirio, da če proči pored mene, kad me iznenadi Petar i kaže, da mogu dobiti dizne za pranje farova za corrada i to naravno original, sve komplet :bravo . Ajme care, kažem ja sam sebi i odmah u Poreč, da ne bi kojem slučajem one otišle ili si Petar predomislio :lol2. Sve komplet: dizne za pranje farova, posuda za vodu koja je veča od obične, motorčič, instalacija - jao koje sreče, hvala Peter :care

m9lSuECroMe0JcML.jpg

 

Rariteta da joj nema para

k0Ns7oUr4dZMkquk.jpg

 

Odmah sam ih potpuno razklopio i sad ču ih ovaj tjedan polakirati u boju kola (šefe je opet na odmoru - ko naručeno :lol2 ). Neke stvari treba još zamjeniti, a to ču nabaviti na ovlaštenom ako još ima, ako nema, onda ču nešto sam improvizirati - ne bi bilo prvi puta :palacg

qZfwAvUy9xKUaaGt.jpg

 

Ne brine me za one plastične cijevke koju su slamane, samo da su dizne u perfektnom stanju :palacg

_D7yZG9CkQpoNmGt.jpg

 

Posuda ima veči volumen za vodu i drži 7 litara, samo ju treba ljepo oprati i bit če ko nova

7MsT7Ekknh3s1QrT.jpg

 

I naravno fotka ili dvije ovako malo za feeling kako če to izgledati na kraju, meni je full fora pogotovo na corradu

wBgDDv9jK52rIkE7.jpg

 

sInZK1kOYUpwIY1L.jpg

 

B6mehVqPdLCxVQ3e.jpg

 

 

.... komentari ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz dugo zakašnjenje danas je roba napokon stigla :palacg

LCf14b9hkq9mOlMB.jpg

 

4vMxZYiM_OrqZASO.jpg

 

Ovaj put su mi čak i ljepilo poslali "švabi"

PCugLTQ2XJ87S_wf.jpg

 

...da, da, kao da ne znam :rolleyes:

ihLtvYOhjtktrm1C.jpg

... ionako imam loša iskustva kad oni napišu pasen zusamen gut :rotfl

 

ps link do komentara tražiti u postu iznad toga :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronašlo se malo vremena da polakiram ove "rogove" :rotfl ...

S_kc8OjlginF8gKW.jpg

 

... i da ih zmontiram gdje im je mjesto

VZHWymgDZ0jDj4Qe.jpg

 

39U_46xJs5raZw5o.jpg

 

2Q8ppidcm7k0AjJX.jpg

 

ZBogP1tllBZz1ev5.jpg

 

A da nije sve išlo glatko kako izgleda na slikama, kriv sam sam (da, da godine su tu :rolleyes: ). Dizne koje idu u ove "rogove" su najmanje 3 mm veče od rupe. Sve bi bilo ockey, da sam ja na to pomislio kad sam ih izvadia. Naravno nisam i kad sam ih stavia nazad, djesilo se ovo :angry: :

Ko4GrASJVoj8ki4x.jpg

 

mgWS9myMZRavJurn.jpg

 

zBdRFWoHXEBguB2r.jpg

 

Boja je zbog prevelikog raztezanja pukla :angry: . I da sam u sve komponente koje sam koristio (plastic primer, šprickit, bezbojni, ...) dodao elasto-activ, svejedno bi pukla, vjerovatno nekoliko manje ali bi svejedno pukla. Bio sam ljut na samog sebe ko lav, tako da ostalih stvari koje su potrebne za djelovanje ovih dizna nisam ni zmontirao. Sad moram ponoviti postupak, skinuti sve što sam nanosio i polakirati tako da budu dizne zmontirane, u biti je najbolje da sve ljepo skompletiram, da ne bi opet ponovo puklo kad ču stavljati i one plastične cjevi izpod. Shit happens all the time :zivio

 

Bar je kod spojlera sve išlo kako treba :palacg

zgm30rBio8n9KjhG.jpg

 

 

 

... komentari ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još malo home made tunning :rotfl . Malo sam se igrao i proširio pa i spolirao kanale za vazduh ...

P2Mm1jjRYPLg8FtW.jpg

 

... ovo je več bilo pri kraju, samo se još ispoliralo ...

MQbjd4FwMUtVL02i.jpg

 

... konačni rezultat

x0ZRpMMgbZE8iAay.jpg

 

.. jaš malo za uzporedbu - prije obrade

dzob2TUZdehHO0WE.jpg

 

... posle obrade

Dozn7IGhu3QIgJd7.jpg

 

Proširio sam kanale za od prilike 2 mm, što se najbolje vidi i na stjeni izmedju leptira. Naravno da ne očekujem porast snage zbog ovog proširavanja i poliranja ali ovo je samo jedan dio u kompletnom sustavu za dovod zraka u glavu, a ostali djelovi če još doči na red za obradu :palacg . Ako ništa drugo, bar je dobro očiščeno

 

Kad sam baš bio zagrijan za šmirglanje i poliranje, odmah sam napao i donji dio usisnog kolektora. Imam usisni kolektor koji ima rupe 50 mm (znači onaj največi) ali nemam nijednog donjeg djela sa velikim rupama (samo mali sa 42 mm), pa sam jednog malo obradio. Tri kandidata za obradu ...

MmBjmrN3abliKR7B.jpg

 

U grubom napravljeno, da se vidi, do gde če biti rupe

umf2rKKGQEmSN6l8.jpg

 

W3XAT1fvZMcGwFaY.jpg

 

.. posle od prilike dva sata borbe, ja sam pobjedia hooray.gif

2WxGSrJ2F4ZiCoRl.jpg

 

81rIK9Pk32Zsx0bJ.jpg

 

qzDUCjsQFXnSI5CG.jpg

 

0HtyFqncGE6bR1AO.jpg

 

XnSPbBeN6afKjsIs.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenio sam nekoliko plastičnih dijelova, jer su bili sicevi poprilično labavi, a na suvozačevoj strani ih uopšte nije bilo :angry:

4YKs0DZjsUvnucVu.jpg

 

... vanjski i unutrašnji nisu jednaki ...

fGExvdS_4lSIueW_.jpg

 

Dodjem ja u servis i prodavac daje meni ovu vrečku plastike :mellow: , pa je njega pitam šta je ovo? Kaže on pa to si naručio, i ja njemu, da corrado valjda nije kombi, da imam samo dva sica kojima trebaju one plastike i na svaki sic idu po dvije, znači treba mi samo 4 komada, ne znam odakle ste dobili vi broj 12 :rolleyes: . Svejedno sam uzeo sve, pa imam sad i za drugog corrada, pa i za passata ...

ZQgemyKl4kg75K24.jpg

 

... old versus new ...

RLnzqOinrkGhhrjN.jpg

 

.. pa sam uz to uzeo još ovu gumu ....

Rs0TEPvHRfnwgCK9.jpg

 

... pošto je stara več odradila svoj posao ...

rwhaU8_U134RViCV.jpg

 

... minuta posla i voila - vie neue :palacg ...

glQl4fTH1vIAzDDj.jpg

 

Sicevi su još uvjek malo labavi ali mnogo manje i to je meni dovoljno. Pošto sam več sasvim "pao" u takve i onakve čepove, zamjenio sam i one koji drže tapecirung na stražnji haubi.

qAI7rlog6el26Tve.jpg

 

Ljute me ljudi, koji upotrebljavaju neodgovarjajuči alat, pa onda shebaju sve čepove :palacd ...

mc6kNrmAipZjgE5c.jpg

 

XpV11W69WQ31dWvl.jpg

 

... jedan takav čep košta 0,20 €, a treba ih 6 komada. Ja sam uzeo 12, da imam i za drugog corrada

40cT7639xTNq6cMN.jpg

 

old versus new

X1g41t5MIIOzjHeP.jpg

 

... e sad ču lakše spavati :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam još jedan posao, za kojeg sam več izgubio nadu, odnosno volju, da ga sredim - tapeciranje unutrašnjeg crova corrada. Pošto još nisam radio takav posao i bio sam malo skeptičan kako če na kraju ispast, uzeo sam jedan krov iz lagera, da na njemu učim kako to treba raditi. Tkanina koja je lepljena na krov bila je sasvim u qurcu ali je zato tapecirung bio u top zustand, kako bi rekli severni susjedi :palacg

T2SGAupd7Zj118ZU.jpg

 

 

wKCA1IbinkjFxC_S.jpg

 

Odem ja u dučan i kupim sky, pošto je bila koža JAKO skupa (200€ za 4 kvadrate, a manje od toga ne može se kupiti :angry: ), a za sky sam platio samo 25,36 € (140cm × 200cm) :palacg . Nabavio sam i ljepilo - NEOSTIK ( 8.60 € za 1kg) i bacio se na posao. Posle od prilike tri časa evo rezultata :

Uhy9Zq_SUcuqhKL5.jpg

 

... evo usporedbe sa krovnim tapecirungom, koji je bio do sada u autu :palacd ...

O3egzL3rg9G4vdrg.jpg

 

... a ovako izgleda več zmontiran ...

cYLoOlWWX8UMEoHo.jpg

 

dsvsyanZviSGH8Rr.jpg

 

VpFvB0nICXN7EuhV.jpg

 

e56WXO74TvUryxbP.jpg

 

Ostalo je još materiala, pa sam se malo igrao :lol2 ...

Mkyd4KrCIheOUQfm.jpg

 

... jer je još uvjek ostalo dovoljno materiala, opet sam se igrao, odnosno moj prijatelj, koji mi je napravio manžetu oko ručice menjača ...

NzqnFK5_Ev1d_rEN.jpg

 

WgHFErr9UFn7ATOY.jpg

 

... još uvek je ostalo malo materiala .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

... pa sam se opet malo zajebavao sa ovim suncobranima :rolleyes:

A_tkrQYsgWWLfwGq.jpg

 

aw3fNAMJUKR5B5rZ.jpg

 

MT03j1youeVnjdI9.jpg

 

... malo indijanske tehnike šivanja :rotfl

ltzqrvE5iUmbC41Y.jpg

 

FE_Ykp_MIoRlrV4q.jpg

 

i to je to :palacg

IKZkNsiolQEtXyyL.jpg

 

Za prvi put u takvom poslu, ja sam zadovoljan sa svojim radom. Naučio sam neke stvari koji neču ponoviti kod slijedečeg tapeciranja krova - naime, ovaj sky je bio poprilično debeli, jer je imao neku penu za podlogu, pa je bilo zaista hebeno ljepiti po neravninama oko suncobrana :angry: i bolje se nije moglo napraviti. Moram slijedeči sky uzeti onaj koji je bez te podloge.

 

... komentari ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedne a i poslednje novosti. U medjuvremenu kad sam ja bio na odmoru, kolega mi montirao alarm sa daljinskim zaključavanjem. Unatoč tome, da imam sve na lageru od origigi centralnog zaključavanja, svejedno sam odlučio za neoriginalnu inštalaciju. Razlog je vrlo jednostavan: ne da mi se one cjevi voditi po cjelome autu a imam i jako loša iskustva sa tim kompresorima i zaključavanjem na "zrak". No, prijatelj koji se inače i profesionalno bavi ugradnjom alarma, xenona i tih stvari, svoj je posao vrhunski obavio - ali to se i očekivalo :lol2

NMXaSDD1Ib_ueYFc.jpg

 

 

XbGICL5HMyOegUER.jpg

 

Jedini minus, koji ga prijatelj zaslužio, bila je montaža žute lampice u auto - mogao bi crvenu staviti - jer ova žuta nikako se ne uklaplja u stil. No to mene više neče zamarati :rotfl

 

KaGEtsJADMPVTyMT.jpg

 

Da malo sakupim sve račune. Koliko sam želeo, da taj corrado bude low budget car, na kraju su se planovi malo preokrenuli i taj low budget, kojeg sam si zadao, bio je prekoračen. Planirao sam negde ot prilike na 2200/2300 € da završim ali na kraju je brojka stala na 3333.35 €, naravno uz mnogo potrošenih sati, koji se nikad ne plačaju.

I još na kraju da kažem da je corrado prodan prije jedan sat :( i od sada sam pješak u prometu (nadam se da neču dugo ;) ) Sve najbolje novom vlasniku i neka mu corrado radi kako je meni - sretno

 

 

THE END OF STORY

Share this post


Link to post
Share on other sites
0