1 1
markinjo

Golf MK1 GTi 16v

Recommended Posts

Evo nabavila se neka grana, sasvim slučajno, bez veze, a kad ono deble??a grana, pe rekoh sebi, dobro da nisam poliro ovu staru! :bravo:bravo

p1010096ha1.jpg

 

Malo su se vukle ??ise, bo??iri, instalacije, ugradili se HID lampe i tako to, sve u svemu ide to na svoje polako!

p1010103ke6.jpg

p1010102em0.jpg

 

..polako ali sigurno. :):mah

 

...a komentari tu: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....w_post&f=47

Share this post


Link to post
Share on other sites

p1010009zy3.jpg

p1010011iy5.jpg

IMA JOŠ POSLA ALI EVO, AUTO IDE BEZ DA GA SE GURA NAKON DUGIH 4 GODINA, K-JET RADI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam trebao radionu za svoj drugi auto, pošto moram na tehnički, pa sam malo provozao Golfa, i uz put poslikao, nije još gotov, a i nezna se kad će, naime radovi stali zbog poslova koji se rade za druge, odnosno za pare......

.....pa da dignemo topic iz zaborava, par fotki!

 

p1010037cf3.jpg

 

p1010038pe0.jpg

 

p1010036la4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet se radi punom parom!!

Pošto se K-jetu pogoršalo, sve sam lijepo skinuo s motora i stavio karbove Dellorto 40, što da vam kažem, auto nikad nije mirnije radio kao sad, sve 5, poštelao mi ih je jedan stari majstor i kaže sad samo gas te nakon jednog rezervara da dođem ponovo na pregled...

p1010017tk0.jpg

 

No nije to sve, počeo se i interijer sastavljat... sređeni su podizaći stakala, provućena nova instalacija u vrata te je sve zatvoreno najlonom...

p1010013pm6.jpg

 

..steđeni su stari paneli i postavljeni na očuvanije tapecirunge....

p1010015kr2.jpg

 

..ubačena je tabla i ventilacija, podni tapecirung i termo zaštita..

p1010019uy7.jpg

p1010014mq3.jpg

 

..preseljeni prekidači za podizače na modificiranu plastiku oko mjenjača...

p1010023hy8.jpg

 

..te za kraj stavljena zadnja klupa da ne smeta u garage....

p1010025yr3.jpg

 

Da i nakon duljeg verglanja krepo alnaser, rotor pregorio, tako da sad imam alnaser od diesela, koji vrti motor ko od šale! :palci:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio ja reparirane karbose...., difuzori 36 sve po proračunu, sad još čekam filtere iz UK pa da se počne sređivat prostor motora. Kupio sam i hladnjak od duje TD sa klimom, jer ima izvod za gornje crijevo na stranu pa neće smetat za filtere a i veći je pa da se bolje hladi, trebam samo sredit ventilator i hladnjak ulja prebacit nekud, a kud nemam blage veze, vidit ću kad stavim hladnjak vode...

 

uzzyevirepanirz0.jpg

 

Unutrašnjost s plavom je bila od prije, no to sam promijenio, nisam do danas ni vidio da je bio komentar na tu temu..., sicevi budu ostali sa plavom sredinom kao i paneli na vratima no to ću s vremenom kako bude para vjerovatno promijeniti, bilo mi je žao pretapeciravati siceve jer su stvarno ko novi, nisam se ni 6mj vozio u njima..

 

kokpit2rn6.jpg

 

Evo sad je tabla prefarbana u deep black, dampirana su vrata, stranice, bunker, provućeni su napajanje i činčevi, postavljeni frontovi i ćeka me bunker, vjerovatno duplo dno, no vjerovatno ću iskoristit rupu od rezervnog kotača, tako da stavim usku rezervu, pa iskoristim prostor za pojačalo, no još ni sam neznam kak bu to sve stajalo da bi se mogel taj kotač po potrebi van vadit....

 

 

komentari.. http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Edited by markinjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update sa starim slikama iz starog topica u prvom postu još slika bude za vikend.....

 

...uskoro slike izrade panela u bunkeru te njihovo tapeciranje....., naravno u crno.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubodna, metar, olovka i bunker....

panel2pi6.jpg

 

panel3ii3.jpg

 

Onaj znak VW od T1, sam nekad mislo koristit kao zaštitu za membranu na baseku :lol2 , neznam jel da sad to napravim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bunker se radi kako ima vremena..., pojačala spojena, kablovi provučeni, kondić spojen sve na mijestu sad mogu sredit podnicu bunkera...

 

Evo kako sad to polako izgleda...

bunker1ck5.jpg

 

bunker2jm9.jpg

 

Tu sam složio vrata za rezervni kotač, naravno piljena pod 45 stupnjeva da bi se dalo zatvoriti...

 

bunker3zd7.jpg

 

Složen je pantić da to sve fino hoda...

 

bunker6kf8.jpg

 

bunker7be0.jpg

 

 

komentari http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

 

I naravno sve tapecirano te ovako izgleda...

 

bunker11vd6.jpg

 

Ostatak podnice će biti viši za 5 cm, tako da se sakrije kondenzator i da bi dobio stepenicu u koju će se upirati kutija od basa, kako nebi šetala slučajno po bunkeru, sve se kasnije bude zalijepilo za karoseriju sa bostikom odnosno sikaflexom....

Edited by markinjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo upravo završio bunker, pa da podijelim sa vama svoju radost.....

:fakjea

bunker14lt2.jpg

 

bunker15ld9.jpg

 

Privremeno će poslužit stara kutija, no s vremenom ću napravit drugu, ili ovoj samo podarit novi tapecirung...

 

bunker16zw3.jpg

 

bunker17pt3.jpg

 

Muzika spojena, sve šljaka, samo neka se usvira pa ću fino podešavat kad prestanu kiše, da mogu van iz garage.

 

....no ima potencijala sound :bilder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto pribavilo se nešto za motor, pa još čekam neka crijeva, no došao je red i na makinu da se sredi.

 

Uglavnom danas stigli filteri, sretan sam ko malo djete :fakjea ..., nisam moga poželjet bolji dar za Božić, naime čekam ih od sredine 9mj. :angry:

 

Hladnjak Golf 2 TD+klima (bočni ulaz gornjeg crijeva), K&N custom made 45mm visina i PVC zaštita zubnog remena oem part, te već od prije reparirani karbosi Dellorto 40...

 

 

partsnw6.jpg

 

knck9.jpg

 

italyusaml6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo jedan video, motor je zagrijan na nešto više od 70˙C, da nebi mislili da ga masiram hladnog... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ga morao maknuti iz garage..., na žalost malo u snijeg, no bez brige, sad je u toplijoj garaži, pa sam uz put poslikao kako boja izgleda na suncu i konačno pogodio podešenja na fotiću, pa evo kako to odprilike izgleda....

 

gogivz4.jpg

 

gogicolorcp0.jpg

 

...taj prdmet. blješčeći je bio, žut, bijele boje, ovaj, aa, sjajio je plavo i pesticidi su stajali..... :rotfl:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došao i motor na red...

 

Prelociran alternator pomoču home made nosača, upasan hladnjak i poliran ventildekl...

 

fotografija03zm4.jpg

 

Složen ulaz vode sa glave pokraj karbova i sad to ovako izgleda...

 

fotografija04pw9.jpg

 

Još treba dvije ruke poliranja bacit na dekl i to bu to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla grana Supersprint, kako su li je spakirali.... :rotfl

 

granaqk1.jpg

 

granassdi2.jpg

 

Složio sam i uljni hladnjak koji je sada aftermarket proizvod, te je montiran s lijeve strane ispod branika, naravno promijenio sam i vodove, a i priključka na izvodu sa kučišta filtera ulja, jer su stari bili previsoki te su mi smetali za karbove...

 

oiltf7.jpg

 

oilcgj1.jpg

 

VW :lol2

 

Ostalo je složit kučište ventilatora hladnjaka, za koje još neznam jel da stavim ispred kilera ili iza ko original...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo voda složena....., ovako to kod mene sad izgleda, ništa više ne zapinje i ne smeta crijevu, kako ovaj hladnjak nema povrat u posudu, uzeo sam koljeno od Golfa IV...

 

fotografija0132xq9.jpg

 

..evo sad se vide i trubice u filterima...

 

fotografija0133km2.jpg

 

fotografija0135nb8.jpg

 

...i kako su već neki i naslutili, uzeo ja gewinde, iako i nisam baš za to, no ipak je puno jednostavnije odredit visinu auta, a opet i za tehički će mi biti jednostavnije da ne zapinjem na valjcima....

 

fotografija0145xa1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ga nagevindal, te za probu stavil BBS RM 7x15 i 7,5x15, jer mi je približna visina guma 175/70-13 koje ću stavit za zimski set up i naravno tehnički, jer auto bi kroz par dana mogao posjetiti stanicu za tehnički pregled....

 

fotografija0042.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još je tu..., neki već misle da sam ga prodal.....

 

Danas sam ga malo provozao, oprao i pospremio u garage na klocne, pa iskoristio malo sunca za jednu fotku mobom...

 

golfgti16vmk1.jpg

 

 

..neznam kad će rega, jer mi trenutno ovaj regan auto netreba, pa neka pričeka još godinu dvije, kad stigne u oldtimere, možda će biti jeftinja rega ta vozilo tog tipa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

... dobil sam neku inspiraciju, pa sam si napravil "nogu" umjesto felge....., i okinul neku glupu fotku, pa da podjelim sa vama, i malo dignem post iz naftalina....

 

fotografija0498.jpg

 

....bezveze, noga se ni nevidi...., a i zamazano mi podvozje....., ali poslikat ću vam sve kad se malo pokaže sunce sa pravim fotićem... :D

 

Za sada toliko...

Edited by markinjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dignem malo prašinu s topika, ne nije prodan golf i još je živ!!!

 

Slučajno naletio na kopiju zender spojlera koji mi fali....

 

fotografija0783.jpg

 

...naravno da bi išao u boju auta, sad će me većina popljuvat (oni nabrijani na oldschhol furku), ali ovo mi nekako bolje izgleda, pogotovo ako se uzme u obzir da radim repliku S16, s oem GTi spojler mi je nekako pre uzak, s obzirom na blatorbrane, a i pre nisko mi dođe, nomogu ni u garage uć....

 

Ajde komentirajte, baš me zanima...., znam da nije onaj zender kojeg sam tražio, ali dosta dovro izgleda i nije upadljiv.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam ga jućer izvadio iz garage i prebacio u drugu...., nekaj se bu delalo u skoro vrijeme, no otom potom, za sad samo jedan "crtež"

 

fotografija1123.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1