0
Guest Roby

GTI 16V problemi

Recommended Posts

Guest Roby

Ovako..

Jucer sam kupio auto i za 93. godiste je u vrlo dobrom stanju..ima klimu,centralno daljinsko,el.podizace...sve je orginal na njemu i gore su gume 195/60/15.

 

1.Srednji lonac je izbusen,al skroz..heh...novi je 800kn sa ugradnjom...dali bih mozda mogo stavit samo noramlnu cijev bez tog lonca?kakav bi bio zvuk?..auto iza ima neki home-made lonac..vidio sam da ima i za kupit od remusa ta S-cijev umjesto srednjeg lonca..

 

2.Kada sam naglo stao na semaforu auto se ugasio?vec sam cuo za takve probleme i na drugim autima..meni se samo jednom to desilo,al uvjek kada stanem okretaji padnu i auto samo sto se ne ugasi..help..?

 

3.Kupio bih federe nize(ako netko mozda ima slucajno??) pa recite mi kolko i koje ima uopce?40/40 ili 60/40 ??hoce li to biti dovoljno? sada su gume 195/60,planiram stavit neke 16'' sa 55 profilom...ali ne uskoro..

 

Auto sam vozio 200 na 5,5k okretaja i ono...jako sporo ide dalje,jel to normalno?i da josh jedan problem...iz druge u trecu na visokim okretajima mi zakrci kada presaltam...to je sinhron durge il trece,neam pojma, al nece se razletit valjda...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Veg

1.cuj bez lonca ce biti glasnij,pa stavi neki drugi protocni lonac ima i za 250 -350 kn samo neka bude rupa ok.

 

2. to ces najlakse otkriti ako odes kod nekog mehanicara pa da pristeka auto na dijagnostiku jel ima vise senzora,regulatora koji kad su u banani auto krepava

 

3. sa 40/40 golf izgleda kao da je iza samo spusten tj. nekak ''visi'' na iza

60/40 je ok samo prednji amortizeri moraju biti kraci ali na 16 cola i sa gumom od 55 nevjerujem da ce ici strugat ce ti guma po blatobranu

 

frend ima GTi 16v 94.god. njegov po satu ide 230km/h a sad koliko mu treba do te brzine neznam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Roby
1.cuj bez lonca ce biti glasnij,pa stavi neki drugi protocni lonac ima i za 250 -350 kn samo neka bude rupa ok.

 

3. sa 40/40 golf izgleda kao da je iza samo spusten tj. nekak ''visi'' na iza

60/40 je ok samo prednji amortizeri moraju biti kraci ali na 16 cola i sa gumom od 55 nevjerujem da ce ici strugat ce ti guma po blatobranu

Idem kod lastovcica sutra..reko sam mu da mi stavi od inoxa cijev umjesto lonca pa cu vidjet kak bude..100kn dode...:)

 

mozda je bolje imat lonac zbog katalizatora??da i njega skinem.. ;)

 

e jel bi mogli,za prvu ruku,bit federi 60/40 ali bez kracih prednjih? kaj ce lupat ili strugat po blatobranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

ROBY : nazovi na 091/5033417 (NEVEN),on ima GTI 16V i imao je nedavno te probleme sa ga??enjem auta,nazovi ga,on će ti sve objasnit!!!!!

pozdraVW

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Roby
ROBY : nazovi na 091/5033417 (NEVEN),on ima GTI 16V i imao je nedavno te probleme sa ga??enjem auta,nazovi ga,on će ti sve objasnit!!!!!

pozdraVW

Hvala Slavek...cuo sam se sa Nevenom i reko mi je za taj jedan indikator..

 

Josh me jedino bedira to sto i njegov GTI ide preko 215-220..hmhmhm..

Mozda je to do uzasno izbusenog srednjeg lonca kojeg cu sutra promejnit..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Veg
e jel bi mogli,za prvu ruku,bit federi 60/40 ali bez kracih prednjih? kaj ce lupat ili strugat po blatobranu?

problem sa obicnim amortizerom sto kad stavis feder imas lufta ,kad se napeljas predjes preko neke neravninine amortizer se previse ispruzi a posto ti je feder kraci imas drek, odes kod tokara i on ti za 100kn skrati tvoja 2 prednja amortizera po tim federima,e sad amortizeri nisu namjenjeni za tak sta pa ce im i rok trajanja biti znatno kraci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Roby

Stavio sam umjesto srednjeg lonca cijev od Inoxa...:) maloooo je prebucan sada auto....moram opet ic kod Lastovcica i stavit orginal srednji lonac..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Roby, od kog si to kupio tog GTI-a? Daj stavi slike na forum ako imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Roby

Knjizice glase na Zvonimira Vukovića iz karlovca...frend od Slaveka,Neven,je vidjo taj auto u KLC-u...

 

Slike mozhe sutra...

 

(danas mi je pregorjela instalacija od prednjih svjetala..lol

To je nes bilo kemijano sa tim svjetlima...sutra ce sve bit slozeno..kupio maglenku za 200kn,nova 900..:))...auspuh je sada tako glasan da u autu 'rezoniraju' sve plastike lol...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Nije mi poznato ime, pretpostavljam da je kod njega auto bio max. godinu dana. Nadam se da si ga platio "ispod cijene" posto vidim po tome sta kazes da ima stvari koje treba rijesit da bi se auto doveo u red.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Roby
Nije mi poznato ime, pretpostavljam da je kod njega auto bio max. godinu dana. Nadam se da si ga platio "ispod cijene" posto vidim po tome sta kazes da ima stvari koje treba rijesit da bi se auto doveo u red.

Zas predpostavljas? :D znas sta o tom autu? taj tip je reko da ga on ima vec 5g. ali bas i ne vjerujem jer ono,pozicije mu nisu radile niti truba,ni svjetla kak spada...al dobro....

mashina ima 225000..

Platio sam ga 3500..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Pa pretostavljam bas zato jer je tako "zapusten", zbog svih tih sitnica. Neznam nista o autu, velim da mi vlasnik (bivsi) nije poznat. Vjerojatno da vidim slike, bih prepoznao auto bar ovak prema vidjenju sa ceste.

 

Kako neznas kako dugo je kod njega, pa pise ti u knjizici!

 

Uf, puno km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Roby
Pa pretostavljam bas zato jer je tako "zapusten", zbog svih tih sitnica. Neznam nista o autu, velim da mi vlasnik (bivsi) nije poznat. Vjerojatno da vidim slike, bih prepoznao auto bar ovak prema vidjenju sa ceste.

 

Kako neznas kako dugo je kod njega, pa pise ti u knjizici!

 

Uf, puno km.

E di da stavim slike?

 

Na onaj Image shack pa link na njih ili??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

moze, ili stavi na hraweb, ionako smo vecina na oba foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Roby
moze, ili stavi na hraweb, ionako smo vecina na oba foruma

Evo stavio sam na hraweb na binaries-e..

Share this post


Link to post
Share on other sites
0