0
david010

paljenje

Recommended Posts

Rijec je o golfu 2 problem se poceo javljati prije 6-7 mjeseci. Nije mi jasno u cemu je kvar auto pali bez problema mjesec dana i onda se dogodi to da ne moze upaliti okrenem kljuc a ono nista! Kao da nesto izvuce struju! Prvo sam mislio da je altenator pa sam napravio servis! Dva tjedna je sve bilo uredu kad ono jedan dan opet isto ni vau! Normalno svaki put ga upalim na kablove i onda radi normalno! Akumulator je testiran i on valja! Eto ako neko ima nekih ideja nek slobodno napise pa da rijesim taj problem! Nije bas ugodono parkirat u gradu i onda stalno misliti hoce li upalit kad se vratim! :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoji voltmetar na akumulator i vidi sto se dogadja kad ides okrenut kljuc tj verglat... koliko padne napon....

Možda alnlaser vuče strunu....

Pogledaj masu.... takav problem zna bit zbog loše mase....(al onda nema veze igra s kabelima) te opcija da je alnlaser u povremenoj banani.

Kad nece da zavergla mozes pokusat upalit ga direkt spajanjem kabela na alnlaseru al to ostavi ipak strucnoj osobi jer mozes skurit neke stvari :)

Dakle masa.... Sad u tebe ja mislim na samom nosacu getribe kod (ispod) akumulatora.... ako nije onda je na nekom sarafu od alnlasera il gore na sarafu getriba-blok......

Eventualno mozda na sarafu dekla tj poklopca potisnog ležaja.....

 

Da je uložak brave misim da nebi imalo veze to sto ga preko kabela mozes upalit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat cu pa cemo vidjeti jel to! Hvala na savjetu! :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. cisto savjet jer niko se nije pametan rodio al ja ovako malo iz nekih mojih iskustava i zajeba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio svojeg golfa i ujutro kad sam ga zgrijao nije htio upaliti, samo preko kablova, i onda kupim novi akumulator i kad izvadim kleme iz ovoga vidim da su još plastificirani plus i minus stupići (nije ih nitko očistio kad je stavljao novi akumulator. To sam očistio i sve u redu sa akumulatorom i autom. Sad več nakon godinu dana na taj akumulator pali traktor, a pošto sam več kupil novi akumulato njega sam stavil u auto i sve radi bez greške.

 

Zato najprije to provjeri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod elektricara kaze da sve valja samo ce mi jos stavit jaci kabl za masu i ocistit spojeve! Kupio sam rele od grijaca pa cemo i to promjeniti! A ovo cu jos provjerit jel su plastificirani pa javim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUTOFREAK: Kupio sam novi kabl od mase spojio 4-5 dana je palio i onda opet jedno jutro nista! Pa je bio kod elektricara da vidi koliki je napon svagdje je uredu jedino je bio losiji na alnaseru! Jedan mi je majstor rekao da su to mozda diode u altenatoru zna se dogodit da probije jedna i onda da struje ne ide u smjeru prema akumulatoru nego obrnutu da se vraca u altenator u srijedu ga tata vozi kod jednog sto ima taj instrument da vidi jel su te diode ok! Sta ti mislis o svemu tom?

 

DISELPOWER: provjerio sam nisu plastificirane ali sam kupio nove za svaki slucaj pa cu ih promjenit od srijede!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte nista nisam rijesio valjaju i diode za koje sam mislio da su u kvaru!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ljubs

Probaj bravu ispitat, jako čest kvar (barem meni) ak nemaš nikakav instrument bit će ti dovoljna žaruljica sa dvije žice, neznam sad napamet koje je boje izlaz iz brave, auto nije doma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj malo. ti si koliko vidim bio kod dva-tri majstora i rekli su ti da je sve u redu al i dalje nije??? pa di ih samo takve nađeš??

 

Nevjerujem da je takav problem to riješit na tom autu...malo je teže ovak dok se ne vidi.. imaš ampermetar?? ak imaš spoji ga(nemoj ak neznaš, može bit posljedica)) i vidi dal ti kaj vuče struju i koliko..ak da probaj skužit kaj.. e i to sve napravi onda kad ti neće upalit tj tad kad će ti potrošit aku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaj ti se tocno dogadja kad auto nije htio upalit?

jel se palio kontakt normalno, sve lampice i to, a nije htio ni malo verglat ili...?

jel se culo kakvo skljocanje kad okrenes kljuc do kraja, kad bi trebo okrenut (nesto tipa da ti neki relej nabrzinu otvara i zatvara ili mozda da ti anlaser uzubi osovinu, ali nece vrtit)?

 

jel ti svaki put upalio normalno kad si ga spojio na kablove i odma od prve?

ako je, onda je stvar ili u alternatoru ili u akumulatoru ili ti nesto vuce struju dok auto ne radi!

 

probaj izmjerit napon i struju na akumulatoru kad je auto ugasen. ostavi unimer na voltima spojen i vidi kolki je napon kad upalis auto na leru i kolki je kad mu das recimo pol gasa, jel se napon mijenja i to!

jel imas alarm, ako da kakav?

 

evo probaj to ispitat, pa cemo vidjet dalje.

 

pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak imas topla,vesna,il munja akumulator,zamjeni ga,il posudi od nekog,il s drugog auta stavi neki drugi,koji nema probl,pa probaj onda,ja sam ih dosta zamjeno,isprazni ih promjena temperature...pogledaj prekidac zadnje sajbe,zna se desit da on spoji,a ak imas abs,promjeni relej,et,ne znam sta bi ti vise savjetovo,s tim sam se ja susreco.a mislim da bi ti najbolje bilo da promjenes majstora...

ne mozes vako napamet rjesit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubus: danas cu provjerit bravu kad auto bude kod kuce!

 

vr-turbo: da bio sam kod dva tri majstora i oni su rekli da je sve uredu za ono sto su pregledali ali nakraju je ispalo da je sve pregledano i sve valja!

 

coblat: sve se normalno upali kontakt gori a nekad vergla dok ne potrosi struju koja je ostala a nekad nece ni vau! par puta se dogodilo da kad ga upalim bez kablova svjela ne rade ili slabo rade dok se malo ne nepuni akumulator! alnaser vrti dok ima struje, nista se necuje tj. sve je normalno!

 

Kad spojim kablove upali na zub!

 

Nemam alarm!

 

ramljak: akumulator je vartin i bio je dva puta na testiranju gdje je kupljen i tamo kazu da je ispravan! akumulator nema ni 2-3 mjeseca! dok je akumulator bio na ispitivanju imao sam jedan drugi ne znam marku ali isto nije bio star vozio sam se s njim dva tri dana i isto mi se dogodilo da nisam mogao upalit!

 

 

Danas vozim kod jednog u Osijek ima neke digitalne instrumente pa cemo vidjeti testirat cemo jedan po jedan dio i vidjeti gdje vuce! Javim vam navece ili sutra kako je proslo ako budem isao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravi ovo kaj sam ti reko s unimerom, pa cemo sve znat.

sigurno je do alternatora, il treba reparaturu il ti je u najmanju ruku samo regler otiso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ljubs

@ cobalt

 

Pa zar se nebi upalila lampica za punjenje akumulatora u tom slučaju?

 

Prema zadnjem njegovom odgovoru, najvjerojatnije mu nešto vuće struju, jer je reko da mu svjetla na početku svijetle slabijim intenzitetom dok nakon nekog vremena se pojačaju, što može jedino značit da mu punjenje radi. (bar se meni tako čini) :unsure::bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet! Nazalost imam vijesti koje su za mene lose! Bio kod 4 majstora spojio me na digitalne ispitivace i normalno pokazalo da struju vuce minimalno tj u granicama normale! Jucer i danas sam ga morao palit na kablove! Pregledali smo relej sve valja a kako nebi kad je mjenjan prije 2 mjeseca!

 

Ne znam sta da napravim kako to da rijesim! Pa nije moguce da na takom autu ni jedan majstor ne zna koji je kvar!

 

Ako neko misli da zna u cemu bi bio problem neka mi javi pa ako je tu negdje u blizini provozat cu se nije problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moj prijatelju, mijenjaj dijelove, stavi neki drugi alternator, alnaser naravno polovni pa vidi, drugi akumulator idi sistemom eliminacije, ako to ne pomogne e onda ga zapali :rolleyes: Vozim golfove već 7 godina i imao sam slične misterijozne probleme, na kraju se navikneš na sve a problem se rješi kad se najmanje nadaš, kad nešto lijevo popravljaš i onda skužiš da je to bio pravi problem. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja razocaran u golfa nego u majstore! Za mene su golf i audi zakon! Najbolje bi bilo prodat ovog i kupit V-icu :rotfl !

 

A ne znam valjda cu rijesit taj problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljam vam da mi auto pali vec mjesec dana na zub i eto nije mi jasno u cemu je bio kvar ovih dana cu ponovo spojit pojacalo i sub pa cu vidjeti nadam se da nece opet poceti!

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest deanzg
Javljam vam da mi auto pali vec mjesec dana na zub i eto nije mi jasno u cemu je bio kvar ovih dana cu ponovo spojit pojacalo i sub pa cu vidjeti nadam se da nece opet poceti!

 

Pozdrav

 

Meni je isto tako bilo i na kraju je ispalo da je otiso ulozak brave pa probaj to promijenit- on ti je kod tokica oko 80 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte opet je poceo malo ima pa malo nema struje! Jel ima netko ideju sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao takav isti problem na svom golfu!Auto sam znao ostaviti po nekoliko dana na testiranju kod električara!Sve živo je pregledao i ispitao i rekao je da je sve ispravno!Pa za par dana opet nisam mogao upaliti auto dok nisam stavio jači akumulator Bosch silver s4 74Ah i od onda nemam više nikakvih problema! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja nadovezem...meni je baterija 75Amh...kada spustam podizace malcice mi se smanji intezitet svjetla prednjeg kratkog snopa svjetala, znaci povuce iz baterije struju i svjetla osjete...a 75 Amh...uzmi si jaci akumulator, nesto ti prejako vuce struju, sub, radio, podizaci, sta vise imas struje vise ces ga paliti na zice! to mozes prvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vise ne znam sta da radim..akumulator je vartin 75mh..nosio sam ga jucer na reklamaciju i testirali su ga ne znam kako oni to vec rade i kazu da je akumulator ispravan sto su mi i pokazali na papiru..sub i pojacalo sam izvadio da bas vidim jel je to izvlacilo ali opet je po starom..ne znam sutra cu izvadit radio malo procackat po osiguracima relejima i tim stvarcicama mozda nesto pomaknem pa bude sve uredu..

 

Jel mozda vi znate kad bi htio mjenjati alternator koji da stavim..iako sam na ovome napravio servis 350kn promjenjene cetkice i lezajevi..pa bi bilo glupo da kupim polovan a ono nakon par dana da rikne pa opet na servis..

 

Sta vi predlazete..hvala na ovim idejama sto ste napisali do sada..pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda ides onda od Alternatora... Vidis koliko puni.... ako puni 14 to je odlično...

Odi električaru nek izmjeri punjenje u voltima i amperima kao naravno da ispita dal nesto vuče struju a to se moze vidit preko skinute - kleme i potrebnim mjernim radnjama :)

Ako imas multimetar mogu ti objasnit sto i gdje stisnut.... i kako mjerit

Al odnesi dite materi kako bi se reklo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0