0
Guest Zagy

Golf problemi

Recommended Posts

Guest Zagy

Pozdrav.

Imam problema na golfu tdi 00. godina, 90ks. Prilikom slučajnog mjerenja

kompresije, utvrđeno mi je da jedan cilindar ima znatnije odstupanje, odnosno na njemu je znatnije manja kompresija. Auto inače dobro vuče. Prijatelj serviser mi je rekao da je to zbog lo??e nafte nastao talog na ventilu i zbog toga ni??a kompresija u tom jednom cilindru.

Dal bi to moglo biti točno i dal postoji kakav aditiv za proči??ćavanje motora, upravo uzrokovano nakupljanjem čađe??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

kolko je odstupanje?

neznam dal to moze bit uzrok, ali mislim da postoje takvi aditivi, raspitaj se u nekim ducanima gdje drze npr. Liqui Moly ili neke druge aditive, probaj, pa ponovno izmjeri kompresiju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ND4SPD

a da probas sa motorwack-om ciscenje motora pod vakuumom, mislim da ima negdje u zagrebu. no nisam siguran da li se moze cistiti diesel masina...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zagy

Ovak je izmjerena kompresija:

1. CILINDAR: 20.5 bar

2. CILINDAR: 26.5 bar

3. CILINDAR: 25 bar

4. CILINDAR: 24 bar

 

Auto ima 94 000 kupljen je u Hr. Ja sam 2. vlasnik, nebi smjelo bit ni??ta sa motorom, ulje ne tro??i, a i dobro vuče zato mi je malo čudno to sa kompresijom.

Inače kupio sam ga prije dvije i pol godine kad je imao 22000. A na 60 000 sam blokirao EGR ventil.

Jo?? mi je čudno to da auto zagrijan te??ko upali. Dosta ga dugo vrti, al samo kad je zagrijan. Hladan pali dobro. Grijači su promijenjeni, Bosch pumpa je na??telavana, a opet isto, pa sam pomislio da bi mogao biti talog od lo??e nafte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

da nije problem sa brtvljenjem oko injektora? u svakom slucaju, rijesi si to cim prijem, moj ti je savjet. Otidji u VW ili Bosch servis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zagy

OK to ću i napraviti, pa vam javim kaj je bilo...

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zvoneCH

jesi li rjesio taj problem, jer oko tih dizela ne samo golf vec i drugi modeli iz istog koncerna imaju iste poteskoce,i taj problem je i kod vw servisera poznat, problem je u softwearu motorne elktronike, mozda ima u HR isto neki tuner koji je specijalizirani za ove avte i moze ti s tim pomoci, drugcije ako ti nije daleko osim ako imas interes odvezi se do Ljubljane tuner RSR on ti 100% moze pomoci i covjek je bolji nego bilo koji VAG serviser.

ima sve aparature i porgrame za te stvari ili koliko vidim da je u Puli njihov zastupnik

 

http://www.rsrmotorsport.com/

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zagy

Nisam jo?? to rje??io, nikako da na?„â€?em vremena.

Znam da je jedini izlaz da oti?„â€?em u SLO, jer u jednom servisu mi nisu znali to?„?no re?„â€?i ??ta bi moglo biti.

 

Zna?„?i ti si siguran da je to stvar elektronike, a ne zbog ?„?a?„â€?e uzrokovane lo??im gorivom? Jel mogu?„â€?e zbog toga manja kompresija na jednom od cilindara?

 

Jer auto na autocesti ide po "cajgeru" 185-190 km/h, dobro ubrzava i vu?„?e.

 

A ni??ta ako je to ??ta ti veli?? onda OK! Jer ja sam se ve?„â€? upla??io da ?„â€?u morat skidat glavu i turbinu dolje...

 

Hvala majstore!

 

Evo zato volim taj forum jer uvijek ima dobrih ljudi koji su ti spremni pomo?„â€?i!

 

Hvala jo?? jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zvoneCH

prije nek kreces nekdje probaj jih nazvati i provjeriti tel. oko toga,

znam da je tu problem opceniti na tih 90 konja dizel motorih, sada cu sutra jos provjeriti na poslu koliko smije biti odstupanje kompresije po cilindru in koliko je minimalna granica kompresije.

 

Drugcije kad je topal jeli motor sto tres ili radi neobicno u prostom teku.

 

Sto se tice obloga oko ventila, ako ima aditiv nemam pojma, koliko som citao na forumu VW-Audi .si ima neka firma koja cisti injektore sa ultra zvukom i izgleda da pomaze, nemogu reci da to i vrjedi za ventila ali cu se malo razpitati kako je sa time pa ti onda javim.

 

imas i broj tel. u Puli koji bi nek bio zastupnik toga rsr-a ali neznam da radu sve ili samo chipove.

 

Mozda zna ko drugi ovdje na forumu sto o toj firmi u Puli

Zvonko d.o.o.

B. Gumbaca 70

PULA

Tel.: +385 091 2505 206

 

drugcije tel u SLO

 

 

 

RSR Motor Sport

Brn?„?i?„?eva 13

1231 Ljubljana - ?„?rnu?„?e

 

Tel:00386 1 5631 003

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zvoneCH

ekola po podatkima tvornice kompresija bi neka bila

izmedzu 25 i 31 bara kod novih motora, granica kompresije je 19 bara

razlika izmedzu zilidara je 5 bara, sada imas odstupanje najvise zilindar 1 i zilindar dva , drugcije je sve drugo u toleranciji, adrese od onoga sa ultrazvokom jos nemam, kad dobijem javljam, mozda zna ko koga u HR ko se time bavi ili ako postoji kakvi aditiv za ciscenje ventila bez da se skida glava.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zagy

Hvala ti puno, kontaktirao sam ?„?ovjeka u Puli i rekao mi je da ga nazovem za dan, dva, dok on provjeri kod kolega u SLO.

 

On se ina?„?e bavi tuningom al je rekao da ?„â€?e se raspitati o tome da rje??i moj problem.

Rekao mi je isto ??ta i ti, da je problem u ra?„?unalu motora, te da mu samo mora

unijeti druge koordinate za toplo, odnosno hladno paljenje.

 

Hvala, i ?„?ujemo se!

 

Lijep pozdrav iz Hrvatske! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zvoneCH

Zagy potazi u HR ovo to je za one obloge oko ventila,

po pricanju dizelasa iz vw-audi foruma stvar je odlica i radi svoj posao jako dobro, vise ti o tome nemugu reci.

 

I jesi sto resio sa onim problemom kod toploga paljenja

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zagyć

Rije??io sam problem Zvone! Oti??ao sam do Ljubljane, do rsr mot. i na ecu su mi

odlemili 2 elementa i zalemili 2 nova i auto pali ko beba!

 

Inače to je tvornička gre??ka na vw tdi od 98-99g.

 

Dečki u rsr-u su vrlo susretljivi i svaka im čast.

 

Svaka čast i tebi majstore na podacima i pomoći! Hvala.

 

Inače dečki u rsr-u repariraju mjerače protoka zraka uz do??ivotnu garanciju.

Cijena 100eura. (ako nekom zatreba).

 

P.S. logiran sam kao Zagić (umjesto Zagy)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zvoneCH

Super samo da si rjesio problem, i sigurno doslo jeftinije nego skidanje glave.

 

Ali taj tvoj post zvuci polako na reklamu :lol: , ili si dobi posao badava da toliko hvalis, ili jesu jos oni tebi platili :lol::lol::lol:

 

Pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zagyć

Ne nije badava :) , ali mnogo mnogo jeftinije nego skidanje glave... ;)

 

Nema tu neke tajne, platio sam 100 eura za to, posao traje cca 30min B)

 

Inače, da sam i skidao glavu i otvarao motor ne bi ni??ta pomoglo jer je stvar u softweru...

 

Hvala jo?? jednom i lijep pozdrav, čujemo se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0