0
Sixpack

ABS pumpa..

Recommended Posts

E ovako posto mi ne radi abs na autu molio bi ako neko ima informacije o abs pumpi za golf 3 vr 6.Zapravo je u defektu zadnji desni ulazni ventil na pumpi ali to se ne moze kupit pa stoga treba mjenjat pumpu.Stima i od golf 16 v cak i sa 8v promjera ulaza na cilindar 23,81mm i od jos dva modela golfa odgovara ali sad neznam koji su to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je velika boljka kod vw/audi, pogotovo kod g60 i vr6!!!!!!! i moj g60 je to vec imao. stavio polovnu abs-pumpu i radi dalje. nova pumpa kosta oko 600-900 eura!

 

otkud znas da je zadnji desni ulazni ventil? sta je sa ulaznim ventil tocno? da nije magnetski salter koji ima u ili na abs-pumpi? jel' imas orig. broj pumpe? od passata vr6 pumpa isto odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mi je pokazao na cekiranju tester da je taj ventil otisao a pumpa skupa jooooj.Znam da je od ATE imao sam podatke negdje moram da nadjem kataloski broj..Ktastofa nemozes stat nikako sad uzas jedan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako kataloski broj je 1H1698217B,odgovara od 16v motora sa oznakama ADY,ABF i od 8v motora ali sa promjerom od 23,81 ulaz u kocioni cilindar.Jos odgovara od motora sa oznakama AEP,AEK ali sad neznam koji su to motori u pitanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako, imam isti slucaj kao ti. i meni je pumpa-agregat od abs-a otisla. za corrada kosta novi dio oko 1000-1100 eura i ima 20,64mm. za golfa zu cijene skoro jednake sto se tice novih dijelova. friend ce mi javiti ako naleti na nesto polovno. kad nesto saznam, odmah se javljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je mnogo jooj neznam ni sta cu,bolje sam volio da je otislo nesto drugo lakse bi nasao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam kako ti je... ;-( nije ni meni bolje...

 

ali imam vezu u njemackoj, gdje cijeli polovni abs-block dobijes za 200-300 eura!!!

 

posalji mi sve podatke od svoga vr6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako... za vr6 novi dio hidraulicnog agregata kosta 1400 eura. sad samo cekam odgovor iz njemacke, za CIJELI polovni abs-agregat (abs-blok)!

 

koje godiste tvoj vr6? daj mi svoj mail, da ti posaljem sliku da vidis, je li to isto sto tebi treba.

 

abs-system (1H1698217B) je u ovim golfovima svima isti:

AAA(2,8 VR6)

ABF(2,0l 150PS)

2E(2,0l 115PS)

ABS(1,8l)

 

broj sasije od 1H-P-990000 do 1H-R-000001.

Share this post


Link to post
Share on other sites

95 godina je evo ti mail.sixpack_19@msn.com.joj brate sto je skupa,aktivirao sam jos neke frendove u austriji da cujem sto ce mi javit svakako cu bit u kontaktu s tobom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec sam saznao da je 95.

ovi modeli golfa imaju svi jednak abs-sistem:

AAA,ADY,ABF,1Z,AEP,AEK, (ABS,ADZ ali samo GT-verzija)

 

mail je poslan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ali sto sad trea ipak sve kupit ili ne??zbunjen sam eni kazu da nemogu kupit taj dio koji treba nego citavu pumpu a??

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako,... ako kupujes novi dio onda se moze samo to kupiti, ali ne vjerujem da ces samo za taj dio dati preko 1400 eura?! polovni cijeli abs-blok sa svim ti mogu nabaviti sa ca 500 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corrado hvala na pomoci u ovom tenutku mi je to previse za taj sklop vec cu nesto vidjet za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0