0
zg2007mk

Problem sa elektricnim servom

Recommended Posts

Prije par dana volan mi se poceo teze okretati. To mi se znalo desavati u voznji pri vecoj brzini a sad ko da je tak ostao. Na mjestu ga jedva motam s jednom rukom dok to prije nije bio problem. Ako ima netko savjet ili slicno iskustvo hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj razinu ulja..... ipak je to elektro-hidro servo volan.... otvor na posudi ulja je negjde oko akumulatora u muldi dole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledao sam u posudu i ulja ima dovoljno tak da vjerojatno to nije u pitanju sad idem traziti dalje. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da od kad sam odspojio akumulator da dodem do posude od ulja više mi ne radi automatsko podizanje prozora :mellow: . Kak to riješiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi se probao vozit poslje toga?

Zna i meni to bit, tj. bilo mi je kad se ispraznio akumulator, poslje je bilo ok.

Možda ugasit pa upalit

Share this post


Link to post
Share on other sites

za automatsko podizanje prozora auto moras zakljucat kljucem i drzat u desnu stranu jednu sekundu

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod drugih auta je sema da prvo zatvoris prozor pa ga otvors i drzis cca 5sec dugme na "otvaranje" pa ga zatvoris i drzis dugme cca 5sec na "zatvaranje"... tako ponovis i za suvozacev prozor.... vratis kontakt.. i ponovno ga das i stakla bi trebala radit.... automatski....

Share this post


Link to post
Share on other sites

HVALA Ivo sad radi. Pitao sam frenda koji radi u zubaku i rekao je da je otisao kompjuter!!!??? Probao sam i s kljucem ali ne mogu uopce auto zakljucati kljucem ni vrata ni gepek samo otkljucati. Nije moguce da su obadvije brave potrgane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas tamo frenda onda nek ti jedan da uzme auto i tamo nakon posla nek pogleda malo na komp koji su kvarovi....

Vec ako imas frenda onda to i iskoristi.....bolje neg ovako preko ekrana pisat s nama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bi ali vidis da nije znao ni za foru za prozore kak bi tek drugo

 

 

natalost puno ekipe koja radi u servisu,nezna toliko trikova i kako ih rijesiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

našao i mene isti problem s tim elektro hidrauličkim servom pa da ovdje pitam,

 

dakle radi se o tome da isto tak kod namjere bržeg okretanja volana to je skoro nemoguće jer osjećaj je kao da ti netko drži volan dok na mjestu ili kod laganog okretanja još ide kolko tolko...

 

krenuo sam malo prije pogledat u onu posudicu koja je ispod akumulatora kod mulde(di su to gurnuli joj),ali već pada mrak pa sam odustao za danas,nadam se da fali ulja ali ipak sam počeo sumnjat u pumpu,ulje mi nigdje ne curi,lampica se nije upalila za kvar

 

@-zg2007mk-ako možda vidiš topic javi kako si to riješio

 

ili ako još netko nešto zna,Autofreak?

 

cijena nove,cca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danas ga stavio u garažu sve skinuo da dodjem do rezervara ulja,ima tu posla više nego je potrebno i skužio da ipak nema ulja,oišao po ulje i još posjetio nekoliko birtija pa se to otegnulo na cijelo popodne...za sad radi ok i nadam se da če bit tako i dalje,sreća pa nije nešto ozbiljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim nedostatka ulja moze zastekati senzor volana a to je onaj senzor na letvi volana iz kojeg ide kabel na servo pumpu i kosta cca 300 kn a to se mislim moze vidjeti kad se spoji na komp

Share this post


Link to post
Share on other sites

... u tom slučaju bi se vjerojatno i upalila kontrolna lampica,dok se za nedostatak ulja ne upali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto barem si krenuo sistemom eliminacije od jeftinijeg ka skupljemu. Dakle ipak je falilo ulja :) Moguce da je manjak ulja potezao za sobom pregrijavanje pumpe pa je stekala...

Sad ces vidit na cemu si. Nadam se da je to TO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok evo jedno pitanje na uranak :)

Dakle jutros u voznji se upali lampica od akumulatora i volan se tesko okrece...100m prije kuce i dodjem kuci upalim i ugasim auto nema vise lampice volan radi normalno...

Dal je to znak da je akumulator na izmaku ili mozda alternator ne puni ili pak nesto sa servom?

Golf 5 2007 2.0tdi

Ikakve ideje

Nisam imao vremena spajat dijagnostiku otisao sam drugim vozilom na put...sta da prvo proovjerim kad se vratim...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostiku, multimetrom izmjeri koliki napun je u akumulatoru dok auto radi...koliki je dok je auto ugasen... i probaj cak dok je hladan, verglati bez grijaca a pri tome spojen multimetar pa da vidis koliko napon padne prilikom verglanja( ako multimetar nema MIN vrijednost pamcenja..pa ne zelis da ti se auto odmah upali a ne uspijes izmjeriti...za obo su potrebne dvije osobe...ili ako imas dovoljno dugacak kabel na multimetru onda na sajbu ga stavis)...to bi bio test za aku... ta lampica moze imati vise znacenja pa bilo bi najbolje da dijagnostiku spojis prvo da se ne mucis sa akumulatorom ako mislis da nije do njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto pali na zub i aku ne pokazuje znakove umora i lampica se upalila u voznji i servo je poceo stekat...dijagnostiku cu spojit veceras kad se vratim ako stignem

Pitam cisto ako je netko imao takav problem da ne svrljam bzvz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice akua. Niti nas na G4 nije pokazivao znakove umora pa je iduce jutro bio mrtav... imao snage samo za otkljucat auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema greske sad spojio...sve pregledao nigdje greske...auto pali i vozi sve ok

Preko vcds pokazuje 13,8-14V punjenje sa upaljenim xenonom i radiom i grijanjem

Nisam instrumentom gledao jer moram na posao sad ali po ovom aku je ok

Koja ideja jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovom je alternator ok ne aku. Napisao sam ti gore sta da napravis za aku. Moj stari na lupu ima aku u banani a vergla i dalje no napon padne malo ispod 9.5V kod verglanja i samo cekam kada ce mi javit da je stao sa autom sastrane ..." ide jos to"...

Kod tvog auta posto imas el. servo vjerujem da dosta struje vuce iz akumulatora. Nemam pojma no da bi ga eliminirao, iznad ti je postupak.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites
0