4 4
sven

20 Jahre Jubiläums Golf

Recommended Posts

Doslo je vrijeme da se posloze neke stvari na autu. Kroz proteklih godinu i pol koliko ga imam zaradio sam dosta ogrebanih coskova na branicima na parkingu, pa se netko malo zabio u mene pa udubio vrata pa ovo pa ono i tako se to lagani i skupljalo i nakon sto sam se vratio s mora odlucio sam stati na kraj tome i auto dovest u red kako bi zapravo trebao biti. To je vise manje ovako izvana to ali ima dosta stvarcica koje su u planu a nemaju veze sa limarijom.

 

Evo ovako je auto izgledao sredinom osmog mjeseca kada sam ga dovezao kod limara..

 

22z693.jpg

 

Ispod zadnje sajbe je naravno lak ''nabubrio'' zbog nakupljanja vode u onom malom zljebicu ispod sajbe. To je prakticki must have na svakom MK3 prije ili kasnije

 

2rw84jq.jpg

 

Na vozacevim vratima sam imao udubinu koju sam zaradio kada me neki frajer zgurao s ceste..evo ovo je bila pocetna faza sanacije

 

sv3pkk.jpg

 

Skinute su sve lajsne sa vrata, pragovi i rubnjaci. Trenutno cekam paket sa TM Tuninga gdje sam narucio sve to novo jer mi je steta na izlakiran auto stavljati stare lajsne koje su vise manje izvitoperene i vrijeme je ucinilo svoje u ostalom..

 

33ud4hs.jpg

 

Danas pokupio kompletne pragove za MK3. Komplet lijeva i desna strana.

 

1gfzf7.jpg

 

mmmm...nov netaknut prag :P

 

jaalmu.jpg

 

Naravno sve oriđiđi . I love VW ;x

 

67k57d.jpg

 

Kada dosao kod lakirera zatekao sam bolid u ovakvom stanju. Sutra prijepodne ide pod tuš :lol2

 

112cw83.jpg

 

10sf5sk.jpg

 

Nisam uspio naci u radioni branike da ih poslikam pa s prednje strane to izgleda ovako

 

96yk2h.jpg

 

Prednji blatobrani su mi bili procvjetali, sto od hrđe sto od struganja gume ( prvo u plasticni rubnjak pa onda u lim ) i trebao sam uzeti nove. Nigdje nisam mogao naci rabljene, originalne, s ovalnom rupom za zmigavac i jos k tome u dobrom stanju. Morao sam se zadovoljiti sa starijim modelom koji ima kockasti zmigavac. Limar je rupu izrezao sa mog starog i premjestio na novonabavljeni zdravi blatobran

 

2h4xs0i.jpg

 

14k9ocp.jpg

 

Evo to je za sad to, vise novosti kroz sljedecih par dana.

 

Mali problem je sto cekam posiljku sa TM Tuninga gdje su lajsne za vrata, rubnjaci, farovi, VR lip i ostale đinđe...e sad oni i njihova dostava su takvi kakvi jesu pa sam primoran uciti se strpljenju i cekati.

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=17894

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je ljevi rukavac savinut jer kad me frajer zgurao s ceste pogodio sam one zastitne stupice i razvalio sve i svasta morao sam nabaviti drugi koji je ravan. ( Hvala Piku )

 

Kupio sam novi lezaj i novu nabu jer je stara bila malo u banani tako da je sad taj dio komplet sa svim novim

 

24pe9dx.jpg

 

Nova naba..

 

2nlafz7.jpg

 

Njemačka kvaliteta kao .. ( zamjenski dio )

 

2d0n9jq.jpg

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....17894&st=20

Edited by pikzibner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan mini paketić

 

2zjeupt.jpg

 

Kao sto pise na kutiji radi se o anteni. Serijska mi je duga pola metra a to mi se nikako sviđa pa sam htio staviti neku manjih dimenzija. Nikako nisam pristalica onih krom malih antena iz molydona i takvih gluposti pa sam pogledao sta ima VW u ponuti. Nasao sam samo na iste kao moje pa sam odlucio uzeti ovu ''shark'' antenu od Golfa 5. Osobno nevolim kad ekipa kupuje one fake shark antene i kelji po kadetima i kalibrama ali mene tjesi sto je ovo bar original VW :D

 

3484kf7.jpg

 

Ovaj hrapavi crni dio gore cu ofarbati u boju auta kako inace ona serijski dolazi na autima koji ju imaju a guma ce naravno ostati crna

 

35lwyz8.jpg

 

Evo kod artikla ako nekome zatreba pa neka se nađe

 

992xhk.jpg

 

 

 

Uzeo sam onu socijalnu verziju koja podrzava AM/FM prijem. U ponudi su jos one sa podrskom za GPS i Telefon ali te kostaju preko soma kn a meni je to nepotrebno..

 

Bio danas kod lakirera i auto mi je bio u komori, nisam mogao unutra jer je jako vruce unutra heh...tako da jos neznam kako izgleda

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....17894&st=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga danas sam isao na postu pokupiti jedan paketic. Naime, CD Changer koji se nalazi u sklopu Nokia DSP-a je davno odradio svoje i poceo bacati erore bacio sam se u potragu za novim. Kod nas u servisu ga nije moguce vise naruciti jer je '99 izasao iz proizvodnje i nemoguce ga je nabaviti. ( cak modele changera za G4 je nemoguce naci a ne ovo sto ej jos starije ) . Otprilike 6 mjeseci sam svakodnevno trazio nebi li naletio na neki Changer da je dobar i da valja. Na ebayu se prodaju rabljeni ali njihovo stanje je upitno. Dosta ljudi mi je sugeriralo da izbacim tu muziku iz auta i ubacim si neki novi mp3 radio unutra i to slusam ali meni se ovaj sound paket toliko sviđa da nisam odustajao od potrage.

 

I sredinom osmog mjeseca sam nasao cd changer na ebayu. Nov, netaknut, zapakiran u kutiji u foliji nikada otvoren! Mislio sam da nemogu vjerovati onome sto vidim. Changer se nalazio u Kanadi. Covijek koji ga je imao je prije 10 godina uzeo changer iz nekog VW skladista koje je propalo pa ga je odlucio prodati da dobije bar koji dolar za njega. Ja sam ga na aukciji dobio za 49$ ( kod nas je 2800kn + svoj stari changer ).

 

Nitko sretniji od mene. Evo nakon mjesec dana cekanja paketa konacno je tu, i da. To je to! Original novi cd changer za mog Golfa!

To je bila stvar zbog koje sam bio u stanju prodati auto jer se nemogu voziti bez muzike u autu au serijsko ozvucenje nisam htio maknuti.

 

Evo kako to izgleda:

 

10y06eo.jpg

 

20az5ft.jpg

 

fbepv5.jpg

 

303iq0g.jpg

 

 

Evo usporedba stari vs novi sa zadnje strane. KOdni broj je isti , i skoro sve se vise manje poklapa..

 

rkwnyx.jpg

 

Osim sto ovaj iz prve ugradnje ima ovu malu naljepnisu sa ovom slikicom :P i pise Germany jos na changeru..dok novi ima samo pecat VW-a

 

rvk1vr.jpg

 

 

 

Nemogu opisati koliko sam sretan zbog ovog. Mogu slobodno reci da mi je to najvrijedniji dio koji imam na autu. Zvuci glupo ali da, nije ga moguce vise nigdje ali nigdje nabaviti i mislio sam da cu morati slusati muziku preko ipoda i one kazete kojoj zica viri van iz kazica ili ubaciti neki krapina tuning svjetleci kenwood mp3 radio :bag:

 

 

 

Nemojte mi zamjeriti...samo patim na Original VW ;x

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....17894&st=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam isao kupiti prednji branik za Golfa pa sam ga odnio lakireru da ga izlakira jer je moj bio u jako losem stanji i nije bilo smisla ga raditi a sav je popucao i bio krpan na 100 mjesta. Nosim branik i ulazim u halu i nevidim svoja kola. Prvo sto mi je privuklo pozornost je bilo ovo. Vec sam gledao ove felge kako bi nekom sjele na MK5..ko budali samar :palacg

 

oid3fc.jpg

 

Odlazim na drugi kraj hale i nema ga, tek vani iza u dvoristu vidim hrpu lima crvene boje

 

qxt53p.jpg

 

24g0j86.jpg

 

2v8g2up.jpg

 

24btcw0.jpg

 

U kabini je zivi cirkus. Sve dijelovi koji su bili poskidani radi lakseg lakiranja a i neki sitni plasticni dijelovi. Mislim da mu duplo kemijsko ne gine kada se sve slozi..

 

t9t91c.jpg

 

s4x389.jpg

 

jgtg15.jpg

 

2empe1t.jpg

 

 

Evo to je ukratko to, bio sam u velikoj zurbi pa sam napravio svega par slika. Jako sam se iznenadio kad sam vidio kako se to sjaji ( naspram onog kako je prije izgledao ). Auto ce do kraja ovoga tjedna bili sklopljen. Razmisljam nabaviti nove VW znakove za naprijed i iza jer us ovi moj vec izgubili onaj pravi sjaj :P uz to sam misli onabaviti nove GTI znakove za grill i iza ali to ce biti malo teze jer ih nema vise za naruciti. Nakon sto to sve izvana dođe na svoje mijesto onda se fokusiram na neke druge dijelove o kojima cu u daljnjim postovima...

 

Uzivajte

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....17894&st=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan veliki poklon mi je dosao danas na vrata

 

i1csxj.jpg

 

A kada sam vidio od koga je odmah mi je srce zaigralo :palacg

 

a09zif.jpg

 

U paketu se naslo nesto dijelova pa evo redom. Lajsne za prednja vrata:

 

5l6u74.jpg

 

2d7f386.jpg

 

Sva 4 rubnjaka

 

2cru8mv.jpg

 

2v0zf4l.jpg

 

Nisam znao da novi rubnjaci na krajevima imaju jednu malu ljepljivu gumu pomocu koje se rubnjak zaljepi na blatobran da se bolje drzi .

Kada se odljepi folija ljepljiva guma je ispod. Toga na velas&tokić edišn rubnjacima nema..

 

6nr1qs.jpg

 

250pj44.jpg

 

Lajsne za zadnja vrata su dosla bez GTI plocice koju nije vise omguce nabaviti u crvnoj boji novo pa cu ju morat koristit sa svojih starih lajsni, ali mrvicu su slova izlizana . To me smeta !! Probat cu nekako naci negdje te neostecene natpise ako uspijem...

 

105znsz.jpg

 

14u9cwo.jpg

 

To bi ovako trebalo izgledati

 

24cxna9.jpg

 

Evo VR6 lip

 

2nlt7c.jpg

 

5nohdu.jpg

 

Nikad nisam vidio nov novcati nepoderan i netaknut lip. Bit ce mi zao opce ga montirat gore..hehh

 

9ub0bc.jpg

 

Kako sad svi novi auti imaju one aerotwin brisace i ja sam ih odlucio kupiti

 

10ng578.jpg

 

2my287b.jpg

 

Ali mala razlika je sto ovo nisu oni s kojima dobis 5 adaptera pa ovisno koji auto imas, taj adapter koristis.

 

S njima sam dobio original nosace brisača koji su prilagođeni za MK3

 

epkhhw.jpg

 

2zp6yjt.jpg

 

opwmko.jpg

 

BOSCH ;x

 

2wn8vfk.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pokupio ''blendu'' branika kako ovi u VW-u to zovu. Zapravo to je ona hrapava plastika koja se nalazi iznad onog dijela branika koji se farba u boju auta.

 

vsc9hd.jpg

 

11ajokh.jpg

 

Jos je bio potreban paket kopci za one gumene lajsne na krovu....starost je ucinila svoje pa su popucale

 

21mt4kk.jpg

 

Evo par slika nabrzinu...

 

2nw28t1.jpg

 

zluf06.jpg

 

23gy4vk.jpg

 

 

Evo to je za sada to. Sutra idem po auto i vozim ga doma. Fale mi farovi, zmigavci, maglenke, rasvjeta zadnje tablice i trece stop svijetlo koje trazim ovim putem ako netko slucajno ima.

 

Ima tu jos puno sitnica koje treba kupiti ali ajde to cu s vremenom nabaviti.

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....80&start=80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam konacno auto dovezao doma.

 

Sto reci ?! Samo lakiranje ( na skali od 1-10 ) dao bih ocjenu 9 a ostali radovi jebo majku bit cu pristojan pa necu pisat tu ruzne stvari.

 

Posto su mi skidali tapecirung krova koji je naravno bijeli, kada su ga slagali i gurali pod one lajsne bočne su sa svojim masnim čevapima sve zasrali katastrofa. Iznutra mi je auto ravan kokošinjcu. Na zadnjoj polici fali par sarafa koji su malo ovako problem za staviti jer imam onaj zvucnik od Nokia DSP-a u gepeku i tako. To sam odmah isao provjeriti da vidim i naravno nije im se dalo zajebavat i nisu stavili.

 

Vozacev prozor se dize do pola normalno a onda od pola do kraja uđe u stand by mod i treba mu 5 sekundi da se zatvori. Neznam sta je to..

 

Kad povucem kvaku na vozacevim vratimai sve nesto lomi ...

 

Zadnji desni prozor kad spustam cuje se zvuk neke lomljave ispod tapecirunga tak da neznam ni sta je to ..

 

Necu dalje nabrajat jer mi se neda a ima toga. Uglavnom lud sam ko pas i auto sutra ide natrag tamo odakle sam ga danas uzeo.

 

5ez59d.jpg

 

hrx4ko.jpg

 

 

Ovu antenu nekako planiram skinuti jer mi se bas ne uklapa u auto. Ipak je premoderan dizajn antene da bi se uklopio u '96. godinu.

 

14loaq9.jpg

 

Vracam serijala zmigavce umjesto onih bijelih

 

es9e0h.jpg

 

11uzwch.jpg

 

Danas sam pokupio neke sitnice koje su se raspale s vremenom

 

23vyq3c.jpg

 

Osvijetljenje zadnje tablice nije ni postojalo jer su plastike bile razbijene a u zaruljicama voda.

 

2rpe1vs.jpg

 

Stavio sam Baijeve ledice unutra da vidim kako ce to svjetliti ali mislim da cu na kraju montirati plastikice da zatvorim rupu ali bez zaruljica. To je tako i tako nepotreban dio pogotovo kad decki paličare a ti ih nekak cudom nevidis

 

28smyxd.jpg

 

 

 

 

 

 

KONEMTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....80&start=80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krajem sedmog mjeseca kupio sam D2 za auto. Stajale su mi u kutiji dobra dva i pol mjeseca. Danas sam odlucio popodne provesti tako da ih namontiram gore da vidim sta i kako to izgleda.

 

e8778z.jpg

 

2evqm3m.jpg

 

23mpg6e.jpg

 

Evo ovako je sve pocelo danas..

 

fdrdcx.jpg

 

Posto su stari sarafi bili dosta hrđavi i vec matice poglodane u kranjecu sam nabavio druge nove sarafe. Istina nisu original ali su slicni kao originalni. A i servis mi je bio predaleko ovaj put. Zamijenio sam i lezajeve amortizera jer sam jednog ostetio kod skidanja pa eto da uzmem nove.

 

5mwtiu.jpg

 

246nbk0.jpg

 

Onda je trebalo prednje sloziti da budu identicne..malo igranja sa šublerom..

 

2zolsb8.jpg

 

Evo jedna oprostajna slika, ovo je izgleda zadnji trenutak kada ih ovako drzim u ovakvom stanju a sada su prepustene sljunku, vodi, soli i svi mogucim napastima..

 

2lau82f.jpg

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=120

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su mi stigli haubenlifteri koje sutra planiram namontirati

 

28swzns.jpg

 

21o1qb4.jpg

 

Nikad cuo za tu firmu al ajde amortizer ko amortizer, sluzit ce svrsi valjda. Za 12€ nemam pravo glasa ustvari...

 

Evo pokoja slika u kakvom je auto trenutno stanju.

 

Bez jednog fara, na gewindama, spur=nasi putevi se razilaze :bag: trebam to sredit jer svaki kotac svoju traku vozi..

 

Auto je trenutno na ugradnji kompletnog ispuha, dakle od turbine do kraja samo cijev plus zadnji protocni lonac. Sutra idem po njega pa cu javiti dojmove i eventualno koju sliku nabacit.

 

33wbarc.jpg

 

2mx2652.jpg

 

174thg.jpg

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=120

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nastavak od jucer spomenutih stvari..

 

dnd1ex.jpg

 

Kod tubine se nazire nesto sjajno od inoxa...

 

n51ulk.jpg

 

Gibljiva cijev ( nevidi se najbolje bas )

 

256rasg.jpg

 

Da, gore je trenutno kompletni ispuh, dakle od turbine samo cijev ( fi 55 ) do kraja i iza protocni lonac. Katalizatora nema naravno.

 

Primjetio sam poboljsanje u vidu tog da se sauto nekako lakse razvrtava. Fuckanje turbine je nesto sto me najvise veseli u cijeloj prici, i dosta se jako cuje , a tek kad napucam gas na 3000rpm i pustim kad cujem onaj ''csssss'' B) . Sto se tice samog zvuka, identican je serijskom sve do nekih 2600-2700 rpm a poslije toga se cuje dosta dublje sto je ok jer po gradskoj laganoj voznji izgleda kao da je serijala .

 

Izvana bi to izgledalo ovako nekako. Iza na loncu su dvije cijevi ( 2x70 ) odrezane lagano pod kutem, pa je to nesto kao wanna be GTI style

 

eurb81.jpg

 

9a9w7o.jpg

 

o8yqec.jpg

 

 

 

KOMENTARI

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=120

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji kraj je skoro gotov. Stigli su mi farovi. Planiram staviti xenon pa sam odlucio uzeti ove farove jer imaju lecu. Naravno na slici je puno ljepse izgledalo nego uzivo. Iskreno uzivo su mi jako jako ruzni pogotovo zbog ovih narancastih zmigavaca u sredini koje je moguce maknuti samo ako novi far idem rastavljati i odljepljivati sto nazalost necu napraviti jer mi je zao da ga raskolim sada.

 

Ukoliko mi se nece svidjeti kako ce to u kombinaciji sa xenonima raditi idu na bubanj a naravno gore dolaze serijski dvodjelni novi.

 

pkqb.jpg

 

26116rt.jpg

 

Navecer to izgleda ovako

 

2jbmqm0.jpg

 

2posduo.jpg

 

Crne farove sam odabrao iz razlga sto auto serijski ima crne zmigavce i maglenke to dolje pa sam mislio to nekako da se poklapa vise manje a ne da gore budu oni chrom ..

 

2af9wrd.jpg

 

108cjs2.jpg

 

293hx7s.jpg

 

2m45f05.jpg

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=120

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam konacno odlucio napraviti ono sto planiram dulje vrijeme ali nikako da krenem...

 

Znaci odlucio sam skinuti usisnu granu pa da ja vidim sto se kod mene skupljalo u ovih desetak godina..

 

Pa ovako je krenulo, lagano skidanje dijelova

 

2iiaofn.jpg

 

Mislio sam da cu morati grijati imbuse koji drze usisnu granu ali za moje cudo nisu bili zapeceni. Bio je potreban samo dobar imbus kljuc i sve ide.

 

2aenfph.jpg

 

E posto je to taman nekako u sredini auta nikako nisam mogao naci pogodnu poziciju a da pritom hlacama i onim drukerima na njima ne šlajfam po blatobranima odlucio sam se za ovu kombinaciju :mah

 

2v96tt0.jpg

 

I evo ga konacno je dolje

 

v8ol6f.jpg

 

v8q8eo.jpg

 

Na moje iznenađenje nije bilo puno maščobe ali ovo sto je gore je jako zapeceno, debljine oko 2-3mm i jako tesko za skinuti

 

w8kz91.jpg

 

2dbv0x2.jpg

 

Evo ovo su dijelovi ( s lijeva na desno )koji su potrebni za skinuti da bi se skinula usisna grana na MK3 AFN ( 110hp ) . U servisu vjerovatno nebi skidali crijeva koja idu iz filtera zraka dolje ali ovako se ima puno laksi pristup i ima se mjesta za gewindat po sarafima

 

2v95fh1.jpg

 

Sada kada je usisna dolje i sve, ima se bolji pogled na turbinu i auspuh koji nisam mogao slikati kada je sve to gore

 

2cpqnut.jpg

 

30wkt2g.jpg

 

Prije akcije ciscenja pripremio sam potrebni pribor

 

2lvioso.jpg

 

2a6qm2c.jpg

 

Ovo se na kraj pokazalo kao neuspjesna metoda jer je to toliko jako zapečeno na hrapave stjenke usisne grane da neznam kako to rjesiti. Koristio sam dosta tekucine zaodmascivanje i bolje je, ali nemogu nikakvim četkama zači dublje unutra gdje također ima naslaga. Razmisljao sam pjeskariti to iznutra ali nisam siguran da li je moguce i time sve maknuti.

 

Nakon sto sam ostavio usisnu granu punu otopine za skidanje masnoce iskoristio sam priliku ocistio sva crijeva koja sam skinuo

 

20qcpwo.jpg

 

Mislio sam kupiti nove sarafe koji drze usisnu u kranjecu ali kada sam ih skinuo vidio sam da to nisu bilo kakvi sarafi, i da te tvrdoce i kvalitete vjerovatno nemaju tamo jer najjace imaju 10.3 ja mislim .

 

2gyds3t.jpg

 

Naravno i njih sam ocisto da su kao novi

 

2zqa9ls.jpg

 

Kada sam to sve krenuo raditi bilo mi je steta ne napraviti neke stvari koje cu tako i tako morati zamijeniti i na njima raditi. Znaci zamijeniti filter zraka i klime. Nakon sto sam skinuo filter zraka imao sam sto za vijdeti. Kao prvo kutija kao kutija je izgledala jako prljava

 

51pn6c.jpg

 

U kutiji filtera zraka hrpa pjeska , kamencica i ostalog smeca koje između ostalog ide u turbinu i pogoduje njenom začađenju i prljanju i stopanju. To nikako nebi smjelo biti u jednom filteru. A za zdrav rad turbine osim dobrog ulja u motoru bitan je čist filter zraka

 

rizrlg.jpg

 

A evo moj filter zraka koji nije mjenjan 15 tisuca km :palacd

 

33nhk44.jpg

 

Nakon ciscenja kutije filtera zraka i klime to bi izgledalo ovako. Pic mic

 

2gy4vab.jpg

 

1ij5e8.jpg

 

 

Evo tu sam danas stao,vec je mrak pa nema smisla. Sutra moram ocistiti do kraja usisnu granu, napravit malu kemiju sa EGR ventilom, kupiti filter klime i K&N panel i to lagano vratiti u pocetni polozaj !

 

 

A sad odo po četku i idem prat ruke :da

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=160

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao proslih dana staviti slike ali evo nastavak od proslog javljanja..

 

Usisna grana je ociscena i kupljen je novi dihtung

 

2mee7td.jpg

 

id6s0j.jpg

 

Ovo je vise manje izvana to. Iznutra je ociscena koliko sam god mogao, jer je pristupacnost kanalima jako losa i koliko sam mogao cetkama uci unutra i ocistiti uspio sam. Uglavnom mogu reci da je oko 90% cisca nego prije. Nisam mogao doseci skroz do kraja li eto ovo je maksimalno sto sam uspio. Oko ventila sam se također namucio dosta da ocistim.

 

ips6fn.jpg

 

e7yrts.jpg

 

Usisna grana je gore za kojih 3-4 minute posla ;)

 

2a7hhqu.jpg

 

wumsl4.jpg

 

Usput sam iskoristio trenutak da malo ocistim i operem motorni prostor

 

346s00n.jpg

 

29nxloy.jpg

 

9gim36.jpg

 

Evo jos slika kako to izgleda sa poklopcem motora. Ovi kretneni u servisu su mi nakeljali poklopac sa nekim svojim kokpit sprejom pa je sav neki mastan joojj :angry:

 

2wp05mb.jpg

 

1snsyt.jpg

 

Jos sam stavio novi filter zraka i filter klime tako da je posao ispod haube vise manje završen.

 

Mnogi od vas ce se pitati ima li kakve razlike i svrhe ovog sto sam radio? Moj odgovor je da ima. Meni osobno auto nije ni prije dimio ( osim sto baci mali oblak dima kada napucam ful gas i to ej to ) a sada se i ta sitnica smanjila jako. Jedina stvar koju jos primjecujem pri nizim okretajima je kada dajem ful gas i kadak usisava zrak cuje se onako wuusss kao da imam CAI ( cold air intake ) samo dosta umanjeno, ocito su ti kanali u usisnoj grani bili toliko zastopani pa toga prije nije bilo, plus novi filter zraka i to ej to.

 

Eto tko ima volje i viska vremena svakako preporucujem :palacg

 

 

U međuvremenu sam nabavio distance ( hvala casperu , aka bijeli vento vr6 ) koji mi je posudio distance da vidim akko mi auto s time izgleda pa sam sada u postupku ustelavanja ovjesa. Detaljnijei slike i opis kada napravim spur i to sve sredim.

 

 

 

Do čitanja ;x

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=160

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo je vrijeme da se zamijeni kvacilo na moj golfu pa eto i da tu stvar rjesimo. Znaci gore je novi SACHS set kvačila ( korpa,lamela,lezaj) plus novi zamasnjak.

 

Uz sve to morao sam zamijeniti jedan cilindar kvacila koji je pustao ulje i curo na sve strane toliko da su mi sve tenisice bile masne od ulja tokom voznje. Odlucio sam se zamijeniti oba cilindra od kvacila tako da znam da su sada novi i za sljedecih 5-6 godina da budem na miru valjda!

 

Evo mališani u kutiji. Naravno odluka je pala na original - ATE

 

sfkktd.jpg

 

30136nb.jpg

 

Razlika naspram onih china shiteva iz tokica je ne samo u tezini i vrsti materijala nego i u kvaliteti gumica koje su unutra a to se ocituje kroz brze habanje nekvalitetne gume kod ovih zamjenskih.

 

2d1qs5t.jpg

 

imo2tk.jpg

 

 

Nakon obavljenog posla s kvacilom auto je isao na spur je se vise nije moglo voziti sa onako rastelanim kotacima. Savki svoju traku vozi. Zahvaljujuci Siniši prvenstveno, decki iz Gabreka su mi taman postelali ovjes onako kako bi to trebalo biti uz distance naprijed 12mm i iza 15mm. Za moje cudo ne struze nigdje jedino sto auto mrvicu izgleda visoko naprijed ali to je najnize sto moze biti sa distancama a da ne rezem plasticni rubnjak i savijam blatobrane. Ah da...to sam ja...uvijek trazim neki kompromis a nemogu se opredjeliti za low ridera ili kozu pa eto !

 

11j7n10.jpg

 

 

Ako prestane kisa mozda veceras i puknem slike neke...

 

 

 

 

Zivjeli :palci

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=160

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos se nije nista posenmo radilo na autu ( osim sto sam odnio felge na reparaciju, ravnanje i tako to )

 

Bio je organiziran Dyno day pa reko ajde da se i ja prikljucim cisto iz neke radoznalosti pa evo par slikica

 

2w5kiu9.jpg

 

30crw1y.jpg

 

2e3yjdi.jpg

 

I evo na papiru:

 

Stock 235nM a na papiru 273nm pri 2000rpm

 

zup894.jpg

 

Sto se tice snage 110stock a ovdje kaze ( 101 na kotacu, pomnozit sa 1.18 sto ispadne nekih 120 konja )

 

33u4z95.jpg

 

 

Sve u svemu ja zadovoljan. Krivulja snage nema nikakve padove i sto je najzanimljivije jako dugo drzi, do cak 4000rpm.

 

100% stock auto samo otvoreni auspuh od turbine do kraja. Da mi je auto novi i ima 20 tisuca km mozda bi brojka bila i veca..

 

 

 

eto to je to....

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kratki update

 

 

Kao sto sam ranije napisao da cu opet raditi na kocnicama razlog tome je bio lose ofarbane celjusti ( moja greska ) i bila im je potrebna reparacija posto je na zadnjima curilo ulje iz mehanizma za ručnu kočnicu.

 

Nakon pjeskarenja..

 

jbt0012.jpg

 

jbt0032.jpg

 

 

I nakon plastifikacije..

 

jbt0022.jpg

 

jbt0043.jpg

 

jbt0051.jpg

 

 

Kvalitetiai slike je dosta loša pogotovo kod ove zarko crvene boje. Ipak imam smrdljivi iPhone cija je kamera smece.

 

 

Uglavnom za one koje malo vise interesira :

 

Pjeskarenje: 100kn

Plastifikacija: 70kn

Reparacija celjusti: 700kn ( ukljucuje promjenu svih gumica na prednjim i zadnjim celjustima, mijenjanje mehanizma za rucnu kocnicu, poliranje klipica i nekih semeringa.. )

 

Poslije vikenda krecem u zavrsnu fazu sitnih popravaka i prepravaka. Potrebno je do kraja kemijski ocisititi sve tepihe u autu, ostalo mi je jos vozacevo sjedalo, krov, rjesit 2 cvrčka koja imam u autu ( sto je dosta pohvalno za tako star kramp ) ..

 

Celjusti su gore na autu i to je sada puno drukcija slika nego kada su bile u kutiji rastavljene.

 

Evo samo da napomenem kako su decki kod plastifikacije pazljivo sve zamotali u foliju da se ne oguli i osteti. Svaka cast :thumbsup:

 

dsc040520.jpg

 

dsc040530.jpg

 

Na autu to izgleda ovako

 

dsc040570.jpg

 

dsc040600.jpg

 

 

 

Dugo vremena nisam mogao nabaviti desni dvokomorni far. Kada sam ga konacno kupio skuzio sam da je toliko prljav iznutra i pun prljavstine da sam ga morao rastaviti i ocistiti. Naravno to sam morao napraviti u paru da bi bili jednako cisti koliko je to moguce.

 

Ovako je krenulo

 

dsc040910.jpg

 

I onda muku muci sa skidanjem one neke polugume polu silikona...poludio sam

 

dsc040950.jpg

 

Ali evo uspio sam koliko toliko

 

dsc040940.jpg

 

U kemoboji su mi ovo dali kao malo kvalitetniji silikon koji kada ostari se ne stvrdne nego se pretvori u gumu i drzi dalje. Je li tako, vidjet cemo!

 

dsc040920.jpg

 

ta daa

 

dsc041000.jpg

 

Kao sto sam rekao ranije unutrasnjost je ta koju treba dovesti u red

 

dsc041030.jpg

 

dsc041063.jpg

 

dsc041050.jpg

 

 

S obzirom da sam ranije cistio siceve sa nigrin sprejem primjeti osam da je to cisti kurac na batini iako isprva nije tako izgledalo. Zasto? Pa zato sto samo povrsinski skine prljavstinu ali iz onih pora tkanine nemoze i prljavstina ostane i dalje unutra!

 

Na scenu stupa Vanish :cheer: u kombinaciji sa ovim usisavacem ( tnx puki )

 

dsc041160.jpg

 

dsc041170.jpg

 

Rezultati su nevjerovatni. Iz svih pora su otopljene sve mrlje i prljavstina koju je usisavac kasnije usisao. Stvarno odlicno

 

Evo tu bi se trebala vidjet razlika..

 

dsc041110.jpg

 

vs

 

dsc041120.jpg

 

Naravno sve siveve sam morao ponovo preci sa Vanishom i usisavacem i trenutno su na susenju u dvoristu

 

dsc041180.jpg

 

dsc041210.jpg

 

Nema bas sunca pa na ovoj temp. neide bas brzo..

 

 

 

 

komentari

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=200

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namontirao suvozacev pojas..

 

dsc041260.jpg

 

Bljesti se taman !!

 

Dok je sa vozacevim bilo problema s obzirom da je puno istroseniji i nije skroz ravan nego sav popigan nekako pa sam prionuo na peglanje :rofl:

 

dsc041310.jpg

 

dsc041300.jpg

 

Kupio nove plastikice za sjedala za vodilice da nemaju vise lufta

 

dsc041330.jpg

 

dsc041320.jpg

 

dsc041350.jpg

 

Tapecirao volan u pravu kozu . Ali koliko god je to prava koza ( a ne skaj ) daleko je to od onog oriđiđi volana s kojim je dosao iz tvornice! Nekosta đabe 430€ bez airbaga

 

dsc041360.jpg

 

Ubacio sjedala unutra..

 

dsc041371.jpg

 

dsc041390.jpg

 

 

I evo brzinski opalio par slika..

 

dsc041410.jpg

 

dsc041440.jpg

 

dsc041510.jpg

 

dsc041620.jpg

 

dsc041630.jpg

 

dsc041670.jpg

 

dsc041660.jpg

 

 

 

 

 

Komentarišite

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=240

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je iz nepoznatog razloga prilikom stajanja auta preko zime curila kiselina po nosacu aku-a sve je izrizlo pa sam to morao malo sanirati.

 

Ovako je to izgledalo..

 

dsc041740.jpg

 

dsc041750.jpg

 

dsc041760.jpg

 

pa onda..

 

dsc041800.jpg

 

dsc041770.jpg

 

dsc041810.jpg

 

I mega giga aku.. :rotfl

 

dsc041820.jpg

 

 

Konacno nasao i kupio 3rd brakelight koje mi je falilo !!! Hvala Lazo

 

dsc041830.jpg

 

dsc041840.jpg

 

 

 

 

Komentari su tu:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=240

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednja sajba mi je bila toliko iskvrcana kod kamencica da je to bilo vec previse...

 

Zamijenio ju sa novom. Nemogu opisat koja razlika :bravo

 

dsc0405201.jpg

 

jbt0015.jpg

 

Crvena Jubi traka montirana na auto

 

jbt0046.jpg

 

jbt0062.jpg

 

 

Cisto da spomenem za sve ostale vlasnike ovakvog auta, u originalu trakica ide samo na prednji i na zadnji branik a ne i na bocne lajsne iako imaju utor.. :palacg

 

 

 

 

Nema se sto bas komentirati ali ajde..

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=240

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokom zime je bio jedan period kada sam auto planirao prodati ali nisam mislio s njime dati gewinde pa sam ih prodao! Kako sam sad lagano auto doveo u vozno i donekle normalno stanje amortizeri su bili prva stavka koju sam odlucio promijeniti. Opet sam se odlucio za D2 i uzeo novi set :)

 

dsc042310.jpg

 

dsc042320.jpg

 

dsc042330.jpg

 

dsc042340.jpg

 

Slaven i ja modeliramo one sipke kroz koje idu lajtunzi od kocnice i abs-a

 

dsc042350.jpg

 

R32 :zivio

 

dsc042390.jpg

 

Veliko hvwala Siniši i Slavenu u gewindanju :care

 

 

VeeDub 4 life

 

dsc042400.jpg

 

 

 

 

 

Komentari:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=240

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update nakon dugo vremena...

 

Igrom slucaja sam prodao svoje zadnje stopove i nabavio iste takve, samo nove novcate Hella zapakirane u kutiji u celofanu! Ja ih prvi vadio iz kutije..

 

Razlika?! Nebo i zemlja nebi vjerovali. Glatki, sjajni aaaa... :P

 

jbt0081.jpg

 

jbt0071.jpg

 

jbt0016.jpg

 

Evo ovako to otprilike izgleda. Usput sam konacno namontirao TDI znakic

 

jbt0063.jpg

 

Neznam iz kojeg razloga su mi ruckice za blendanje i brisače bile skroz loše, kao da ih je netko solnom kiselinom cistio..

Nikakvim sredstvima nisam mogao dobit svjezinu i izgled novog pa sam posegnuo za brand new ručkicama.

 

E-bay nas svagdasnji ..

 

jbt0025.jpg

 

dsc043290.jpg

 

i desna..

 

dsc043310.jpg

 

Evo ovako to u kompletu izgleda! Koji gust ih je sad stiskati.. :rotfl

 

dsc043320.jpg

 

Nakon remonta je sljedilo uobicajeno ciscenje i evo jedne za kraj..

 

dsc043340.jpg

 

 

 

 

 

Koment

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=240

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno mogu mirno odsetati od auta i ostaviti ga da radi bez da stojim i cupkam oko njega! Turbo timer saved my life :rotfl

 

img30810.jpg

 

Kupio sam sve odbojne gume za amortizere, napriejd i otraga. Znaci naprijed one dvije velike i iza 4 male. Razlog tome je bio sto su ove na autu bile zamjenske, a sada sam kupio OEM VW, i s onima sam prosao dosta km i pocelo je sve lupati i nisu u bajnom stanju.

 

img03560.jpg

 

Kao sto sam rekao..evo prednja guma , zapravo gume vise i nema nego je doslo do zeljeza! Znaci od amortiziranja udarca nema nista nego zeljezo u zeljezo...nije bas preporucljivo

 

img03573.jpg

 

Evo usporedbe potrosene gume iz tokića vs nova OEM

 

img03591.jpg

 

Ista stvar sa zadnjim krajem

 

img03600.jpg

 

Muldstanga je gore konacno. Sviđa mi se sto je ovo bas za MK3 a ne ona klasicna koja se da pripasati na sve aute. Kazem to zato sta sve pase an milimetar i ne smeta nicemu. Cak je boja skoro ista kao i na autu..

 

img31662.jpg

 

Nabavio 16mm distance za zadnje kotace.

 

img03552.jpg

 

img03621.jpg

 

img31683.jpg

 

Komplet kapice za sarafe od Golfa 5 GTI

 

img30860.jpg

 

img30880.jpg

 

I evo kako izgleda sa distancama iza. Po mojoj procjeni sada je zadnji kraj skoro isto vani kao i prednji s obzirom da je po defaultu dosta unutra. Naprijed nisam razmisljao stavljati distance jer se bojim struganja, eventualno kada bi nabavio mozda 8 ili 10 mm max ali neznam gdje naci tako tanke..

 

img31980.jpg

 

img31990.jpg

 

 

 

 

Komentarovi:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....7894&st=280

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo proslo je ljeto, ima nekih novosti pa da malo refrešam temu. Na povratku s mora u zadru se spajam na autoput i onaj desni zavoj na petlji vozim 50kmh i nakon pol zavoja zavoj skrene za jos duplo..naravno skrenem ja jos al nista, kocim 0, pustim gas nista.. do ručne nisam stigo :S

 

Znaci bočno u rinzol sa 50kmh rezultiralo je pucanjem gume prednje, sjebavanjem ruba dvije felge, krakovi osteceni tj odlomljeni komadi..

 

Sto se tice ovjesa savinuta spona, zadnji most, prednja vilica i to je to za sad..

 

 

Nabavio sam kompletni prednji most sa vilicama. Sve to je bilo jako ruzno i hrđavo jer je stajalo dugo vremena na kisi a i na autu. Prvo je krenulo pjeskarenje ..

 

dsc04376_87a08.jpg

 

Nakon toga sam prednji most i vilice plastificirao u mat crnu

 

dsc04407_79d6f.jpg

 

dsc04404_a6af9.jpg

 

dsc04405_c61ad.jpg

 

dsc04403_15ed1.jpg

 

Usput sam iskoristio priliku da malo dovedem u red alat u rezervnoj gumi. Ključ za skidanje kotača i ona kuka za vuču su bili dosta hrđavi pa sam malo osvjezio to.

 

img0306_08f01.jpg

 

Nakon pjeskarenja sam plastificirao to u mat srebrnu točnije sivu. Nije bilo bas neke boje koja bi sličila pocinčanom zeljezu pa eto..

 

dsc04406_cfd61.jpg

 

Još od Laze moram uzeti novu dizalicu i onda mi je alat komplet čist i nov. Ono prije je bilo problem jer kad god bi primio ključ hrđa bi mi ostala na rukama..koma

 

Selene sam trebao promijeniti pa mi je ovo posluzilo kao dobra prilika da ih promjenim. Moram jos nabaviti zadnji most i onda u njega upresati selene i samo skinuti stari savinuti most i ovaj drugi novi zasarafiti. S obzirom da sam isprobao sve vrste selena od onih iz tokica, onih OEM, pa onda oni od TT-a odlucio sam probati Powerflex

 

dsc04412_f650e.jpg

 

dsc04413_3fc6f.jpg

 

Evo aktualno stanje bolida lol

 

dsc04408_cb17a.jpg

 

 

 

Mali prewiev felgi..

 

Nakon sto su rubovi felgi ispolirani i krakovi popravljeni felge su rastavljene komplet. Srca sam ispjeksario..

 

dsc04377_7e0d2.jpg

 

Nakon toga sam ih plastificirao. Evo kratki prewiev kako felge izgledaju. U ponedjeljak cu namontirati gume pa ce to biti komplet gotovo sto se njih tice.

 

dsc04414_86459.jpg

 

 

komenti

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=280

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4