4 4
sven

20 Jahre Jubiläums Golf

Recommended Posts

Evo felge stigle doma..

 

dsc04418_d3612.jpg

 

Iznutra su ofarbane u običnu sivu jer je stara boja bila vec losa i ruzna

 

gg_405d3.jpg

 

Ljudi cesto ove felge nazivaju krivim imenom, pa evo da se zna!

 

dsc04420_f0505.jpg

 

Htio sam skrivene ventile ali nije ih bilo pa sam se zadovoljio sa ovima koji su duljinom manji od klasicnih

 

dsc04421_2bca7.jpg

 

dsc04425_9c90d.jpg

 

Evo to bi bilo to..

 

dsc04424_5711d.jpg

 

Boja srca je cudna. Na drukcijoj kolicini svjetla je boja drukcija. Evo sad je oblacno i sad je obicna siva, kad svijetli sunce ova zrnca se toliko sjaje da felga doslovno svijetli. Tesko je dočarati preko slike ..

 

dsc04427_ece29.jpg

 

dsc04426_966dd.jpg

 

dsc04428_2433a.jpg

 

 

Komentarovi

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=280

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo konačno sam nabavio sve potrebno od strane ovijesa za zamjenu. Ono sto sam mogao napraviti doma sam napravio a ostatak na red dolazi sutra.

 

Krenuo sam sa uprešavanjem Powerflexa u vilice. Zgodno je da sam sa svakom kutijicom selena dobio i pripadajuću mast koje stvarno ima u izobilju i netreba stediti.

 

dsc04533_efef0.jpg

 

dsc04534_70181.jpg

 

Namazao selene i vilice iznutra i krenuo u akciju

 

dsc04532_24380.jpg

 

dsc04535_9f690.jpg

 

Gotov posao

 

dsc04410_a0372.jpg

 

dsc04537_3d0df.jpg

 

dsc04539_287b8.jpg

 

dsc04538_40cce.jpg

 

Na zadnji most jos nisam upresao selene jer nisam siguran da li je savinut ovaj moj na autu ili mi je smao glavčina savinuta pa da ne uprešam na krivi s obzirom da imam ravni most u garazi. To bi sutra trebalo biti rjeseno.

 

Ostale sitnice vezane za ovjes su u kutiji i čekaju ugradnju.

 

dsc04551_8ec1d.jpg

 

Eh da sada slijedi bolna točka. Sve ove gluposti sa slike ispod u VW-u kostaju 700€. Sa ili bez razloga ...mučilo me neko vrijeme. Nakon duljeg vremena neodlučnosti ipak ih nisam uzeo OEM jer sam siguran da bi nakon 3-4 godine voznje po nasim grbavim cestama, sa spustenim autom otislo tako i tako. Mislmi da sam uzeo donekle kvalitetne zamjenske dijelove koji su me ispali cca trecinu od cijene OEM dijelova a imam ih ''lufta'' skoro tri puta zamijeniti naspram cijene onih a računam da ce drzati bar jednu godinu. Zapravo vidjet cu.

 

dsc04552_f04a3.jpg

 

 

 

 

evo pa serite :lol2

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....7894&st=320

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam jutros napravit sve moguce pripreme i utovar dijelova u auto. Znaci prednji most, zadnji most, vilice, kutije ovo ono...pa mi je zapravo bas dobro doslo sto sam prodao GTI kockaste siceve jer u autu nisam imao apsolutno nista sto bi mi smetalo .

 

dsc04553_045a4.jpg

 

Da bi uopce mogao doci negdje s autom morao sam nabaviti nekakav sic pa se ovim putem zahvaljujem Zizzu sto mi ga je posudio :thumbsup:

 

dsc04554_48068.jpg

 

Nisam previse obracao pozornost na neke dijelove koje sam kupio jer sam bio u zurbi pa sam sad tek skuzio da su oni krajnici na balans stangi zapravo krivi skup s kuglama koje su za non GTI aute. Morao sam to ici zamjeniti.

 

dsc04555_d0e4a.jpg

 

Usput nenadani trosak je bio ulje za kočnice jer nisam razmisljao da skidanjem mosta treba skinut sve one lajtunge i gluposti pa sam odlučio uzeti ATE Blue racing.

 

Usput sam napravio jos dodatna 2 zadnja lajtunga pletena. Jer kada sam prije radio nisam znao da otraga imam 4 komada pa je sada bila prilika da to kompletiram

 

dsc04558_d551a.jpg

 

Zamijenjena guma oko letve volana. Powerflex. Mogu samo reci da je jedva jedvice isla gore koliko je bila na knap. Ovi pwrflex proizvodi su stvarno oversize :lol:

 

dsc04557_1db1a.jpg

 

Ovo je sadasnje stanje a sutra se ocekuje nastavak

 

dsc04556_35a46.jpg

 

 

 

 

Do slušanja

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=320

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je na redu bio zadnji kraj auta. Nakon sta su izvađeni serijski seleni bilo je jasno vidljivo da sam dobio krivi powerflex koji nepase unutra. Radi se o ovome:

 

dsc04413_503f7.jpg

 

Odmah pravac amoc i zahvaljusi Borisu brzo je sve bilo rjeseno i dobio sam odgovarajuci selen koji je bio duplo veci od ovog a samim time takvo je bilo i pakiranje ;)

 

img0490_d9b55.jpg

 

Evo mala usporedna stari vs novi

 

img0488_e7dd7.jpg

 

img0487_6404b.jpg

 

img0489_8f39a.jpg

 

S obzirom da je moj auto ako se nevaram zadnja godina proizvodnje limuzinske verzije MK3 na zadnjem mostu nema onaj regulator kočenja kao sto su to imale ranije verzije. Malo me to zacudilo jer na mom mostu nije bilo niceg. Tako da sam s starog mosta skinuo taj dio i sve spojio kako je bilo i prije.

 

Petar mi je objasnio da imam noviji sustav ABS-a kao i MK4 pa to on sve regulira. To je uglavnom to. Naokn toga je slijedilo odzračivanje kočnica i to je gotovo. Sada je sve spremno i ceka nabavku kompletne unutrasnjosti a do tad ce spavat zimski san.. :sleep::sleep

 

 

 

evo ko oce:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=320

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosli tjedan su zamjenjeni ležaji koji su zujali i sto se tice ovjesa je sad sve novo.

 

Uzeo sam i novu mandzetu jer je stara napukla.

 

dsc04561_22ccc.jpg

 

Evo konacno sam nabavio ono sta sam oduvijek htio. Koznu unutrasnjost !

 

Znači rekardo, zračni jastuci bočni, podesavanje lumbalnog dijela, djeljiva zadnja klupa sa mogučnoscu zaključavanja, i konačno na zadnjoj klupi imam hercegovku sto prije nisam imao!

 

Grijanje guzova i podesavanje sjedala po visini sam imao i prije pa to nisam posebno spominjao.

 

dsc04566_56b89.jpg

 

dsc04565_1b174.jpg

 

dsc04569_5ddad.jpg

 

Da bi ovo sve uopce montirao u auto moram nabaviti nosače za prednej siceve od četvorke i to zavarit umjesto ovih mojih koji su sada u autu, isto je sa zadnjom klupom i moram kupiti kozne tapecirunge vrata od trojke jer mi od četvorke logično-nepašu!

 

Računam da cu preko zime skupiti sav materijal i negdje u proljece ako ne prije početi sa ugradnjom. Ako financije i vremenski uvijeti dopuste vjerujem da ce biti i prije!

 

 

 

 

Wanna srač ? Here you go !

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=320

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima par novosti od proslog javljanja pa krenimo reom. Kako sam spomenuo sjedala nisu bila bas u nekom bajnom stanju, da nekazem da su bila loša. Prijašnji vlasnik im nije davao nimalo paznje niti ih je ikako odrzavao. Koza je bila dosta kruta i tvrda a u porama je bilo hrpa prljavštine koja zbog čestog nečišćenja ostecuje kozu i postoji sansa da koza lagano popuca usljed trljanja prljavstine i zrnaca pijeska i čeg več..

 

Raspitivao sam se kod lokalnih autopraona koliko kosta dovođenje u red takvih sjedala i dobio info da je to 150-200kn. S obzirom da se ne radi o velikoj cifri odlucio sam stvar uzeti u svoje ruke i napraviti posao jer sam bio siguran da cu to napraviti s vise paznje i temeljitije nego netko drugi.

 

Nekoliko dana sam trazio proizvode koji bi bili najbolji za čišćenje prvo i njegu koze nakon ciscenja. Bitna stvar je paziti da cleaner ne bude na vodenoj bazi ili da sadrzi vodu iz razloga sto voda učvršćuje kozu i dugotrajnim koristenjem takvog sredstva koza se oštećuje. Što se tice contitionera također sam tražio sredstvo koje će imati miris kože a ne nikakve arome vanilije i gluposti. Druga bitna stvar je bila naći conditinoer koji će imati matt finish kakav zapravo treba imati svako kožno sjedalo.

 

Još jedna bitna stvar kod cleanera je ta da on mora moći ostati na površini a ne upiti u kožu jer ona nema nikakve svrhe od njega.

 

Gliptone ima set za čišćenje bas kakav sam trazio. Naručio s neta i evo ga..

 

dsc04575_ba299.jpg

 

 

Evo očisćen i vozačev sic pa mala usporedba

 

dsc04599_f8cca.jpg

 

dsc04598_b12b5.jpg

 

dsc04602_a3ad3.jpg

 

Traga prljavštini u porama više nema

 

dsc04603_601c9.jpg

 

Sada su pore čiste i zaštićene i zahtjevaju samo brisanje krpom prilikom svakog pranja auta i po potrebi usisavanje sjedala. Svakih 2-3 mjeseca sa Cleanerom proci prednje siceve i to je to!

 

Ovako bi izgledali odfleksani stari nosači sjedala

 

dsc04597_14254.jpg

 

A ja cu do gorice na varenje novih nosača izgleda ovako..

 

dsc04605_39aeb.jpg

 

Nadam se da necu morat nigdje naglo kocit inace sam palačinka po armaturi

 

 

Ovo sam koristio prilikom čišćenja. Neka medium soft četkica i krpe. Inače cleaner se prstima nanese na površinu i utrlja se prstima jako dobro na površinu. Nakon toga se uzme četka i lagano..s naglaskom na lagano rasporedi cleaner po površini. Ako dio koji čistimo ima pore od savijanja mozemo LAGANO iščetkati te pore da prljavstina sto lakse izađe. Također sam četkicu koristio za čišćenje onih velikih pora i šavova na samom boku tj na spajanju bočne i sjedeće površine jer je tu bila hrpa prljavštine dosta duboko.

 

dsc04578_81bc9.jpg

 

Nakon što cleaner odstoji 2-3 minute na sjedalu uzme se krpa i on se obriše. Na krpi se može vidjeti količina prljavštine koja ej skinuta.

 

dsc04579_035f8.jpg

 

Ukoliko je površina jako prljava masna ili najčešće sjajna mozemo nekoliko puta ponoviti postupak.

 

Nakon toga koristimo Conditioner koji se s običnim kistom nanese u tankom sloju na kožu. Nakon što odstoji 3-5 minuta uzmemo čistu krpu i dobro ga utrljamo u površinu. Nije loše prije toga rukama utrljati Condirioner u kožu pa zatim krpom obrisati. Nakon toga jasno je vidljivo kako koža poprima matt boju , postaje mekša i svježija. Sjedalo se ostavi 24h da se u potpunosti osuši iako se moze i prije koristiti ali za svaki slučaj.

 

Evo par slika očišćenog sjedala ( lijevo ) naspram neočišćenog sjedala ( desno ).

 

Moram naglasiti kako su oba sjedala bila jednako prljava i nečista.

 

dsc04593_75fdf.jpg

 

dsc04592_0b214.jpg

 

Točno se vidi kako je lijevo sjedalo matt crno i u porama koje su nastale usljed korištenja nema nikakve prljavštine dok na desnom sjedalu se jasno vidi smeđa prljavština u svim porama. Da ne govorim koliko je očišćeno sjedalo mekano i fino.

 

dsc04594_058da.jpg

 

Da bi ta sjedala mogao staviti u svoj auto morao sam prilagoditi kotačiće koji idu u vodilice i stanjiti jedan od kotačića. Veći problem je dio preko kojeg se sjedalo pričvršćuje za karoseriju naprijed. S obzirom da je od Golfa 3 to skroz drukčije morao sam naći školjku od Golfa 4 ( s obzirom da su i sjedala iz Golfa 4 ) i izrezati pod i uzeti si original nosače.

 

Evo svi nosači za prednja sjedala i zadnju klupu

 

dsc04588_36ad2.jpg

 

Ovo je nosač za prednej siceve

 

dsc04590_9dc89.jpg

 

kojeg je trebalo malo obraditi da izgleda ovako

 

dsc04591_409d0.jpg

 

Nakon toga pofarbati

 

dsc04595_65021.jpg

 

 

 

 

komentarovi

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=360

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam prije godinu dana lakirao D&M-u u sesvetama. Dogovor je bio da ce za 11500kn napravit komplet limariju i izlakirat auto.

Pod tim limariju sam napomenuo da mi srede oba praga i poprave sve vidove hrđe i tako tog na sto naiđu . Naravno naisao sam na potvrdni odgovor od strane njih .

 

Evo sada cemo imati priliku ukratko ( nisam imao vremena nit prilike slikati sve)

 

 

Znaci bilo je prekomplicirano skinut rezervar, odpilit komad lima zavarit novi i to rjesit nego se preko ovog samo preslo bojom i nikom nista. Svaka čast.

 

img0425j.jpg

 

Ista stvar je bila sa pragom kojeg naravno nisam vidio jer je preko njega isao plasticni pokrov.

Zivio sam u uvjerenju da je to sve odlicno odrađeno ali polako sam gubio tu samouvjerenost jer sam dizuci auto dizalicom vidio da ona ne upire u L profil nego upire u nista.

 

img0430k.jpg

 

Mala iznenađenja su se pojavila i na prednjoj muldi. Naravno po rjecima limara mulda je iznutra komplet ociscena i zasticena. jea right...

 

Iznutra se sve ljustilo koliko je bilo hrđe. To se sa ove vanjske strane manifestiralo tako sto je ona masa kojom se mazu spojevi na par mjestalagano popucala pa sam posumnjao . Na kraju se to ispostavilo kao točno.

 

img0429h.jpg

 

 

Ovo je sad stvarno zanimljivo. Evo ovaj dio izgleda jako lijepo. Znaci ofarbano i tu zasticeno do jaja. Ali naravno to je samo jedna maska. Deckima kod D&M autolimarije se stvarno nije dalo radit al nije ni cudo. I ja sam u 8 mjesecu hladio jaja na moru...

 

img0431kc.jpg

 

Iza ovog jako lijepo premazanog dijela veznog lima nalazilo se ni vise ni manje nego ovo :rofl: Limar mi je to sačuvao i predao kao trofej da imam za uspomenu da vidim kakvi fušeri su mi radili na autu. Naravno prihvatio sam poklončić

 

Dakle ispod ove ''kocke'' tu na veznom limu kojeg prekriva branik je bilo ovo

 

dsc04740y.jpg

 

Evo jos blize :notworthy:

 

dsc04742i.jpg

 

Na ovoj slici se vidi guma s lijeve strane zadnje haube kako je precvikana skalpelom. Naime dečkima kad su skidali haubu da ju izlakiraju se nije dalo izvadit gumu i izvuc cjelu instalaciju od stopova i sveg ostalog kroz karoseirju van ( sto realno je posao ) nego lakse ovak precvikat i kasnije vratit pa da mi curi u gepek voda kad pada kisa.

 

img0433kj.jpg

 

 

Naravno sve sa ovih slika sada je proslost. Sve je sređeno i odrađeno vrhunski. Sve četiri mulde su iznutra ociscene i zasticene ponovo plus sto je prednja sanirana. Lijevi i desni prag su po cijeloj duzini izrađeni ponovo i to ne samo L profil nego iznutra oni noseči poprečni djelovi bez kojih L profil nebi imao smisla. Ispod samog auta na podu je porkpano 10-ak mjesta gdje je izbila hrđa, popravljeni su zadnji djelovi blatobrana koji su od hrđe također nestali i jos puuno sitnica od kojih nemam slike jer nisam imao prilike svaki dan slikati. Evo samo slike kako prag izgleda sada..

 

img0660jz.jpg

 

img0659l.jpg

 

img0658v.jpg

 

Odlucio sam rezervni kotač malo dovesti u red posto je felga bila skroz hrđava od skupljanj vlage u gepeku od strane bivseg vlasnika.

 

Pjeskarenje..

 

img0586ta.jpg

 

img0587k.jpg

 

Nakon toga plastifikacija u mat crnu kako je bila i u originalu. Zapravo bila je nesto sjajnija ali ok..

 

dsc04655p.jpg

 

Nakon toga vracanje original naljepnice

 

dsc04657p.jpg

 

I na kraju guma

 

dsc04685g.jpg

 

To sam onda sve spakirao u gepek gdje i treba biti. Prije nego sam stavljao kotač unutra izrezao sam mali komad tepiha na koji ce se lice felge oslanjati tako da se ne izgrebe i ne izudara i da nebute zeljezo u zeljezo. Naravno ocistio sam nakon toga i ovaj plasticni poklopac rezervoara samo nisam slikao..

 

dsc04693r.jpg

 

dsc04694fj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam novi tapecirung gepeka koji prekriva to sve i koji je u normalnom stanu. Moj stari se zbog nepaznje bivseg vlasnika raspo. Ovaj je skroz krut i ima ovu kartonsko tkaninastu tvrdu podlogu

 

dsc04695x.jpg

 

I znacka je opstala nakon 14 godina.. OEM VW :P

 

dsc04696k.jpg

 

Auto mi je iznutra i dalje gol jer osim sto sam u zimi privremeno zavario nosace za prednje siceve sve je to stajalo na hero pa mi je Ironic ( hvala ) to poravno i zavario kako spada pa sad stoje ravno.

 

img0714n.jpg

 

Prije nego cu unutra pocet stavljat izolaciju i podne tepihe ovo sve je trebalo izvadit i oprat malo. Tepihe doljnje sam kemijski ocistio prije a ove gornje tepihe sam sada morao.

 

dsc04697bh.jpg

 

dsc04699c.jpg

 

Usisavačom na vodu sam isisao visak pjene i vode i ostavio na sušenju

 

dsc04702n.jpg

 

dsc04703j.jpg

 

Prije nego cu stavljati plastike na pragove s unutarnje strane koje se hvataju i za ove dihtajuce gume odlucio sam i njih ocistiti s obzirom da je stvarno bilo koma. Ciscenje auta nakon limarskih radova je stvarno posao za tjedan dana..

 

dsc04710v.jpg

 

Razlog ciscenja je bio ovaj a i nisam mogoa gledati u tu gumu svaki puta kad sjedam u auto kako je prljava.

 

dsc04711p.jpg

 

dsc04712j.jpg

 

dsc04713g.jpg

 

Rezultat

 

dsc04715c.jpg

 

Ista stvar je bila s tom gumom samo iznad vrata. Na nekim dijelovima je cak bila zelena prljavstina..mahovina sta ja znam sta

 

dsc04718z.jpg

 

dsc04717o.jpg

 

Rezultat

 

dsc04720g.jpg

 

 

Prije sklapanja pragova iznutra morao sam ocistiti sve ovo ispod kablova. Jedino sam kablove usisao koliko sam mogao jer sljedeci korak bi bio razdvanjanje komplet instalacije, ciscenje svih zica sa alkoholom ili nitrom i omatanje ponovo u tessa traku ali za to nisam imao volje vremena ni zivaca i mislim da bi ipak bilo too much

 

dsc04721g.jpg

 

dsc04730c.jpg

 

Prljavstina od brusenja i smirglanja se zavukla doslovce svugdje

 

dsc04723l.jpg

 

Podovi prije i poslije ciscenja

 

dsc04725c.jpg

 

dsc04726jb.jpg

 

I na kraju to pocinje liciti na nesto..

 

dsc04732cd.jpg

 

Kad se ide kod limara obvezno se treba pomiriti da ce pogubiti sve sto je bilo po pretincima i svugdje. Tako je i meni pogubio OEM sarafe s kojima je bila pricvrscena plastika u gepeku pa je improvizirao sto sam ja prvom mogucom prilikom promijenio.

 

Before

 

dsc04734j.jpg

 

dsc04735d.jpg

 

OEM vijci

 

dsc04737y.jpg

 

dsc04738k.jpg

 

dsc04739d.jpg

 

Kako sam nabavio jos prije zime kozne Recaro siceve morao sma nabaviti i tapecirunge kozne da to izgleda skladno kao neka cjelina. Ebay nas svagdasnji je rjestio probleme i stari mi donio tapecirunge iz Londona kad je dolazio . Evo usporedbe kozni vs obicni

 

dsc04733w.jpg[/img]

 

Kozni je komplet od nekog drugog materijala, mekan posvuda a ne tvrd i plastican

 

dsc04661.jpg

 

Prije nego sam ih uopce isao cistiti i pripremati za stavljanje u auto trebalo ih je dobro ocistiti. Naslage blata i lisca su bilei s doljnje strane..

 

dsc04662q.jpg

 

dsc04663g.jpg

 

Nakon toga sam sa svojih starih tapecirunga trebao swapati zvucnike na kozne posto ja imam Nokia DSPaket a ovi su dosli s nekim bezveznim spikerima

 

Malezija vs Nokia DSP

 

dsc04666g.jpg

 

dsc04744w.jpg

 

Nakon sto sam ocisto doljnji plasticni dio odlucio sam pretince u vratima tapecirati kao sto je to urađeno u Golfu 6 i djelomice u Golfu 5.

 

dsc04743.jpg

 

Radi se o ovim pretincima. Kada stavim unutra mobitel ili nesto slicno da ne leti i ne lupa i skljoca po tome nego mir tisina plus lakse je usisati ovo nego cistiti krpom a i ljepse izgleda

 

dsc04746n.jpg

 

Nakon toga sam morao krojiti sablone i to precrtati na materijal sa zadnje strane

 

dsc04754j.jpg

 

Materijal izgleda ovako

 

dsc04748e.jpg

 

I na kraju oblozeni pretinci

 

dsc04755er.jpg

 

dsc04756x.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice unutrasnjosti to bi bilo to, sljedece javljanje ce donjeti neke novine. Usput skinuo sam serijske kvake jer su mi pukli oni federici koji vracaju kvake i pruzaju otpor pa sam uzeo druge kvake od Pola 6N

 

dsc04704q.jpg

 

Kvake naravno nisu iste pa je trebalo modificirati bravu kako bi nova kvaka pasala i kako nebi limic skliznuo dolje i brava ostala u praznom. Prihvat nije na istoj poziciji kao i na originalnim kvakama

 

img0682h.jpg

 

Cisto usporedbe radi namontirao sam jednu kvaku da se vidi razlika. Nista posebno ali malo ljepse po meni..

 

Stara kockasta vs nova oblija

 

img0684ch.jpg

 

img0683hl.jpg

 

Kvake cu izlakirati u boju auta i cekam da budu gotove. Između kvake i lima je mali gumeni dihtung koji vremenom od koristenja postane krut kao kamen i puca i trga se.

 

dsc04706h.jpg

 

dsc04705ri.jpg

 

 

Nema teorije da novo izlakirane kvake tako montiram gore pa sam kupio i nove dihtunge oko kvakica

 

dsc04707u.jpg

 

 

Konacno prvi BMW dio na mom autu :D

 

Svoju retardiranu trubu sam zamjenio drugom. BMW E39 ima bas lijepu trubu pa eto...

 

dsc04653h.jpg

 

Kako nebi brikao sa nekim stopicama i motao zice Brklji sam sa bijelog odmah cvikno komad instalacije tak da imam original jackove za trube. Kao da ce on na driftu jos i trubit :lol:

 

img0664v.jpg

 

 

 

To je za sad vise manje to...imam danas jos nekih poslica pa nesto poslikam ako bude prilike.

 

 

Stay tuned

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon sto sam sklopio unutrasnjost uslijedilo je čišćenje. Posto mi ej auto bio kod limara velika kolicina prljavstine i prasine je bila zagarantirana.

 

Krenimo redom...

 

dsc04758xbmr.jpg

 

dsc04759zz3r.jpg

 

dsc04760f9zj.jpg

 

Skinuo sam rešetke ventilacije kako bi ih ocistio posto se na njih hvata dosta prasine i ostalog. Izgledaju ovako:

 

dsc047639ym5.jpg

 

Kanta vode sa samponom prije pranja izgleda ovako

 

dsc04764obt9.jpg

 

dsc04765wb3d.jpg

 

Nije bas da je cisto

 

dsc04766haoo.jpg

 

dsc04767q9y3.jpg

 

Nakon ciscenja samo 4 rešetke evo rezultata u kanti

 

dsc04768txv9.jpg

 

Nakon sto je to obavljeno krenuo sam cistiti tunele kojima zrak dolazi i prolazi kroz rešetke jer inace nisam nikakav posao napravio kad bi se to samo raspršivalo po unutrasnjosti i u krajnjoj liniji ja bih to udisao.

 

dsc04769qz1l.jpg

 

dsc04770994y.jpg

 

Nakno ciscenja

 

dsc047710y35.jpg

 

dsc04772dzeq.jpg

 

dsc04773lx4j.jpg

 

dsc047744y8a.jpg

 

Nakon toga je uslijedilo ciscenje armature. Osim sto sam ju temeljito ocistio i osusio evo nekih detalja koje sam morao rjesiti jer to nebi onda bio potpun posao.

 

Na spoju mrezice zvucnika i armature oduran sloj prasine

 

dsc04775d6r2.jpg

 

Oko zvucnika također

 

dsc04778guxq.jpg

 

Nakon toga je slijedilo ciscenje malih rupica na mrezici za zvucnike. Evo samo usporedba čistog vs prljavog .

 

dsc04776m6ht.jpg

 

dsc0477775y6.jpg

 

Na kraju ocisceno sve unutar prednjih zvucnika na armaturi

 

dsc0477975vh.jpg

 

 

Evo par slika samo nakon sto je sve to pocisceno ( u petak ) . Danas se vec skupilo nesto sitno prasine od stajanja :yucky:

 

dsc04809musv.jpg

 

dsc04810e5tl.jpg

 

Ociscen kanal na spoju airbaga i armature

 

dsc0481116ge.jpg

 

dsc04812k6gh.jpg

 

dsc048140u5u.jpg

 

dsc04823j646.jpg

 

dsc04824c5if.jpg

 

dsc04825a5a5.jpg

 

 

Nakon toga sam sve ove spuzve i najlone dobro naljepio na vrata kako bih mogao staviti tapecirunge na vrata.

 

dsc04786u6b5.jpg

 

Kozni tapecirunzi su gore

 

dsc04804g55b.jpg

 

Nisam slikao postepeno ciscenje dotičnih sredstvima za kozu ali podrazumjeva se da su prosli detaljnu torturu

 

dsc04805qugc.jpg

 

Evo kako izgledaju oni tapecirani pretinci

 

dsc04807aubs.jpg

 

dsc04808268f.jpg

 

Zahvaljujuci Mariu S3 stavio sam ledice u osvjetljenje u vratima

 

dsc047914uc4.jpg

 

dsc04803n5s4.jpg

 

Jos za bozic mi je stigla rucica mjenjaca nova posto se na mojoj izlizala ova koza na loptici pa sam ju odlucio zamijeniti.

 

OEM Golf Jubi ručica mjenjača

 

dsc0454416al.jpg

 

Kozica :lol:

 

dsc0454526f1.jpg

 

dsc04546654h.jpg

 

Spremno za ugradnju

 

dscn7585huge.jpg

 

 

 

Komentari:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=400

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog , stigle i kvake s lakiranja. Odmah montirao nove dihtunge gumene i spremno za ugradnju

 

dsc04785i6ig.jpg

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvake su nakon lakiranja montirane skupa sa novim gumama/dihtunzima.

 

dsc04886muxk.jpg

 

dsc04887l6qz.jpg

 

Usput uzeo sam 3 zadnje kvake i jednu prednju ( sa bravicom na vozacevoj strani ) tako da sad na suvozacevim prednjim vratima nemam bravice vise.

 

dsc04888e5x3.jpg

 

 

Prije nego sam stavljao sjedala u auto bilo je potreno ocistiti ih. Evo zasto..

 

Hrpa prljavstine je bila tu po šavovima i u ovim tesko dostupnim mjestima gdje sjedim

 

dsc048440p6r.jpg

 

dsc04845vopu.jpg

 

Taprcirao sam mali pretinac ispod ručice ručne kočnice da ne zvoni nesto kad stavim tu iPhone ili iPod

 

dsc04864iqyw.jpg

 

dsc048657pjk.jpg

 

Na koznom volanu sam ocistio pore u kozi tako da je sada sve svijezije nego prije

 

dsc04866grxm.jpg

 

Evo ga....komplet Recaro Leather Interior je gotov..

 

dsc04859nquu.jpg

 

dsc04870fs2a.jpg

 

dsc04871hrwx.jpg

 

dsc04872copn.jpg

 

dsc04875iqil.jpg

 

 

Nakon sto su mi zasrali tapecirung krova sa masnim rukama morao sam ga presvuci na novo. Po svim preporukama odlucio sam vidjeti kakvo umijece ima B&B ili ti ga g.Berakovič.

 

Nazalost uspio mi je za 800kn upropastiti moj tapecirung krova alkantarom :yucky:

 

dsc04878srxh.jpg

 

dsc04879opdi.jpg

 

dsc04880jrkf.jpg

 

dsc04881oshl.jpg

 

 

Da, ovo gore sve izgleda vise manje lijepo ali evo onog na sto mi se riga kad vidim

 

dsc048824bn9.jpg

 

dsc04883eat5.jpg

 

 

Svoje objasnjenje temelji na tom da je problem sto imam siber i tapecirung je vise izbocen nego na modelu koji ga nema ( sto je točno ) i da je on MORAO to napraviti iz 2-3 komada i napraviti ovu ogromnu faldu sa strane jer nije znao/mogao nategnuti materijal jer je on bio predebeo ili nerastezljiv.

 

Samo mi nije jasno kako stotine ekipe koja je doma to radila je napravila bez i jedne pogreske a on to nije bio u staju no dobro.

 

Definitivno nemogu dati preporuku za njega...

 

 

Evo tu su dosli neki hela farovi..nisam ih jos ni otvarao

 

dsc04852xz11.jpg

 

I jos dvije zanimljive sitnice :)

 

dsc04853wx8q.jpg

 

dsc04855ubx9.jpg

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=400

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput, skidajuci tapecirung prije nego sto sam ga nosio tapetaru iskoristo sam priliku da skinem siber i ocistim gas jer mi je ruzno vidjet kad ostavim ovako siber na kip ovu prasinu i blato na onoj plastici

 

dsc00981mu0x.jpg

 

Evo to bi bilo ovako sada..iako se nakuplja prasina kako se vozi sa otvorenim siberom na kip..

 

img_0676w5zd.jpg

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=400

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je vrijeme za promjenu birača brzina i kontrolu ulja u mjenjaču.

 

Skinut uteg sa birača koji se vise nece vracati na auto..

 

img_0669d6ux.jpg

 

Stari birac brzina, hrđav i imao je lufta

 

img_0672v6va.jpg

 

Lezaj unutra se doslovce raspao

 

img_0673k5wo.jpg

 

Novi u odlicnom stanju. Lufta nema ni malo!

 

img_067476qt.jpg

 

Sve podmazano prije ugradnje. Dotočio ulja u getribu i to je to!

 

img_0675b6be.jpg

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=400

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam odlucio malo posvetiti vremena vanjskom ciscenju s obzirom da sam zavrsio posao sto se tice unutrasnjosti auta.

 

Inace auto mi je zadnji put opran 15.7.2009 ( dakle prosle godine ) jer sam tada kretao na more i tada ga zadnji put oprao. Od osmog mjeseca do sad je stajao..

 

Situacija prije pocetka danasnjih radova je bila ovakva

 

dsc04906349x.jpg

 

dsc04907l2zp.jpg

 

dsc0491060s6.jpg

 

dsc04912k0ds.jpg

 

dsc04913p1o7.jpg

 

dsc04915e0i5.jpg

 

dsc0491692ns.jpg

 

dsc04917i2z1.jpg

 

dsc04919m1yo.jpg

 

Felge su namontirane na auto pocetkom desetog mjeseca prosle godine i nisu koristene skoro nista . Evo kako izgleda kada se felge ne operu 6 mjeseci. S tim da sam ih namontirao odmah nakon reparacije kad su bile kao od majke rođene

 

dsc0492024eo.jpg

 

dsc04921e0vf.jpg

 

dsc04922m17s.jpg

 

dsc04924s4zm.jpg

 

dsc0492572sw.jpg

 

dsc0492682p6.jpg

 

dsc049276379.jpg

 

dsc0492980xr.jpg

 

dsc04930e1g9.jpg

 

dsc04931s1ov.jpg

 

dsc04932w3q2.jpg

 

THE QUALITY rofl

 

dsc0493323gs.jpg

 

dsc04934t359.jpg

 

Evo kakvo je stanje na zadnjoj osovini bilo..

 

dsc04946n0fn.jpg

 

dsc04947r2wf.jpg

 

THE QUALITY again

 

dsc04948a2nr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada krece akcija ciscenja ovog shita sa gornjih slika..

 

dsc04935g39d.jpg

 

dsc04936308a.jpg

 

dsc04938t3ry.jpg

 

THE QUALITY ocisceno lol

 

dsc04941y1hy.jpg

 

dsc04942c205.jpg

 

Cak je i sa opruga boja otpala - Kupujmo D2

 

dsc04953u1uu.jpg

 

Na red su dosle felge..

 

dsc04943j49d.jpg

 

Trebalo je kisom ocistiti prljavstinu iz ovih torx sarafa i oko njih

 

dsc04944v03q.jpg

 

dsc04950c4kl.jpg

 

dsc04945f4mc.jpg

 

I brisanje na kraju..

 

dsc0495101kf.jpg

 

Prednji desni kotac i rupa i sve gotovo. Zadnji je na redu..

 

dsc04949q4p9.jpg

 

Nisam sada slikao svaki kotac ali ista prica četiri puta.

 

Glave sarafa sam ofarbao u crno tako da kad stavim onu kapicu da mi se kroz rupicu nevidi srebrna glava ispod, malo glupo izgleda

 

dsc04952w0do.jpg

 

Auspusi poprilicno prljavi

 

dsc04954i08t.jpg

 

dsc04955h1jd.jpg

 

dsc04956f0pm.jpg

 

Evo konacno se sjaje..jos ih treba ispolirati samo..

 

dsc04958c2v4.jpg

 

Prljavstina oko stokova..

 

dsc04960n2q4.jpg

 

dsc0496121je.jpg

 

Evo neke sitnice koje sam koristio za pranje..

 

dsc04962yhbm.jpg

 

dsc049635dvv.jpg

 

Claying haube pocinje

 

dsc049657ga6.jpg

 

Evo kako izgleda nakon sto sam prosao cijelu haubu

 

dsc04966dhqn.jpg

 

A ovako izgleda nakon cijelog desnog boka ( vrata jedna i druga, blatobran i bočna stranica )

 

Ocekivao sam puno gore..

 

dsc04967khyu.jpg

 

Sa zadnjim branikom i gepekom sam imao dosta posla zbog čađenja iz auspuha

 

dsc049680cnz.jpg

 

Evo vidljivo cisci lak nakon claya

 

dsc04969ahwp.jpg

 

dsc049707dbs.jpg

 

I nakon toga zavrsno ispiranje i brisanje. Sve sto mogu reci da je jelenja kozica za mene proslost nakon sto sam iskusio ovo..

 

Elite Car care drying towel

 

dsc04964odbb.jpg

 

Svega par poteza, max 1.5 minuta vremena i auto je suh. Da ne napominjem kako je rucnik u jednom šusu pokupio svu vodu bez žmikanja.

 

dsc04973sdnx.jpg

 

dsc04974qh8d.jpg

 

 

Evo ovako auto trenutno izgleda nakon samo malo detaljnijeg pranja i clayinga. Poprilično sjajno uzevsi u obzir da na poliranje tek ide sljedeci ponedjeljak..

 

dsc04977bgoe.jpg

 

dsc049786cnb.jpg

 

 

Ostalo je jos stvari koje treba odraditi. Trebam sutra zastiti sve gume oko vrata, ispolirati nastavke auspuha, kupiti paste za poliranje rubova felgi, moram osvjeziti zadnji spojler koji je izbljedio od sunca ....

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=440

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali preview jucerasnjeg/danasnjeg posla

 

dsc04520t.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su zadnje slike auta sa ovim frontom ( čitaj:farovima ) i takav vise nece biti..

 

dsc04982k2od.jpg

 

dsc04983u2bt.jpg

 

Drugim rijecima krenula je ugradnja xenona. Kako mi uopce nije ni palo napamet imati angel eyese i te gluposti sa H1 xenonimai odlucio sam se na OEM upgrade verziju. Donor mojih novih očiju je bio VW Tuareg .

 

dsc04985b0ln.jpg

 

Dakle , radi se o OEM bi-xenon projektorima :wub:

 

dsc04986900q.jpg

 

Ovo je novi novcat Hella far kojeg sam kupio samo iz razloga kako bi mogao iskoristiti clear staklo fara koje cu iskomponirat sa svojim sjenilima i projektorima ugrađenim u njih jer nema smisla ostavljati rebrasto staklo.

 

dsc04987g2bm.jpg

 

Nakon rastavljanja mojih farova trebalo je izmjeriti i oznaciti gdje ce se sjenilo busiti..

 

dsc045219wja.jpg

 

dsc04524wmzb.jpg

 

dsc04525fmkg.jpg

 

dsc04526sj0f.jpg

 

dsc04527aksu.jpg

 

Test fit projektora ..

 

dsc0452918sz.jpg

 

Ovako bi to izgledalo od napred..

 

dsc04532zjly.jpg

 

dsc045371wcq.jpg

 

A ovako sa ukrasnom maskicom

 

dsc045436m1j.jpg

 

dsc0454617uw.jpg

 

dsc04552bvcj.jpg

 

Test fit na autu

 

dsc04558gkux.jpg

 

dsc045607jwm.jpg

 

dsc045742kdj.jpg

 

Koristene su D2S zarulje iz razloga sto one između ostalog jedine i pasu na projektor a i razlika u kvaliteti svjetla naspram H1/7/4 je neusporediva jos pored ove ogromne leće ( cca 7.5cm u promjeru ) daju odlicnu vidljivost.

Zarulje su naravno originalnih 4300K.

 

 

Bi-xenon funkcionira savršeno i jos je uz to ukomponirano serijsko dugo svijetlo H1 koje je u odvojenoj komori sjenila. Zarulje koje sam uzeo su Nihgtbreaker. Jedina mana tog je sto je prezuto kada blicam sa Bi-xenonom ali nemogu to izbjeci a i na novim autima koji imaju tako slozeno je ista stvar.

 

dsc04569lwk2.jpg

 

dsc045718mtu.jpg

 

Ovo je nabrzinu slika snopa. Jasno odrezan. Farove jos treba dodatno postelati visinu i sve to ali to ce pricekati kada slozim zadnje poklopce farova jer je projektor ogroman i viri iza malo pa treba kemijati sa serijskim poklopcem i njega produbljivati.

 

Usput dobro bi mi dosla preporuka nekog tko radi sa stakloplastikom i tim pa bi mi mogao izmodelirati nesto slicno.

 

Evo usporedbe stari vs novi far . Prilicno zanimljivo.. :lol:

 

dsc0457658gx.jpg

 

dsc04578wkgl.jpg

 

 

Slike kompletnog auta sa ovim farovima nemam još ali to cu popodne negje uslikati bude li prilike. Cisto da se dobije potpuni dojam.

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=440

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecao sam par slika nabrzaka pa evo. Auto nije na ravnom i visi pa je i slika neka glupava al dok ne skupim vremena cisto da se vidi ovako kako je na autu.

 

dsc04993x1cg.jpg

 

dsc04996r15n.jpg

 

dsc04998q1d2.jpg

 

Na nekim od proslih slika se mozda vidjelo, ugradio sam jedan dodatni prekidač na konzolu. Radi se o OEM prekicaču iz cabria pomocu kojeg zakljucavam i otkljucavam sva vrata u autu. Klasično lock-unlock.

 

dsc05002q3t1.jpg

 

Zamijenio sam i zaruljicu za osvjetljenje ovog ringa oko upaljača cigareta

 

dsc05003a09e.jpg

 

I iznutra to izgleda otprilike ovako! Gumbica ko u prici... :dance3vs1:

 

dsc05008n2im.jpg

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....mp;#entry442820

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je auto bio na poliranu kod Sviga. Dakle ako sam dobro zapamtio bilo je rađeno poliranje i voskanje auta. Evo par slika nakon sto je posao gotov. Nemojte mi zamjeriti loš fotić

 

dsc050137zih.jpg

 

dsc05015aay6.jpg

 

dsc05016ozob.jpg

 

dsc05018ma25.jpg

 

dsc05021ma5z.jpg

 

dsc05023o9y0.jpg

 

dsc05024lzli.jpg

 

dsc050259x8w.jpg

 

 

Na kraju sam kod Gorana navratio da mi skine satove i resitira ih da mi se pojavi onaj total natpis jer satovi vjerovatno nisu original od auta ( stari su nekome valjda riknuli ) pa je stavio satove koji su vec prosli 300 000 a nakon te kilometraze idu iz nule i miče se gore spomenuti natpis.

 

dsc05031rydi.jpg

 

 

 

KOMENTARI:

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=480

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nakon tri i pol satnog drkanja i mjerkanja i izrade sablona konacno sam naljepio ove zastite za pragove. Moje stare zastite su bile potrgane prilikom skidanja i pripreme za lakiranjea auta jos prije i za jednokratnu uporabu su. Evo kad sam sve vise manje poslozio kupio sam nove i odlucio ih montirati .

 

Dakle radi se o ovome:

 

dsc04856317r.jpg

 

dsc048573164.jpg

 

Prije ljepljenja ocisto sam lak i ispolirao prag da se sto bolje prihvati

 

dsc05045f0th.jpg

 

Usljedilo je mjerenje i rezuckanje

 

dsc05046c3o2.jpg

 

I na kraju posao završen. Na sva četiri praga su sada zastite kako su bile i prije. Dosta mi se cini da upotpuni sliku kada se otvore vrata. Cudi me da nisam to isao prije montirati a stoji mi doma vec godinu dana..

 

dsc0504862jt.jpg

 

dsc05050m14f.jpg

 

dsc05054r4e8.jpg

 

dsc05055b2pv.jpg

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=480

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet par sitnica

 

Zahvaljujudi Dariju imam K&N panel filter. Hvwala !

 

dsc05058vkns.jpg

 

Stari prljavi filter vs novi

 

dsc05059gvoc.jpg

 

Kutija filtera ociscena od prljavstine i pijeska

 

dsc05060ywwa.jpg

 

A je to . Nakon montaze sam odpojio klemu, pa dao kontakt nekih 10 minuta i isao se voziti. Prvo sto sam primjetio je da mi auto vise zuji i fijuče prilikom davanja gasa. A o performansama necemo pricat jer ipak nevjerujem u ta bull shit sranja.

 

dsc05061emrj.jpg

 

U unutrasnjosti me vec dulje vrijeme zivcirala ova tabla od Climatronica na kojoj su slova i logo bili izlizani. Iizgledala je staro

 

dsc05063xwqh.jpg

 

Zamijenio sam ju drugom koja je 99% ocuvana i u odlicnom stanju

 

dsc05062m7kc.jpg

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=520

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije vikenda malo pocistio neke stvari koje dugo planiram vec. Bile su to sve vodilice sibera i one plastike. Kad god sam otvorio siber i primio rukom nesto gore ili mi je ruka bila crna od prasine ili masna od masti..

 

Sada vise nije tako..

 

img_439275or.jpg

 

img_4394t5e6.jpg

 

img_439355ww.jpg

 

img_439725iq.jpg

 

Proslo je skoro dva mjeseca otkako sam impregnirao kozu pa je bilo vrijeme da ju sa sprejem prođem ( aka odrzavanje impregnacije ) . Trebalo bi se raditi svaka 2-3 mjeseca ili ovisno o tome koliko se koristi a ja sam u autu svaki dan.

 

img_4404u5ew.jpg

 

Malo poslozio gepek i ocistio ( non OEM prva pomoc :lol: )

 

img_440125nz.jpg

 

Ovo crno u drugom kutu je bufler i pojacalo ..koje je ukomponirano sve da stane u ovu rupu od muldi. Nokia DSP

 

img_44032ut2.jpg

 

Pokusao imitirati Sviga slikanjem ali mi neide..

 

Cisto da se vidi kako je auto i dalje sjajan i odlican nakon njegovog poliranja

 

img_4389kuhb.jpg

 

img_4388g66t.jpg

 

img_438786nw.jpg

 

 

Par slika nakon pranja..

 

img_4359hugr.jpg

 

img_43622uyl.jpg

 

Ovako felge izgledaju na suncu. Dok je oblacno izgledaju obicne sive

 

img_4365d6cw.jpg

 

img_4368wuve.jpg

 

img_43703uhe.jpg

 

 

Evo kako izgleda auto nakon sto je cipan.. :doh:

 

img_4607e661.jpg

 

img_4608zutk.jpg

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=520

Share this post


Link to post
Share on other sites

107 dana čekanja se isplatilo. D2 vise nisu hrđave ( za sad :rofl: )

 

dsc05113fror.jpg

 

stari amortizeri vs novi

 

dsc05114uoxy.jpg

 

dsc05115xrky.jpg

 

dsc05116vs69.jpg

 

dsc05117gp9w.jpg

 

dsc05118boun.jpg

 

 

 

Nakon sto su amortizeri sjeli na auto sljedila su podesavanja visina,tvrdoca,povrat..

 

dsc05128is04.jpg

 

Nakon toga svega provjera na vagama i vaganje auta.

 

dsc051302ozv.jpg

 

Auto sa pola tanka ( 25l ) i samnom unutra ima 1318kg. Toliko o podacima iz prometne ( 1150 suha tezina ).

 

 

Nakon podesavanja evo konačan rezultat. Razlika je mrvicu vise od 1% sto je vise nego odlicno. Moglo se slozit da bude 50:50 ali nisam imao vremena vise ostati da se zafrkavamo oko toga jer sam bio naručen za špur.

 

Sve u svemu jako sam zadovoljan nakon svega. Auto je tvrd a ujedno ''udoban'' tj kvalitetno upija rupe usporkos D2, ni ja do sad nisam vjerovao da je moguce.

 

 

setupcq4p.jpg

 

Nakon toga spur koji je isto pokazao dobre rezultate. Zatur max odstupanje je 1 minuta a meni je 4 sekunde. Isto tako i trag od -0.02 je prakticki odlican.

 

dsc05136vsk5.jpg

 

 

Sada jos par kozmetičkih stvari...

 

Svoj postojeci trokut kog sam u Metrou dobio na akciji na poklon sam zamijenio OEM trokutom koji je dolazio uz Golf 3 VR6/GTI prilikom kupnje.

 

dsc05090prv6.jpg

 

Evo i dokaza..

 

dsc05092jqyb.jpg

 

Nadam se da ga necu morati upotrebljavati u ovom obliku..

 

dsc05093kooc.jpg

 

I evo na svom mijestu

 

dsc050959r05.jpg

 

Doslo je vrijeme da se sakriju ovi ruzni sarafi

 

dsc05098so0m.jpg

 

:D

 

dsc05099rq91.jpg

 

dsc05100ypj4.jpg

 

Svaki auto koji je dolazio sa tvorničkim alarmom bio je opremljen ovom OEM oldschool VW naljom.

 

dsc051037qb7.jpg

 

 

Stari i izlizani ključ sam zamijenio novim a stari ce sada stajati u rezervi.

 

dsc05109apib.jpg

 

dsc051117qxf.jpg

 

Dio koji ide u bravu se doslovce poravnao i nema zubaca

 

dsc05137dqhn.jpg

 

Matt finiš :drool:

 

dsc05139upyh.jpg

 

 

Veliko HVALA Robiju na pomoci i susretljivosti kod setupiranja mog auta !!!

 

 

 

Do slušanja

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....7894&st=560

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4