4 4
sven

20 Jahre Jubiläums Golf

Recommended Posts

Dugo vremena sam razmišljao o upgrade-u svojih kočnica ali nikako nisam nalazio zadovoljavajuće rješenje. Problemi su bili cijena ili nedovoljna raznolikost ponude...

 

Na autu su stock prednji 288x25 diskovi ventilirajući a iza 226 obične ploče. Oboje je bilo upareno sa pletenim lajtunzima i ATE Blue Racing uljem. Kočilo je poprilično dobro za 1200kg vozilo.

 

Za daljnji razvoj 16 cola felga je bila ta koja je diktirala što i kako jer ju nezelim zamijeniti većom pa je odluka pala iskorisiti ovu maksimalno što ide.

 

Bilo je dosta ponuda za ATE Power diskove ali nazlost zadnje nemaju u ponudi. Naletio sam i na OMP ali mi cijena nije odgovarala.

 

Odluka je pala na Adam's Rotors ( http://web.me.com/woodywoodhams/adamsrotor...ams_rotors.html , http://www.facebook.com/adamsrotors, http://www.audizine.com/forum/showthread.p...wned...the-best!, )

 

Dečkima iz Audi grupacije je to ime vrlo dobro poznato. Odlučio sam iskušati njegov proizvod i naručio njegove diskove.

 

Odluka je pala na komplet prednji i zadnji setup od Audi-a S3 ( 2003 ) uključujući i zadnje čeljusti od S3 , naprijed su nosači celjusti od S3.

 

U prijevodu to bi značilo naprijed 312x25 i iza 256x22 (4Motion&Quattro) iza imaju po defaultu samoventilirajuce za razliku od FWD-a koji imaju ploče.

 

img_0535zeqg.jpg

 

img_0536ihh7.jpg

 

Nakon raspakiranja to bi izgledalo ovako otprilike

 

img_0542ofg0.jpg

 

img_0543nctj.jpg

 

Priprema čeljusti;pjeksarenje, plastifikacija, komplet reparacija ( nove gumice, mehanizam ručne kočnice ) + nova bakrena crijeva

 

 

img_05370iyx.jpg

 

img_05380ftk.jpg

 

img_0482bcw1.jpg

 

Uređeni novi nosači prednjih čeljusti

 

img_0481bd3p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prednji kraj sa u glavi večinom imao ideju kako sloziti. Potrebne su bile male distance za nosač čeljusti jer razlika između 288 i 312 diska je u upuštenosti tj izbačenosti srca diska. Samim time trebalo je čeljusti prilagoditi. U pravilu plug&play dok je zadnji kraj bio taj koji je zadavao muke.

 

Razlog to mu je bio sto MK3 ima diskove unutar kojih se nalazi ležaj kotača, rebra za čitanje ABS-a. Sve to se stavi na rukavac u kojem je rupa za ABS senzor. Sve se to zašarafi i to je to.

 

S3 ima kombinaciju da je disk ploča za sebe i ne sadrzi nista. Glavčina sa ležajem je dio za sebe, i rukavac je dio za sebe. I još k tome čeljusti se kod nejga šarafe na dio koji je izliven u komadu s vilicom/mostom.

 

E sad misija je bila ovaj sistem od S3 napraviti da funkcionira na zadnjem ovjesu od VR6 :dontgetit:

 

U startu sam nabavio glavčine od MK4 4Motion ( iste kao i od S3 ), kompet sa rebrima za ABS senzor i rukavce za isti da bi se ispostavilo da rupe na mom mostu od VR6 i na rukavcima ne pašu i od tog 0 bodova.

 

Nakon toga je usljedilo istraživanje ( Hvwala Petru ) i ispostavilo se da direkt na most pašu rukavci od Pola 9n sto sam kupio i ispostavilo se točnim. Da bi imao na što zašarafiti čeljusti trebalo je nabaviti neki spigani most od kojeg bi odfleksao ploču sa ušicama na koje se čeljust šarafi. Nabavio sam most od Pola 9n i odfleksao dio koji je izliven s mostom na kog se šarafe čeljusti.

 

Tokar je to sve poravnao da bi sto bolje sjelo na most

 

img_0464z5ke.jpg

 

Rukavac od 9n i noosac celjusti

 

img_0465imd4.jpg

 

Taman sam se poveselio kako sve teče bez problema kad ono ispostavilo se da debljina osovine rukavca na Polu i S3/Mk4 nije ista pa samim time prije nabavljene glavčine ne pašu gore, uz to pojavljuje se problem sa ABS senzorom koji je kod pola magnetski na glavčini dok kod S3/MK4 čita preko rebara a i sama glavčina je drukčija iako na oko izgleda ista

 

Razlika u promjeru je 3mm

 

img_0467bmk9.jpg

 

img_0468hmb7.jpg

 

Na slici je vidljiva razlika između MK4 glavčina i Polo glavčina. Mk4 ima puno dublje izliven dio gdje dođu rebra za ABS dok polo uopce nema rebra pa je taj dio skroz manji

 

img_04690m4p.jpg

 

Ako se pokusaju rebra staviti na Polo glavčine imaju lufta lijevo desno bas zbog gore spomenutih 3mm razlike u promjeru glavčina

 

img_0470lmu3.jpg

 

A uz sve to nisu isto izlivene i Polo glavčina nema mjesta za MK4 rebra za ABS

 

img_0471jmen.jpg

 

 

 

 

 

E točno kod ovog mjesta mi se svijet srušio i htio sam odustati jer nisam znao što dalje :huh:

 

 

 

 

 

 

 

:o

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....7894&st=600

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon mozganja i mozganja savjetovao se sa raznoraznim majstorima i pala je ideja da se napravi tanki prsten na Polo glavčini koji ce omoguciti da se na nju stavi resetka od MK4

 

To bi izgledalo ovako:

 

dsc05283c.jpg

 

Ostaje upitno mjesto za ABS senzor jer mu smeta zadnji most a i treba pogoditi točnu visinu tako da bude udaljen pola mm od rebara

 

img0461d.jpg

 

 

Dosta mjerkanja i gruntanja i nista od toga. Treba pofleksat glavčinu i senzor pomaknuti manje od pola cm gore kako bi točno bio iznad rebara za očitavanje.

 

Nakon izrade pikse u koju ce se ugurati senzor i varenja iste na rukavac finalni proizvod izgleda ovako

 

dsc00862u.jpg

 

 

Je da je objasnjeno u par recenica ovdje ali nije ni izbliza jednostavno kako se čini potovoto kad neznas sto ce pasati a sto ne.

 

Nakon sto je to rjeseno usljedilo je montiranej mosta. Konacno probni krug a kad ono razočaranje. Velika greška, zapravo više financijska nego tehnički. Sve to vezano za zadnji kraj radio sam na rabljenim glavčinama na kojima su naravno lezajevi odjebali karijeru. I onda po nove glavčine i sve do sad opisano napraviti na njima i njih preraditi .

 

Ovako izgleda nakon tuninga :D

 

dsc05304wmjh.jpg

 

dsc05305hm3u.jpg

 

dsc05306vmmz.jpg

 

 

Usput kupljene su pripadajuće ATE pločice. Uz diskove su mi se nutile StopTech pločice ali kad sam kupovao diskove nisam imao love da si ih priuštim pa je pala odluka na ovu varijatu.

 

img_05484mdg.jpg

 

img_0547cm9m.jpg

 

Vezano za prendji kraj, odlučio sam zamijeniti prednje lajtunge jer mi je jedan bio spljosten mrvicu pa nisam htio riskirati i dao napraviti dva nova. Oblozeni su gumom čisto zbog bolje zaštite

 

img_0626lman.jpg

 

img_0627rmvk.jpg

 

Prednji kraj za sada izgelda ovako

 

dsc00861nmyx.jpg

 

 

To bi bilo to za sada, do slušanja do sljedećeg javljanja :thumbsup:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....7894&st=600

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam kupio sigurnosne sarafe za felge mada nema od toga neke koristi al ajde nek se nađe. Usput i uzeo odgovarajuće poklopce

 

dsc052921ivb.jpg

 

Nabavio sam i zimske tepihe. Uzeo samo prednji par jer mi iza netreba jer iza nikada nikoga ne vozim u autu pa nema potrebe za njima.

 

OEM VW by Votex

 

dsc052892f2i.jpg

 

dsc05297jdj8.jpg

 

dsc052940fma.jpg

 

Dobio i kopče za njih koje ucvrstim u sic i za njih tepih pa se nemoze povuci naprijed vise.

 

dsc05296pepk.jpg

 

 

U međuvremenu mi je riknula jedna zaruljica za osvijetljenje instrument table pa osim sto sam ju zamijenio odlučio malo rastaviti i očistiti satove.

 

dsc05298ph1j.jpg

 

Ociscena zelena trakica preko koje svijetle lampice i crno kuciste.

 

dsc05299cfv9.jpg

 

dsc053000duc.jpg

 

Nisam ih mogao sklopiti a da pritom ne ispoliram zastitnu plastiku. To moram zahvaliti Jensu koji je to ekspresno napravio. Moram priznati da se vidi razlika po noci naspram prije sa novim zaruljicama, čistom trakicom i ispoliranim staklom tj plastikom.

 

dsc05301udhs.jpg

 

dsc05302zipg.jpg

 

dsc05303oeqt.jpg

 

 

Kako golf 3.5 Cabrio ima na sredisnjoj konzoli prekidač za sva 4 zmigavca odlucio sam ga i ja ugraditi. Doduše kod meni je u svrhu neceg drugog no nebitno. Problem je bio sto nisam mogao naci shemu prekidaca kako da spojim osvijetljenje jer ima 7-8 pinova a nisam htio skurit nesto. Nakon dosta trazenja evo ga

 

dsc05316yfex.jpg

 

To sada izgleda ovako

 

dsc05323wi62.jpg

 

I komplet unutrasnjost

 

dsc053260dms.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....7894&st=600

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nego li sam montirao kočnice iskoristio sam priliku izvagati sve da vidim u kojem cu minusu biti nako montaze. Pa krenimo redom..

 

Zadnji disk stari 226mm

 

img_0635yrgp.jpg

 

Novi disk 256mm

 

img_0540atrn.jpg

 

 

Stare zadnje čeljusti željezne

 

img_0634spi6.jpg

 

 

S3 čeljusti aluminijske ( skoro duplo veče i masivnije od starih )

 

img_05391ttf.jpg

 

 

Prednji disk stari 288mm

 

img_0637hrsx.jpg

 

 

Novi disk 312mm

 

img_0544opir.jpg

 

 

Kad se sve zbroji i oduzme stvari stoje ovako. Na čeljustima zadnjim sam profitirao 600 grama koliko su ove od S3 lakše iako su masivnije.

 

Novi zadnji diskovi su 400 grama lakši iako su veči .

 

Prednji diskovi novi su teži 1.7 kg od starih.

 

Ukupno sam otežao auto za 624 grama naspram starog setupa kočnica s tim da je od toga rotirajučih masa povecano točno 1208 grama ukupno ( izbacio sam razliku u tezini celjusti )

 

Dakle 1208 grama viška ali kočenje je za 30% bolje nego prije. Smatram da je omjer ulozenog i dobivenog u velikom plusu usprkos neznatno povećanoj masi, plus teze ce biti pregrijati kočnice.

 

Evo kako je to u praksi izgledalo prije.

 

Prednji kraj prije:

 

dsc05100as1y.jpg

 

Prednji kraj poslije:

 

dsc08618bpv1.jpg

 

 

 

Zadnji kraj prije :

 

dsc05098ypg5.jpg

 

Zadnji kraj poslije:

 

dsc08619bt05.jpg

 

Zadnja čeljust je zbog konstrukcijei dosta blizo felge

 

dsc08620pqbr.jpg

 

Predjni kraj iz drugog kuta..

 

dsc08621vphy.jpg

 

 

Nakon sto sam izlakirao auto prije 1-2 godine naprijed mi je smetao dosta GTI znakić koji je bio sav izbljedio i ispjeskaren od kamenčića.

 

Konačno sam uspio nabaviti original novi znakić iako je u petom mjesecu otpao bez zamjene. Nekoliko mjeseci potraznje rezultiralo je uspjehom. U nekom europskom skladištu skrivao se jos ovaj primjerak.

 

dsc08608erf5.jpg

 

Bling bling

 

dsc08609moyq.jpg

 

Na svome mijestu

 

dsc08611mqiv.jpg

 

dsc08614xo1c.jpg

 

 

 

Eto jos koja za kraj...

 

dsc08617btsp.jpg

 

dsc08616xq1u.jpg

 

A ti ?! :dance3vs1:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTIRAJ:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....7894&st=640

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da se nekima sviđaju moji izvještaji. Cjenim to :thumbsup:

 

 

Evo danas je auto bio kod Sviga na glini i vosku s obzirom da je u ljetu bio poliran. Nije bilo potrebe za necim vise.

 

Neka slike govore..

 

img_0445rmvo.jpg

 

img_04526mf5.jpg

 

img_04482mik.jpg

 

img_0451dmv5.jpg

 

img_04595mro.jpg

 

 

 

I za kraj jedna umjetnička

 

img_04436bzy.jpg

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=640

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stvari koja ce naici na mnoga pljuvanja i kritike ali i ja bi ju kritizirao isto tako da nije imalo korisna. S obzirom da cu sljedecih mjeseci auto koristiti u uvjetima gdje je kiša/bljuzga svakodnevnica mislim da ce ovo biti razuman dodatak. Za sad samo naprijed a s vremenom cu vidjeti ima li potrebe i za zadnjima.

 

 

Dakle Mud flaps on :P

 

img_0554pe8s.jpg

 

img_0553shl0.jpg

 

img_05708iqo.jpg

 

img_0572nd1k.jpg

 

img_05715ecn.jpg

 

 

 

 

Pozz

 

 

 

 

 

KOMENTARI:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=640

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo preko godinu dana je proslo od zadnjeg javljanja. Od rada na autu nije bilo apsolutno nista s obzirom da zivim u UK i nemam gdje. Auto je prije par tjedana ponovo usao u lijepu nam nasu jer mi nema smisla tu ga imati i razvaliti ga na njihovim grbavim cestama plus nemogucnost brige oko auta je prevelika. ( Da , nemojte nikad misliti da mi imamo lose ceste :palacg )

 

dsc08794x6bf9.jpg

 

Na prikolicu sam ga zavezao sa 4 gurtne u kriz i auto je bio kao zabetoniran gore.

 

2012-01-0723.30.594na5r.jpg

 

Uz sve ovo u kombi je ubacen i ovaj mali paketic sa paletom..i popratnim dijelovima.

 

dsc_0379awab0.jpg

 

 

To je za sad to. Vrijeme ce pokazati svoje ...

 

 

 

Istresite se ovdije:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=680

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi ovako, dugo vremena prije ove odluke sam razmisljao o tocno tome o cemu ti pricas. Prva stvar koja me je drzala je ta da napravim full generalku na AFN motoru ili cak svoj prodam i kupim iz njemacke austauschmotor i imam nov novcat AFN. Posto je to dizel star 10-ak i vise godina najlaksi nacin kako ga pojacati je chip ali usprkos tomu, 130ak ks i nije neka sreca plus za taj stari TDI motor nema toliko tuning stvarcica koje su ti pri ruci nego treba dosta kemijanja i rijetke su. Sve me to jako smetalo i rekao sam ok, to je to, prodajem motor i idem na noviji motor.

 

Prvobitna ideja je bila kad bi mogao nabaviti motor od ED30 i ubaciti u svog ED20 ali realno netreba mi bas toliki potrosac pa je odluka pala da auto ostane TDI kao sto je u originalu samo sa novijom generacijom TDI motora i tako je i bilo.

 

Nabavio sam PD ASZ motor sa 2 ( dva ) kilometra. Cijena je bila takva da nisam mogao odbiti tu priliku. Uz motor dolazi mjenjac sa 6 brzina i sad mi konacno moja jubi 25 rucica mjenjaca ima smisla :D

 

I to je ukratko to, bit ce dizel i dalje samo ovoga puta nesto novije generacije sa jednom brzinom vise, nadam se podjednako ekonomican ali sa vise konja za mali ulog.To je ujedno i bio minus starog motora sto nije bio toliko razvijen da za njega ima dosta stvarcica vezano za taj tuning a nisam vise htio voziti auto ciji motor datira sa sredine devedesetih. Jedino negativno je sto nece vise biti zvuka ali sto je tu je, mora biti i neki minus.

 

 

Mala prica koja stoji iza ovog motora je da je kamion sa autima tocnije isa Skodom Roctavijom isao sa lagera u salon i vozio aute u salon na isporuku. Auto koji je bio prvi na kamionu gore je prilikom kocenja pao s kamiona dole, i drugi auto koji isao u susret zabio se u novu novcatu Skodu koja nije ni stigla do salona.

 

kgrhqqokje5wtmypriboktrkrk.jpg

 

kgrhqriie5dhgilgkbokmb9ka5.jpg

 

 

Slike su lose, ali kada sam cupao sve van auto je i dalje imao folije po pragovima, folijepo sjedalima, volanu, na branicima su bili oni stirpoori i tako te stvari. Auto je zbog sudskog procesa stajao od 2005. do prosle godine a motor je bio izvadjen ovog ljeta i stajao u garazi od covjeka koji se dokopao auta. Nazalost on je lakirer po zanimanju pa je motor toliko prljav da izgleda kao da ima pola milijona km ali kad se recimo skine crijevo kod EGR-a klapna je polirana i sjajna da se moze u nju gledati kao ogledalo, usis zraka takodjer cist...

 

Pretpotavljam da je tih 2 km nakupio dok su ga napaljeni indijci po parkingu hladnog preparkiravali pod punim gasom :D

 

 

 

dsc_031288jba.jpg

 

dsc_0313d5jip.jpg

 

dsc_03227wk5q.jpg

 

dsc_0332d9krz.jpg

 

I najljepsa stvarcica, 6 gang getriebe i konacno kruzanje 180 na necujnim okretajima :D

 

dsc_0339kgk4v.jpg

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam malo nekih dijelova i nekog golfa pa da skemijam nešto :D

 

To je taj TDI PD 130 KS sa 2 (dva) prijeđena km...

 

21022012128_1.jpg

 

21022012127_1.jpg

 

21022012129_1.jpg

 

Usis ovako može izgledati valjda samo prije nego dodje do salona , a ovaj nije niti stigao :D

 

21022012131_1.jpg

 

Stigao:

 

 

21022012126_1.jpg

 

21022012125_1.jpg

 

Rastanak zauvijek

 

21022012122_1.jpg

 

21022012133_1.jpg

Edited by Rallye VR6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto se radilo.

 

Stavljen šaltung od Octavie tako da ova Mk4 jubi ručica ima smisla

 

30102012682_1.jpg

 

30102012684_1.jpg

 

Opran koš čeka motor

 

30102012688_1.jpg

 

 

Zadnji nosač od Mk3 paše na blok , ali smeta turbina i aktuator.

 

Kompresorski dio turbine sam zaokrenuo , aktuator malo pomakao u stranu , nosač motora pofleksao , sad stane na knap.

Rupu na nosaču treba povariti

 

30102012690_1.jpg

 

30102012691_1.jpg

 

30102012693_1.jpg

 

30102012694_1.jpg

 

Motor unutra da mogu imjeriti dužinu poluosovina jer ih treba kratiti.

 

30102012696_1.jpg

 

30102012698_1.jpg

 

30102012700_1.jpg

 

 

Komentari tu

Edited by Rallye VR6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poluosovine skraćene

 

10022013955_1_zps215c21f8.jpg

 

Zamjena zupčastog remena koji ima 3 km :D

 

11022013961_1_zps4e649ff3.jpg

 

11022013962_1_zps38d28c1b.jpg

 

Motor nazad da složim nosač mjenjača iz nule

 

13022013965_1_zps534d67b9.jpg

 

Htjeli bi da bude OEM kutija filtera zraka pa treba pomicati akumulator i još par stvari , ali budem to nekako složio

 

13022013966_1_zpseb50d486.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva vožnja uopće je bila jutros u 04:45 , napravili smo 5 km , onda je Sven sjeo u auto i otišao za ZG :)

 

P1320530_zps23fcf4cb.jpg

 

P1320531_zpsa347b9dc.jpg

 

P1320532_zps441820c3.jpg

 

IC od nekog UK vozila (Range Rover ili tako nešto)

 

P1320533_zpsdcdd8f6e.jpg

 

Komentari

Edited by Rallye VR6

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Evo dva filmica gdje se cuje zvuk auta kakav je trenutno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj vjeciti projekt skoro da je zamro pa ajde da i ja napisem koju. Vratio se s mora doma pa da nesto i napravim oko ovog.

 

Uglavnom ovo je stadij kako je auto pokupljen od petra za uskrs 2013:

 

img_0031svssy.jpg

 

Ispod plasticnog poklopca motora to je bilo ovako nekako:

 

img_08764nsvh.jpg

 

img_0877gjs0t.jpg

 

 

Dogovor je bio u jednu ruku da se cijevi od IC-a i sve to slozi "za prvu ruku" ali s obzirom na okolnosti ovo nije ni bilo za vise nego dovesti se iz Poreca u Zagreb. Cijevi su bile razlicitog promjera, gumena koljena su bila prva koja su se nasla u garazi i tako. Ovo sve sam iscupao van i otisao kod frenda koji mi je napravio komplet cijevi po mojoj zelji. Ideja je bila da cijev iz usisne ide istim putem kojim ide i originalna na ARL motoru a to je ispod poklopca motora .

 

Htio sam zeljezne cijevi ali nije bilo istih debljina stijenki i promjera cijevi na koljenima i ravnih sipki pa je odluka pala na inox koji ce se kasnije kod hica ofarbti u crno. Ovo je u izradi:

 

img_186029ws82.jpg

 

EGR delete cijev je morala biti skracena da silikonska redukcija nebi udarala u muldu. Iskoristeni su serijski nosaci na bloku, malo zavijanja oko sipke ulja.

 

img_18622svs5v.jpg

 

istokaren je i zavaren prihvat za MAP senzor kojeg prije nisam imao

 

img_19533gsz7.jpg

 

Osim cijevi izbacena je i kutija filtera zraka jer ista vise ne stane iz razloga sto sam montirao 7l posudu za vodu za sajbe iz razloga jer sam ugradio perace farova koji moraju imati zasebnu pumpicu koju obicna posuda od 5l nema.

 

Kupljen je novi hladnjak klime jer prilikom skidanja crijeva s njega su se izglodali navoji. Hladnjak je aluminij a matica od prihvata zeljezo.

 

img_1164jrs44.jpg

 

img_1168crs7a.jpg

 

S obzirom na je na motoru kompresor klime od MK4 prihvati na kompresoru nisu isti pa je to trebalo modificirati. Neka crijeva su radjena iz nule a na nekima je samo zavaren odgovarajuci konektor. Klima je napunjena i sve funkcionira. To je bio jedan od misterija s kojim sam se trebao pozabavit nakon sto je auto i predan meni u ruke. Sve je to rjesio klima servis Hrastinski. Promjenjen je usput i filter kabine i evo na 20 stupnjeva u kabini se ledim, nisam jos ni pokusao staviti na LOW.

 

Sljedeci misterij je famozni ABS koji i dalje ne radi. Razlog neznam ali najvjerojatnije komp ABS-a treba novi.

 

Morao sam preimenovati krasoticu: Skoda u VW

 

img_0911jnstd.jpg

 

img_0912v1sjf.jpg

 

Malo igre sa plastidipom pa da vidim kako bi izgledao crni znak i crna rebra na masci. Ako nece valjati lako odljepim, ali mislim da cu masku vratiti u crveno, eventualno crni znak.

 

img_0805qisbo.jpg

 

img_0806yps0j.jpg

 

img_08082jsmn.jpg

 

Kupljene su nove gume koje bi trebale ici i na nove felge koje cekaju vec par godina u garazi. Gume sam taman uspio uloviti prijei 1.7. :D

 

img_1535n4suc.jpg

 

img_1532yxs2e.jpg

 

img_1531lksdx.jpg

 

Da, felge su iste kao i ove samo su 17

 

img_0809r4sij.jpg

 

 

 

Trenutno stanje pod haubom izgleda ovako bez poklopca:

 

photo1-1lks88.jpg

 

Ili ovako sa poklopcem:

 

photo2-1ufssw.jpg

 

photo3-12es3g.jpg

 

 

Ispostavilo se da je moje inzistiranje da cijevi od IC-a idu ispod poklopca bilo dobro jer inace cijev od klime nebi imala mjesta da sam se drzao stare varijante IC cijevi. Inace ovo je serijski polozaj cijevi od klime i tu nema pomoci. U teoriji bi ga mogao malo skratiti i samim time spustiti nize ali neda mi se skidati sve i puniti klimu ponovo zbog toga.

 

Da bi sve to izgledalo od naprijed uredno morao sam jos malo izrezbariti branik a i one male crne mrezice kako bi sve to stalo gore bez problema. Bilo je piljenja i rezuckanja i konacno uspio sve mrezice i plastike montirati gore bez problema. Ono na sto nisam racunao a to je da zbog polozaja IC-a nemogu montirati maglenku na vozacevu stranu. Suvozaceva ide na knap ali ovdije nikako. Sreca da sam imao nekoliko testnih primjeraka jednu sam iza kod grla prepilio na pola ali i dalje ne stane. Jedina opcija je iscupat grlo, ostaviti samo lecu i prednji dio i tako montirati cisto izgleda radi da popuni prazninu ili kupiti kamei usisnike:

 

photo4las2x.jpg

 

oni izgledaju ovako:

 

kameichs22.jpg

 

 

Ono s cime se moram pozabaviti narednih dana je gdje i kako smjestiti akumulator i nesto sto ce glumiti nekakav filter zraka. Prostor koji imam na raspolaganju je ovaj:

 

photo1-2ews47.jpg

 

Mogao bi montirati serijski nosac akumulatora kojeg bi mi Petar mogao poslati busom kad bude isao u Porec ( citas li :D ) ali onda ostaje pitanje filtera zraka i njegova jedina opcija je crijevo pod kutem i gljiva na maf. Dakle seljacija da nemoze veca. E sad, s obzirom da sam montirao ovo:

 

photo322srr.jpg

 

a to su zastite koje se nalaze dolje u ravnin sa lipom a ne dozvoljavaju da voda sprica po isparivacu, trubi i ostalom s jedne strane i s druge strane nemam nista, mozda bi mogao dati napraviti inox cijev koja bi isla izmedju fara i akumulatora dolje u branik i onda tamo nabiti gljivu ali. Tu me malo strah kako bi to funkcioniralo za vrijeme kise da nebi dijelio sudbinu mog kolege Darija a opet ako gljivura ostane pod haubom onda je to sve vrelo a ovo bar u teoriji ima direkt udar svjezeg zraka. Naravno, prostor izmedju aku-a i fara je takodjer upitan po pitanju promjera cijevi koja bi tu mogla ici a fi MAF-a je 75-80 i takva cjevcuga tesko da bi prosla..

 

Ideje i savjeti vise nego pozeljni po pitanju ovog usisa ;)

 

 

Osim ABS-a, Aku-a, i usisa ovo je stvar koju definitivno planiram promijeniti a to je posuda za tekucinu serva. Nasao sam par OEM posuda pa moram vidjeti koja bi najbolje pasala po pitanju nosaca i oblika.

 

photo2-2s7sjo.jpg

 

 

 

eto..sto reci, recite:

 

KOMENTARI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleo na MK3 TFSI i bas gledam kako je iskoristio originalni usis zraka samo je stvar sto je vezni lim i maska prednja konstruirana tako da ima otvore kroz koje zrak ulazi sto nije slucaj na Golfu 3. Nisam ziher kolko je to funkcionalno al ocito da "vozi"

 

screenshot2013-08-24a7oswo.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slozio nosac za amburator konacno. Uzeo sam kutiju i postolje od Golfa 5 i to sve upakirao. ( A Petre one sarafe sto vire iz kraka sasije ces ti vadit :D ) To ovako izgleda na prvu:

 

img_4333copyv3s12.jpg

 

 

E sad problem koji imam je taj da su mi kablovi plus i minus prekraki da ih uvedem u kutiju kroz rupe kroz koje oni inace prolaze. E sad..

 

One debele kablove od 25 ili 35 kvadrata kolko jesu vec treba na neki nacin produljit. Nasao sam one aluminijske male tuljce u koje se gurne kabal i stisne onim velikim kljestima od pol metra sto imaju elektricari. To recimo za minus moze biti ali problem je plus. On ima dva kabla debela i onda jos jedno 5 malih zica na klemi. Pricao sam sa jednim strujicem i on kaze da nemogu na postojecu plus klemu samo uzet kabal od 35 kvadrata i produljit nego on mora biti zbroj kvadrata svih tih plus zica koje idu na klemu sto znaci da bi mi trebao kabal od 90 kvadrata karikiram. Prema tome najlakse mi je postojece zice produziti sa tim tuljcima i onda uvesti u kutiju. Ti tuljci su nesto tipa luster kleme samo ne na saraf nego se taj valjak stisne kljestima.

 

E sad se iskreno nadam da ta kljesta elektricarska to tak stisnu da niko nikad to nemre iscupat jer znamo svi da slab spoj je prava kombinacija za pozar.

 

 

Ideje ?

 

 

 

 

SRAONICA

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kao zakljucak oko svega je da mi kao filter zraka ostaje jedina opcija a to je ovo:

 

i39_cda_einzeln_accda6du83.jpg

 

 

To nekako upakirat izmedju amburatora i poklopca motora kad ga stavim i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana se malo igrao sa produljivanjem i izradom novim kablova plus i minus kleme i svih popratnih zica koje idu uz to. Kako sam montirao Golf 5 kutiju amburatora kablovi za kleme su bili prekratki pa ih je trebalo sloziti iznova. Kupio sam 35 kvadrata kablove, stopice i bacio se na posao.

 

img_2626dtjtu.jpg

 

img_2624nkkox.jpg

 

img_26292rk8t.jpg

 

Minus klema je od BMW-a a plus od Golfa 5 koja mi taman pase jer se kablovi spustaju niz kutiju dole do izlaza i tamo se spajaju na postojeci plus kabal. Za spajanje tog plus kabla sam koristio one metalne tuljce u koje se ugura kabal i stisne sa ovim hidraulicnim kljestima. Dva stiskaja sa svake strane i amerika. Izolirao sam prvo izolirkom, onda gore sloj VW buzira onog mrezastog i preko toga opet izolirka. Nebi trebalo puknuti.

 

Evo kako kablovi izlaze iz kutije, kao na originalu!

 

img_2639bokq9.jpg

 

img_2641vjjhr.jpg

 

 

 

Kao sto sam prije vec spomenuo, trebalo je zamijeniti posudu za servo ulje koja mi se nikako nije svidjala. Nasao sam posudu od A5, 3.0TDI koja mi se svidjala izgledom i oblikom i bojom. Neupadljiva crna a i nosac je bio taman da mi pase. Cep sam izgubio negdje u autu prilikom prijevoza dijelova pa ga moram nabaviti.

Naravno, postojeca crijeva mi nepasu po duljini pa trebam nabaviti nova. Jel zna netko jel to mogu obicna gumena ili moraju biti otporna na nesto ?

 

 

img_26421cj6p.jpg

 

img_2647x3j5p.jpg

 

 

Evo par slika prije&poslije :

 

img_2648vkjod.jpg

 

imagezrec0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas mi je bilo dosadno pa sam malo drkao sa sitnicama. S obzirom da naprijed imam aero brisace sjetio sam se da bi mogao i iza sloziti istu stvar. Rucka brisaca od BMW E87 ( jedinica ), metlica brisaca od Golfa 5 i na nju je stavljena kopca od BMW jedinice. Eto sad to izgleda malo drukcije..

 

photo2tccln.jpg

 

 

Razmisljam staviti negdje u kabinu boost cukicu a s obzirom da za ovu staru krametinu nema vec unaprijed slozen kit moram to sam. Uglavnom mislio sam uzeti 52mm cukicu i montirati ju u lijevu ventilaciju. Uzeo sprej 52mm koji mi je sluzio kao model po promjeru i dubini.

 

photo2-118f9t.jpg

 

photo5whei6.jpg

 

Inace kupio bih i manju u promjeru ali nemogu naci manju a da je mjerna jedinica BAR, da je podloga crna ili bijela, i da nema neke kazaljke u idiotskim bojama kao i osvjetljenje u retardiranim bojama.

 

photo4r4er1.jpg

 

photo5whei6.jpg

 

 

Na kraju dana oprao auto prvi puta nakon sto je prije godinu i pol ostavljen kod Petra na slaganju. Sve sto mogu reci da je tih godinu i pol dana stajanja na suncu i kisi ostavilo svoj danak. Auto je propao jako, po pitanju laka, kedera (mahovina raste ), guma oko prozora a najvise je dobio na mjestima tipa zadnji gepek i tako neka mjesta gdje kad se voda na talozi nemoze sama otici ako ju se fizicki ne obrise ili ne makne. Digla se boja, pocela otpadat, hrdjat i slicno..

 

photo16qdad.jpg\\

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tamane neki dan skupio volje za ugraditi Forge Short Shifter ( naprijed/natrag i lijevo/desno ) mada je na slici samo jedan od dva


photo4q7zb7.jpg


Serijski sam jedva skinuo posto nikad nije bio skidan, pa konus pa ovo ono. Sreca sa izvlakacem je nekako izasao


photo1soz9j.jpg


Usput sam skinuo nosac sajli koji ispod sebe ima par gumica koje su tu za umanjivanje vibracija ocito ali i koje pogoduju ne preciznom osjecaju kod saltanja. Njih sam zamijenio aluminijskim piksama.


photo2uqyb8.jpg


photo361y1v.jpg


Vec je pao mrak kad sam slozio pa nemam sliku. Tu se malo slabije vide..


photo1copy3cl97.jpg


Nakon toga stelanje, sreca pa birac ima onaj plasticni pipak na biracu i rupu na saltungu u kabini gdje se gurne imbus i zaglavi oboje u neutralnom polozaju. Sajla se otpusti i kraj. Auto se salta ok, mada mislim da se jos moze podesiti da bude krace na samom shifteru jer ovo nije ni do pola skoro.


Uglavnom, nisam zadovoljan jer mi rucka saltunga u kabini nema otpora nikakvog, nije napeta nekim federom koji bi tu negdje trebao biti tako da ja auto kad izbacujem u ler moram mehanicki vuci u ler a nemogu ga samo prstom dotaknuti a da on skoci u ler kao sto je to na svim normalnim Golfovima 4-5-6-7. Ova stvar nije rjesena od swapa motora jos, nadam se da ce nekada u buducnosti biti. Imam novi saltung ali bojim se da nije do njega.


Taman kad sam zavrsavao ugradnju piksi i shiftera stavljam filter natrag i nekako zapnem za ovaj razdjeljnik i potrgam pipak. Nisam to ni skuzio nego kad sam htio upaliti auto vidim po betonu dole curi crveno sve. Ode i druga runda OEM antifriza u nepovrat..


photo4copylliol.jpg


S obzirom da mi je razdjeljnik bio neki od 1.8T motora a ne od 1.9TDI, imao je pipak (doljnji) viska na kom je bilo crijevo zablindirano koje je upiralo u cijev od intercoolera a i bilo ruzno. Iskoristio sam ovo pa kupio OEM razdjeljnik sa otvorom za senzor koji ima ulaza bas koliko mi treba. Zamjena senzora i to je to.


photo3copylkdyc.jpg


Cep od posude rashladne tekucine je bio puknut minimalno ali mislim da dovoljno da mi tu pomalo izlazi van tekucina/para. Zamijenjen novim, kupljen novi set OEM antifriza pa cemo vidjeti sada.


photo1copy219fiz.jpg


photo3copy2xniov.jpg



Od kupnje motora, transporta i sveg tog pa do danas, negdje je zametnuta dekica koja ide oko bloka pa sam nabavio novu. Neznam cemu sluzi ali ajde nek se nadje.


photo4copy28wfd3.jpg



Nakon svega ovoga otvoreno je misteriozno poglavlje zvano ABS pod tajnim sloganom " Dajmo mu da koci ". Nabavio sam rezervnu centralu ABS-a istog kataloskog kao moja koja se ispostavila kao neispravna. Obje sam ostavio u Selp AutoElektronici na reparaturi. Doslo je do hladnog lema na plocama obje centrale te je isti saniran. Nakon montaze centrale ispostavilo se da je i problem u ostvarivanju komunikacije centrale sa uredjajem za dijagnostiku. Nakon sto su se neke stopice dovele u red, doveo plus na jack od centrale i jos neke sitnice, krajnji rezultat je bio taj da se je konacno moglo pristupiti preko dijagnostike centrali ABS-a:


photo1yvo08.jpg


Nekoliko senzora je otkazalo poslusnost sto zbog nakupina spene i smeca, sto zbog hrdje nevoznje i nekoristenja auta u zadnjih 2 godine. Nove glavcine lezajevi i senzori naprijed. Nakon toga jos borba sa cupanjem senzora iz zadnjeg rukavca. Tu je uskocio GoranE46 u ulozi voditelja projekta.


photo2arrem.jpg


photo320qvs.jpg


Oko pola noci sve je zamijenjeno, probni krug, brisanje greski i lampica ABS-a vise ne gori. Ovo poglavlje je konacno zatvoreno.



Imao sam problem sa nekim rondanjem/zvonjavom prilikom paljenja i gasenja vozila. Nakon sto sam se zavukao u grabu vidio sam da je nosac auspuha bio zasarafljen sa 0 od mogucih 2 sarafa sto je uzrokovalo da cijeli nosac zvekece po mostu prilikom paljenja i gasenja.


photo5mcpe4.jpg


Dva nova sarafa i mir i tisina, zvukovi nestali.


Htio bih u kabini imati boost cukicu. S obzirom da za moj auto nema gotovih kiteva za kupiti a nemam namjeru busiti stokove i slagati F&F fore pokusao sam uglazbiti cukicu u postojecu rupu za ventilaciju. Izrezbario rebra koliko sam mogao i ucvrstio. Rebra ce ostati jer ce i puhanje raditi ali samo kroz pola otvora. Evo testnog primjerka:


photo-7i3yyw.jpg






komentari:



Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo sam snimio zvuk kako se auto cuje. Cisto za usporedbu imam filmic zvuka sa starim originalnim motorom i istim auspuhom. Jedina razlika kod novog motora je BMC CDA filter zraka dok je kod starog bio panel.


Imam doma Supersprint auspuh kojeg cu namontirati kad cu imat vremena pa da vidim imai li razlike.



Dakle stari motor ( BOSCH pumpa 110PS Stock+Panel )


[video=youtube_share;KUp7D2Ha97I]


Novi motor ( Pumpe Duse 130PS Stock+BMC CDA+EGR delete )


[video=youtube_share;jinkX7tuJ-g]







Komentari:



Share this post


Link to post
Share on other sites
Taman sam zavrsavao izradu nosaca za OCC i krenuo kupiti neki materijal pa reko idem sa Golfom. Krenuo od kuce i vidim auto neide, vuce nekako slabasno a na pustanje gasa patkice one se cuju ( nakon googlanja to bi bio turbo surge valjda ).


Nakon par sto metara ispadne crijevo od IC-a. Vratim natrag, odem i pobrisem greske i auto neide i neide. Na vrhu gasa kad vozim, sve ok, ima to malo snage ali cim dam gas iznad 2000rpm umre.


Na VAG COM-u se jasno da vidjeti da zadani tlak i ostvareni variraju troduplo. Nema nikakvih gresaka N75 ventila na dijagnostici, MAF-a, MAP-a i slicno nego samo greska vezana za taj tlak.


Nakon goglanja o tim problemima ( http://uk-mkivs.net/topic/34834-vnt-tdi-turbo-how-to-adjust-actuator-cure-boost-problems/,
) ispada da je nesto od navedenog na ovim linkovima uzrok mojih problema a to bi bilo:


1. Crijevo koje ide od N75 na aktuator ( koje je meni bilo polozeno na downpipe (??!!??) ali je oblozeno tkaninom i nije progorilo )

2. Neispravan aktuator

3. Neispravan polozaj stangice, neispravan polozaj sarafa ( stop screw ) - oni direktno utjecu na polozaj mehanizma krilaca ukoliko je hod prevelik ili premali

4. Nakupina hrdje ili cadje/karbona u mehanizmu.



Gumeno crijevo koje ide na aktuator sam uzeo i puhao u njega i ne cujem da igdje pusta. Nazalost nisam mogao toliko puhati da pomaknem stangicu do njene krajnje tocke do koje se ona pomakne kada se auto upali i kada vakum odradi svoje. Cim auto ugasim stangica se u roku par sekundi vrati natrag.


Nisam u mogucnosti otpojiti stangicu pa da probam rukom mrdati mehanizam preko one polugice jer nemam pristupa ispod auta.


Neke teorije zavjere govore da iz razloga sto je motor (tubrina) stajala od 2005-2013 bez da se koristi, da se u njoj skubilo hrdje i da je mehanizam zahrdjao zbog izlozenosti vlagi.


Nekako se nadam da je uzrok neka cjevcica ili mozda ta hrdja koliko god mi to zvucalo cudno nego da je uzrok neispravan polozaj stangice aktuatora koja je tako "podesena" prilikom ugradnje motora jer nema dovoljno mjesta naspram nosaca motora.


30102012693_1obsrl.jpg




Savjeti dobro dosli..



Share this post


Link to post
Share on other sites
Turbina je skinuta i odnesena Kimiju 1.8T na pregled. Utvrdjeno je da sa serijskim, savinutim nosacem aktuatora i sipkom nemoze funkcionirati.


Nabavljen je novi aktuator koji je u promjeru uzi nego originalni, isti je iskalibriran da radi sa mojom turbinom i usljedila je cisto proba na auto da se vidi hoce li biti dovoljno mali ili ipak strugati. Nakon montaze izgledalo je da je to to. Zahvat izmjene aktuatora i kalibracija me je kostala 500kn koje sam morao platiti u nadi da ce mi auto/turbina konacno profunkcionirati ispravno kao sto je davno trebao. Naravno moje vrijeme provedeno sarafeci i nebrojeni odlasci kod Kimija necu nu ni spominjati..


Novi aktuator:


img_4477r2u03.jpg



Evo da se prisjetimo usporedbe prije vs poslije:


photo-88bul5.jpg


Kupio sam i nove dihtunge usisa i ispuha i matice bakrene. Zavaljujem na susretljivosti prilikom kupnje i popusta !!


img_4488gvuvr.jpg


Prije nego li se skine turbina treba otpustiti aluminijski nosac motora te ga iskriviti kako bi turbina izasla. Prije nego sam ga zasarafio natrag, malo sam pocistio navoj na sarafima koji je bio pun hrdje. Na slici se vide sarafi koji drze nosac :D


img_4487bwupw.jpg


Evo kako sada turbina/aktuator izgledaju naspram nosaca motora


img_449383u3h.jpg


Svega 4-5mm od nosaca.


img_4494ghuse.jpg


img_4495w4usx.jpg


img_4496xgusk.jpg



Nakon toga uslijedila je dugo ocekivana probna voznja. I kad ono, vidi cuda, auto konacno vuce bez prekidanja i safet modova. Krajnja brzina 210 sto je poprilicno razocaravajuce s obzirom da s ovim motorm auto mora ici oko 220-225 po satu sto implicira da je sljedeci zahvat nabavka getribe od Ibize koja je duza od ove pa ce s njom omjeri konacno biti zadovoljavajuci.


img_4497xyrbh.jpg


Ovo je video kako auto ide iz druge brzine na nekih 40 pa do 140-150. Stari motor sa cipovima je isao bolje od ovog..


[video=youtube;x75Wn5-mqJo]


Ovo je video ubrzanja pod opterecenjem iz pete brzine sa 85-90 pa do vmax-a.. Tu se vidi da auto ne baca u safet vise


[video=youtube;EA_Oej12N48]



Nakon sto je tehnicki dio kvarova otklonjen trebalo je odraditi neke estetske stvari.


Npr, ECU motora je ostavljen da visi na svoja dva konektora. S obzirom da jos uvijek posjedujem serijski nosac ECU-a odlucio sam kupiti novu kopcu i saraf s kojim sam ga ucvrstio na mjesto gdje on treba stajati. ECU niej moguce zasarafiti za nosac ali sam to odradio vezicama. U svakom slucaju izgleda normalnije od lamatanja po limenom tunelu


img_4509y5o5d.jpg


img_4510sro5l.jpg


Usput stavio novi filter kabine


img_4511niqb6.jpg


Kod starog motora, neke zice i instalacija kroz ovaj gumeni tunel prolazi iz unutrasnjosti u motorni prostor. Posto toga sada nema tu je samo gumena blenda.

img_45128bpit.jpg


Na kontra strani, i dalje prolaze kablovi. Nazalost gumene harmonike nije bilo ( iako je ista bila na autu sa starim motorom ) sto me je jako smetalo posto nevolim ovakve propuste tipa na jednoj cijevi selna na saraf a na drugoj ona samostezajuca. Nabavio sam gumu kroz koju zapravo idu kablovi pa sada taj ulaz izgleda onako kako je trebao isprva i izgledati.


img_4513qlrsh.jpg


img_4514zyolr.jpg



Sa novim motorm sam imao negdje i ovu dekicu koja ide oko bloka ali joj se izgubio trag. Nabavio sam novu i montirao ju.


img_4516sirk5.jpg




Nakon sto sam sanirao veliku vecinu estetskih nedostataka ispod haube montirao sam povezivac muldi i poklopac motora koji taman pase tako da cijela prica izgleda relativno dobro. Nabavio sam TDI natpis za poklopac motora. U dogledno vrijeme bi taj natpis trebalo i opravdati ubacivanjem cipova posto sada svi hardwerski dijelovi rade ispravno.



img_45177mrfz.jpg


To je to. U medjuvremenu sam natrag u UK tako da nema neke vece probe ni voznje s autom. Kod sljedeceg povratka u ZG racunam regat auto pa odraditi par voznji okolo po HR i nakon toga otici izmjerit da vidim sta ce pokazat valjci, jel je to 130ks serijskih ili ne.






Sraonica je tu:



Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam spomenuo negdje radnije, plan je osim motora bio staviti i satove od MK4 jer su realno satovi od MK3 uz ovaj motor nepotpun dojam, nemoze sve raditi kako treba, stariji dizajnom i opcijama, i na njih je spojeno doslovce samo brzina okretaji i zmigavci.

 

Kad smo vec kod satova od cetvorke u obzir su dosli iskljucivo satovi sa velikim boardom tj full FIS sat. Druge satove ne priznam jednostavno.

 

Nabavio sam immo2 ( obicni crni ) i immo3 tj ( one sa srebrnim rubom ) tzv Bora sport satovi mada sam ih ja imao i u Golfu 4.

 

Oba su full FIS i oba su jednako, identicno slozena. Plan mi je takodjer promijeniti plavo osvjetljenje Golfa 4 u zeleno da mi pase sa interijerom zelenim i ostaviti crveni sredisnji ekran.

 

 

Evo liste stvari koje su slozene uz ugradnju full fis satova:

 

- Programiranje ABS-a ( i dalje pokazuje na armaturi od MK3 a ne na satu od MK4 )

- Programiranje ESP/ASR-a da ne pokazuje gresku na tabli.

- Programiranje Airbag-a ( i dalje pokazuje check na armaturi od MK3 a ne na satu od MK4 )

- Osvjetljenje kazaljki crveno kada se da kontakt

- Programiranje "Range" opcije ( preostali kilometri do benzinske )

- Programiranje kompletnog trip kompjutera ( prosjecna potrosnja, trenutna koja je u litrama na sat kada se stoji ili litrama na km kada se vozi )

- Komunikacija satova sa Can Bus-om i gateway-om

- Programiranje "Oil level/temp sensora" ( tako da na tabli pokaze kada fali ulja i memorira to kao gresku )

- Programiranje tlaka ulja ( takodjer na tabli pokaze pad tlaka i memorira kao gresku )

- Programiranje "Razine kocnione tekucine" ( takodjer prikaze na tabli da fali i memorira gresku )

- Programiranje "Nivoa vode u brisacima" ( upozorenje na tabli takodjer )

- Programiranje " Potrosenosti plocica " ( upozorenje na tabli takodjer )

- Programiranje da ako krenem sa podignutom rucnom da javi upozorenje " Handbrake" activated ili sto vec

- Programiranje "Trunk open" ( upozorenje na tabli )

- Programiranje " Door open" ( upozorenje na tabli ako su neka od vrata ostala otvorena

- Programiranje da na velikom ekranu pokazuje vanjsku temperaturu ( iako moj auto na displayu od klimatronika pokazuje isto to )

- Programiranje VSS Vehicle Speed Senzor-a tako da sada ECU vidi brzinu vozila sto prije i nije bio slucaj nego je brzina bila jednaka 0 km/h te je auto zbog toga isao osjetno losije.

- Spojena lampica grijaca

- Programirani su sva zvucna upozorenja koja MK4 tabla moze na sebi imati, i apsolutno sve radi.

- Sva programiranja i ulazak u tablu je od sad moguc preko OBD2

- Slozen je ulazak u secret meni ili podmeni kojeg ima samo novija immo3 tabla gdje se moze uci u navigaciju ( ako bi ju ugradio ), ugasiti displej komplet, i pregledati listu zapamcenih gresaka na autu ( car status opcija ).

 

Sve te komande su slozene da rade na MFA ruckici od Golfa 3 !!!

 

Jedino sto jos treba sloziti je:

 

1.kada nabavim drugi radio, spojiti par zica da mi na velikom ekranu pise koje stanice ili koji CD svira i omoguciti "secondary display" na tabli od MK4.

 

2. Ceka se swap ledica u zeleno i zamjena podloga iz milja u kilometre.

 

3. Maknuti EGR delete pipe zbog kojeg mi svijetli Chech engine

 

4. Nabaviti kod kljuc i tablu od immo3 da bi mogao iskodirati na ovu sovju da mi ne javlja "immobilizer active" .

 

Nakon ovog upgrejda moguce je takodjer dodavati bilo kakve module koji rade na Golf 4 verziji CanBus-a posto ga sada imam u autu. Na pamet mi pada, OEM PDC recimo..

 

Evo na brzinu par slika. Nisam uspio poslikati sve menije kako svi rade jer nemogu sada simulirati plocice, vodu, i svasta to odjednom.

 

 

img_68869iith.jpg

 

img_688719exl.jpg

 

img_6888qaccu.jpg

 

img_68899veso.jpg

 

img_6890rceva.jpg

 

Osvijetljenje kazaljki kada se da kontakt a ne upale svijetla

 

img_6891pafdx.jpg

 

 

Kad uhvatim vremena pokusat cu simulirati neke od ovih upozorenja da se vidi da sve radi.

 

 

E sad glavno pitanje mnogih ? Kako uglaviti tablu ?

 

Satovi su ucvrsceni umjesto starih ali trebat ce se (po)igrati sa varenjem blende ispred i rezuckanjem i opet varenjem da nebi imao ovu rupu

 

img_68836xesa.jpg

 

img_6884s0eyy.jpg

 

 

Evo i jedan video kako to izgleda uzivo kada se ide kroz meni itd

 

 

 

 

Ovaj dio ugradnje i programiranja sata je odradjen pod pokroviteljstvom clana Beli za koga imam sve preporuke !!

 

 

 

Komentari ako ih ima ?

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/17894-20-jahre-jubilaeums-golf/page-47

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4