0
Tomek

Po Plinu :)

Recommended Posts

Vidim da ste vec uocili ljevo moje izmjenjene podatke ;) ,vec sam dobio privat,ima znatizeljnih... :lol2:

 

Eto i ja mogu sad kak se kaze "po plinu" :)

Moja duja 1.3 sa fergom vozi na plin... :)

ja jako zadovoljan! :)

jos se privikavam,al skoro sve isto... samo manji racun na benzinskoj kad tankas :)

 

iza sam stavio bocu umjesto rezervne gume, 13" guma 62cca cm fi otvor u karoseriji,visina boce =22cm , bez rupe za seraf...

boca je vislja od obicne gume pa mi malo strsi u zrak onaj tepih, seraf za gumu je sfleksan,jer je boca bez rupe,pa sam tu dobio jos kakvih 6 litara plina...

sve u svemu 46 litara plina stane u bocu, = 140 kn u prevodu :)

 

snaga!? = skoro isto. s tim da se snaga moze stelat da bude jednako snazan ko na benzu... No namjerno mi je podeseno tak da je mrvicu slabiji,da trosi malo manje plina.

Sa ovako podesenim plinom cca sam izgubio 400 okretaja i 10 kmh od max brzine, pa mi auto sad na plin ide 165 na 4800 okr, a na benzu 175 na 5200okr...

Akceleracija slicna,mrvu mozda slabije,no cak kod presaltavanja nema tolko cukanja,nego lezernije akcelerira...

 

nedostatak!? = imam filing ko da se vozim s vrecom cementa u prtljazniku a to i je plin + tezina boce kakvih 60kila... ,auto se mrvicu sjeo... a kako sam imao krace federe 2cm i podlozene sa 2 cm piksama... nekak mi je tvrdo to... i brijem da cu kupit nove federe... i mozda prema potrebi podlozit ih sa 1cm piksama..

 

plin super radi kad se motor malo zgrije kad nije skroz hladan, makar i sad ujutro ga palim na plin... motor mi se cini malo tisi,kao da smirenije radi...

 

potrosnja!?!? neznam ,sad sam prvi put natanko,i vec proso 100 i nesto km..

no iako mi je auto dosta trosi benze 12litara , vjerujem da ce plina jos malo vise.... no svejedno cu proc brijem kakvih 450km sa tankom plina...

 

ak ocete slike javite... pa cu metnut.. ak imate jos kaj pitat,pitajte... :)

 

Eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi ga probao pustit na leru pri brzinama >120, 130? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne ćini se lo??e to... Nisam znao da se mo??e ??telat snaga... Kolko te ko??tao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ne ćini se lo??e to... Nisam znao da se mo??e ??telat snaga... Kolko te ko??tao?

ne stela se snaga, nego smjesa (kolicina plina), a to direktno utjece na snagu, naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bezec

Koji imaš sistem (koja marka) i koliko te koštalo sve zajedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fog sunac ti!!! pa sto si mi premjestio post u drugi topic? :)

Kaj plin ne spada u tuning? :lol2:

 

Kostalo me 5000 kn oprema+instalacija i papiri...

 

Oprema je BRC - Tecno G 70kw (flandja nataknuta na fergazer)

 

imam BRC Bristol prekidac (za prebacivanje plin-benzin) sa 4 lampice (pokazivac stanja plina)

 

boca je od GZWM S.A.

visina= 250mm

promjer = 600mm

kapacitet=59L

punjenje = 80% = 47.2 L plina

(meni stalo 46 L plina)

 

evo vec sam zvozil cca pol boce plina :) i onak od oka preracunal sam si potrosnju... i ispada kad spiskam do kraja bocu, da ce mi potrosnja bit ista ko na benzin,mozda pol litre plina vise... a mozda cak i manje pol litre plina :) vidjet cu kad potrosim...

 

s tim da je mrvicu slabiji auto,al vidjet cu kak ce ispast potrosnja pa ga mozda malo pojacam,nek guta malo vise plina.. iako mi i ovak dobro... vec sam se naviko... cak mu mast vadim saltam ga na 4000 okr tek :) tak da po ovakvom stilu "sportske" voznje ziher trosi dosta vise... :)

 

eto javim nakraju potrosnju... mozda i slikam pa stavim da vidite na kaj to lici...

Share this post


Link to post
Share on other sites
no iako mi je auto dosta trosi benze 12litara , vjerujem da ce plina jos malo vise....

Molim?? :blink::rolleyes: :cold:

Na koju foru ti auto tro??i toliko puno s tim 1.3 motorom? :respekt:

Share this post


Link to post
Share on other sites

motor je dobar,ne trosi ulje, ima samo 140 tisuca... fergazer je izservisiran ,sve full ispravno...

naime razlog povecane potrosnje je MJENJAC! imam drugog s 5 brzina s vecim prijenosnim omjerom i on mu uzme kakvih 1.5 litru vise... barem..

085 8N mjenjac... tvornicki mjenjac je bio s 4 brzine s nizim omjerom, i tada je auto bio tromiji malo al je manje trosio... ovak sa ovim mjenjacem je malo jaci,bolej akcelerira,lakse preticat isl..., no cesce saltam brzine, i sve u svemu auto vise trosi. pa cak i ako ga vozis njezno ko penzioner ispod 2500 okr :)

 

a ziher i ja nabijam potrosnju kad ja pak ne vozim ispod 2500 okr :) samo po gasu/plinu :) slab je to auto pa ak se oces i malo brze vozit "sportskije" moras ga stiskat...

 

Pogledaj si onaj drugi Topic pod "tuning" o mjenjacima,sto smo diskutirali :) tamo ti je sve objasnjeno...

u biti bilo bi genijalno kad bi naso negdje mjenjac od Golfa 3 sa 5 brzina a da je 085 tip da ima nizi omjer, s tim bi si vratio potrosnu na standardnih 10 litara kolko je normalno da ovaj moj 1.3 na fergazer trosi benge...

 

sve u svemu s ovim mjenjacem:

kad vozim penzionerski ispada cca 12 L pa do 12.5L , a kad se vozim po sistemu ili je kuplung stisnut do kraja ili gas,al jedno uvjek je :) onda trosi od 12.5-13.5 L

pricam o benzinu....

a na plin cu vidjet sad kad potrosim prvu bocu plina :) , iako od oka sam si izracunal da ce bit isto u tom rangu 13-13.5 L ,samo kaj je auto malo slabiji... tj brzinu mozes presaltat u vecu na cca 4000-4500 bez beda ak oces da ide u visoj brzini,i kad saltas nisu onda na min 2500 ,ak oces da ide...

 

na benzu sam mogo saltat min 1800 okr a max kakvih 3500... jebiga manja oktanska vrijednost plina se osjeti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. da fakat Swing dobro to Fog veli, a kaj se ne vozi?? na leru kad te jebe ta potro??nja pobogu?

2. kaj plin ne spada u tuning????? kaj da ti velim, uzalud mi trud... uopće ne znam kaj da ti velim na to

3. ti si nevjerojatan, svaka ti čast, kak ti se da izračunavat tu potro??nju zbog razlike između par deci benzina, odnosno plina??

 

ma stari moj... za tebe fakat treba otvorit cijeli topic, kolko ti mo?? pisat... eto tolko od mene ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma stari moj... za tebe fakat treba otvorit cijeli topic, kolko ti mo?? pisat... eto tolko od mene ^_^

forum, a ne topic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ni to nebi bilo dost :lol2: :lol2: al fakat ima volje čovjek, nema ??ta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ja volje,al u jednoj recenici nemres nis objasnit...

i onda se plavusa ziha :wub: cudi ko picek jajcu,,, zato se trudim objasnit da pomognem i drugima eventualno... a jako me stimulira ta velika potrosnja koja me redovito pali po djepu...

 

malo si razmislite,,, uzmi si si perijod od godinu dana,kolko je to BRDO novaca i vise potrosenih litara!?!??!

Share this post


Link to post
Share on other sites

plavu??a Ziha??? plavu??a? a di sam ja plava sine? kaj tebe puca...

 

i ne veli se ko picek jajetu nego ko pura dreku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Grof

ma dobro je to sve ali kako to da tvoja makina ide 175, u mene 160 ako je malo niz brdo:P

ja nikad nisam uspio toliko nabit sa 1.3

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma dobro je to sve ali kako to da tvoja makina ide 175, u mene 160 ako je malo niz brdo:P

ja nikad nisam uspio toliko nabit sa 1.3

grof to je zbog mog mjenjaca... 085 8N

(prouci si na mom webu onaj izracun omjere mjenjaca i brzine)

 

ako si blizu samobora,mogu te i propelat pa da se uvjeris... uglavnom u 4oj stisnes na maximalne okretaje i to je to...

 

u biti imam sliku u mobu,slikal sam... pa cu stavit tu da vidis...

 

ps. sa tvornickim mjenjacem sa 4 brzine je isao 155 kmh moj golfic...

 

 

ziha - sa svojim komentarima si plavusa ispala, but i like U much girl! :wub:

kad da ti poklonim onaj "toyo tires" privjesak za kljuceve? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma dobro je to sve ali kako to da tvoja makina ide 175, u mene 160 ako je malo niz brdo:P

ja nikad nisam uspio toliko nabit sa 1.3

 

Nemoj ti tako sada njemu ide 180 ipak je plin ugradio :lol2: :lol2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ziha - sa svojim komentarima si plavusa ispala, but i like U much girl! :wub:

kad da ti poklonim onaj "toyo tires" privjesak za kljuceve? ;)

hvala lepa, al ova plavu??a ne zna ??to je to toyo. pa joj ne treba tak ne??.

Share this post


Link to post
Share on other sites
hvala lepa, al ova plavu??a ne zna ??to je to toyo. pa joj ne treba tak ne??.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. da fakat Swing dobro to Fog veli, a kaj se ne vozi?? na leru kad te jebe ta potro??nja pobogu?

dobro, ustvari nisam ciljao na to nego sam htio pitat dal mu se gasi na leru pri tako velikim brzinama jer se to inace dogadja na frgicima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma dobro je to sve ali kako to da tvoja makina ide 175, u mene 160 ako je malo niz brdo:P

ja nikad nisam uspio toliko nabit sa 1.3

 

Nemoj ti tako sada njemu ide 180 ipak je plin ugradio :lol2: :lol2:

Evo za sve vas nevjerne! slika... cak sam i avatar promjenio ;)

 

na plin ide 160-165 auto...

 

na 95 okt benzu (slika) ide 170 (s tim da mi je ferga bila rastelana i zadnji kraj dignut...

 

na 98 okt sam ga bez beda vozio 180 kmh...

 

- Fog - nisam primjetio da mi se gasi...kad ga stisnem na plin,sve normalno...

 

- Ziha - Pa kaj sad neces, pa cuvam ti to od kad smo bili u karlovcu,jesi rekla da oces taj privjesak oko vrata za kljuceve.. evo stoji mi tu na stolu jos zapakiran u najlon... cudna si.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kad ga stisnes, nego kad ga PUSTIS na leru iznad 120 il 130

Share this post


Link to post
Share on other sites
na plin ide 160-165 auto...

Pa moj dizel ide br??e :D:respekt:

Kolko brze imenjace Tomo!? ;) brze od 180? :)

 

koje je to dizlo?

 

 

 

Fogy - probat cu ak se sjetim... al nema mi logike..da crkne..

a osim toga zasto da ga pri brzini 130 stavljam odjednom u ler LOL :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolko brze imenjace Tomo!? ;)  brze od 180? :)

 

koje je to dizlo?

Ide ne??to sitno iznad 170 znači daleko br??e od tvojih 165 :D - moram te malo :respekt:

 

Motor je obični 1.6 TD sa nekih 70 KS-a ali kad stavim IC, gljivu i ??krge na desnom blatobranu (under construction) očekujem velikih 175 km/h barem :D:lol2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolko brze imenjace Tomo!? ;) brze od 180? :)

 

koje je to dizlo?

Ide ne??to sitno iznad 170 znači daleko br??e od tvojih 165 :D - moram te malo :respekt:

 

Motor je obični 1.6 TD sa nekih 70 KS-a ali kad stavim IC, gljivu i ??krge na desnom blatobranu (under construction) očekujem velikih 175 km/h barem :D:lol2:

:respekt: majstore! :) Ako sam slobodan primjetit da ima dosta Tomislava u VW klubu :) cak i jedno zensko :)

 

Nego ja mislim da cu mjenjat svoju suoperiornu getribu, za jos bolju :) na 5 do 12 sam s odlukom :)

 

Reci koju ti getribu imas? ak ti pase moja prodam ti moju pa da vidis kaj ce ti auto ic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0