2 2
niner

Akumulator

Recommended Posts

Problem je sto vecina ljudi ne zna niti im trgovci kazu pri kupovini novoga akumulatora da ga prvo stave na punjac i dobro napune...neki moji akumulatori su znali po par sati se puniti. A sad ti metnes takvoga novoga na auto i vozis se 10-15min i to je to...automatski nije punoga kapaciteta vise niti je ispravno formiran.

Hmmm ako bude ovaj fiamm 74Ah zbog aljkavosti prijasnjeg vlasniks los, iako je onaj malo skuplji tip, zatvoren, sa onim okom sto mijenja boju, koji aku da stavim? Slican onome koji je bio stock unutra, 60Ah i startna struja 540A mislim ili stvarno treba veci tipa ovaj koji je sad? Jer mislio sam toplu, yuasu, mozda cak i exide 62Ah npr.. koji aku ima npr golf 6 2.0 tdi sa nekom opremom?

Racun i garanciju za fiamm budala nema jer ju je izgubio..

Ovakav je slican a ja bi ovaj drugi

Da ili ne?

Ima i vw original exide 62Ah

https://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/akumulator-original-vw-12v-62ah-vw-audi-skoda-exide-3-godine-jamstva-oglas-25413756

e24c4a200078e9b33e5e162a5b0c5f6f.jpgec4d6d1340526b5783bc97feb99dde47.jpg

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni su best akumulatori varta

Bivsi u golfu 4 mi je izdrzao oko 9 godina(braticu isto na mk4 izdrzao nevjerovatnih 11godina)

I ja kupio opet vartu i drzala oko 8 pol godina.

Ovaj sad exide u mk6 sto imam je star 7 godina i u banani je...385A je startna struja trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema vise kvalitete od prije 10 godina.. bar na hr trzistu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam taj fiamm. Mislim da je bio najbolji po pitanju cijene, izlazne snage i kapaciteta naspram drugih.

I akumulator se nikada ne kupuje na benzinskoj nego u ducanima za akumulatore i slicno jer je promet veliki i ne stoje im puno akumulatori za razliku od onih na benzinskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ga punite ili mijenjate? Da li se moze skinuti a da auto ostane bez napajanja?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ga punite ili mijenjate? Da li se moze skinuti a da auto ostane bez napajanja?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kod mene smo mjenjali nosac motora i skinuli smo aku na pola sata zbog zamjene i sve je uredu bilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što ne bi bilo u redu ako se izvadi akumulator, pa kako bi ga inače zamijenio za drugi. Recimo Bosch punjač kojeg sam gledao prije nego što sam uzeo CTEK ima priključak od 12V koji se stavi u upaljač i tako daje dovoljno napona da sve što je memorirano ostane pod naponom da se ne mora ponovno zezati s time i samo se aku zamijeni. Može se to napraviti i sa običnom 9V baterijom samo se stavi na kleme (+/-) i poslije se izvadi aku van i stavi se novi, znači ostaje strujni krug sa dovoljno napona ali to nisam nikad koristio.

U ovlaštenom sam vidio da se nova vozila stalno nadopunjavaju jer stoje dok se ne prodaju a neko vrijeme su skidali i kleme jer treba se stalno puniti i kontrolirati a nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pise u manualu da se mijenja po naponom, a cuo sam da se ljudima dosta toga znalo zblesirari ako rade bez napajanja.

Ovo sa 9v bat. Nije lose ako funkcionira.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam kleme sa aku već nekoliko puta i nema se što zblesirat a uglavnom kada sam radio na instalaciji ili neke dogradnje a imao sam ih dost, nego misliš da oni u ovlaštenom drže auto pod naponom dok mijenjaju akumulator ili ako se nešto radi a klema mora dolje, malo sutra. Ovo sa 9V radi i nije ništa drugo doli onog kad staviš punjač koji ima tu opciju da pruža napon dovoljan da se ne izbrišu postavke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za ekipu koja je nedavno mijenjala akumulator ... da li neke trgovine još uzimaju stare akumulatore pa se novi dobiva po povoljnijoj cijeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za ekipu koja je nedavno mijenjala akumulator ... da li neke trgovine još uzimaju stare akumulatore pa se novi dobiva po povoljnijoj cijeni?

Da, pajca, odnosno bosch auto servis u istri Edited by elovrinic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za ekipu koja je nedavno mijenjala akumulator ... da li neke trgovine još uzimaju stare akumulatore pa se novi dobiva po povoljnijoj cijeni?

Da. Samo nisam nikada usporedivao cijene dali su stvarno popusti ili oni digni pa spusti ( snizenje )...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Samo nisam nikada usporedivao cijene dali su stvarno popusti ili oni digni pa spusti ( snizenje )...

Mislim da tako bude najprije, jedino možda koji slučaj da je stvarno sniženje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam uzimao Vartu Silver 77Ah gore kod Ribnjaka lik me pitao imam li stari aku da mi da popust na ovu cijenu koja je moram reći bila OK naspram kod drugih ali pošto sam mislio da će mi trebati a trebao mi je nisam ga ponio. Kad budem mijenjao ovu za koju godinu onda ću tu OEM Vartu 62Ah koju sam dobio uz auto dati jer mi ne trebaju dva stara pa sam zato pitao kakva je situacija sa otkupom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili stare mozes odnesti na otpad i prodati, u Rijeci u Metis na kukuljanovu. Dobijes za stare lovu po kg i to ulozis u novi :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam uzimao Vartu Silver 77Ah gore kod Ribnjaka lik me pitao imam li stari aku da mi da popust na ovu cijenu koja je moram reći bila OK naspram kod drugih ali pošto sam mislio da će mi trebati a trebao mi je nisam ga ponio. Kad budem mijenjao ovu za koju godinu onda ću tu OEM Vartu 62Ah koju sam dobio uz auto dati jer mi ne trebaju dva stara pa sam zato pitao kakva je situacija sa otkupom.

kod nas tu u jednoj trgovini autodijelova su obavezno tako radili i kad sam mjenjao na zeninom sluzbenom autu isao kupiti kad ono cijena 500 i par kuna a akumulator bio od 45 Ah jer je bio neki visok a uzak, ma nikad vidio takav akumulator i nato trgovac kaze i moze pod racun stari i u konacnici s jos nekim popustom za gotovinu oko 400 kn i stari donio. ali neznam dali to jos rade iskreno

Ili stare mozes odnesti na otpad i prodati, u Rijeci u Metis na kukuljanovu. Dobijes za stare lovu po kg i to ulozis u novi :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

kod nas na CIOS otpad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan burazu dao da odveze u lokalni otpad aku, cca 650kg nakon odvage, 5kn po kili taj dan bila cijena :grrr.

 

Isplati se na legalni otpad s njima, samo što cijena varira iz dana u dan.....pa kako naletis....

 

Ove akcije da stari ti uzme unutra pa onda da popust je da kažem goli k...... i prodavanje muda pod bubrege....

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za ekipu koja je nedavno mijenjala akumulator ... da li neke trgovine još uzimaju stare akumulatore pa se novi dobiva po povoljnijoj cijeni?

Beren ali cijena nije bas tako dobra

 

Sent from my mobile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bit će najbolje da ju utopim nekome tko da najviše za nju, sad samo naći tko ih otkupljuje kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bit će najbolje da ju utopim nekome tko da najviše za nju, sad samo naći tko ih otkupljuje kod nas.

Registarske oznake NG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kužim, nešto pitaš ili predlažeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, imam stari aku kojeg se hoću riješiti da mi ne stoji.

Ne kudi mi mladića, sad je u najboljim godinama, bude on još. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u Bj u Munji je CIAK akumulator, ako doneses stari, jeftiniji nego u CIAK autodijelovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2