2 2
niner

Akumulator

Recommended Posts

Da li kada punite akumulator,odvrcete cepove? da se nebi pregrijao?

Jer imam stari akumulator,pa cu ga probati napuniti i ubaciti u stari auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš ove male punjače od 3.8V do 5.0V nema potrebe jer oni služe samo za nadopunjavanje a ne da se ispražnjeni aku vrati iz mrtvih. Za jače punjače recimo bi bilo dobro, ja imam takav Abssar od 11A i odličan je kad je aku ispražnjen ali ni s njim se neće ništa dogoditi jer aku ima odušak i naravno nećeš ga preko noći ostavit i ako pratiš napon nema se što dogoditi.

 

Ako imaš aku sa čepovima onda odvrni jer kod zatvorenih nema što odvrtat a prije toga provjeri razinu vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam stari aku. sa cepovima ovaj sto sam izvadio iz Golfa,pa bih ga probao napuniti.Gledao sam razinu vode.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvrni čepove, provjeri razinu vode mora biti neki nosić unutra kao indikator za razinu, spojiš i vozi Miško. Prati kako se puni i kad kazaljka dođe do kraja to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

kakav akumulator mogu staviti u Jettu 1.6 tdi iz 2013. godine?   Auto nema start-stop sustav.

Mogu li samo izvaditi stari i staviti novi ili moram u servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Kunkka said:

Pozdrav,

kakav akumulator mogu staviti u Jettu 1.6 tdi iz 2013. godine?   Auto nema start-stop sustav.

Mogu li samo izvaditi stari i staviti novi ili moram u servis?

Stari van novi unutra normalno bez brige mjenjas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i od mene jednog pitanja. Imam Passat B7 2012 i ima stop&go i recimo da se jedno godinu dana nije upalio. Po tome sam skuzio da je aku vec oslabio a jutros jedva upalio. Muci se on vec neko vrijeme na minusu ali upali ali danas jedva. Znaci na izmaku je snaga. Jel mogu ja otici u trgovinu i uzeti novi i zamjeniti ili moram u servis i kod njih zbog tog kodiranja ? Mislim da ne placam nesto sto ne moram. Znam sam promjeniti akumulator ako nema nekih drugih skrivenih caka tipa tog programiranja i sl.

Najgore od svega sto sam htio sada na proljece mjenjati auto. Mislio ici na noviji model i sada ajd mjenjaj akumulator...fuck

 

Thx !

Edited by dxdandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj buraz ima golfa 6 2011 godinu sa start stopom i stavio je prije pola godine obicni aku. Stari van novi unutra i sve radi normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2