0
Hrvoje_1

Pritisak ulja!?

Recommended Posts

Imam problem s autom! Kad dodje na radnu temp na leru mi pocne treperiti lampica od ulja, cim dodam gas prestane treperiti. Prromjenio sam indikator i ista stvar. sumnjam da je do pumpe. Jel zna netko kolko bara mora biti pritisak ulja na leru na indikatoru na glavi motora? Motor je 1.6 TD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih 2 bara na radnoj temp ili kak? Bilo je mobil 15w40 i ista stvar je. sad je 10w40. jel moze biti jos kaj osim pumpe??

Share this post


Link to post
Share on other sites
zagrijan motor mora imat minimalno 1 bar. +/- 10% merilne tolerance, sve ispod 0.8 bara je crkovina.

 

Na 2000 rpm ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i meni dogadja ali moj nije turbo nego obican! Promjenio sam pumpu ali opet je isto!

Share this post


Link to post
Share on other sites
na štandgasu, na 2000 minimum 2 bara, na 4 negdje 3 i pol. Može bit senzor, može da su lageri, VDO limenko gore i urico. Onda znaš što je.

Promjenio sam pumpu, uljni kiler i spajao vuricu na mjesto indikatora na glavi i na filteru i na ler gasu uopce nema pritisak! Tek skoro na ful gasu oko 2 bara! Sad sam vec lud od toga!

 

Koji lageri?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To se i meni dogadja ali moj nije turbo nego obican! Promjenio sam pumpu ali opet je isto!

 

I nisi nis uspio rijesiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najveca boljka dizel motora su lezajevi pomocne bregaste, motor ne lupa i ne ruzi a pritiska ulja nema. jedino rijesenje je vadjenje motora skroz van i raskopati blok do najmanjeg detalja oprati i odnijeti na obradu da se zamjene klizni lezajevi pomocne bregaste.i sta je najgore ne ode onaj vanjski kod remenice nego onaj duboko u bloku jer od uljne pumpe ima veliko opterecenje pa brzo ode. na leru mora pritisak biti 1 bar a na 2000 okretaja na 2 bara minimalno i to dok je motor topli.

 

zna otici i uljna pumpa ili je kuciste pumpe poderano pa gubi pritisak ili zasteka sigurnosni ventil na pumpi pa pumpa nemoze sabiti pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se bila zastopala pumpa ulja tj. sito jer mi je ona plastika ispod poklopca ventila upala u karter i sva se zdrobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ps. ako imas neki divlji uljni filter moze biti da se zastopao

Share this post


Link to post
Share on other sites
I nisi nis uspio rijesiti?

 

Nisam rijesio! Rekli su mi da motoru nece biti nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites
najveca boljka dizel motora su lezajevi pomocne bregaste, motor ne lupa i ne ruzi a pritiska ulja nema. jedino rijesenje je vadjenje motora skroz van i raskopati blok do najmanjeg detalja oprati i odnijeti na obradu da se zamjene klizni lezajevi pomocne bregaste.i sta je najgore ne ode onaj vanjski kod remenice nego onaj duboko u bloku jer od uljne pumpe ima veliko opterecenje pa brzo ode. na leru mora pritisak biti 1 bar a na 2000 okretaja na 2 bara minimalno i to dok je motor topli.

 

zna otici i uljna pumpa ili je kuciste pumpe poderano pa gubi pritisak ili zasteka sigurnosni ventil na pumpi pa pumpa nemoze sabiti pritisak

 

Zasto zbog lezaja nebi bilo pritiska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol. Pumpa je samo zbog toga unutra da dovaja ulje do lagera. Ako ima lager "luft" onda teče ulje nazad u karter kroz ležaj i nema pritisaka. ako si spojio VDO limenko gore i urico, i da je manje kot 1 bar na 1000 RPM, onda imaš veliki problem. Ovi lager na pomožni bregasti se može promjenit i kada je još motor u autu. Ako mehaničer još nikada nije menjao ovih 2 lagera, onda je bolje da promjeniš čovjeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rijesio! Rekli su mi da motoru nece biti nista!

 

motoru odmah nece biti nista ali jako brzo ce poceti lupati lezajevi na radilici jer je pritisak nedovoljan i postoji mogucnost da ti bregasta zariba jer je ona najdalje od pumpe i najlakse strada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto vozi tak vec cca. 2 godine i nema vidljiv posljedica ni na bregastoj ni na lezajevima klipnjace ni na cilindrima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0