1 1
Spidey

Problem s paljenjem - Golf Mk1 1.6D

Recommended Posts

Danas ujutro oko 4.50h nisam ga nikako mogao upaliti.. Kao da nema dovoljno snage da ga upali.. Nakon tri pokusaja cuje se u zvuku da malo pojaca te okretaje ali onda opet oslabi..

 

Kad nije toliko hladno malo ga navucem i upali, ali nije to to..

 

:zid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono s grijačima.... Oni ti rade uvjek koliko i do sad 10sec cca samo sto zavaras elektriku pa ona daje da je motor hladan :)

 

Stavi alnlaser od Golfa duje... on brze vrti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ono s grijačima.... Oni ti rade uvjek koliko i do sad 10sec cca samo sto zavaras elektriku pa ona daje da je motor hladan :)

 

Stavi alnlaser od Golfa duje... on brze vrti :)

 

Hm.. Vidis, ova ti je dobra.. Hm.. To bi mogao i napraviti.. :palacg Pa makar da vidim kakva ce biti reakcija..

Ma dopizdio mi je vise, jutros mi je ispraznio akumulator (a ne bih rekao nista da nisam pazio).. Moram to rjesiti.. :)

 

Thnx!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozda sam i imao, ali sad sam imao bar pola rezervara, pa se to nije promjenilo.. :mellow: Sto se tice čoka, svaki put ga potegnem po zimi..

 

moguče da ti se smrzne u bosch pumpi ili negdje drugdje,probaj s nečim malo zagrijat bosch pumpu i stavi 1l benzina,onda ti se nebude smrzavala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sokol_dj

brate mili ja bi ti preporucio prvo da vidis da ti se nije gorivo smrzlo a onda dalje trazi, mislim da je loz ulje u pitanju!? pozz :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da cu ovo napokon rjesiti.. Jucer mi se je skroz ispraznio akumulator kod treceg pokusaja paljenja, a nov novcat je i nemam ga ni 6 mjeseci.. Prije njega sam imao neku glupost od akumulatora, nekih bjednih 55Ah i morao sam ga svaki put napunit ne bi li mogao upaliti auto (ni rijeci :lol2). Tako moguce da mi je i prije vukao struju negdje, mada nisam previse davao tome pozornost.. Ono, upalio bih ga iz prve i drugi dan ni makac, ali ok, akumulator je bio na izdisaju (a i auto nije bio u pogonu)..

 

Sad kad mi se je novi ispraznio, stavio sam ga puniti i drugi dan negdje oko 6h upalio je nakon 3 sec verglanja, znaci iz prve. Pa je onda ocito akumulator lagano bio sve vise i vise prazan. No na kraju se ispostavilo da je stari stavio dulji remen nego sto se uopce dao naspanat na alternatoru (mislimi da je duljina 925). I bas se je vidjelo kako poskakuje pri okretanju. Nisam bas na Vi sa remenima, ali mislim da mu je sirina 13, navodno zbog toga sto se je remenica rasirila pa je potrebniji siri remen kako se remen ne bi vozio samo po vrhu i pri tome klizao (cvilio)..

 

Znaci po nekoj logici onda alternator nije proizvodio dovoljno struje za punjenje akumulatora, te se je zbog toga akumulator sve vise i vise praznio.. Moguce je da jos negdje gubi struju, a opet..

 

Znam, zvuci kao nagadjanje, ali ako ovo upali idem se odmah napit :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imao sam isti problem,mijenjaj anlaser ako ne vrti dobro.

 

Ok.. Onda cemo mjenjat ako novi remen ne poboljsa karakteristike.. :)

 

Da li bi bio dobar svaki alnaser s duje, ili postoje neke razlike.. Pretpostavljam da bi obican od duje 1.6 diesel i vise nego odgovarao..

Share this post


Link to post
Share on other sites
na alnlaser od dizela se i misli,.....

 

Pa znam da se mislim, ali zanimalo me je da li ima veze od kojeg je motora.. Jer po nekoj logici sve bi mi trebalo biti jace od ovog, pa prema tome i dovoljno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dvojke anlaser,ja sam isto imao na jedinici,a ako točiš ložu vidi da nije smrzlo gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dvojke anlaser,ja sam isto imao na jedinici,a ako točiš ložu vidi da nije smrzlo gorivo.

 

Ok.. Vido sam kako plavi dizel izgleda po zimi :lol: ali ne, ne tocim..

 

Obican diesel.. Cuo sam pricu da nije pametno tociti eurodiesel, e sad..

 

Nista, onda cemo traziti alnaser od dvojke..

Share this post


Link to post
Share on other sites
brate mili ja bi ti preporucio prvo da vidis da ti se nije gorivo smrzlo a onda dalje trazi, mislim da je loz ulje u pitanju!? pozz :palacd

 

O sokole, pa tebe nisam niti vidio.. Loz Ulje??? Mos mislit.. Promjenim filter goriva i sada mi samo to treba da se vozim na lozu.. :lol2

 

Ma nema veze to s gorivom, cak mi je i dobro doslo da su se uvjeti sto se tice hladnoce pogorsali jer sam to zelio rjesti jos ove zime, ali nije bilo nista od toga..

 

Jucer usuo Eurodiesel i sve si mislim kako bi bio vise natocio da sam ulijevao obican diesel :lol2 Ujutro je bio isti efekt, okretao nekih bar 8 sec pod lerom i upali nekako.. Kao lagano krene, bezzivotno okrece i odjednom se lagano ubrza i upali.. (tu i tamo dodam malo gasa).. Ali ako ga odmah pustim i ne zagrijem malo, ugasi se.. Nakon toga ga ponovno palim bez choka i upali..

 

Trebao bih zbilja nac taj alnaser od duje i mozda otic provjerit kompresiju..

 

Jer cim se je popela temperatura, palio je normalno.. Osim sto se sve zivo trese dok se malo ne zagrije..

 

Hm.. ?

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako ti alnaser vrti,dal zivo il onako lino ??

Meni su se bile pojle pikse na alnaseru i nekad bi mi palija veselo i upalija bi na zub,a nekad nikako,jedva i da zavergla (i ja san mislija da mi negdi bateriju vuce),valjda ovisi o tome di se rotor zaustavi!! I to mi lipo frend istokarija pikse od bronce,ja prominija i sad pali na zub!

Ako je do tog to sam prominis,nije neki problem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kako ti alnaser vrti,dal zivo il onako lino ??

Meni su se bile pojle pikse na alnaseru i nekad bi mi palija veselo i upalija bi na zub,a nekad nikako,jedva i da zavergla (i ja san mislija da mi negdi bateriju vuce),valjda ovisi o tome di se rotor zaustavi!! I to mi lipo frend istokarija pikse od bronce,ja prominija i sad pali na zub!

Ako je do tog to sam prominis,nije neki problem!!

 

Pa sve ti to ovisi o vremenu, odnosno kolika je temperatura.. Dok je ladno, onda je lin da je to strava.. Onako kao da mu je jedini smisao okretati ga na nekoj odredjenoj brzini, npr. na nekih 70% od onog koliko mu je potrebno. Ali stvari se mjenjau kad se temperatura povisi, jer onda pali bez greske (tipa nakon 3 sekund vrtnje).. I tada mi nikad ne zeza..

 

A morat cu vidjet sto je s tim alnaserom, skinut ga, rastavit i probat vidjet o cemu se radi.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa sve ti to ovisi o vremenu, odnosno kolika je temperatura.. Dok je ladno, onda je lin da je to strava.. Onako kao da mu je jedini smisao okretati ga na nekoj odredjenoj brzini, npr. na nekih 70% od onog koliko mu je potrebno. Ali stvari se mjenjau kad se temperatura povisi, jer onda pali bez greske (tipa nakon 3 sekund vrtnje).. I tada mi nikad ne zeza..

 

A morat cu vidjet sto je s tim alnaserom, skinut ga, rastavit i probat vidjet o cemu se radi.. :palacg

 

rađe stavi anlaser od dvojke,paše ti.on bržje vrti.kakav ti je akumulator,ak je slabiji,zaboravi,trebaš drugi,najmanje 65ah,imam ja jednog anlasera od dvojke samo mu treba promjenit četkice

Share this post


Link to post
Share on other sites
2.isto tako kad je hladno na pun tank nafte ti je dobro naliti 2-3 litre benzina(benzin vuce vodu na sebe pa nafta nece smrznuti),ali nemoj pretjerati s tim, 2-3 litre je sasvim dosta.

 

 

 

pozdravw

 

 

? Znam da nisu svi ljudi na svjetu kemiki........A OD KUDA SADA VODA U CIKLOBENZOJSKI SPOJINI? ČOVEJČE NAFTA IMA U SEBI PARAFIN KOJI KRISTALIZIRA, BENZIN POMOGNE DA SE ZAMAKNE ZA PAR STUPNJEVA NA DOLE - KAKVA VODA??????

Edited by KR3MN1 van den BOSCH

Share this post


Link to post
Share on other sites
rađe stavi anlaser od dvojke,paše ti.on bržje vrti.kakav ti je akumulator,ak je slabiji,zaboravi,trebaš drugi,najmanje 65ah,imam ja jednog anlasera od dvojke samo mu treba promjenit četkice

 

Hm.. B)

 

Akumulator je Boschovo 74Ah, tako da ne mislim da on ima veze s tim, pogotovo jer ima tek 6 mjeseci rada :palacg

 

Ajde se javi glede alnasera na PM :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd vidi onda kad prominis alnaser sto ce bit,a ako nije ni to znas sto bi jos moglo bit??

1.Procita san da si prominija filtar goriva,dal te je to pocelo zezat prije il poslje nego sto si ga prominija?

 

2.Frendu je na njegovom bilo to da mu je vuka zrak na onom kucistu di se filter sarafi,tocnije tamo di se sarafi holender od dovoda goriva,vergla bi dosta dugo dok bi upalija isto ko i tvoj sto kazes. To ti je lako za provjerit,ako imas kompresor stavi cijev u rezervar i oko nje neku krpu da neizlazi zrak van,a neko neka gleda na motoru dal di curi nafta.

 

Neznan,mozda nije ni to,al eto mozda pomogne bar ces znat da nije to!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajd vidi onda kad prominis alnaser sto ce bit,a ako nije ni to znas sto bi jos moglo bit??

1.Procita san da si prominija filtar goriva,dal te je to pocelo zezat prije il poslje nego sto si ga prominija?

 

2.Frendu je na njegovom bilo to da mu je vuka zrak na onom kucistu di se filter sarafi,tocnije tamo di se sarafi holender od dovoda goriva,vergla bi dosta dugo dok bi upalija isto ko i tvoj sto kazes. To ti je lako za provjerit,ako imas kompresor stavi cijev u rezervar i oko nje neku krpu da neizlazi zrak van,a neko neka gleda na motoru dal di curi nafta.

 

Neznan,mozda nije ni to,al eto mozda pomogne bar ces znat da nije to!

 

(1) Da da, zazao me je i prije (ali stvar je samo kad je hladno)

 

(2) A gle, to da vuce zrak vidjelo bi se po cijevi (mjehurici), ali mogu pogledati..

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rijesen..

 

Mada se nije vidjelo na onoj prozirnoj cijevi da vraca gorivo, nakon ugradnje nepovratnog ventila stvar je rijesena.. (Medo :care) Da sam bar to prije pokusao.. Morat cu jos pricekati zimu da se vrati pa da budem 100% siguran ali po sadasnjem ponasanju mislim da je to to.. :zivio

 

Puno hvala svima :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super.. Toliko o tome da je problem rijesen.. :angry:

 

Malo zaladilo i up.. banana.. :palacd

 

Hm.. Sve me vise vuce na to da pregledam alnaser.. Ne znam.. Kad ga palim, prve dvije sekunde je okretao na nekih 80% koliko mu je potrebno da bi ga upalio, a onda bi se srozao na 30% i verglao tek toliko da nesto radi..

 

Jutros je okretao na 30% snage konstantno bez ikakve promjene.. Nikave zivosti u njemu.. Do sada bi mu bar nesto znacilo kad bi dao ponovno kontak nakon 1 ili 2min cekanja da se oporavi.. Ali sad nula..

 

Inace, akumulator sto posto dobar, stavi ga na punjenje reda radi.. A i imam voltmetar u autu tako da to ne predstavlja neki problem..

 

Budem pregledao jos jednom grijace, ali prosle godine su bili ok.. I ne vuce mi na njih..

 

 

Jos jedna zanimljivost.. :lol2

 

Ni maloj mi ne pali.. Ali njen vergla ko lud.. Tako da tamo ipak mislim da su grijaci, ali sve lijepo sutra provjerim pa se javim.. I pogledam na njenom da li ima nepovratni ventil..

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjenio grijace na crvenom kecu i gledao malo filter goriva.. Bilo svega i svacega, tako da sam odlucio i njega promjeniti.. Vergla i blizu je ali nikako da upali.. Uhvati dva tri puta kao da ce ga kresnut i onda opet vrti kao da nema goriva.. Pa onda opet se malo trgne, pa nista..

 

Uspio ga kresnut ali radio par okretaja i onda se opet ugasio..

 

Hm..

 

Sto se tice plavog, budem rastavio sutra ili prekosutra alnaser pa cemo vidjeti u kakvom su stanju cetkice.. Jer okrece kao da ce umrijeti, a akumulator nema ni godinu dana.. I sigurno je dobar..

 

..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjenjen filter goriva i crveni je poceo paliti.. Kad je ujutro hladan, treba verglati nekih 7sec, nakon cega upali..

 

Nepovratni ventil nema, a nekako ima osjecaj da bi to trebalo pomoci.. Inace dok prodjen cca 2h od paljenja, on kresne bez problema.. Ali nakon noci to bas nije slucaj..

 

Sto se samog nepovratnog ventila radi, uzeo sam onaj sto se postavlja tako da se prereze cijev dovoda goriva prije filtera goriva i natakne svaki kraj na odgovarajuci dio ventila.. tj. odgovarajuci link

 

No cuo sam da se dani nepovratni ventil moze staviti i u saraf koji se sarafi na ono oko sto dolazi s crijeva dovoda goriva. Tj. da je po defaultu bila neka kuglica s federom.. ???

 

I sto je pametnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni danas ujutro neće upalit, jučer ga nisam palio, na početku počeo verglat kao da će upalit pa sve slabije ko da se guši, imam nešto slabiji akumulator od 60 Ah koji sad punim. Vidio sam već i ranije da mi negdje vuče zrak od filtera goriva, ne znam kako to riješiti, jel mogla nafta smrznut na Bosch pumpi ili diznama, bilo je -17?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1