1 1
Spidey

Problem s paljenjem - Golf Mk1 1.6D

Recommended Posts

ovako imam ja jedan slični problem dvojka 1.6td, sinoć minus pun k**** i 800.. oko -15.

grijem ga jedanput dam u "čok", grijač dugo svijetli, auto upali ko mina, ali sve se trese, radi na 700 okretaja,imam osječaj da če krepat svaki tren,zaletava se i tako par minuta dok se malo ne zgrije.

jel bi mogli tu grijači zezati? ili da su grijači bi teže palio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovako imam ja jedan slični problem dvojka 1.6td, sinoć minus pun k**** i 800.. oko -15.

grijem ga jedanput dam u "čok", grijač dugo svijetli, auto upali ko mina, ali sve se trese, radi na 700 okretaja,imam osječaj da če krepat svaki tren,zaletava se i tako par minuta dok se malo ne zgrije.

jel bi mogli tu grijači zezati? ili da su grijači bi teže palio?

 

Ajde da ti malo pomognemo..

 

Meni je na crvenom isto radio.. Samo bi ga malo trebalo zaverglati da upali, znaci nije palio ko mina.. Ali onda kad bi upalio, radio bi nemirno.. Dao bih malo gasa tek toliko da normalno radi i onda bi nakon nekih 20 sec on se smirio.. Grijaci su mi dobri, tako da nije to..

 

A gle, nije ti problem provjeriti, skines onaj limic sto ih povezuje, uzmes neku malo dulju zicu i ljepo dotaknes svakog od njih i pogledas da li baci iskru na svakom.. Ako da, grijaci su dobri.. :palacg

 

Ma mislim da ti ne valja koji grijac po ovoj hladnoci ne bi tako palio..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni danas ujutro neće upalit, jučer ga nisam palio, na početku počeo verglat kao da će upalit pa sve slabije ko da se guši, imam nešto slabiji akumulator od 60 Ah koji sad punim. Vidio sam već i ranije da mi negdje vuče zrak od filtera goriva, ne znam kako to riješiti, jel mogla nafta smrznut na Bosch pumpi ili diznama, bilo je -17?

 

Meni ti je sogor imao akumulator od 55Ah ako se ne varam na njegovoj duji i cim malo zahladnilo ona nije htjela paliti.. Uzeo novi akumulator od 75Ah i sad je to druga prica.. Koliko ja znam akumulator za diesele bi mora biti "bar" 75Ah.. Tj. uglavnom je.. :lol:

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde da ti malo pomognemo..

 

Meni je na crvenom isto radio.. Samo bi ga malo trebalo zaverglati da upali, znaci nije palio ko mina.. Ali onda kad bi upalio, radio bi nemirno.. Dao bih malo gasa tek toliko da normalno radi i onda bi nakon nekih 20 sec on se smirio.. Grijaci su mi dobri, tako da nije to..

 

A gle, nije ti problem provjeriti, skines onaj limic sto ih povezuje, uzmes neku malo dulju zicu i ljepo dotaknes svakog od njih i pogledas da li baci iskru na svakom.. Ako da, grijaci su dobri.. :palacg

 

Ma mislim da ti ne valja koji grijac po ovoj hladnoci ne bi tako palio..

 

pa bil sam 90% siguran da nisu grijači, jedino mi nije jasno zakaj tak "teško" radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa bil sam 90% siguran da nisu grijači, jedino mi nije jasno zakaj tak "teško" radi?

 

Ha gle, ja znam da moj crveni dimi i to poprilicno, te mu taj jutarnji rad pripisujem laganom odlasku motora.. Cak i problem s paljenjem.. Nekako si sve mislim da nema dovoljnu kompresiju..

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na svom stavio novi 75 ah akomulator, i rastavio i podmazao anlaser, i pali i na ovih -15 na 2 sec verglanja, prije toga mi je znao verglat i po 10 sec bez ikakvih naznaka paljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja na svom stavio novi 75 ah akomulator, i rastavio i podmazao anlaser, i pali i na ovih -15 na 2 sec verglanja, prije toga mi je znao verglat i po 10 sec bez ikakvih naznaka paljenja

 

A gle, moj je akumulator od prosle godine.. Rastavio i podmazao alnaser i nece pali :(

 

Ponasao se kao tvoj, verglao bez naznaka paljenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ha gle, ja znam da moj crveni dimi i to poprilicno, te mu taj jutarnji rad pripisujem laganom odlasku motora.. Cak i problem s paljenjem.. Nekako si sve mislim da nema dovoljnu kompresiju..

 

na mojem je generalka napravljena prije oko 60 tisuća glava ponovo slagana prije 2,5 tisuće.

ne dimi niti ništa, upali na minus 10 s jednim grijanjem ko mina 2,3 sekunde vrti i upali, ali se sve trese, raspada mi se armatura, sat pokazuje pokazuju 700 okretaja i imam osjećaj da će krepati svakog trena,a ako mu malo dam gas i pustim, onda krepa, a ako mu držim gas onda radi bez brige. na koliko okretaja uopće treba biti ler.

možda mi je ler gas preslab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

700 je premalo koliko ja znam... 800-850 bi trebo bit negdje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gle, moj je akumulator od prosle godine.. Rastavio i podmazao alnaser i nece pali :(

 

Ponasao se kao tvoj, verglao bez naznaka paljenja..

 

a cuj, hebi ga onda, ako je ispravan akomulator, i grijaci svi rade, anlaser podmazan, onda nije nista drugo nego kompresija u motoru

 

i btw, ja sam si sada preko zime digao ler na skoro 950 okretaja, i puno bolje radi pogotovo dok se ne digne na radnu temp

Edited by wicked hitrec

Share this post


Link to post
Share on other sites
700 je premalo koliko ja znam... 800-850 bi trebo bit negdje...

 

na 700 radi samo kad ga ujutro upalim, kad je hladan, na radnoj temperaturi radi na nekih 800 ili 900.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a cuj, hebi ga onda, ako je ispravan akomulator, i grijaci svi rade, anlaser podmazan, onda nije nista drugo nego kompresija u motoru

 

i btw, ja sam si sada preko zime digao ler na skoro 950 okretaja, i puno bolje radi pogotovo dok se ne digne na radnu temp

 

Pametno :palacg

 

A dva klipa su mi imala lufta sad kad smo bili skidali glavu, ali reko lik ma netreba to dirati dok radi..

 

Tako da cu ja lijepo sutra njem reklamirat neke stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo ga nazovi ujutro i lijepo zamoli da ti dodje upalit auto, tak da vidi sam iz prve ruke kako ga je "slozio"

 

Ma, tako ga je slozio da kad ga je palio, prvo je ispraznio moj akumulator.. A vec sam ga poprijeko gledao.. Pa prikljucio jos jedan.. Pa i njega ispraznio..

 

Onda je stavio puniti moj.. Pa odlucio staviti malo ulja na klip nakon sto je maknuo grijac.. I onda, ajde zapali nekako.. :doh

 

Drugi dan sam ga palio gurajuci podbrijeg, gdje god stigoh.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav je i ovaj moj susjed kad smo raskopali motor koji je radio i naplatio mi 4000 imali smo što vidjeti, dvije stubline nisu bile nizašto, a on sve spakovao kao da je dobro i palio ga na guranje kad je složio motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni ti je sogor imao akumulator od 55Ah ako se ne varam na njegovoj duji i cim malo zahladnilo ona nije htjela paliti.. Uzeo novi akumulator od 75Ah i sad je to druga prica.. Koliko ja znam akumulator za diesele bi mora biti "bar" 75Ah.. Tj. uglavnom je.. :lol:

 

Napunio sam akumulator, ubacio nepovratni ventil i promijenio dio crijeva od filtera goriva gdje je vuklo zrak i upalio je nakon verglanja kad je povukao gorivo, vidjeti ćemo ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napunio sam akumulator, ubacio nepovratni ventil i promijenio dio crijeva od filtera goriva gdje je vuklo zrak i upalio je nakon verglanja kad je povukao gorivo, vidjeti ćemo ujutro.

 

Sto se tice tog nepovrtnog ventila, jesi li ga stavljao na onu cijev u oko prije filtera zraka ili si rezao dolaznu cijev i nataknuo dani nepovratni ventil?

Share this post


Link to post
Share on other sites
:respekt

:zivio

 

Nemooooooooj.. Molim te.. :rolleyes:

 

Sutra ce biti zanimljivo..

 

Da stvar bude gora, auto ne trosi kap ulja.. Ma ne moze bit do motora da se postavim na glavu..

 

Budem pogledao grijace rano ujutro, jer shvatih da sam ih gledao prosle godine.. Hm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako vam je paljenje nastelano, a da vam se jednostavno nafta ne smrzava? meni nocas je, filter nafte kakav je...ima tu podostaq toga, a i valja grijace provjeriti

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto se tice tog nepovrtnog ventila, jesi li ga stavljao na onu cijev u oko prije filtera zraka ili si rezao dolaznu cijev i nataknuo dani nepovratni ventil?

 

Rezao sam cijev i danas neće upalit, vuče mi gorivo na pumpu i vergla nedovoljno, kad stanem gorivo negdje nestane, kakav je to nepovratni ventil? Da mi nije smrzla nafta u Bosch pumpi ili diznama, što napraviti ako je smrzla?

Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rezao sam cijev i danas neće upalit, vuče mi gorivo na pumpu i vergla nedovoljno, kad stanem gorivo negdje nestane, kakav je to nepovratni ventil? Da mi nije smrzla nafta u Bosch pumpi ili diznama, što napraviti ako je smrzla?

 

Rezao si cijev? E jebi ga, sad se ama bas nikako ne razumijemo.. :lol2

 

Inace je isao nepovratni ventil na filter goriva u jedan od onih sarafa se je samo usarafio.. A ne znam kako da ti bolje objasnim..

 

Ali isto tako, prosli tjedan sam isao u trgovini traziti za auto od male i lik mi je dao tip ventila, tako da ima dvije lulice, na svakom kraju po jednu, samo moras pripaziti kako ga okreces (sve pise na njemu). Za njega moras razrezati crijevo dovodnog goriva i nataknut ga..

 

Samo mislim da je Autofreak govorio da taj nepovratni ventil nema smisla stavljati na dovodnu cijev goriva, vec na odlazni dio.. Hm..

 

A gle, ovisi na sto vozis.. :lol2

 

Ma mislim da se nije moglo smrznuti.. Pogotovo da to sada nije problem kad je malo ugrijalo..

 

Evo ja shvatio da mi malo pusta zrak na crijevima od dizni i da su jako losa.. Upalio ga uz pomocu jaceg akumulatora preko kabela.. Tjekom samog procesa kaze stari da je vukao malo mjehurice i onda cim ih je rjesio auto upalio.. A inace, imam taj nepovratni ventil na filteru goriva..

 

Uglavnom kad dodjem iz grada bacim slike jer mi se sad zuri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

cim ti vuce mjehurice sta imas ocekivat, a kako je potezao uopce, ti stisnes gaza a on stoji ha :) moj je imao neko tvrdo prozirno v+crijevo na dovodu sa filtera, cim sam uhvatio vremena mjenjao sam to jer to nikako stegnut, uvijek vuce zraka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz

Imam jedanproblem sinoc kakda sam se vracao kuci iz grda upalim auto i sve ljepo radi a nakon 2 - 3 km auto pocinje usporavati i ne prima gas.

Auto mi je osto na parkiralištu jernijeprimao gas, upali i cudno radi ko da trokira.

Šta bi moglo biti??

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1