1 1
Spidey

Problem s paljenjem - Golf Mk1 1.6D

Recommended Posts

Pozzz

Imam jedanproblem sinoc kakda sam se vracao kuci iz grda upalim auto i sve ljepo radi a nakon 2 - 3 km auto pocinje usporavati i ne prima gas.

Auto mi je osto na parkiralištu jernijeprimao gas, upali i cudno radi ko da trokira.

Šta bi moglo biti??

 

Smrzla ti se nafta vjerojatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je danas kresnuo ko i inaće bez greške na jedno grijanje, malo sam mu držao gas da se ne raspadne i sve je bilo ok. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozzz

Imam jedanproblem sinoc kakda sam se vracao kuci iz grda upalim auto i sve ljepo radi a nakon 2 - 3 km auto pocinje usporavati i ne prima gas.

Auto mi je osto na parkiralištu jernijeprimao gas, upali i cudno radi ko da trokira.

Šta bi moglo biti??

 

 

Smrzla nafta,100%

Share this post


Link to post
Share on other sites
moj je danas kresnuo ko i inaće bez greške na jedno grijanje, malo sam mu držao gas da se ne raspadne i sve je bilo ok. :palacg

 

 

Ako pali na toj temperaturi iz prve onda su dobri grijaci i kompresija :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako pali na toj temperaturi iz prve onda su dobri grijaci i kompresija :palacg

 

ma nije to, on ima malo bolju izolaciju po autu, hrpu kita od nekoliko karambola, jel tak ''armonikas :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma nije to, on ima malo bolju izolaciju po autu, hrpu kita od nekoliko karambola, jel tak ''armonikas :rotfl

 

tako je, u dučanu imam 15% rabata na kit, kao veliki potrošač :rolleyes: trošim ko mala industrija

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako pali na toj temperaturi iz prve onda su dobri grijaci i kompresija :palacg

 

ma mora biti kompresija 50 tisuća od generalke.

a za grijače nisam bio siguran da su ok, pošto mi je nedavno zaštekal relej od grijača i grijali su dok nisu posisali struju :angry: već sam se zabrinuo da su se rastalili :rolleyes:

 

i još nešto za dvojku, ja ne trebam nikakve federe za spuštanje, od silnog kita i kilaže se sam spustio :zivio:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma mora biti kompresija 50 tisuća od generalke.

a za grijače nisam bio siguran da su ok, pošto mi je nedavno zaštekal relej od grijača i grijali su dok nisu posisali struju :angry: već sam se zabrinuo da su se rastalili :rolleyes:

 

i još nešto za dvojku, ja ne trebam nikakve federe za spuštanje, od silnog kita i kilaže se sam spustio :zivio:lol2

 

heheheheehe :zivio:palci fenomenalno

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites
heheheheehe :zivio:palci fenomenalno

 

a još kad nabacim kamionski akumulator koja se trenutno vozi u maminoj peglici za stabilizaciju prednjeg kraja :rolleyes:

 

če da bude šou!! :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Smrzla nafta,100%

 

Da da, potpisujem.. Imao slucaj.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slikica crijeva koja dolaze na dizne..

 

th_DSCF2585.jpg th_DSCF2587.jpg

 

Uzeo noz i kratio dok nisam dosao do zdravog dijela.. Pogledao danas u gradu i metar tog crijeva dodje nekih 25kn, tako da cu to definitivno mjenjati.. Inace kada bi presavinuo dva crijeva po rubovima dok su bila na diznama pustao bi zrak sa strane..

 

Usput, od zadnje provjere koja je bila prije godinu dana, risnuo prvi desni grijac kad se gleda u motor, tako da sam njega promjenio.. Ali je upalio tek na dva akumulatora, pri cemu je jedan bio preko 100Ah..

 

Navodno me stari uvjerava da auto navuce odnekud zraka preko noci.. Tjesim se da je zbog tih crijeva.. :rolleyes:

 

A samo crijevo na odvodu goriva s bosch pumpe je bilo neko cudno na samom izlazu..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zagrebigor

da ne otvaram novi, punim ovdje.-----

 

problem

1,6D 85god.(ne sipam lož ulje)

do prije neki dan sve normalno, a sad nikak kresnut, bilo je hladno, akumulator se ispraznil, posudio od susjeda 95A, kresnuo od druge, e i onda problem.

Znao sam da sam kratak s gorivom, ali ne toliko, auto je bio upaljen, odjednom turaža skoči, padne, i auto se ugasi.Povukao je zrak a sigurno i smeča. Nakon tog verglam, ali ništa..

u crijevu koje vodi od filtera goriva do Bosch pumpe vidim da ima zraka, pa pitam na koji način najbrže i najlakše ozračit sistem, bum poslikal malo da mi lakše pomognete....

hvala!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
da ne otvaram novi, punim ovdje.-----

 

problem

1,6D 85god.(ne sipam lož ulje)

do prije neki dan sve normalno, a sad nikak kresnut, bilo je hladno, akumulator se ispraznil, posudio od susjeda 95A, kresnuo od druge, e i onda problem.

Znao sam da sam kratak s gorivom, ali ne toliko, auto je bio upaljen, odjednom turaža skoči, padne, i auto se ugasi.Povukao je zrak a sigurno i smeča. Nakon tog verglam, ali ništa..

u crijevu koje vodi od filtera goriva do Bosch pumpe vidim da ima zraka, pa pitam na koji način najbrže i najlakše ozračit sistem, bum poslikal malo da mi lakše pomognete....

hvala!!!!

 

Hm..

 

Svakako akumulator napuniti :palacg

 

A vidi, ako vec dugo nisi mjenjao filter goriva, svakako ga promjeni ako nista onda barem zbog zadnjeg dogadjaja i prije nego sto ga vratis nazad, napuni do vrha.. Na samoj glavi di se sarafi filter imas mali saraf odsarafis ga i dodatno jos nalijes gorivo da bi filter bio pun.. (ako se radi o kecu)

 

Bilo bi pametno kad bi i ta crijeva poskidao i ocistio ili samo skinuo s dolaza na filter i puhnuo u njih.. Tek toliko da budu cista..

 

Naravno ako se bas radi o smecu, ali to ces vidjeti vec i kod samog skidanja filtera, kakva ce biti nafta sto budes istocio iz njega..

 

Ako je ostao samo bez goriva, onda napunis filter do vrha i kresni ga, trebat ce mu vremena, ali mozda bi bilo pametno da to ucinis uz pomocu jos jednog akumulatora, teko toliko buduci da ti se je ovaj tvoj vec bio ispraznio.. Jer koliko sam ja naucio od drugih, motoro bi se trebao sam ozraciti..

 

A i par puta ostao bez goriva.. :lol:

 

Samo sam ja nalio goriva u rezervar i verglao.. Treba mu vremena ali povuce on i vec to rijesi.. Ali kad sad gledam, pametnije ti je napunit filter i onda pokusat.. Trebao bi prije upaliti.. :palacg

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zagrebigor

ovak , auto sam otpelal na servis, odustao sam od šrafljenja, naime ne radi se o običnom filteru goriva, nego o...

http://i811.photobucket.com/albums/zz37/kerrzg/1.jpg

 

http://i811.photobucket.com/albums/zz37/kerrzg/2.jpg

 

http://i811.photobucket.com/albums/zz37/kerrzg/3.jpg

 

probali smo na servisu ozračit, i uspjeli, auto vergla, al ništa......

bumo sutra vidjeli jesu li grijači, ili nedaj bože nekaj skuplje.......ak bu skuplje ode auto za par soma kuna.....

 

update slijedi.-....

Edited by zagrebigor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tocno ono sto si napisao na prvoj slici, dakle da kad verglas idu mjehurici kroz cijev, onda samo stavis nepovratni ventil.. :palacg

 

Ma samo da mi je znat tko je ovako omotao filter goriva s tom cijevi.. :lol2

 

Koliko ja vidim to ide s kilera i onda se omotava oko filtera.. Hm.. Cudo bozje.. Neeeeeeeeee.. Cek cek.. i onda kad ode oko filtera nadostuka se na zutu cijev i nazad u posudu s vodom.. Ajme majko moja, koja je to kemija.. daj ih nagovori kad budes isao da to spoje odmah na posudu s vodom.. Tj. da ti stave takvo crno crijevo malo duze od tvoga koje je nadostukano.. :palacg

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko je napravio grijač nafte :) Očito za zimske dane...neloša ideja al moglo se malo ljepše zamaskirat :)

 

Vidim nije rječ o Bosch-pumpi nego o onom engleskom shitu...al dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zagrebigor

upravo tako, to ide s kilera, i kao to bi trebalo grijat filter u hladnim danima,hmmmmm, a kaj bu grijalo hladna voda????ak je auto hladan......., uglavnom, ujutro bu mehaničar nazval i bu mi rekel kaj je, i cifru , pa bumo vidli servis or not.......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Netko je napravio grijač nafte :) Očito za zimske dane...neloša ideja al moglo se malo ljepše zamaskirat :)

 

Vidim nije rječ o Bosch-pumpi nego o onom engleskom shitu...al dobro :)

 

Cooooooooooovjece, uopce mi to nije palo na pamet :bravo

 

Mislis na Cavovu pumpu? :rotfl

 

Ima mi mala na kecu..

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zagrebigor

i veli meni, mehaničar, jooooj, to sam samo jednom vidio, al bumo probali.......teško je, ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
i veli meni, mehaničar, jooooj, to sam samo jednom vidio, al bumo probali.......teško je, ....

 

Sto je samo jednom vidio? Tesko je??? :mellow:

 

Cavovu pumpu?

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zagrebigor

upravo tu pumpu,----

 

nego da pitam kad sam već tu.-...

 

auto je radio , upaljen bez akumulatora, (nakon paljenja), e i onda probam spojit + od akum, autek se zgasil....da li bi to bio problem??

pitanje---

dal je crko akum, s obzirom da kad sam spojil plus , na akum, auto bez razloga napravi , turn OFF

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zagrebigor

upravo tu pumpu,----

 

update, auto se vratil sa servisa, ozračili sistem, promjenili relej, napunili akum, i autek dela.....

ostal sam bez 350kn.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja rijesio svog keca za ovu zimu, kao sto vec rekao, promjenio prvi desni grijac i crijeva na diznama.. Jucer promjenio povratno crijevo sa bosch pumpe do onih cijevi sto se vracaju u rezervar.. I mali danas kresne u 6h ujutro nakon jedog grijanja unutar 3 sec :bravo

 

E sad me zajebava crveni.. Istu promjenu crijeva sam napravio i na njemu, ali bez ikakvog pomaka u paljenju..

 

Stavljeni novi grijaci (bez veze mjenjao), ugradjen nepovratni ventil, ocisceni svi kontakti sto se tice sasije u vezi - (minus) grane, odnosno mase, stavljen novi filter, prije dva dana stavljen aditiv za bolje paljenje, a on i dalje zajebava.. :angry:

 

Puno "veselije" vrti i vergla ko blesav, do jedne granice i onda kao da pocne dobivati gorivo i bi, ne bi, bi, ne bi i do sada ako bas ne bi bilo zima kao danas upali, ali danas ne..

 

Mislio sam da mozda negdje navuce zraka preko noci (crijeva npr.) i onda dok ga ne ozraci nista.. Ali posto motor trosi dosta ulja, mislim da je u pitanju kompresija.. Najvjerovatnije otisle uljne karike, pa zato i papa toliko ulja..

 

Zna li netko na sto vuku ovi simptomi i ako mi netko moze reci nekog dobrog mestra u okolici Virovitice.. ?

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ja rijesio svog keca za ovu zimu, kao sto vec rekao, promjenio prvi desni grijac i crijeva na diznama.. Jucer promjenio povratno crijevo sa bosch pumpe do onih cijevi sto se vracaju u rezervar.. I mali danas kresne u 6h ujutro nakon jedog grijanja unutar 3 sec :bravo

 

E sad me zajebava crveni.. Istu promjenu crijeva sam napravio i na njemu, ali bez ikakvog pomaka u paljenju..

 

Stavljeni novi grijaci (bez veze mjenjao), ugradjen nepovratni ventil, ocisceni svi kontakti sto se tice sasije u vezi - (minus) grane, odnosno mase, stavljen novi filter, prije dva dana stavljen aditiv za bolje paljenje, a on i dalje zajebava.. :angry:

 

Puno "veselije" vrti i vergla ko blesav, do jedne granice i onda kao da pocne dobivati gorivo i bi, ne bi, bi, ne bi i do sada ako bas ne bi bilo zima kao danas upali, ali danas ne..

 

Mislio sam da mozda negdje navuce zraka preko noci (crijeva npr.) i onda dok ga ne ozraci nista.. Ali posto motor trosi dosta ulja, mislim da je u pitanju kompresija.. Najvjerovatnije otisle uljne karike, pa zato i papa toliko ulja..

 

Zna li netko na sto vuku ovi simptomi i ako mi netko moze reci nekog dobrog mestra u okolici Virovitice.. ?

 

:palacg

nema kompresije... nema ni paljenja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
nema kompresije... nema ni paljenja.....

 

Ma sve je to meni jasno.. :palacg

 

Samo opet, kad sam skidao to povratno crijevo s bosch pumpe, u njemu nije bilo ni kapi goriva.. Dok na mom je bila puno crijevo oba puta (ne pitajte :lol: )

 

Tako da jos uvijek sumnjam da mi negdje pusta zrak, ili na dihtunzima sto dolaze na filter goriva, jer ih nisam zgrijao kad sam vracao crijeva koja su na njemu ili na onom prozirnom crijevu sto ide od filtera nafte na bosch pumpu.. Jer prefrknuto je na jednom dijelu i izgleda dosta sumnjivo..

 

Di se to prozirno crijevo moze naci, osim u ovlastenom?

 

Jer nije palio dva ili tri dana u ovoj godini.. A opet ga onda nakon malo hladnije noci i verglanja od 20sec kresne.. Prvo samo vrti, onda ispadne kao da mu je potrebno da ozraci sustav, dobije se dojam kao da dolazi gorivo i onda malo po malo i kresne.. Zato mi je jos uvijek sumnjivo pustanje zraka na nekom dijelu..

 

Ali sve vise i vise vjerujem da ce mali morati na generalku..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1