24 24
Guest čaddy

Pase Li ... Od, Na ... ?

Recommended Posts

Guest čaddy

da li netko zna da li pasu opruge sa golfa 4 na octaviu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se svako malo otvaraju novi topici kad nekoga zanima pase li nesto s jednog modela na drugi, pa evo radi same preglednosti i citljivosti foruma jedan topic u kojem cemo postavljati sva pitanje u vezi pasanja pojedinih djelova!

Znaci sve sta pocinje sa ; Paše li...? , pitajte ovdje!

Nadam se da se slazete! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pase li...ispravak,postoji li mjenjac sa polugam,a da je namjenjen za tdi motor,znaci da je dovoljno tvrd da izdrzi snagu i moment tdi-a,a da je salteblo staro,ko u mk2 il mk1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedan pasung provjereni...

znaci celjusti 288 sa G3 VR6 sincro,audi,G4 i ostalih pasu na saraf na corrado VR6 s tim da jedino disk

od 288mm od G3 VR6 SINCRO odgovara, SVI ostali diskovi NE dolaze u obzir :palacg

te je problem jedini u duljini lajtunga za kocnice koji ne odgovaraju ni nastavcima ni duzinom :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovak paše li šiber od passata 90-to godište onaj stakleni na corrada!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pašu li zadnji most, prednje lavčine s diskovma , kočioni cilindar s abs-om sa golfa 3 na 2 bez preinaka?

Zadnji most paše, a prednje kočnice od MK3 GTI paše na MK2 samo u slučaju ako se promjene most, vilice, balans štanga, kugle, spone i poluosovine od mk3 na MK2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pase li...ispravak,postoji li mjenjac sa polugam,a da je namjenjen za tdi motor,znaci da je dovoljno tvrd da izdrzi snagu i moment tdi-a,a da je salteblo staro,ko u mk2 il mk1.

 

 

Za TDI motor nije nikada bio 020 mjenjac, 2Y (16V) izdrži i do 250 KS. Snaga tdija? 90KS ? čudno ti pitaš. G60 getriba ide isto iznad 220 KS.

 

Sve zavisi kako se vozi sa avtom i sa takvu snagu. Kreteni slomijo getribu na serijskom motoru sa 140KS, drugi ih možejo vozit sa duplo KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
. Kreteni slomijo getribu na serijskom motoru sa 140KS, drugi ih možejo vozit sa duplo KS.

 

ja se mogu svrstati u tu skupinu,do sad skrseno bar 15 diferencijala,i jedan zupcanik od rikverca.... :palacd

svi sinhroni netaknuti :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paše li šiber sa audi 80 85 god. koji se i u zrak diže na golf mk2 bez varenja i bušenja?

I dali moram mijenjati pleh šibera (trebalo bi ga onda prelakirati u moju boju auta) ili je isti i može ostati moj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da pase s tog audia i sa passata do '90

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za TDI motor nije nikada bio 020 mjenjac, 2Y (16V) izdrži i do 250 KS. Snaga tdija? 90KS ? čudno ti pitaš. G60 getriba ide isto iznad 220 KS.

 

Sve zavisi kako se vozi sa avtom i sa takvu snagu. Kreteni slomijo getribu na serijskom motoru sa 140KS, drugi ih možejo vozit sa duplo KS.

 

 

problem je u tom sto mi vec na ovom motoru kliza lamela,koja je nova,jbt,moram zavrnut bospumpu do kraja da mogu vozit,auto mi sad trosi 3.5 l normalne voznje,onda shvacas koliko je slabo to,a jos nisam turbinu stavio,poslje ce mi bas klizat lamela,a ak stavim vecu,slomit ce mi 4 odnosno 5-tu brzinu...pitam jer je malo jebeno na keca namontirat salteblo sa sajlama,il??imas iskustva s tim?nemam toliko snage,al ima momenta,jer na ovoj pimpi ima oko 100-110 ks,a momenta pun kurac,sto mjenjac od 1.9 dizela ne izdrzi nikako...znas da ce ga lomit jer je provjereno prije 10-tak godina na ovom istom kecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pase li kompletan auspuh sa golfa 1 '84 god na golfa 2 '89 god? oba su 1.6 diesel. mislim na one kopce ispod auta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pase li kompletan auspuh sa golfa 1 '84 god na golfa 2 '89 god? oba su 1.6 diesel. mislim na one kopce ispod auta

 

:ne2 razlika je u ispusnoj grani a ni lonci nisu isti.

Edited by GTi_G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Sasvim drugačiji princim pisa je. Moglo bi se jedino da režeš šinu sica od pola 9N i navariš na sic od golfa 3. Uglavnom, po meni ne isplativo.

 

Ali paše ti ovo

 

Stari 2god u stanju novo...bočni airbagovi inkluded...4500kn

 

imgp1153ms3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne. Sasvim drugačiji princim pisa je. Moglo bi se jedino da režeš šinu sica od pola 9N i navariš na sic od golfa 3. Uglavnom, po meni ne isplativo.

 

Ali paše ti ovo

 

Malo mu je pretjerana cijena pogotovo šta mi netreba airbag. Za manje od 4500 se može naći recaro komplet iz Golfa 4 pa složit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 4 ti je isti k.... kao golf 3. Tebi pašu sjedala od Ibize, Fabie, Polo 9N3, Golf 5, .... i ostali novijeg godišta. Previše prepravki ima na tim starijim sicevima, da je po meni neisplativo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo iskreno ja sam mislio da stima, ali sam pitao druga lazu i kaze da ne odgovara, da je malo drugaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel paše LIP od Venta 93 god', na Golfa 3 96god'?

Na Ventu je to obični,nije GTI/VR6 lip ali nema sa strane onako ružno kao kod golfa "sniženo" ili smanjeno.

Ovakav je na ventu http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4108879 .

Ne paše. Jedino da staviš kompl. branik od venta. Ralica je po strani duža jedno 5cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 24