0
Guest grave_digger-ri

Pitanja u vezi muzike

Recommended Posts

Guest grave_digger-ri

Evo ovako. Iz rijeke sam, vozim Golfa 3 1,9TD... Znam da nije nesto, ali kao prvi auto je ok. Uglavnom, malo sam odlucio ga ucinit glasnijim. Nabavio sam si Phase evolution multi ohm subwoofer i phase evolution RS1 pojacalo. Kupio sam odvojene dvosistemce za prednja vrata phase evolution. ne znam tocno koji model, dodju oko 1600 kn. za drugo nisam imao para pa mi je brat poklonio za otraga JBL GTO trosistemce i pojacalo od Magnata excite cini mi se, 4 x 180 pojacalo....jel to sta valja u krugovima vas profica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm u krugovima profica ti oupce nevalja magnat :lol2: premda se nadje tu i tamo koji dobar model :lol2: no obicno ga skoro nitko nevoli :) , no ove Phase si odlicne izabrao, to su jako dobri zvucnici, ako ti treba pomoc oko ugradnje ili ti treba ugraditi muziku javi mi se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest No.1

Definitivno nije za bacit, osim ??to ne stavljat zadnje elipse.

Za??to?

Kad slu??a?? muziku, zvuk ti mora dolazit od naprijed, i ono kaj ti ja preporučam je da u pogon stavi?? oba pojačala. Jedno na prednje sisteme, a drugo naravno na woofer. Na taj način če?? bolje iskoristit prednji sistem koji je definitivno kvalitetnijeg zvuka od elipsi.

Moram priznat da nisam upoznat sa detaljnijim specifikacijama navedenih komponenti, ali na ovaj se način sla??e "kvalitetna" zvučna slika.

 

Jo?? par sitnica - isplati ti se poigrat sa visokotoncima kaj se tiče polo??aja (eksperimantiraj sa raznim polo??ajima), i naravno ulo??it koju ekstra kunu u damping vratiju(jako va??na stvar), i ne zaboravi na dobro o??ičenje.

 

Nadam se da sam bio dosta jasan i da sam ti kolko tolko pomogao.

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas kao sto no.1 kaze, ali ako ima dobar i kvalitetan radio nemora prednji sistem na pojacalo stavljati ako nece...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest No.1

Radilo bi to i bez pojačala ali, da bi to bilo to i da bi se iskoristio potencial takvih sistema pojačalo je neophodno.

Naime, radio ima preslabe izlaze sa premalom mogučnosti kontrole. Slikovito rečeno to je kao da na auto od 500 KS stavi?? 185 gumu. Ide on ali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naime, radio ima preslabe izlaze sa premalom mogučnosti kontrole.

to sa mogucnosti kontrole - u jednu ruku si u pravu u drugu opet ne... ali sa potencijalom je istina sto kazes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se isto slazem da je prednji sistem najvazniji,ja sada imam naprijed 2 kickbassa visokotonce i to je to.

Zvuk je odlican makar nemam zadnji sistem,i u izradi su paneli za zadnje zvucnike i jedan mali sub naprijed :D

Odabrao si super zvucnike za prednji sistem!Koji radio imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest hosse

To ti je čist solidno i svakako stavi pojačalo na prednje zvučnike , na sve ako ima?? mogućnosti!!!! RS serija od phase je odlična, kao i sve njihovo, A I MAGNAT TI NEĆE LO? E SVIRATI!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0