0
Gustavo

Kako zakrenuti Bosch pumpu

Recommended Posts

Probao bi malo zakrenut Bosch pumpu na dvici da mi bolje vuče,koji je postupak,baciću sliku pumpe ovdje ako treba,mislim da nije neki problem to napraviti koliko se sjećam kad sam gledao majstore,odvrnu se neki šrafovi ili jedan nisam siguran i malo se zategne lijevo ili desno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probao bi malo zakrenut Bosch pumpu na dvici da mi bolje vuče,koji je postupak,baciću sliku pumpe ovdje ako treba,mislim da nije neki problem to napraviti koliko se sjećam kad sam gledao majstore,odvrnu se neki šrafovi ili jedan nisam siguran i malo se zategne lijevo ili desno?

 

 

pitanje ti je u stilu znam voziti avion ali nikad nisam sa njim upravljao,ma snaci cu se ja vec :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka škola se plača.bolje da pita nego da napravi zaheb.

gusta 1mm ne više zato sam ti reko da si označiš položaj u kojem je sad.ima 3 šerafa ak me sječanj služi dobro

kak si želim duju pod bor da imam kaj prek zime šerafat i kemijat.

Edited by HUNTER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj majstor je to više od 1 mmzakretao i isto onako odoka,čini mi se baš da ju je izvukao prema svjetlima naprijed kao da bolje pali i manje dimi.Sad me zanima jel baca više ili manje goriva ako je izvučena prema motoru jer meni je čini se problem višak goriva na dizama?

 

Kako da označim sadašnji položaj,neću to za svaki slučaj dirat prije Nove godine da imam što voziti,al poslije ću probati vidjeti jel se može što dobiti.

Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ak smanjiš gorivo kak misliš da če ič bolje.

aj ovak kad gledaš u remenicu stojiš kod desnog kotača. motor se vrti u desno i ak pumpu okrečeš u desno odnosno prema kileru ideš u kaso palenje ili kasnje ti ubrizga gorivo a ako ju guraš u ljevo prema motoru ubrizga ranje i još na pumpi pojačaš količinu i malo bolje ide.

reko sam 1mm pa probaš kak se ponaša pa lako dodaješ jel kolko vidim nisi to radil pa da ne napraviš zaheb.

prvo provjeri jesu li bregasta,pumpa,radilica u fazi ak neznaš ne diraj.jel ti čačkano po pumpi da več neko nije navinul gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se štela sa komparaterom sva ta štelanja "na uho" kao na jugićima okretanjem razvodnika... sve je to fuš....

Ljepo odes onome tko radi pumpe i da ti to rjesi kako spada.....

Ako ides logikom onda kad pumpu guras prema glavi motora onda je to predpaljenje jer motor kad radi remen se okrece prema naprijed....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovaj moj majstor je to više od 1 mmzakretao i isto onako odoka,čini mi se baš da ju je izvukao prema svjetlima naprijed kao da bolje pali i manje dimi.Sad me zanima jel baca više ili manje goriva ako je izvučena prema motoru jer meni je čini se problem višak goriva na dizama?

količina goriva se štela na samoj pumpi a ne okretanjem iste kojom podešavaš vrjeme ubrizgavanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uslikaću sutra pumpu pa ćete mi reći gdje da poštelam gorivo,mislim da znam koji je šaraf,al ono za svaki slučaj,probaću mu prvo smanjit gorivo da vidim što se dešava.Ako odem kod bošiste koliko bi me moglo koštati to poštelavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne šari i puštaj tako ko to je. I 4 šarafe ima. 1mm ti je negdje 20-25 stupnjeva prijepaljenja, normalno imaš 60, ideš na 35, onda si glavni glupan u gradu. Pali dobro, ne dimi, a ide ko Polski fiat 550.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne šari i puštaj tako ko to je. I 4 šarafe ima. 1mm ti je negdje 20-25 stupnjeva prijepaljenja, normalno imaš 60, ideš na 35, onda si glavni glupan u gradu. Pali dobro, ne dimi, a ide ko Polski fiat 550.

 

Upravo takvo je sadašnje stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne šari i puštaj tako ko to je. I 4 šarafe ima. 1mm ti je negdje 20-25 stupnjeva prijepaljenja, normalno imaš 60, ideš na 35,

 

ak sam te shvatil dobro kad sve poklopiš i blokiraš ima 60 stupnjeva predpaljenja? mislim nikad nisam obračo pozornost na to blokiral pumpu i bregastu remen dole-gore eventualno malo okrenul pumpu u +.nikad se niko ni žalil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah na 1.6 dizelu još nije takav problem

 

http://www.team-vw.si/viewtopic.php?f=36&t=3893

 

par godina nazad sam stavio gore vodič o servisima na TDI motorima, ovi je na bosch pumpu. Na TDI ako fališ 10 stupnjeva, (to znači 10/100 mm) ide auto ko da bi imao samo 60Ks, ako fališ na drugo stran, radi pod štandgasom ko traktor, i ide malo bolje od 3000 dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači treba mu naći optimalnu točku,a moj sigurno nije na njoj,isto mi pali ujutro na -5 ko i po danu kad je zagrijan,a vuče tako da ne mogu malo veći brijeg kad sam pun izvest osim u prvoj brzini,o preticanju da ne govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je taj šaraf... zavidavanjem dodaješ... odvidavanjem smanjuješ... al daj poslušaj Davida... vidi jel ti motor u FAZI... ako nije... džabe ti sve to

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeste se zapitali jel čovjek zna i ima čim to napravit.nije problem objasnit al ako nema čim i nezna đabe trud.ja mu mogu probat objasnin navečer.ako ko može sad nek piše.i još slike bi mu pomogle podosta.

evo pogledaj si ovo jest tdi al poklapanje faze je isto http://tdiclub.com/articles/A3-TimingBelt/

Edited by HUNTER

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jeste se zapitali jel čovjek zna i ima čim to napravit.nije problem objasnit al ako nema čim i nezna đabe trud.ja mu mogu probat objasnin navečer.ako ko može sad nek piše.i još slike bi mu pomogle podosta.

evo pogledaj si ovo jest tdi al poklapanje faze je isto http://tdiclub.com/articles/A3-TimingBelt/

 

Hm,s obzirom na viđeno mislim da ću otići do nekog majstora s opremom ako bude novaca poslije Nove godine,koliko bi otprilike koštalo takvo podešavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovisno zamjenu remena ti računaju od 350-600kn mislim da ti nebi smjel uzet više 300kn nikak.

moja preporuka je TAS servis dečki su odlični ja sam išo kod njih radi kompa.

evo link http://www.tas.hr/default.aspx.

ili ak očeš broj i od tomice moba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

300kuna za odvnut cijevi... i odvrnut 5 sarafa te ubost komparater hmmmmm ljepa cifra...

 

Druga priča je ako se skida zupčasti pa se iznova sve fazira.....

Al opet i to je bolje nego sam šarafiti ako se to nikad nije radilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma budete vi meni to objasnili pa ću ja sam poslije Nove godine,ak je samo odvrnut šrafe,remen neću mijenjat,jedino što nemam taj komparater,što još treba od alata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo trebas pregledat one oznake na zamasnjaku da znas da je 1klip u GMT.. pa usporedit s bregastom dali je na "vagi" na prvom cilindru pa onda vidis dali je pumpa u fazi tj dali ona blokada ide u svoj utor (blokadu ti nemas) onda vidis kakvo je paljenje s tim komparaterom... (ovo bi bilo onako ugrubo rečeno)

Nije to samo 4sarafa i zakrenut....

Ja ti savjetujem ako se vec tim bakćeš da odes nekome tko je to radio i da pratis kako on to radi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0