0
Guest mariok

Curi gorivo na Bosch pumpi

Recommended Posts

Guest mariok

Pozdrav svima!

 

Sretni blagdani svima!

 

Opet problem, nadam se da ne pitam već što se pitalo... tražio sam ali nisam našao neko da je ovo pitao već

 

Unazad 5-10 dana osjetio sam da mi smrdi gorivo u autu, naravno nije mi se dalo otvarati haubu...kada danas otvorim ja kada ono mokra bosch pumpa ....vidim kaplje gorivo od te matice, koja je navrnjena na vijak (koji je sa desne strane pumpe, iznad cijevi koje idu prema cilindrima)

 

ajd ja stegnuo ko konj kad upalim auto ono opet curka....reko idem ga skinuti, pa šta bude bude, naravno izvučem ga van, na sredini vijka je gumica....i naravno kada sam vratio nazad više auto nisam mogao upaliti....

dali bi ga sam mogao upaliti, ili da zovem Bošistu??

 

Dali će se to dati naštelati bez skidanja Bosch pumpe, i dali će biti skupo štelanje???

 

Riječ je o 1,9 TD Vento

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djeluješ mi ko lik iz serije "Vratit će se rode".

Jaaa bi trebo ono što se "našrafi".

Po simptomima dirao si El-mag ventil za dobavu goriva i sjeb@ si ga,možda nisam u pravu al pošto više ne pali...

Daj sliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mariok

nemam pojma iskreno, nevjerujem da jedno odvrtanje vijka može nešto pokvariti iako je tu kapalo gorivo!

 

nemam digitalac a li našao sam sliku na netu!

 

bosch_pumpa_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam taj šaraf diro sam potrošio 300 kuna... al meni je totalno proslinio gornji dio pumpe.... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mariok
Ja kad sam taj šaraf diro sam potrošio 300 kuna... al meni je totalno proslinio gornji dio pumpe.... :lol: :lol:

 

na njemu je curkalo... mozda se slijevalo gorivo odozgo.... nemam pojma! imam osjećaj da je baš od njega ukoso kapljica letjela!

 

Hvala na informaciji! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po simptomima dirao si El-mag ventil za dobavu goriva i sjeb@ si ga,možda nisam u pravu al pošto više ne pali...

Daj sliku...

 

Pa neznam baš da je dirao ventil.....pa nije on na 13 ključ... po tom kak je opisano više mi sliči da mu pušta nafta na onom šarafu di se podešava količina goriva...a ak je to izvadio van i vratio nazad ko zna koliko ga je našarafio, tj. dal auto sad uopče dobiva gorivo..

 

EDIT: tek mi se sad slika otvorila di je zaokružen taj šaraf... to je šaraf za količinu goriva.. e sad kak da to uopče otprilike vratiš kak je bilo morat će ti napisat neko drugi jer to nisam radio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mariok

ma da to je to! a trebao sam ga izmjeriti koliko je bio vani, pa onda fino izvaditi van, na tome vijku ima gumica promjera nekih 5mm u utoru, moguće da je ona otišla! sutra zovem Bošistu da vidi što je, pa se javim!

 

hvala svima na javljanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mariok

Izvještaj:

 

jutros sam odvezao kod mehaničara, i zamjenili smo gumicu na tome vijku, i više nije curilo...barem koliko smo vidjeli....

 

(matica koja osigurava vijak sa utorom za šarafciger, treba biti na nekih 1-2 mm do napresanog lima na kraju vijka, sa njom se štela ler gas; neka se nađe za one koji budu odvrnuli pa da neznaju što sa njim! kao ja :palacg )

 

sada na moju žalost curka opet, i to kapljica se pojavi na slijepoj rupi (3).... dali pada odozgo (1) sa dihtunga ili od ovih imbus vijaka (2) (baš mi nema neke logike!)

 

IMAGE_533forum.jpg

 

nisam uspio vidjeti odakle pada... :mellow: nadam se da ću sutra uspjeti odgonetnuti...izgleda da je stvar što je kolega joke rekao da mu je proslinio gornji dio pumpe!

Edited by mariok

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mariok

pronašao sam gdje curi: na spoju dijela ( na kojem se stežu cjevčice za razvod goriva do cilindara!) i tijela Bosch pumpe, kao da se donji dio odvojio, vidi se zazor..... probao sam malo stezati ali neide!

 

IMAGE_533.jpg

 

Dali je netko imao ovakav problem, ako je koliko je koštao popravak? nadam se samo da nije preskupo! :palacd

Edited by mariok

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mariok

evo poslikao sam stanje kakvo je, nadam se samo popravak neće puno koštati! :palacd

 

IMG_3657.jpg

 

definitivno curi na spoju tijela i razvodnika! :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mariok

Problem sa pumpom je riješen, odnio Bošisti i čovjek sve fino prepakovao, sada ne curi nigdej, auto mirnije radi i tiši je, ali čini mi se da slabije vuče!

 

E sada opet: ujutro ga jedva upalim, sat se poništi, ali na kraju upali! izgleda da je vrisnuo akumulator ili Bošista nije dobro odradio posao, inače kada ga upalim, slijedeće paljenje ide bez problema! a prije je palio kao avion ujutro kad je hladan!

Edited by mariok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam problem sa curenjem nafte na bos pumpi,kupio set bosovih dihtunga i sve zamjenio,auto radi,pali iz prve, IQ pumpe na 4.0 podesen sve u redu.

Ali vec nakon 2-3 sata voznje vidim da malo vlazi oko vijaka,bar mi tako djeluje,i to vlazi na ovom gusenom djelu,sve sam fino ocistio of nafte i sad se pojavljuju ovi tragovi,dihtung nije ostecen kad je stavljan ili ustinut,sa velikom paznjom je sve fino sastavljeno

Na slikama sa obiljezio gdje vlazi

IMG-20230424-181955.jpg

IMG-20230424-182027.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz forumasi

Nakon izmene dihtunga na bos pumpi,nakon nekoliko dana primjetio sam ovaj čudan zvuk koji dolazi bas i djela gdje je bos pumpa , da li zna neko šta je?

napomena: taj zvuk se javlja samo kad se motor ugrije, i nije čest 

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
0