3 3
jady

lowtec....moji dojmovi

Recommended Posts

WORD, ali opet nije taaaako tvrd, neg je odoban auto...

Tvrd je užasno, al nije to tvrdoća koja bi preko rupe lupala, nema povrata i ljuljanja... u principu možeš uletavat u zavoje užas nema uvijanja, jedina granica onda su ti gume! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tvrd je užasno, al nije to tvrdoća koja bi preko rupe lupala, nema povrata i ljuljanja... u principu možeš uletavat u zavoje užas nema uvijanja, jedina granica onda su ti gume! :palacg

 

 

tak je, ja imam 60/40 set am/op i najjaca mi je stvar na autu kaj doslovno ne moram kocit pred zavoj nego samo namotam i gas, a gume bar zimske do pol boka imaju strajfe :lol2 a auto u isto vrijeme fura 4 ili 5 ljudi bez da itko prigovara na udobnost, a cijena u biti kad pogledas kaj dobijes je prava studentska, svaka cast lowtecu, jedino kaj me brine kolko bu to tak trajalo jer iskreno mi je cudno da netko napravi tako dobar proizvod s tako niskom cijenom u današnjem svijetu kineskih kopija i sličnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da malo i ja napišem par riječi hvale za lowtec gewinde. :palacg

Od kolege Scorpiona uzeo sam već davno gewinde za Corrado sa štelanjem po visini.

Ovaj petak smo ih montirali i u subotu ujutro pravac Karlovac. Auto sam spustio do samih blatobrana.

Poboljšala se upravljivost i držanje auta na cesti. Mogu reć da auto uopće nije tvrd i da gewinde dobro upijaju rupe.

Naravno ako se ne naleti na koji kanal na cesti kojih ne nedostaje. :angry:

Uglavnom prezadovoljan sa uloženom investicijom i preporučam svakome.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako kome.....meni ne struze...a blizu poda sam..jako blizu.

recimo od cca 45-50mm je pozeljno da se to mjenja

 

 

Reci mi koja ti je dimenzija felne, i koliko si ga dao u pod.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reci mi koja ti je dimenzija felne, i koliko si ga dao u pod.....

 

dimenzija je bila 8x17et30 sa 215/45/17 i 9x17et20 sa 215/45/17.... spusten je tolko da je razmak od sredina felge do ruba blatobrana 30cm bio....prednji kraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam nasao doma VW Speed magazin iz '07. i malo listam i nadem 'nutra reklamu od Weitec-a,gewindefahrwerke mit TUV 499.00 €

dakle nove... u Njemackoj...

znaci prije 2,2 i pol god. su bile cca. 3500kn ...

 

jel taj weitec onda nesto losiji od lowteca ili je to samo razlika GER - CRO ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne,lowtec je licenzirano od strane KW....weitec je drugi proizvodjac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušaj vamo :)

 

Djte mi recite koliko te gewindare mogu spustit. Riječ je o Lowtecu sa stelanjem visine i tvrdoće (tako kažu)

 

Uglavnom tjelo amortizera se zavidaje na šolju-priključak na rukavac/stražnji most i tu nastaje problem.

Stražnje se spuste na maximum i auto je jos visoko. (konkretno golf 2 mit BBS RM 8.5X15 195/50 i ostane barme 1+cm između gume i blatobrana)

 

Štelanje tvrdoće se štela sabijanjem opruge a visina zavidavanjem tjela amortizera.

 

Pitam jer mi je malo čudno da ze zadnji kraj nemoze ubit u pod i vec se jedan kupac razočarao kad je vidio da MK3 nemoze bit nizak kao npr sa jeftilenima od Racelanda.

 

Nisam vjerovao priči sve dok to nisam svojim očima vidio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Max spušteno, odnosno donja granica nije kraj navoja kako mnogi misle, upravo po tome se i vidi razlika između kvalitetnih i jeftinih gevindi, naime, svaki proizvođać napiše kolko max smije ić napre a kolko iza dolje u odnosu na OEM, jer ako ode previše, sam amortizer neće imat funkciju, odnosno bude klip amortizera sabijen do kraja a u tom području večina amortizera NE RADI svoj posao, pa vam auto u tom slučaju odskakuje, kvalitetnije gevinde vam imaju navoja upravo onoliko koliko se smiju spustit... Većina vas želi auto spušten do pakla, a neki bi samo da su kotači na asvaltu a karoserija ispod njega, pa zagevindaju iber maximalne točke i onda pišu za godinu dana kako im je procurio amortizer, pukla opruga, i kako nevaljaju ove gewinde pa one gewinde....., takvu reputaciju si velike firme ne mogu dozvolit!

 

Moj savjet ti je da na zadnjem mostu zavariš komad kockaste cijevi ispod hvatišta amortizera i napraviš niže hvatište za taj 1cm ili više i problem riješen, a opet lakše će ti bit dignut auto za tehnićki... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda da je to onaj momak sto od mog brata uzeo felge,ako je steta sto nije u podu sa onom felgom.

a sto se racelanda tice meni je nazad sa istom tom gumom 2cm guma usla bod blatobran a imam jos 9cm navoja na gewindi i ja prezadovoljan kako se ponasa auto na cesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne,lowtec je licenzirano od strane KW....weitec je drugi proizvodjac....

 

jel nisi htio rec obrnuto !?

 

weitec je licenciran od strane KW ... a lowtec je drugi proizvoač

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slušaj vamo :)

 

Djte mi recite koliko te gewindare mogu spustit. Riječ je o Lowtecu sa stelanjem visine i tvrdoće (tako kažu)

 

Uglavnom tjelo amortizera se zavidaje na šolju-priključak na rukavac/stražnji most i tu nastaje problem.

Stražnje se spuste na maximum i auto je jos visoko. (konkretno golf 2 mit BBS RM 8.5X15 195/50 i ostane barme 1+cm između gume i blatobrana)

 

Štelanje tvrdoće se štela sabijanjem opruge a visina zavidavanjem tjela amortizera.

 

Pitam jer mi je malo čudno da ze zadnji kraj nemoze ubit u pod i vec se jedan kupac razočarao kad je vidio da MK3 nemoze bit nizak kao npr sa jeftilenima od Racelanda.

 

Nisam vjerovao priči sve dok to nisam svojim očima vidio

isti problem imam ja, sve ok što je markinjo napisao al nije ok da mi oni garantiraju spuštanje auta 12cm a auto mi iza manje padne nego da stavim -40mm federe samo. Ja nisam mogao vjerovati isto kad sam to slagao i auto mi je jako visok iza a zapravo spušten do kraja.. :palacd

 

Razočaran sam totalno, također one rupe za ključ i cijeli prsten su od premekog materijala koji se prvim montiranjem zezne...Eto toliko od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono nije ključ! Rupe se neće zeznut ako nisi sileđija! S onim klinom lagano stegneš kontra maticu i udariš sa čekičem, kod odpuštanja obrnuti postupak, a to se uopče netreba jako stezat, jedan udarac plasičnim čekičem je dovoljan, jer imate jako fini navoj....

 

....Ja sam svoje već 5 puta spuštao i dizao, za ovu felgu, za onu felgu i nema gotovo nikakvog oštečenja....

 

Štelanje tvrdoče kod tih amortizera je u području njihovog rada, pa ako stežete oprugu, dobit čete viši auto i mekši, ako spustite oprugu suprotno..., a ne kako se najprije shvatilo, tvrdoča opruge je određena materijalom od kojeg je napravljena, pa njezino tlačenje nema nikakve veze....

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije ok da mi oni garantiraju spuštanje auta 12cm a

 

Oni garantiraju 80mm napred i 80mm iza na dvici i trici, na četvoki 60mm

 

Gdi si ti našao 120mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ti doma papir žuti di ti piše, ja sam uzeo one najbolje h9.3 race. EDIT: da zaboravio napisat i Boris Bušnja isto rekao.

 

Ovo sa zatezanjem opruge da je mekši si nešt pobrkao jer definitivno nije auto mekši.. provjereno..i kaj ne vrijedi da ako je opruga bolje utegnuta

samim time i bolje kruta?

Edited by Ogy

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.lowtec.de/vw.pdf

 

...ovo s plavim su gewinde, ono s boldanim 0-80 su milimetri..., a ti si malo bolje pročitaj onaj žuti papir....

 

Prodajem Lowtec prije od Bušnje, a kod štelanja tvrdoče se štela tvrdoča amortizera, a ne opruge, sa time dobiješ mekši odnosno tvrđi auto jer optuga manje radi, odnosno njezin rad tvrđe postavljen amortizer bolje ublažava. Ako ti našarafiš oprugu na max, auto ti neće imat rad na njoj uopće, čak postoji mogučnost da ti opruga na jačoj grabi isčupa klip amortizera...., a kad si već pročitao žuti papir, mogao si tamo naći da su te (skuplje) gewinde pripremljene za montažu, odnosno da je tamo neki dipl.ing. namjestio opruge te da se matice ispod njih ne diraju, već samo one na kučištu...., ako ne vjeruješ ili si bacio papir...

 

LOWTEC_HiLOW_kpl..jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije valjda da je to onaj momak sto od mog brata uzeo felge,ako je steta sto nije u podu sa onom felgom.

a sto se racelanda tice meni je nazad sa istom tom gumom 2cm guma usla bod blatobran a imam jos 9cm navoja na gewindi i ja prezadovoljan kako se ponasa auto na cesti.

Je to je ta duja... natrag je viša negoli s prijašnjim oprugama....

Ovo s varenjem je malo fušerski posao al valda ce zadovoljit one kojima je bitno da je auto u podu...

 

Moje racelandice nemaju stelanje tvrdoće al zato se mogu zabit u pod a i amortizer i dalje ima hoda

 

 

Momak je stegnuo gornju šuštu do kraja navoja (skoro) i navodi da se tako štela tvrdoća.... naravno tad je puknuo ključ (i jos jerdnom mu frendu)

 

znamo da je inače kod pravih gewindi tj amortizera štelanje tvrdoće preko amortizera a za zahtjevnije se moze stelat i povrat (ukratko moze se orgijat s njima ;) koliko opcija ima )

 

 

Negovorim nista protiv gewinde nego eto nemoze zadovoljit svakoga.... tako da se ljudi iznenade kad auto nepadne u pod

Share this post


Link to post
Share on other sites

markinjo nemoj se ljutit il nešt krivo shvatiti, ja sam radio samo tako kako je auto Bušnja naveo..niti kažem da su dečki iz Bušnje krivi..

 

Dakle ti veliš otpustit gewindu i past će još dolje? Također će poboljšati vozna svojstva? :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greška je kod švaba, naime oni nigdje nisu naveli kako se to radi..., pa smo sami zaključivali..., no fulali smo..., naime onaj šaraf ispod opruge smiješ okretat samo za 1cm!

 

Ako si ga dirao napravi sljedeće...

 

1. Odpusti ga da opruga bude labava

2. Nazad vrati samo da lagano stisne oprugu nekih 5mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

čovječe, ja sam to zategnuo do kraja... e hvala ti puno na informaciji! Imaš rundu! :zivio:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je i ovaj stegnuo full...

Dakle napinjanjem opruge se nedobiva na tvrdoći? Kako se onda štela tvrdoća?

I meni je to bilo čudno jer moje gewinde su druga priča.... spuštanjem prstena opruga ide dole i tako visina auta pada....

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako je i ovaj stegnuo full...

Dakle napinjanjem opruge se nedobiva na tvrdoći? Kako se onda štela tvrdoća?

I meni je to bilo čudno jer moje gewinde su druga priča.... spuštanjem prstena opruga ide dole i tako visina auta pada....

 

 

tako je na svim ovjesima štelajućima na visinu sa navojem, osim na ovome, znači ti markinjo ti hoćeš reći da onda ove lowtec gewinde nemaju štelanje tvrdoće? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobiva se takozvana fiktivna tvrdoča opruge, odnosno pojačavate preload opruge i kratite njezin hod, što se u principu nesmije, no vi to možete radit do 1cm....

 

Svaka opruga ima određenu tvrdoču, i jedino zamjena opruge nekom tvrđom može promijenit tvrdoču.

 

E sad, vi ovdi mješate kruške i jabuke... niti jedne gevinde nemaju podešavajuču tvrdoču opruge, jer je to nemoguče, već se podešava dvrdoča amortizera, obično kod gevindi je šuplja šipka, odnosno klip amortizera i s gornje stra ne dobijete jedan ključić i s njime podešavate, neke pak morate skinut oprugu, stisnut amortizer do kraja i okretat šipku (KONI) ...., pošto su ovi gas-oil double tube nemogu se podešavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evoj i mene...

vidim da se razvio dijalog.

 

Zahvaljujem se svom dragom prijatelju i kolegi Marku koji stvarno zna što piše.

Nije jedan od likova koji copy/paste na netu pa prodaje pamet.

Trenutno dok ja pišem ovo , on vozi svoj trening AMC-u i želim mu puno sreće i dobar grip guma :P te plasmane u finale i twin-drift!!!!

 

 

Naime malo da pojasnim oko gewindi odnosno da citiram gospodu iz Lowtec-a.

odnosno njihovog refernetu za ovaj dio Europe jest g. Bernd Scholl

(svoje pojašnjenje fokusirat ću uglavnom na H9.3 modele)

 

Budući da oni nisu dali nikakve naputke oko montaže niti nama niti u kutiji koju dobijete bilo je malo poteškoća

u pojašnjavanjeu podešavanja.

Naime, Lowtec je razvio Hi_Low sistem u kojem se cijela osovina (dakle osovina sa oprugom) šarafi u samo kučište u podnožju.

To je bio njihov revolicionaran dizajn kojim se oni hvale i kako mi kaže g.Schroll da su ga mnogi počeli kopirati i izrađivati te plasirati na tržište.

 

Dok sam to gledao , još uvijek mi nije bilo jasno što/kako/žbog čega...pa smo istraživali dalje i zamolili za detaljna pojašnjenja direktno iz Lowtec-a.

 

Sam finish i izrada materijala je i nama bila malo suluda... mislim na prstenove izrađene od alumijnija,ali (uvijek postoji ali :) )

ali zbog "finog" navoja na gewindama nema potrebe za velikom silom i sve se vrlo jednostavno i slakočmo može podesitit.

Najveći probem odnosno prednost jest opet u samom "finom"navoju koji mora biti gotovo 100%, čist dakle bez ikakvih primjesa prljaštine ili

prašine jer zna doći i dolazi do problema ukoliko se podešava na prljavo ili nedovoljno čistu osovinu.

(uglavnom dovoljno je sa minwashe-m proći da se sve skine)

Da odmah napomenem, da bilo je problema gdje su naši kupci sami napravili glupost i podešavali na neočeišćen navoj i zacvikali prsten.

Izašli smo svakom od njih u susret i dali te prstenove bez ikakvih pitanja tko je kriv i zašto.

 

Gornji prsten, (prsten koji je odmah ispod same opruge), tu su nastale pomutnje.

Taj prsten su mnogi prešarafili do kraja, nažalost to je pogrešno.

Uglavnom tu mogu reči da sam i sam ponajviše kriv jer nisam upozorio na to da postoje ograničenja, ali opet nije mi palo napamet da bih postojale situacije,

u kojima kupac zbog nepoznavanja proizvoda i prvog susreta s takvim načinom podešavanja može se susresti. Te so ovim putem javno ISPRIČAVAM zbog nastale pomutnje.

 

Kako setove skalpaju radnici , setovi u kutiji nisu odmah namješteni, naime dolaze smo prišarafljeni, dakle potrebno ih je pravilno namjestiti.

Prilikom slanja paketa kupcima na kućnu adresu, svaki paket raspakiravamo i namještamo sami, (ali opet aproksimativno jer uvijek kupac to sebi sam podesi prema svojim potrebama.)

 

Prama naputku o montaži g, Josef Schoergnhofer-a citiram:

 

"Please also check whether the lower spring plate is in correct position. The lenght of the spring by unloaded/hanging wheel has to be between 200-225 mm for a harder and sporty ride.

In this case the shock absorber can work good in rebound way even for track useage . Otherwise it´s possible that the piston will bump on rebound way."

 

Naravno, svako odlaženje u ekstreme u +/- naravno nije dobro.

 

Isto tako, Markov post me podsjestio da uskoro na tržište dolazi i novi model H9.4 kojeg planiraju pustiti u prodaju u proljeće 2010.(prema njihovim navodima)

radi se o mogučnosit podešavanja kako oni kažu:

 

" full rebound and dampner adjustable gewindefharwerke"

Naime, sklopili su ugovor gdje će netko radit za njih same sisteme....dal će opet to biti KW kao što je i do sada...ili ne, to neznam, ali znadem da smo dobili ponudu s njihove strane da ugrade naš automobil i da testiraju...

(ostatak detalja sada nije bitan jer ulazi u sfere naše i njihove poslovne suradnje)

ali činjenica jest da i oni prelaze na jedan nivo više nego gdje su do sada, što me jako raduje jer konkurencija jest već neko vrijeme ispred njih.

 

Nažalost serija Lowtec G9.1 se lagano gasi. Odnosno prekinuli su sa proizvodnjom tih tipova coilovera radi razvitka novog oblika, dakle H9.4

Isto tako, naš upit prema njima bio je vezan sa problematikom ukoliko se dogodi da netko želi kupiti samo jedan dio (npr. prednji li stražnji dio zbog , nedaj Bože, prometne nezgode, ili slijetanja s ceste) te su nas

uvjerili da nema razlog za zabrinutost jer u narednih 3-5 godina bit će moguće naručiti bilo koji dio iz G9.1 sistema.

 

 

Kad već pišem, odmah da istaknem kako Lowtec nije svemogući ili bezgrešan.

Nažalost, imali smo par slučajeva prijave grešaka.

Na naše zadovoljstvo to je bilo svega 3-4 slučaja gdje su amortizeri isporučeni sa greškom.

Svaki od njih je zamijenjen osim u slučajevima gdje je bila greška ljudskog faktora prilikom montaže. Mislim na slučaja kada smo imali prijavu da amortizeri lupaju, a pogreška je bila da je kupac montirao set kod susjeda u garaži te nisu stegnuli kape na vrhu kada se stavio uložak.

Radi se o nama prijateljskom auto brand-u Opel-u i modelu Astri "F". :P

(nadam se da mi nitko neće zamjeriti spominjanje ovdje na forumu :) )

 

Uskoro će se na našem web-u naći za download-ati sama uputstva za montažu i podešavanje za svaki tip automobila.

Naravno u suradnji sa gospodom iz Lowtec-a pa će se nedoumice u potpunosti otkloniti i svima nama olakšati.

 

Ukoliko ima bilo kakvih pitanja, nedoumica tu sam.

Nije da baš živim za laptopom, ali trudim se da na sve odgovorim.

Isto tako, puno jednostavnije mi je da sve upite se javite direktno na info@autobusnja.hr ....a kako ide onaj promotivni spot...za sve ostalo tu je pm :P

Edited by Scorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobiva se takozvana fiktivna tvrdoča opruge, odnosno pojačavate preload opruge i kratite njezin hod, što se u principu nesmije, no vi to možete radit do 1cm....

 

....Evo ovo opet quotirano, da nebi bilo zabune...

JA NIGDJE NISAM NAPISAL DA SE NEMOŽE STVRDNUTI AUTO SA LOWTEC-ovim GEWINDAMA!!!!

 

Ponavljam; možete pojačati preload opruge do JEDAN cm, nus produkt je tvrđi auto, zašto samo toliko, zato jer ima ljudi koji neznaju baš principe rada amortizera, pa bi mogli poginut na cesti.., no ako imate malo teži auto možete si dati za volju još 5mm...

 

Iz tog razloga Lowtec koristi Twin tube Gas amortizer, jer radi isto u svim područima rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3