1 1
deLux

2.0 FSI = smeće od motora

Recommended Posts

Pitanje za deLux-a: po mojem nekom razmišljanju, ako ti misliš da treba i nakon isteka garancije ic u ovlašteni onda si valjda spreman za taj svoj kvar izdvojit cca 4-5 soma kuna..dok bi se to možda moglo riješit i za dva soma..

 

Ne želim ja sad nekog uvrijedit ko ide u ovlašteni..

 

 

A kaj se potrošnje ulja tiče to nema nikakve logike, mom starom na gIV tdi troši pol litre max na 10 soma km, meni troši na gIII litru na soma i pol, i ja sam toga svjestan i svaki treći-četvrti dan dok radim u radioni pogledam i svoj auto i nadolijem ako treba...na ljeto če vjerojatno neka polugeneralkica ili kaj već odlučim, a do onda nadolijevanje..

 

A onaj ko ulje ne gleda 10 il 15 tisuća ne voli svoj auto bio on novi il 20 g star..i to će ga kad tad koštat..

primjer: znate li koliko košta generalka na jaguaru s v8 pod kaubom? i to dvaput u dvije godine? vjerujte puno, ali lika kojem smo to radili to ne dira,valjda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj susjed je uzo novog pasata 2.0TDI i nakon 2,5 mjeseca mu se upalila lampica za ulje, ja izvadio šipku van a ona suha ko barut, dolio litru ulja i vozi dalje!! Reko sam mu da ode u ovlašteni i da im kaže sta je bilo, al se nesječam sad sta su mu odgovorili!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moj susjed je uzo novog pasata 2.0TDI i nakon 2,5 mjeseca mu se upalila lampica za ulje, ja izvadio šipku van a ona suha ko barut, dolio litru ulja i vozi dalje!! Reko sam mu da ode u ovlašteni i da im kaže sta je bilo, al se nesječam sad sta su mu odgovorili!!!

Moj stari isto vozi pasata samo 1.9tdi i isto je bio tako osto bez ulja i kad je ostiso kod zubaka rekli su mu da je to normalno ako se auto puno cepa.

Edited by Salko01

Share this post


Link to post
Share on other sites
turbo ne guta ulja. Ako bi, onda se ne bi više dugo vozio.

htio sam rec da auti ovi novi sa turbinama su skloni potrosnji ulja..kod kolege na r32 na 10.000 uopce nije falilo ulja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC00863.jpg

 

evo slika jedne posljedice gutanja ulja na turbini...svaki motor trosi ulje,neki vise,neki manje,nije toliko ni do motora,vec do desnice...ja sam ubacio gotovo nov motor u keca,pa sam juce mjenjo hodropodizace,jer nisam pazio,na 13 tkm mi je spalo ispod minimuma,i kad sam ga proveo lagano kroz par okuka,osto je bez podmazivanja...auto koje mislis vozit,od tockea do tocke b,ne trebas toliko kontrolirat,al ako izmedju te dvi tocke ubacis faktor brzine,e onda cesce zaviri pod haubu,i povuci onu sipku...ne mozes rec da ga nisi gonio,susjed ima atakvog pasata,i njemu na intervalu potrosi oko 1.5l ulja,a neki prosjek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah benzinac je pa se voli vrtit, ali dobro, sad za udubuce znam. :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
ah benzinac je pa se voli vrtit, ali dobro, sad za udubuce znam. :bravo

 

 

 

varas se...dizel je1.9 74kw.u ic-u bilo skoro pola kila ulja,nafilala turbina,decko se izbacio da pretekne auto,povuko ulje,prvo ubertura,zavrtio preko 6k okretaja,kaze kazaljka odjednom proleti,i onda bum...povuko previse ulja,nije ga mogo stlacit (osim ona 3-4%),i klipnjaca bum,blok bum...

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doso auto s popravka, 3500 kn... čekam šta je slijedeće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pumpa goriva, i neka struja, koja se rastopila, pokazao mi je taj dio, stvarno je rastopljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mora trošiti ulje:prijašnji 16v je trošio litru svakih 1000 km-mislio sam-star je motor pa troši;-ubacim NOVI 2.0-16v - i opet isto;ista stvar i kod drugih auto-marki bilo da je riječ o Hondi,Opelu ili VW.

 

Ne mora svako trositi puno ulja moj golf 110KS, s godisnjom kilometrazom od 10 000km ma usudio bih se reci da cijelu godinu razina ulja stoji na istoj oznaci heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi da li postoji mogućnost, da izbjegnem plaćanje kvara. Autu je istekla garancija pred 3 mjeseca. pomagajte

 

 

Gledao sam na TV-u da suljudi uspjeli nesto izganjati ali putem suda, znaci ako nije ogroman trosak radije plati

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doso auto s popravka, 3500 kn... čekam šta je slijedeće.

 

slijedece je kupovina barem 1 kg ulja i redovna provjera, barem na to mozes utjecati

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, pumpa goriva, i neka struja, koja se rastopila, pokazao mi je taj dio, stvarno je rastopljen.

 

Znaci da nije otisla pumpa goriva tek kasnije bi skuzio da fali ulja. :palacg

Inace, provjerio sam ulje cim sam dofurao auto doma i provjeravam svaka 2-3 tjedna, a ima tek nesto vise od 10k km. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

čujem da je 2.0 tdi dosta veliki potrošać ulja ako imaš tešku nogu na gasu..pa prema tome nije naodmet i provjeravati ulje bar 1 tjedno...to je ionako 45 sec posla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja mjenjam ulje na 7500km. Tad mi pokaze da je ulje na minimumu kod sipke.19tdi pd Golf 4.Sada uvjek u gepeku imam litru ulja,tko zna kada ce trebati nadoliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo dignem temu iz prašine.

I dalje stojim kod toga da je novi passat smeće od auta. Od kad sam promjenio pumpu goriva, promjenjen je taster ručne kočnice elektronske, nisam mogao mrdnut s parkinga, crkli mi zvučnici unutra, i evo prije 1000 km odjebale bobine, na autoputu mi se ugasio auto, blokiran rad trećeg cilindra :bag: pa ti kupi VW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle sranja se dogadaju medutim nemozes govoriti u globalu(ljudi idu brat vrganje pa netko uvijek uhvati drek umjesto vrganja)takav je slucaj i kod tebe JEBIGA.Gledaj to sa vedrije strane npr.vw te kroz te kvarove zeli malo nauciti o mehanici,struji itd.Ak te auto jebe prodaj ga i kupi nesto drugo i tek onda bus skuzil da si se skroz zajebal jer si dosel na jos vece sranje neg si ga imal doma.Ja znam slucaj gdje je firma kupila direktoru bmw 320d u sedmom mjesecu.Covjek odluci otici na more sa istim autom i ostavi ga kod bosiljeva(raspala se getriba-automatik)slozeno,pa nakon mjesec dana ide na poslovni put pa kardan se razleti,zakljuca auto retrovizori se zaklope,otkljuca i ko za kurac samo suvozacev se otvori itd.da sad ne nabrajam.Uglavnom auto je vracen u servis i uzeli peugeot 407 u zagazili u jos vece sranje(ajme meni kaj je taj auto znal se zblesirtat da smo se smijali satima.

 

Uglavnom kupi si duju,slozi limariju motor i imas pouzdan atraktivan i nadasve jednostavan auto koji te vjeruj mi nebu ostavil nigde na cesti i jos ti ostane da si kupis barku neku i plovis sa dvije Čkapi :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uglavnom kupi si duju,slozi limariju motor i imas pouzdan atraktivan i nadasve jednostavan auto koji te vjeruj mi nebu ostavil nigde na cesti i jos ti ostane da si kupis barku neku i plovis sa dvije Čkapi :palacg

 

potuno se slazem s tobom :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update! Idem napravit veceras krug kad ono.

 

2a63zf5.jpg

 

Izvadim šipku, suha... :palacd ulje mijenjano pred 9 k km. Odlično!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad treba pogledat i na šipku od ulja, ne cekat svakakave nekakve lampice. Novi auti troše ulje,odavna poznata stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:rotfl

napravio si 9 k km i nisi pogledo ulje ?!

:ne2

 

 

zasto bi ??? ,pa novi auto je kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1