0
matija0311

zvučnici

Recommended Posts

koje bi mi zvučnike preporučili za auto??budući da je variant elipse ne dolaze u obzir..ja sam mislio crunch ali me zanima jel su dobri ko ima kakva iskustva s njima i to...moraju biti dvosistemski znači gore visokotonac a dole mid-bass(valjda)... :look: :look:

 

da vas čujem... ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa kolko para raspolazes, na koje pojacalo misli, daj malo reci mogu ti ja sada bubnuti neke zvucnike od cije ce te cijene glava boliti <_>

Share this post


Link to post
Share on other sites
koje bi mi zvučnike preporučili za auto??budući da je variant elipse ne dolaze u obzir..ja sam mislio crunch ali me zanima jel su dobri ko ima kakva iskustva s njima i to...moraju biti dvosistemski znači gore visokotonac a dole mid-bass(valjda)... :look: :look:

 

da vas čujem... ;);)

Neznam bas sto si naumio i kolko love mislis investirat... (nisam bas IN u slaganju mjuze u auto,s pojacalima basovima itd...)

no reci cu svoju pricu... Ja sam kupio "Regent" 4 komada sva 4 su dvosistemski i sa gumenim membranama,s najvise wata sto su imali... zvucnici su u tvornicki namjenjenim mjesima naprijed i iza (elipsasti)

Ja sam prezadovoljan s njima. a kupio sam ih u trgovini "Ana" ili "dobar zvuk" tam u voltinom ,malo ispod ljubljanice,mali ducan sto se bas bavi samo audio opremom...

imaju vise varijanti,sa losijim onim spuzvastim membranama,al ja uzeo ove najbolje i nisu tak skupi,a meni su jako dobri...

eto my 2 cent's

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogu mu ja sada nabrajati do sutra ako ocu koje zvucnike da uzme :lol2: :lol2:

Ali treba reci do koje bi cijene kupio od koliko vati i misli li to na pojacalo ili radio staviti? :look:

Share this post


Link to post
Share on other sites

netrebam ja neke ful jake....do soma kuna mislio sam stavit u prednja i stra??nja vrata..a spajao bi na radio..nemam para za pojačalo..

 

p.s.mjenjam serijske od vw-a jer ti idu u mog gofica...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest No.1

Prije svega snaga nema nikakve veze sa kvalitetom zvuka, a najbitnije od svega je kvalitetna instalacija komponenti.

 

Nisam siguran na koji način su rje??ena prednja vrata i dali imaju predviđena mjesta za instalaciju kickova. Također kolko si spreman ulo??it vremena i truda u instalaciju, jer i to je vrlo va??na stavka kod ugradnje zvuka u auto - dal ti se daju radit kakvi jednostavni paneli za kickove i tweetere i dampiranje koje svakako preporučam.

 

No da ne duljim, a budući da ne ??eli?? ić na opciju sa pojačalom vrlo bitno ti je da kod kupovine obrati?? pa??nju na ??to veću osjetljivost zvučnika u db - preko 90 db bilo bi po??eljno jer ih je lak??e pokrenut.

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam kupio "Regent"

Regent je "jebena" marka. Bolje za te novce uzet neku marku u najjeftinijoj klasi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam kupio "Regent"

Regent je "jebena" marka. Bolje za te novce uzet neku marku u najjeftinijoj klasi..

neznam kakva je marka,ja sam prije toga imao one tvornicke iz golfa,jadne do bola.. i otisli su do te mjere da membrane nije opce bilo,cijela spuzva se strgala tak da se zvucnik nije opce drzao nigdje,mogo je izletit :)

 

Ja sam htio kupit Pioneer-ove zvucnike.. medjutim kad sam doso u ducan kad mi je covjek to pokazo... ono zgledali su tak jadno,sa spuzvastim membranama i papirnatim dnom... i jos su bili skuplji dost... tak da sam reko ja to nezelim uzet...

(da napomenem da sam prvo na netu pregledo sve modele i sifre od njih)

 

A u ovom ducanu Dobar zvuk u voltinom.. imali su 3 vrste istog modela zvucnika Regenta od jeftinih sa papirnatim i spuzvastim membranama sa sugavim visokotoncem,srednja varijanta i ova najbolja sa pravim visokotoncem,plastcnim dnom zvucnika i gumenom membranom... i ti najskuplji su bili jos jeftiniji od pioneerovih shrotova...

 

Uglavnom ja sam prezadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Papirnate membrane su najbolje membrane. Daju najbolji zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad neznam kaj bi??!! :huh::huh::huh:

dajte napi??ite sisteme za prednja i stra??nja vrata do soma kuna s tim da se priključuju direktno na radio i da idu i mjesta u vratima predviđena za ugradnju(serijska)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Papirnate membrane su najbolje membrane. Daju najbolji zvuk.

nisam neki strucnjak, pa cu samo rec da je covjek pred menom tamo mi pokazo i spojio probo ovog s papirnatom i spuzvom i ovog mog s gumenom membranom i ovaj moj je imao ljepsi i bolji zvuk,i naravno bio skuplji...

pa sad ono... ja sam bio na licu mjesat uvjeren u suprotno od ovog sto tvrdis...

 

golf 2 - zato u vrata?

stavi si napred u tablu i iza tvornicki kak sam ja.. lakse je spelat kablove tak :)

ili stavi u prednja vrata jer idu nutraveci od ovih u tablu... a zadnje si kupi one najvece i stavi u zadnju dasku.. i to sve bude cca 800-900 kn brijem...

eto mojih 2 lipe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

swing ali to ide u passata...a on je variant i nemrem stavljat na stra??nju klupu...a kaj se golfa tiče to ide onak kak si reko...neču previ??e glumit s strane

Share this post


Link to post
Share on other sites
swing ali to ide u passata...a on je variant i nemrem stavljat na stra??nju klupu...a kaj se golfa tiče to ide onak kak si reko...neču previ??e glumit s strane

pa mogo si napisat kam oces metnut mjuzu... :lol2:

ja cijelo vrijeme mislim da pricas o svojem G2 i cudim se :lol2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
0