1 1
Kazaam

Dampiranje

Recommended Posts

Ne znam skoro ni??ta o tom damiranju pa me zanima za??to se to točno radi, čemu slu??i, kako poma??e zvučnoj slici i kako se montira u autu?

Vidio sam na par mjesta tih damping materijala, kao neke marke, ali cijene su im dosta visoke - isplati li se toliko novaca ulo??iti u to samo zbog smanjenja vibracija ili čega sve ne?

Thnx unaprijed! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest No.1

Dampingom prije svega eliminira?? vibracije koje uvelike naru??avaju zvuk. Na taj način dobiva?? na detaljnijoj i prije svega či??čoj zvučnoj slici.

Praksa je pokazala da "lo??iji" zvučnici daleko bolje sviraju ako je auto kvalitetno dampiran od onih "boljih" kod kojih se predhodno nije dampiralo.

 

Ukratko - ISPLATI SE ako te muzika zanima.

 

Kaj se tiče monta??e ovisi o vrsti materijala, a osobna preporuka definitivno je Dynamate (extreme - ja sam uzeo original i sad mi je ??ao) ili ne??to "povoljniji" kako cijenom teko i konačnim rezultatom Brax.

 

Malo potra??i na netu gdje ima?? hrpu detaljnih prikaza dampiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

misljenja sam da ti se ne isplati ako se ne mislis ozbiljnije bavit muzikom...tipa db drag ili emma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dampiranje ti se definitivno isplati, a najbolje ti je braxom dampirati jer je on i povoljniji od ostalih a po meni nista losiji od drugih damping materijala, uglavno ako te muzika dosta zanima preporucam ti dampiranje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim se baviti dB dragom i kilowatima snage ali namjeravam si slo??iti neku pristojnu muziku da imam :)

Ima tko kakvih slika gdje se vidi kako se ugrađuje damping? To se ljepi ba?? na lim ili u panele vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo npr. na vratima ti se to stavlja na lim od vrata i onda se zagrrijava tako da ti se on zalijepi i to ti je cijela mudrost, samo se dosta nahebes oko stavljanja toga <_>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest No.1

Ako stvarno ne ??eli?? ni??ta posebno onda nabavi Brax. Nabavit ga mo??e?? ovdje - http://shop.bi-el.hr/popis_proizvoda.asp?idKategorije=36.

 

Ta stvarčica će za tebe bit ko rođena - povoljna je a i lako se nanosi. Razrijedi?? malo sa vodom i prema??e?? vrata obloge i sve kaj misli?? da bi trebao. Naglasak ti je na dijelovima koji su tanki i lako se uvijaju, tj na velike ravne povr??ine. Uostalom shvatit če??.

 

Ako si već otvarao vrata na golfu sa ovim bi trebao biti gotov kroz koji sat, a u svakom slučaju radi po lijepom vremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1