1 1
Guest voda-os

Auto navigacija

Recommended Posts

Guest voda-os

pozdrav ekipa, živim u Osijeku, i baš sam se nedavno zapalio da si uzmem neku auto navigaciju, neputujem često stoga mi zapravo navigacija ni netreba, al volio bih je imati za svaki slučaj, s vremena na vrijeme mi zatreba, i požalio sam što je nisam imao...zanima me kakva su iskustva sa kartama, koji model da uzmem za novce cca do 1500 kn...zanima me prije svega da ima dobru kartu RH...nemora imat bluetooth, multimediju, da se mogu gledat slike, filmovi, to me nezanima...

 

malčice sam čitao po tim forumima o navigacijama, tamo isto ima podjeljenih ljudi, neki govore da recimo razvikani garmin je kao uređaj najbolji al da adria route karta nije dobra i takve slične priče...neki opet govore da je cardinale bolji zato što ga radi mireo, hrvatska firma...

 

znači ako se netko konta u to, pa da mi preporuči neki model....kaže neka iskustva, kvarove, ili na šta moram pazit kod određenih modela..dali je neke lako "otključati" i ubaciti karte nove...

 

svaka informacija bi mi dobro došla...hvala

Edited by voda-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako garmin mislim da je ok

 

imam ga na nokia N95ici i radi ko zvrk je da moraš malo sačekat cca 1 min da nađe satelite ali poslje radi ko zvjer

 

tako da ja ti preporučam garmin

 

ako imaš nokiu s gps-om onda si to možeš i sam riješit

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao što kaže moj frend woodoo garmin zakon... ja sam kupil nokiu navigator i on mi bacio garmina gore i radi... ja zadowoljan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, fakat, ako ti netreba, uzmi njoku za te pare, baciš gore garmina i bok!

 

Evo ja planiram uzet n82, isto ima GPS modul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garmin takodjer.Ako imas nokiu. Ja imam vivax vigps350 i nije los.Ali garmin mi je bolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo uz woodoo-ovu pomoć složen garmin mobileXT na nokiu 6210 navigator i radi odlično , tako da svima koji imaju telefon sa gps-om preporučam ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

hm...ja sam isto bio zapaljen za tog vivaxa 350, za hrvatsku furat mora da je ok, al eo u osijeku od 10 prodavača sam osobno čuo da se uređaji kvare...naravno svi mi rekli ako imam neke novce garmina i miran...

 

e sad ja se zapalio i za nokiu n95 pa naguzit garmin xt gore, sad problem najveći je što ja nisam u rukama to imao da vidim pa da mogu pričat, sve neke priče da neće naći satelit preko nokie, vamo tamo,da je sporo, a po meni je to super opcija nokijica+ garmin...

 

jel nije istina da neradi na nokiji, radi samo je istina malo lošiji prijam signala, između visokih zgrada, primjer da si u nekom podrumu okružen betonskim zidovima i slično..al vani na otvorenom nemože biti problema....i gledo sam na youtubeu da likovi bez problema to koriste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja blaupunkt ali radio navi i po austriji je vodio bez greske pogotov jos ka se uzme u obzir da nikad prije nisma bio tam oa stigao sam skor pred stan bez problema.

 

Ja bi uzeo blaupunkt. Uzmi u obzir da oni rade navigaicje mfd 1,2,3 za vw pa i audi,fiata,lanciu i mnogo drugih.

 

 

Garmin i nije nesto.neznam jel bio pod greskom nekom, ali ulice prije zeljene ej govorio da sam stigao...eto toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes:

 

 

Garmin i N95 nije loše stvar u principu funkcionira jako dobro s malim problemčićima

Kada uključiš garmina mob mora bit na stalku (nije previlo ali moj neki puta nemože duže nać satelite)

kad jednom najde satelite onda možeš radit što očeš držat ga u đepu ili bilo gdje

ta stvar se poboljšala s upgradeom softwera

To je vjerojatno zbog toga što je to prva generacija s GPS-om pa ima svoje mane

Npr druge nokie novijeg datuma npr cicotova navigator nema takav problem i hvata satelite držeči ga u ruci ili bilo gdje

 

 

:palacg

Edited by woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam si stavil taj garmin xt na nokiu 6210 navigator i radi bez greške

 

neki su se žalili da ti brzo poždere bateriju , ali ja to nisam primjetil , zasad...

 

mobitel mi stoji sa desne strane ručice mjenjača i nema ovih problema sa pronalaskom signala ni među zgradama , evo jučer mi se spojio na satelit a bil sam u garaži u av.mallu na -2 razini , tak da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes:

 

 

Ma to s slabim signalom se događa samo kod starijih modela tipa N95 al ni to nije tako problematično!

 

Tako da ubiješ dvije muhe odjednom a i uvjek ti je kraj ruke

Edited by woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim Tom-Tom i prezadovoljan sam. :palacg

 

:rolleyes:

 

Jesi sam montiral karte ili ti je to neko radio

zanima me kakav je postupak kod tom toma ?

Edited by woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega ima MIO navigaciju,veli mi da ju nebi dao ni za kakve novce da je detaljna u metar

MIO ti je sad 1900 kn ali onaj veci display i bluetoth, handsfree, izlaz za slušalice,radio itd..

veli mi da kad je bio na moru i tražio bankomat da ga navigacija furala od jednog do drugog

Što se tiče karti to na MIO-i radiš bez problema lako ih je update-ati i skidas ih za đabe

ja osobno imam priliku sad uzet VDO MS 2000 za nekih 700kn novu i s garancijom,pa ak neko ima iskustva sa VDO-om nek kaže koju riječ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ma raspitujem se ja o tome, da skonto sam da je zgodnije na ovim modelima tipa mio, vivax i tako to updateovati karte i skinuti ih s neda, na memorijsku i udri...

 

prije svega ja sam zapeo za model PRESTIGIO NAVI 430...cca 1500 kn, 4.3'' Touch Screen TFT display,Menu na 30 jezika Glasovne komande na 26 jezika Smart Address traženje Points of Interest RAM 1GB/2GB SD card slot CPU Intel PXA270, 416MHz USB, apredni pretraživač adresa Smart Address, Smart Zoom, Smart Keyboard, tunelski mod rada, pješački mod rada, popis uslužnih djelatnosti - Point of interests itd....

 

al sam čuo da je to sve kinesko, da se kvari...pa realno šta danas nije made in china...razumijem da jedna serija uređaja nevalja, ima grešku što software-sku ili mehaničku...al baš da su mi rekli citiram prestigio, mio, go clever, vivax da su smeće da ništa nevaljaju svi ih vraćaju...to mi je mal čudno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti reći da se Vivax pokazao kao jako dobar što se tiče HR. Kolega ima na poslu i fura ga sa sobom dok vozi kombi , već godinu dana ga ima i jako je dobar. Jednostavan , lagan za korištenje , nema nekih posebnih opcija ali glasovno navođenje i preciznost karte je ono što krasi ovu navigaciju. Mislim da za HR nema bolje od cardinale. Ponavljam , samo za HR. Ja sam posudio par puta kad sam išao za Split i ZG. Toliko je detaljna da čak ima vinogradske poteve u Vukovaru...malo sam testirao pa provjeravao kako radi. Možeš skoro voziti zatvorenih očiju. :palacg Koliko se sjećam , cijena je 799kn. Imaš ju za kupiti gdje hoćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

e to mi je drago čuti malo korisnička iskustva iz prve druge ruke...ja nisam imao doticaj s time...detaljno sam stvarno pronašao informacija...eo vidio sam danas u letku od interspara 749kn taj vivax...sa cardinale-om hr+bih...što je sasvim dosta...a pošto nije za neki posao ili da se putuje jako često...mislim da je omjer cjene jako dobar za taj uređaj....možda sam već nekome dosadan i znam da sam skeptičan...al ja sa tehnikom nemam sreće...uvijek me dokači neki sa greškom u seriji, ili je oštećen u prijevozu, milion puta reklamacije, gonjanje sa trgovcima..svaki put izbrojim 2,3 brojalice pred kutijama da se odlučim koju kutiju uzet.. :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gledaj , cijena je stvarno povoljna. Karta je najpreciznija što možeš naći za HR. Rekao si da ne putuješ puno tako da ako se slučajno nešto i dogodi, imaš garanciju , odeš na reklamaciju i gotovo. Ja bi na tvom mjestu uzeo vivax. Dobiješ uz nju autopunjač , spojiš ju preko upaljača i vozi...

Neki drugi uređaji imaju mp3 , 3D prikaz i ostale gluposti koje dižu cijenu. Ovo je baš samo navigacija. Tamo gdje trebaš unutar HR - dovest će te sigurno. Konkretno , ovaj uređaj od prijatelja nema kartu za BIH tako da ne znam koliko je detaljna karta za BIH.

 

Ako ti se ne žuri , danas ću posuditi od drugog kolege Garmin jer idem na put preko vikenda. Znam da je osnovna navigacija za od Garmina ali ne znam točno koji je model. Mogu ti u ponedjeljak napisati kako se ponaša i staviti slike ako hoćeš. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

nežuri mi se svakako, bilo bi lijepo kad bi stavio dojmove tog garmina...ipak sam otvorio ovu temu...da se malo priča šta je dobro šta nije itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...al ja sa tehnikom nemam sreće...uvijek me dokači neki sa greškom u seriji, ili je oštećen u prijevozu, milion puta reklamacije, gonjanje sa trgovcima..svaki put izbrojim 2,3 brojalice pred kutijama da se odlučim koju kutiju uzet.. :rotfl

 

 

A ja mislil da sam ja jedini koji s teh nema sreće!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

nisi nisi :rotfl meni kad nešto kupujem i odlučim novci nisu problem ( do neke granice realne ajmo reći ) nego danima čitam i kopam po netu, milion cijena...mišljenja...jel realno danas te "digitalne plastike" ima sve više, i čisto je normalno da se može dogodit neki kvar...samo da pri kupnji (mobitela, kompa, tv-a) dobijem uvijek nešto što mi prvo zapne za oko kad odpakujem kutiju, neka ogrebotinica, fale neki poklopci...to je već stvar sreće...mogo bi barem za promjenu dobit na lotu onda da izravnam račune :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost , prijatelj je promjenio navigaciju. Nema više Garmin nego ovu: MIO DIGI WALKER PCR-100

Na navigaciji ima kartu Cardinale 2.2 tako da za HR nema problema , takvu kartu sma imao i na VIVAX-u i pokazala se jako dobra. Možeš pogledati na googlu kako izgleda navigacija ali meni se uređaj baš ne sviđa. Ne dobije se olovka tako da je dosta teško kucati adresu a i touch screen je nekako neprecizan kad se treba dotaknuti sitnija tipka. Ne znam , meni se nije dopala baš...

Ako hoćeš mogu ga pitati gdje je kupio i koliko je platio ali ne bi ti ju preporučio. Zvučnik je isto nekako krckav , loš zvuk ima , glasno ali loše. Koliko sam vidio ta navigacija ima i mp3 i podržava jpg pa možeš gledati slike ali po meni je to nepotrebno...za takve fore imaš bilo koji mobitel. Eto , mislio sam pomoći ali barem sam ti ovu navigaciju izbacio iz konkurencije. :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ma odlično...hvala...

 

da gledao sam na mireo.hr njihovu kartu taj cardinale...i fino mi se čini to izvedeno..samo svjestan sam ja da je u tom cijenovnom razredu takva kvaliteta uređaja...dosta plastično izgleda u rukama...nemaju onaj finiš obrade...a vivax ima onu olovčicu jel ipak na 3.5 inchnom ekranu neke stvari su sitne..dok sam kod nekih uređaja vidio da imaju AUDIO OUT...tako da na aux pukneš i slušaš šta priča preko zvučnika u autu isto nije loša opcija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neko link od ovog programa za navigaciju i mapa odmah?a da su free,ili se sve placaju?tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1