1 1
dado3101

vw Polo Upalio se EPC I katalizator lampica

Recommended Posts

evo ovako mi svitli ovo dvoje,auto radi normalno sve ok,upalilo se nakon 30 km vozenje prije sam bio na INI :palacd liva gorivo,do cega bi moglo biti sutra ce na komp. ici

 

98004897av0.th.jpg

 

 

evo sad sam ucio NERADE mi stoplampe,samo zadnje pozcije dvi ,treca stoplampa nece ni ostale nece kad kocim

Edited by dado3101

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ovako mi svitli ovo dvoje,auto radi normalno sve ok,upalilo se nakon 30 km vozenje prije sam bio na INI :palacd liva gorivo,do cega bi moglo biti sutra ce na komp. ici

 

98004897av0.th.jpg

 

 

evo sad sam ucio NERADE mi stoplampe,samo zadnje pozcije dvi ,treca stoplampa nece ni ostale nece kad kocim

 

Paljenje Epc i kat lampice je vjerojatno uzrokovalo loše gorivo.Meni se to jednom mome dogodilo nakon tankanja isto i ta me pumpa više nije vidjela. :angry: A za štop svjetla vjerojatno je u pitanju štop šalter na papučici kočnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Paljenje Epc i kat lampice je vjerojatno uzrokovalo loše gorivo.Meni se to jednom mome dogodilo nakon tankanja isto i ta me pumpa više nije vidjela. :angry: A za štop svjetla vjerojatno je u pitanju štop šalter na papučici kočnice.

 

 

ma xebexx xajku i inu puna mi kapa,na starom polu 6n2 mi se jednom upalila nakon tankanja i ugasila sama al nije mi se epc palio,sad i on,hm gledo sam osigurace one kod baterije i kod volana cine se svi ok,mrak je pa i neividim morgen sve vadim,,,nadam se da mi nije otisla 3 stopica ,lako za dvi zarulje ova je skupa :doh

Edited by rrocado

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bti do goriva a check lampica ti je mozda nisam siguran i do stop svjetla kao na dieselima kad blinka lampica od grijaca.

Mozda najbolje spojiti ga na komp pa vidjeti

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ovako mi svitli ovo dvoje,auto radi normalno sve ok,upalilo se nakon 30 km vozenje prije sam bio na INI :palacd liva gorivo,do cega bi moglo biti sutra ce na komp. ici

 

evo sad sam ucio NERADE mi stoplampe,samo zadnje pozcije dvi ,treca stoplampa nece ni ostale nece kad kocim

 

Upravo jedan od razloga zbog cega se inace pali taj indikator je prekidac stop lampi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdje je taj prekidac?

 

Kod papucice kocnice. Vidi linkove nize. Osim toga obavezno pazi da jednom rukom stisnes papucicu kocnice dole pa tek onda postavljas novi prekidac jer kad ga stavljas moras ga zakrenuti, a to ga zna unistiti ako ga odozdo pritisce i pedala jer su ionak lose napravljeni.

Iako nebi bilo lose da ocitas greske, ne znam ima li kakva procedura na Polu da se ocita kod greske bez kabla pa onda autodatu u ruke...

 

EPC je elektronski GAS sto nema nikakve veze s ovim tu !

 

I ja sam se iznenadio, ali 99% je to posto mu stopke ne rade:

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1869129

http://www.newbeetle.org/forums/showthread.php?t=11221

 

Kod automatika cak ne mozes vise krenuti kad ti se to dogodi jer ne zeli ubaciti u brzinu ako komp vidi gresku prekiadaca stopki tj ne zna jel kocnica stisnuta ili ne.

Edited by bjk

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo vidi dali imas stop svjetla pa onda tek dalje ispitivat

sad se ovako nemoze nista rec moze bit milijun razloga zasto

aparatura sve rjesava

mozda jew skupo

ali jedini preostali nacin ti je to

pozzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
prvo vidi dali imas stop svjetla pa onda tek dalje ispitivat

sad se ovako nemoze nista rec moze bit milijun razloga zasto

aparatura sve rjesava

mozda jew skupo

ali jedini preostali nacin ti je to

pozzzzzzz

 

evo sad sam ucio NERADE mi stoplampe,samo zadnje pozcije dvi ,treca stoplampa nece ni ostale nece kad kocim

 

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e evo NERADI MI ONA 3,ove dvi rade tj doslovno rade svjetli i pozicija i i ona kad kocim nonstop,evo gledo sam ove linkove hm mogo bi bit tajprekiadc,jel mi svjetle non stop stope

 

 

 

evo taman sam skino ovaj prekidac na kocnici ocistim ga i stavim opet na đek nikakve signale nedaje,neznam kupit cu u pond jedan novi pa vidi,cita sam na netu da do njega moze biti kad stop svjetla non stop rade hm hm

Edited by dado3101

Share this post


Link to post
Share on other sites
e evo NERADI MI ONA 3,ove dvi rade tj doslovno rade svjetli i pozicija i i ona kad kocim nonstop,evo gledo sam ove linkove hm mogo bi bit tajprekiadc,jel mi svjetle non stop stope

 

 

 

evo taman sam skino ovaj prekidac na kocnici ocistim ga i stavim opet na đek nikakve signale nedaje,neznam kupit cu u pond jedan novi pa vidi,cita sam na netu da do njega moze biti kad stop svjetla non stop rade hm hm

 

 

naravno da je crklo ako non stop svjetle ili ako ne svjetle

neces nista dobit ciscenjem njega

odi kupi novi stavi i gassssssssss

samo PAZNJA nemoj ga stiskat

jer ce ti zubici zastekat i opet si popusijo

dakle stavi ga nemoj se igrat sanjim nemoj ga stisakat

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW-ova diagnostika uz servisu bi ti isčitala grešku. Nakon izmjene tog prekidača bilo bi pametno izbrisat grešku iz memorije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvar rijesena,novi prekidac, stavimo izgasi se epc al ova desna je gorila ocitamo greske,izbaci 4 greske pobrisemo lampa se igasi,i sve ok evo dva dana nema nis, :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest The_STIG

Evo samo da napomenem,ako sam skuzio da su radila non stop svijetla od kocnica,imao sam slican problem,al sam ga ja i napravio,naime 'crkla' mi je zadnja sijalica od kocnice ,i ja sam je posao zamijeniti,a posto sam vise manje laik za auto dijelove ,uzeo sam jednopolnu zarulju(a trebala je dvopolna) i nakon montaze je naravno doslo do kratkog spoja i radila su svijetla od kocnica (non stop) bez stisnute papucice od kocnice i EPC je svijetlio... i kada sam zamijenio novu zarulju dvopolnu ,sve se vratilo u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta lampica se mora ugasiti nakon što auto upali, i da ima veze sa neispravnim stop svjetlima.

Isto tako na G IV (čini mi se) a i na A3 svijetli žaruljica za grijač ako ne rade stop svjetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi smo stavili novi prekidac makli greske na komp i sve 5 evo sad ce mj danas sve radi :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sličan problem kod cure na polu 1.2. Znači otišao je štop šalter i svjetlila je epc lampica, pa sam brzo da nebude bez štop svijetla uzeo neki zamjenski i montiram ga, ali sad se štop svijetla pale tek kad se kočnica jako nagazi, što se u vožnji jako rijetko događa. Kad sam ga montirao sam pritisnuo papučicu kočnice i 100% sam siguran da nisam ništa potrgao.

Zanima me dal je već netko imao sličan slučaj pa da možda zamjenski prekidač nije dobro kalibriran i dal bi pomoglo da malo skratim taj klizač koji aktivira svijetla jer mi je glupo ići reklamirati i natezati se za prekidač koji košta 70kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj prekidac mozes stelat probaj ga izvuc van jer.. Nazubljen je iznuzra... Znaci kako ide unutr tako i van kad izade max van jos ga izvuci neces nista pokidat

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to, pokušat ću sutra, vjerojatno je onda u tome problem :) Hvala na pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravilu ga se nedira i.nasilnim potezanjem.pipka moze se samo uradit steta. Kad se prekidac stavlja.netreba stisnuz pedalu kocnice. Pipak je slobodan samo dok je prekidac u svojem lezistu jer tad se oslobadja njegova blokada. U servisu niti 100kn bio. Modificirani

Po pravilu ga se nedira i.nasilnim potezanjem.pipka moze se samo uradit steta. Kad se prekidac stavlja.netreba stisnuz pedalu kocnice. Pipak je slobodan samo dok je prekidac u svojem lezistu jer tad se oslobadja njegova blokada. U servisu niti 100kn bio. Modificirani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam ga i nasilno vaditi, ali nije se ništa promijenilo. Pa sam nakon puno pokušavanja da ga podesim da hvata na početku jednostavno odrezao vrh pipka za kojih pola centimetra, tako da počne svijetliti otprilike isto kao i kod mene na passatu s originalnim šalterom.

 

Znam da je fušeraj ali mislio sam ako nebude dobro onda ću uzeti u ovlaštenom original i miran sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LjudoVWi da ne otvaram novu temu, i meni na polotu 6n2 1.4 16v svjetle ove lampice...chack je svjetlio i prije, a od nedavno mi se pali epc, i auto ostaje bez snage, u cemu moze bit problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

diagnostikaaaaa

moze bit npr i do prekidaca koćnice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

LjudoVWi da ne otvaram novu temu, i meni na polotu 6n2 1.4 16v svjetle ove lampice...chack je svjetlio i prije, a od nedavno mi se pali epc, i auto ostaje bez snage, u cemu moze bit problem?

Isti problem kod starog na Polu bio, kad se upali EPC ostane bez snage, dijagnostika pokazala senzor radilice ili bregaste nisam 100% siguran, znam da su oba probjenjena i nakon toga sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1