1 1
Gustavo

Golf 2 troši vodu

Recommended Posts

Nije normalno...rekoh test pumpica... ako sisti vec tako a stisak.creva pa da siguran si sa je topran:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa drugom dvojkom. Promjenio sam termostat, pri tome je sva tekucina izasla... dolje nista ne curi. Vodu dolio na max i stisnuo sam crijeva da izade zrak pa sam dolio do maximuma i cep nisam stavio. Upalio auto...Auto je radio cak je voda isla kroz malo crijevo no kada se otvorio temorstat tj auto se ugrijao onda u leru izbacuje vodu van a kada stisnem gas vraca se voda u normalnu poziciju. Ugasim auto, visak vode izade kroz otvor di je cep i onda ostatak misticno nestane kroz donje crijevo... nigdje ne curi.. koji k nista mi nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rjesen problem. Daj mi reci zasto se to desavalo? Prilikom promjene termostata izade sva voda van. I kada sve to zavrnem i hocu nazad vratiti vodu u sistem ulijem ju te stisnem crijeva debela da izade to malo zraka sto ima te nadolijem. Upalim auto, cekam da se termostat otvori ( donje crijevo na kileru postane toplo ) da prode voda kroz sistem te otvorim cep da zrak izade. Dali je to dobra metoda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sistem funkcionira kad je pod tlakom... voda se siri i prije ce izac van neg izac zrak...

Sad na novim motorima je jos zafrkanije pa se koristi device koji vakumira sistem i onda tako g13 ode u sve dijelove motora plus sta motori imaju i do dvije tri dodatne pumpe a glavna pumpa nemjesa uopce dok motor nepostigne odr.temp. (dobra zamisao al crkava :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://imgur.com/a/2FD1bAU

 

bi li znao neko ovako po slici( zaokruženo se vidi gdje je mokro,)

otkud bi moglo to dolazit

1.9 sdi

odjednom je od jučer počeo gubit naglo vodu, jučer mi se upali lampica, nalijem 3 4 deci,

danas 20 km poslje opet lampica i 3-4 deci i sad vidim lokvu ispod , odozgor ispod haube se ne vidi baš negdje oko posude da gubi, možda na vodenoj jer je nedavno mjenjana sa zupčastim pa možda nije dobro sjela gumica, ali mi nije jasno tu malo iza (ljevo na slici) kako do tamo dođe?

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1