16 16
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

ja ti imam te Toyo Proxes T1 Sport, doduše u dimenziji 225/45/17, po suhome je odlična guma al po kiši nažalost dosta loša...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Marine. To po kisi me najvise i zanima.. Jer po suhome, manje vise sve su donekle dobre, ali to po kisi me najvise zanima.. Iskustva iz prve ruke.. Hvala jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ekipa,

 

Moram kupit nove ljetne gume, pa me zanimaju vasa misljenja.. Naime, trebaju mi gume za mog Tiguana, mjere su 255/40/19.. Auto jes 4x4, ali mislim da s obzirom na tezinu ide u grupu osobnih automobila.

Koje bi vi preporucili? Jeli ko uzimo gume preko interneta kod onih gume.com ili gume.hr?

 

Ako neko ima za ponudit gume, neka posalje pm sa cijenama i sto ima za ponudit.

 

I da napomenem, gume ne trebaju bit "supersportske" ali necu uzimat ni najjeftinije. Znaci neka zlatna sredina.

 

Hvala.

ja sam imao dunlop sportmax 225/35/19 .ebena guma po kiši,ali tad se imalo para,sad imam conti 235/45/17 i nije me još nikad iznevjerila po kiši!

Share this post


Link to post
Share on other sites

drustvo sta kazete iz iskustva za nankang ns2 da li je dovoljan za prosjecnog vozaca?

prosle su mi bile hankook v12 evo i stvarno su dobre ali mi se ne daju toliki novci sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra gume, i po suvom i po mokrom... svidjelo mi se sto su tihe, npr na 225 su mi bile tise nego nokian zg2 205...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam Michelin pilot sport u dimenziji 235/45/17 i dobra je po kiši , ali je dosta bučna guma,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje 3 sezone sam vozio GY Eagle F1 Asymetric.. I bio sam prezadovoljan s njima i po suhom i po kisi. Pogotovo s golfom i prednjim pogonom s dosta ks. Nikad me nisu neugodno iznenadile.

 

Posto sad imam 4Motion, gledam koju gumu uzet a da je najoptimalnija za ono sto meni treba. Da je dobra po kisi i da nije bucna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je dovoljan ns2! uopče nije loša guma za prevest se!

nekih 10.000 sam napravio s njima, jednom se vračo iz like za osijek i cjelim putem kiša full pljusak, 150 se bez beda drži (može i više al nije to to). u rangu sa barum, sava i tima recimo... po suhom također ok.

sa dunlop sp sport se nemože usporediti koje sam imao na istom audiju. ali ni cijena u 17 cola se nemože usporediti :D

Edited by vwgolf3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu, ok su za prosjecnog vozaca. Ja sam imo te gume na GTIu nekih mjesec - dva i bile su mi skroz ok.. Nisu za divljanje, ali su mi bile puno puno tise od GY..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ns2 sam rezadovoljan,imao ih u 225/40 18 verziji nove i navozao ih se,super guma za svoju cijenu i vise nego dovoljna za prosjecnog vozaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si Sarajlic sa nasih puteva pa da te pitam

kako ti se ucinila po kisi, onako normalne brzine do 80 km/h

citam po netu kao ne valja po kisi, mozda ko ulazi 140 km/h u krivinu normalno da mu ne valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

odluka je ipak pala na nankang, pa cemo vidjeti...

hvala na odgovorima

 

To mene jako zanima. Ja sam sa Nankang zimskim prezadovoljan a koristim ih i u ne zimskim uvjetima - u zagrebu je taman temp na granici, kisa/suho, od snijega ni s... Htio bi kupiti ljetne sad u cetvrtom mjesecu jer su jako povoljne ali reviewovi me pomalo plase. Obavezno nam javi kakve su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno sto ja znam od poznanika guma je definitivno sve samo ne preporuka.

Mokro uzas suho ok.

Nikakav ekstrem, dosta bucna ja sam ih htio uzeti ali u ducanu sam promijenio misljenje i uzeo toyo t1r

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene najvise cudi kod nankanga sto neko full hvali da je za neku normalnu upotrebu skroz ok, a drugi da je smece...

meni se cini da je to ipak do toga ko je kako navikao da vozi

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je aki ne mozes puno ni ocekivati s obzirom koliko kosta. Zasto ne kupis tigar gumu

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si Sarajlic sa nasih puteva pa da te pitam

kako ti se ucinila po kisi, onako normalne brzine do 80 km/h

citam po netu kao ne valja po kisi, mozda ko ulazi 140 km/h u krivinu normalno da mu ne valja

Za normalnu i sigurnu voznju i po kisi sasvim ok,druga je stvar kao sto kaze sa 120 ili 140 uletati :)

Za osobu koja ne trazi performanse vec dobru cijenu i normalne karakteristike i vise ne odlicna :)

Na 19 kama su mi kumho i hankok ali kad budem mijenjao gume jer ove sam nedavno nove uzeo,definitivno cu o5 uzeti nankang,jer licno meni su bolje od ove dvije marke i modela :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cemu su ti bolje? Po ceni?

Kada zbrojim drzanje na suhom,mokrom,buku i sl i na kraju cijenu po meni,za mene i za moj nacin voznje su bolje nankang :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako skroz izuzmes cenu?

Za vrlo malu skoro nezamjetnu nijansu su losije :)

Ali ja njih ne dobijam dzabe da mi cijena ne igra ulogu lol

Sad sam ove uzeo,kad za jedno 2 godine dodje vrijeme mijenjanja ljetnog seta 19ki razmislit cu ipak o nankangu 05 :)

Da imam milione o5 bi hvalio nankang i razmiljao o kupovini jer ta guma je MENI LICNO i vise nego dovoljna za moje uslove explatacije,tako da ne vidim potrebu da bacam lovu nepotrebno na markirane gume samo zbog toga da bih se mogao hvaliti po fejsu,okupljanjima ili forumu,a da mi trebaju vjeruj imam da ih platim pogotovo kad su gume u pitanju.

Ali vec rekoh nemam potrebu za nekom navikanom gumom jer sam takav vozac i nankang mi je i vise nego dovoljan bio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 16