16 16
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Ja ne znam da je neko kupio dobre gume da bi se hvalio, ali mozda ima i takvih. Verujem ja tebi da tebi ta guma zavrsava posao za malo para. Ako cemo tako zavrsise ti posao i Tigar Winter1 da je vozis preko cele godine kao sto to moj matori radi. Ja to gledam drugacije, i razmisljam o nepredvidjenim situacijama a ne o svakodnevnoj voznji. Ne daj boze nekih naglih kocenja sa iole vece brzine gde te 2-3m zaustavnog puta pri kocenju deli od razlupanog ili citavog auta ili ne daj Boze neceg goreg. Takodje ne znam koliko si dugo vozio Nankang. Ta guma se posle godinu-dve deformise, i skroz promeni dok ce naki GY da bude dobar kroz celu ekploataciju. I na kraju ces, ako neki auto koristis duze a ne godinu dana, doci na skoro istu cenu jer ces zameniti 2 Nankanga za trajanje jednih dobrih guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze me dijeliti 2-3 metra od bilo cega jer vozim na takav nacin da se ne dovodim u takve situacije,tako da nankang je dobar i zato sam rekao za moje uslove voznje,a znamo da niko ne vozi isto :)
Vozio sam ih nekih 2 godine,nit je bilo deformiteta,nit je otvrdnula nit ista,a stajala je preko jedne zime u garazi mi.
Znaci sto se tice toga nit sam kupio 2 se nit me ispalo skuplje,ali ne garantujem da se nekome nije to desilo jer u svemu postoje izuzetci :)
Inace radim u Njemackoj vec skoro 3 godine i ja ti garantujem 50% barem njemackih vozila kotrlja se na nankangu,od golfova pa do 2-3 panamere koje sam vidio,ali fkt barem 50% vozila,i to je presudilo da ih i sam uzmem :)
Svako gumu bira po svojim kriterijumima,,mene po mojim zadovoljava nankang i ja nikoga ne nagovaram da je uzme,samo sam izrazio svoje misljenje kolegi koji je pitao,neka stavi sebi na "papir" sta i za koliko mu treba u odnosu na stil voznje i odmah ce znati sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne moze me dijeliti 2-3 metra od bilo cega jer vozim na takav nacin da se ne dovodim u takve situacije

To su govorili i mnogi koji su sad ispod zemlje. Zaboravljaš da nisi sam na cesti i danas više treba gledati druge vozače, ne doslovno ali shvati šta sam htio reči. Ako ti neka budala izleti iz sporedne kroz crveno a ti zbog nankanga i kiše ne stigneš zakočiti ili bar usporiti za ublažiti udes popušio si karijeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kaze se badava guma glavu cuva

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

barum bravuris 2 sam vozio godinu dana.. neka hvala

ns2 ima frend na autu.. cini mi se kao jos veca komedija od gume, za suho je ok al ništa više

 

Uniroyal rainsport2 čudo od gume, po suhom super po mokrom još bolje

 

Sad sam u eksperimentu sa tigar zimskim gumama.. zasad je ok dok nema snjega :) vidit ćemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marjane, na kojem autu kolega ima Uniroyal Rainsport2? I koliko km je odradio na njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

barum bravuris 2 sam vozio godinu dana.. neka hvala

ns2 ima frend na autu.. cini mi se kao jos veca komedija od gume, za suho je ok al ništa više

 

Uniroyal rainsport2 čudo od gume, po suhom super po mokrom još bolje

 

Sad sam u eksperimentu sa tigar zimskim gumama.. zasad je ok dok nema snjega :) vidit ćemo

a sto ti nije valjao barum? gledam na tyre review je dosta hvale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli tko narucivo i kupovo gume preko ovih iz "Ulja direkt"?

 

Dobio sam stvarno dobru ponudu od njih za GY Eagle F1 Asy2. U cijenu je ukljucena i dostava na kucnu adresu.

 

Sad me zanima kakva su vasa iskustva s njima? Jeste uzimali sto od njih? Uplacivali im novce za narudzbu? Svaki info dobrodosao! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja san ima barum bravuris. Takvo smece davno nisan vidija. Prvih 5000 km su bile ok. Nakon toga drzanje po suhom katastrofa,po mokrom jos gore. Nesmis takniti kocnicu od straha.

Sad iman dunlop i sve pohvala za tu gumu. Po mokrom su savrsene. Samo se malo brze trose

 

Sent from my LT18i using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledam na tyre review je dosta hvale?

Sve reviewe treba uzimati s rezervom kad su gume u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

marko zd barum bravuris 2? cudi i mene da su toliko dobre kao na reviewu a tako jeftine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

barum imam sad zimske na autu, ta guma po mokrom je uzasna, smece tesko, nit stat nit krenit s njom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod njih kupio zimske gume i jeftiniji su od Slovenaca. I dosta puta kupujem ulje od njih i zasad su za svaku pohvalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

marko zd barum bravuris 2? cudi i mene da su toliko dobre kao na reviewu a tako jeftine...

Da barum bravuris 2. Grob. Zali boze novaca

 

Sent from my LT18i using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod njih kupio zimske gume i jeftiniji su od Slovenaca. I dosta puta kupujem ulje od njih i zasad su za svaku pohvalu.

Pa da, jeftiniji su od Slovenaca i to na nekim modelim i preko 200kn po gumi! Plus, dostava na kucnu adresu je samo 65kn za sve 4 gume..sto je fer cijena za npr. dostavu iz Zg-a do Vinkovaca.

 

Mislim da cu kod njih kupit gume jer kad usporedim cijene kod ostalih velikih prodavaca u HR i u Slo, onda je njihova ponuda daleko najbolja, vise od 100 eura su jeftiniji! Gume su dot 2013-a godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, jeftiniji su od Slovenaca i to na nekim modelim i preko 200kn po gumi! Plus, dostava na kucnu adresu je samo 65kn za sve 4 gume..sto je fer cijena za npr. dostavu iz Zg-a do Vinkovaca.

 

Mislim da cu kod njih kupit gume jer kad usporedim cijene kod ostalih velikih prodavaca u HR i u Slo, onda je njihova ponuda daleko najbolja, vise od 100 eura su jeftiniji! Gume su dot 2013-a god

ako budeš uzimao kod njih javi dali je sve prošlo ok! cijene su ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako budeš uzimao kod njih javi dali je sve prošlo ok! cijene su ok!

 

Promaklo mi je, o kome se prica? Gdje to tako povoljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimao sam vise toga u vise navrata kod njih iako nikad gume i svaki put je sve ispostovano. Osobno imam samo pohvale ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okacit cu ponudu ovdje kad obavim sve. Ponuda je za gotovinsko placanje, a za placanje Amexom je jos 6.5% veca.. Ponavljam, cijene su im i vise nego fer i ako je sve ko sto kazu, onda super! Cim placa sjedne, uzet cu te gume od njih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih uzeti zimske gume 14'' je li itko imao iskustva s ovim gumama, do sada sam vozio na sava s3, al vidim da je sava otišla malo u nebesa s cijenama u mojoj dimenziji (185/60/14)

1. BF goodrich g force winter go (380kn)

2. Kleber kristal hp2 (380kn)

 

A u vulkalu mi se nude za istu tu cijenu cca 400kn/kom ali DOT iz 2011. E sad, dal uzet kvalitetniju gumu ali stariji dot, ili novu gumu ali slabiju marku.

 

1. Bridgestone blizzak lm30 (417kn)

2. Dunlop winter response (404kn)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih uzeti zimske gume 14'' je li itko imao iskustva s ovim gumama, do sada sam vozio na sava s3, al vidim da je sava otišla malo u nebesa s cijenama u mojoj dimenziji (185/60/14)

 

1. BF goodrich g force winter go (380kn)

2. Kleber kristal hp2 (380kn)

 

A u vulkalu mi se nude za istu tu cijenu cca 400kn/kom ali DOT iz 2011. E sad, dal uzet kvalitetniju gumu ali stariji dot, ili novu gumu ali slabiju marku.

 

1. Bridgestone blizzak lm30 (417kn)

2. Dunlop winter response (404kn)

Kleberice imam sad na prednjim, ovo je druga zima i blagi užas. Imao sam blizzak dok je bog hodao po zemlji,tako da uzmi blizzak i nečeš pogriješit dajem ti riječ pa makar bile stare 3-4g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm trebaju se uzeti nove ljetne gume u dimenziji 195/50 r15.. Auto je golf 3 tdi.. Pravim godisnje na ljetnim gumama cca 20 000 km..

 

Sta preporucate? Znaci trazim nesta kvalitetno,a ne da nakon sezone ili dvije odu kvragu..

 

Dosad sam imao Goodyear Excellence s rim protectorom i odlicno mi se pokazao..

 

Sta mislite o ovim novom uniroyalu rainsport 3 ? Jedino me malo muci sta nema tog rim protectora na njemu..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

rainsport 2 u toj dimenziji sam imao dva puta za redom, odlična je guma po mokrom ali stvarno ne kužim zakaj ne stavljaju rim protector?!?mislim ne štiti felgu neznam koliko ali ljepše izgleda s njim...i najbolje od svega neke dimenzije ga imaju, neke kao 195/15/15 ne

 

sad vidim da pitaš za RS 3 :D po testovima je bolja od 2 pa bi trebala biti dobar omjer uloženo-dobiveno

Edited by tomica88

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 16